CW - Clan Wars

4 éve 3 hete #294762 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano
3. Számos példa van a csapatbüntetésre, kerékpárban pl. több alkalommal zártak ki vagy léptettek vissza csapatot, még a Tour de France-on is vagy az elmúlt olimpián a NEM-doppingoló orosz sportolókat nem engedték elindulni orosz zászló alatt stb-stb. Úgyhogy nem kellene középkorral, meg jobbággyal ágálni, mert nem áll meg ez az érvelés.
A modok általános eltörlésének én örülnék, de nem tartom megvalósíthatónak. Mert vannak garázsmodok, amik a csatákat nem érintik, „fun”-modok, mint a hangmodok meg a paralámpa miként világítson, meg a kilőtt játékos felett angyalszárny lebegjen, csajszi az eredményképernyőn stb.. Attól, hogy én + sokan mások (úgy látom, Te is) jól el is lennénk ezek nélkül, az nem azt jeleni, hogy ezekre nincs igény --- a legénységi kinézetekre megmutatkozó igény pl. ezt bizonyítja. Úgyhogy emiatt a modok megszüntetésére nincs reális esély. Az ilyen ártatlan modok elválasztatása a csaló-modoktól probléma – és erre egyenlőre senki nem állt elő jobb javaslattal, minthogy a WG kutakodjon és bannoljon.
A gond az, hogy a WG ezt a bannolást nem veszi elég szigorúan.
Ezt tetézi, hogy a klánok saját mod-szűrése, a tiltott modot használók klánok általi szankcionálása csődöt mondott. Nemcsak arról van szó, hogy ahol a klánvezetőség is tiltott modot használ, ott megtisztulásra nincs remény. De azt is látom, hogy az eltelt időben a nagyon kevés klán lépett fel a tiltott modot használó tagja ellen. Ráadásul magyar viszonylatban a top-klánjaink döntő része is érintett a tiltott modolásban – és ezen klánok reakciója a jelek szerint az, hogy „van egy kis karcolás a pajzsunkon/becsületünkön, de az idő majd elfeledteti”. Ez a hozzáállás a korábbi klánok önvizsgálatára alapozó, viszonylag toleráns álláspontom felülvizsgálatára késztetett. Mert ne mondja nekem azt senki, hogy az érintett top-klánok mindegyikében egy „ártatlan gun-markolást segítő” modot találtak illegálisnak.
A tiltott modhasználatban nemcsak az adott illető a hibás – hibás az a klán is, amelyik ezt tolerálja, sőt kihasználja. Mert amennyiben kibannolt játékos már hosszabb ideje az adott klán tagja volt, akkor nemcsak az a helyzet, hogy ezt eltitkolni a klántársak elől nehéz/lehetetlen, hanem az a helyzet hogy a modhasználat előnyeit az nemcsak a bannolt játékos élvezi, hanem a klánja/klántársai is --- modtól függően a megnövekedett egyéni teljesítmény formájában vagy a klántaktika könnyebb/jobb formálása révén.
Azt, hogy a tisztességes, tiltott modot nem használó klánok/klántagok milyen hátrnyokat szenvednek, azt az 1. pontban már kirészleteztem. Ezért itt csak arra kívánom felhívni a figyelmet, hogy a kibannolt játékos klánja/klántársai továbbra is élvezik tiltott mod használatának előnyét – fame-pontban, aranyban, akár CW-tankban. Ami mélységesen IGAZSÁGTALAN. Ezért kellene valamilyen módon az érintett klánt is szankcionálni. Abban szerintem egyetértünk, hogy az általam felvetett szankciórendszer rendkívül visszaszorítaná a tiltott modokat. Ha netán túl radikális, felőlem egy bevezető változat is jöhet a következő CW alkalmából, amikor még csak az 1. klán-szankciós fokozat kerülne bevetésre – ha ettől nem térnének észre a klánok, akkor semmitől --- és akkor a max szankciót is megérdemlik a következő alkalommal.

Na és lássunk pár statisztikát és kapcsolódó analízist:

I. a bannolt 868 játékosból 730 érintett a CW-ben (azaz 84%). A klántag játékosok az összes játékos kb. 4%-át teszik ki. A CW-n elindulni képes klánok pedig még ennél is kisebb részt, becslésem szerint kb. 1%-t – mert a klántagság nagyon nagy része 15 főnél kisebb klánokban van jelen, és a CW-részvétel elméleti minimuma 15 fő ugyebár, gyakorlatban inkább a 30 fő feletti klánok tudnak indulni, ezenkívül a tankállomány hiánya, a klán tagjainak időbeli lekötöttsége, CW iránti érdeklődés hiánya stb. Na, ha összevetjük, hogy a játékosállomány 1%-ában összpontosul a rajtakapottak 84%-a, akkor látható, hogy nagy a baj. Egyértelműen inog – szerintem meg is dől - az a narratíva, hogy „VérPistik/VérPiroskák a modhasználók, mert nem tudnak játszani, míg a jó játékosok mod nélkül játszanak és jól játszanak”.
A valóság a jelek szerint nagyon más. A helyzet egyik vesztesei a kezdők, akik a folyamatos kudarcélmény és noobozás mellett még igaztalanul megkapják azt is, hogy „olyan buta vagy, hogy még moddal se boldogulsz”, a másik vesztesek pedig a tisztességes játszó jó (de nem feltétlenül unikum) játékosok, akik meg folytatólagosan azt kapják meg, hogy csalók - és ez meg őket dühíti méltán.
Vesztes végül szerintem a WG is, mert mindenféle konteókban kapja a különféle vádakat --- pedig csak erélyesebben kellene fellépnie a csalók ellen, gyakoribb körbenézéssel és keményebb banokkal /szankciókkal.
A nyertesek pedig a csalók --- akik, ha aztán rajtakapják őket, fantasztikus felmentést tudnak maguknak kitalálni és a hiszékenyebb közönségnek tálalni.
II. A CW-ben érintett 55845 játékosból 730-t bannoltak, ami 1,31%. A CW-tankszerző 11500 játékosból 156-t, ami 1,36%. Ha az 1,36-t elosszuk az 1,31-el, akkor 4% eloszláskülönbséget kapunk (picit pongyolán fogalmazva). A CW-belül bannolt játékosok eloszlása így szintén a „fejétől bűzlik a hal” narratívát erősíti.
III. a bannolt 868 ill. 730 játékost először elég kevésnek éreztem, úgy gondoltam, hogy hangyafasznyi a rajtakapottak száma és az általuk okozott különbség. Amikor átszámoltam a CW-ben érintett 55845 játékosokra és kijött az 1,31%, akkor se tartottam túl soknak és nem döbbentem le nagyon. Aztán átfordítottam hétköznapi példára: az 1,31% azt jelenti, hogyha játszol 3 db TierX-s szintű csatát, az egyikben szinte biztos csapattársad vagy ellenfeled volt egy csaló modder. És ez VÉRFAGYASZTÓ/VÉRFORRALÓ. (vérmérséklettől függően :) )
(azért X-s csatával számoltam,mert feltételezésem szerint a csaló modderek nem a low vagy mid-tier-t boldogítják - bár a csíter-lélektant még ki kell ismerni)

Na, jó sokat írtam --- viszont kb. mindent és minden dühömet kiírtam.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 3 hete #294766 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

Na, jó sokat írtam --- viszont kb. mindent és minden dühömet kiírtam.

Be se kommentelem az egészet, mert elvinne egy egész lapot a fórumról ;)

Igen, modellenes vagyok, habár erre a fórumon már többször is utaltam, csak próbálok a lehető legpontosabban, és nehezen megcáfolhatóan fogalmazni (konteó és dühöngő részlegben hasonlóan). Én sokkal radikálisabban gondolkodom a modokról, de megtartom a szóbeli vitáimra ezeket.
Mint az egész bejegyzés elején is írtam: Attól, hogy egy mod egyik nap még a legális modok oldalán fenn van, nem jelenti, hogy másnap ugyanez a helyzet. Így megmondani valamiről, hogy csalás vagy sem igen kétélű penge. Az xvm számomra a mai napig szúrja az oldalam, és minden egyes alkalommal lelkes vagyok, ha használóikat büntetik.
Mindezek mellett is, kitartok azon állításom mellett, hogy a modoktól nem lesz jobb egy játékos SŐT, ezen játékosokra a legjellemzőbb, hogy statisztikailag NEM tudnak javulni/fejlődni, és többnyire a csapatnak sem tud olyan szintű előnyt nyújtani, hogy az a képességeken túlmutató legyen.
Több mint 7 év alatt eddig egy modot sem próbáltam ki (nem is akarok). Ennek ellenére ha aktívan játszom hetente 2-n biztos írnak nekem, hogy csalok, és reportolnak engem a supportnál. (Eddig még sose büntettek XD)
Ezekből az esetekből kérdés nélkül látható, hogy sokszor ami csalásnak tűnhet, az szimplán valaminek a meg nem értésén alapul. Ez pedig behajítja a játékosállomány egy jelentős részét egy végtelen körforgásba: a modoktól várják, hogy jobbak legyenek, vagy hogy jobban élvezzék a játékot, ami aztán sosem jön el. (Lásd konteók)
Vissza a CW-k világába: mivel van rálátásom, ha a magyar community-t nézzük, legalábbis a top 11,5k-t, a büntetettek 100%-ban rászolgáltak valamilyen figyelmeztetésre, habár 3-5x ennyien is rászolgáltak volna, de egyik esetben sem mondanám azt, hogy elősegítették ezen "modok" vagy személyek a klán előremenetelét.
"A tudás hatalom" tartja a mondás, de ha túl sok van belőle, és az koordinálatlan, mint a bannoltak listájának megosztása Hear_Me részéről, az nem jó, egyszerűen megosztja a közösséget, ami a magyaroknál így is 1600+ klán felé van szétosztva, amiből 50 értékelhető kb, és ezek is átlag 30 aktív emberrel operálnak... A topichoz nem kívánok többet hozzáfűzni ;)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 3 hete #294777 Írta: Ludverc
Megválaszolva: Ludverc
Szerintem ha valaki úgy gondolja, hogy jogtalanul bannolták ( azaz nem használt semmilyen tiltott modot, nem más tolta az accját, nem volt benne nemtelen egyezségben stb) akkor az forduljon bírósághoz, illetve EUs fogyasztóvédelemhez.

A törvényi hiararchia ugyanis egyszerű: vannak az EUs rendeletek, ez alatt vannak a nemezetállamok jogszabályai (vagy max ezzel egy szinten, de pld a netes kereskedelem szabályai EU-ban egységesek) ... és egy tetszőleges fogyasztói szerződés vagy felhasználói szerződés csak ezeken a törvény szintű szabályokon belül érvényes.

Azaz ha valaki olyant ír egy szerződésbe ( a felhasználási feltételek is szerződésnek számítanak ilyen szempntból) ami ellentétes az EU elképzelésével a fogyasztói jogokról, akkor az érvénytelen lesz.

És bár a WG nem EUs cég, de az EUn belüli üzletága (EU szerverek gyakorlatiag) EUs. ...

( Azaz pld más jogi szabályozás vonatkozik az EU, az USA, a RU és az ázsiai szerverekre. De minket ebből nyilván az EU érint jobbára. )

Szóval ha valaki úgy gondolja, hogy őt kár érte, akkor nosza, indítson jogi eljárást ... kíváncsi volnék egy ilyen kimenetelére.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 3 hete #294779 Írta: Hecienda
Megválaszolva: Hecienda

3. Számos példa van a csapatbüntetésre, kerékpárban pl. több alkalommal zártak ki vagy léptettek vissza csapatot, még a Tour de France-on is vagy az elmúlt olimpián a NEM-doppingoló orosz sportolókat nem engedték elindulni orosz zászló alatt stb-stb. Úgyhogy nem kellene középkorral, meg jobbággyal ágálni, mert nem áll meg ez az érvelés.
...
A tiltott modhasználatban nemcsak az adott illető a hibás – hibás az a klán is, amelyik ezt tolerálja, sőt kihasználja. Mert amennyiben kibannolt játékos már hosszabb ideje az adott klán tagja volt, akkor nemcsak az a helyzet, hogy ezt eltitkolni a klántársak elől nehéz/lehetetlen, hanem az a helyzet hogy a modhasználat előnyeit az nemcsak a bannolt játékos élvezi, hanem a klánja/klántársai is --- modtól függően a megnövekedett egyéni teljesítmény formájában vagy a klántaktika könnyebb/jobb formálása révén.


Remélem az azért megvan hogy az egyik egy profi sport a másik egy játék.
Ha még lenne E-sport része ott teljesen jogosnak tartanám a csapat szankciót, de így hülyeség.

Itt egymástól akár több száz vagy több ezer kilométerre lévő játkosokról beszélünk, ha a WG nem biztosít valami rendszert klán szinten a modhasználat ellenőrzésére akkor ez kvázi megoldhatatlan.
Illetve nem értem miért gondolod hogy hosszabb távon nem lehet titkolni.Ha az embernek van egy kis esze akkor figyel rá hogy le ne buktassa magát, akár "közkatona" akár FC.
Még csak az sem játszik hogy visszajátszást kérnek, hisz ha azt megnézed is csak a saját modjaidat látod.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 3 hete #294822 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano

3. Számos példa van a csapatbüntetésre, kerékpárban pl. több alkalommal zártak ki vagy léptettek vissza csapatot, még a Tour de France-on is vagy az elmúlt olimpián a NEM-doppingoló orosz sportolókat nem engedték elindulni orosz zászló alatt stb-stb. Úgyhogy nem kellene középkorral, meg jobbággyal ágálni, mert nem áll meg ez az érvelés.
...
A tiltott modhasználatban nemcsak az adott illető a hibás – hibás az a klán is, amelyik ezt tolerálja, sőt kihasználja. Mert amennyiben kibannolt játékos már hosszabb ideje az adott klán tagja volt, akkor nemcsak az a helyzet, hogy ezt eltitkolni a klántársak elől nehéz/lehetetlen, hanem az a helyzet hogy a modhasználat előnyeit az nemcsak a bannolt játékos élvezi, hanem a klánja/klántársai is --- modtól függően a megnövekedett egyéni teljesítmény formájában vagy a klántaktika könnyebb/jobb formálása révén.


Remélem az azért megvan hogy az egyik egy profi sport a másik egy játék.
Ha még lenne E-sport része ott teljesen jogosnak tartanám a csapat szankciót, de így hülyeség.

Itt egymástól akár több száz vagy több ezer kilométerre lévő játkosokról beszélünk, ha a WG nem biztosít valami rendszert klán szinten a modhasználat ellenőrzésére akkor ez kvázi megoldhatatlan.
Illetve nem értem miért gondolod hogy hosszabb távon nem lehet titkolni.Ha az embernek van egy kis esze akkor figyel rá hogy le ne buktassa magát, akár "közkatona" akár FC.
Még csak az sem játszik hogy visszajátszást kérnek, hisz ha azt megnézed is csak a saját modjaidat látod.


A CW-nyeremények anyagi vonatkozása ellenőrizhető a prémiumshopban ---- a nyereménytankok forintosított értékéről pedig a bondshop bejövetelénél keletkezett vitában írtak érdekes infokat. A Tour de France és az olimpia példáját azért írtam, mert azok közismert példák. Írhattam volna a budapesti amatőr foci illetve kosárbajnokságok példáját is. Mindkettőben játszok (igaz, egyre ritkábban), és mindkettőben van szabályzati példa csapatbüntetésre (kizárás és pontlevonás formájában --- pontlevonást konkrétan alkalmazták is). De ezekkel a példánál az lett volna az ellenvetés/baj, hogy anyagi tét nélküli amatőrbajnokságok, ráadásul kb. a kutya nem ismeri (az érintett mondjuk 2-3000 benne játszó játékoson kívül).
Menet közben azonban eszembe jutott egy igazán „WoT-bavágó” példa: a Morphelo-bajnokság kommentjei között egyértelmű utalások voltak, hogy a megelőző évek valamelyikében csapatot/csapatokat zártak ki a versenyből. Ha az itteni szervezők meg tudták tenni a csapatszankciót, akkor a WG/WoT még profibb szervezői is tudnának a CW-nél csapatszankciót alkalmazni - feltéve, ha a WoT közössége részéről is igényt/ösztönzést, netán iránymutatást kapnának. A WoT ill. a CW közössége részéről szerintem az alapigény a csaló modok elleni fellépésre megvan - kérdés inkább az, hogy sikerül-e a közösséget mozgósítani ez ügyben?

A csapatérintettség megítélésében a kezdeti laza, toleráns, a csapatok (minden jel szerint nem igazán hatékonyan működő) önrevíziójában hívő megítélésről átcsúsztam a közmondásban szereplő ló túlsó oldalára a purifikátori-inkvizítori hozzáállással. Hozzáteszem, hogy a klánom családi-baráti-jószomszédi-jó ismerősi alapon épül fel, ahol a tiltott modolás eltitkolhatatlan lenne, ha lett volna – nem is bannoltak senkit a klán 4-éves fennállása alatt. Mondhatni, hogy az el-nem-titkolhatóságban saját magamból indultam ki. De igaz, hogy vannak távoli ismeretségen, esetleg csak hangismeretségen alapuló klánok és az is igaz, hogy a klánoknak is célszerű lenne valami segítséget adni, ha van klánbünti. Úgyhogy jöjjön 2 finomítás:
Egyrészt a WG-t fel lehetne kérni egy szűkített, csak a CW-ző játékosokat érintő közbenső modszűrésre, a mostani 11 napos eseményből kiindulva mondjuk a 4. és 8. napon és ezt követné a klánparancsnoknak küldött figyelmeztető üzenet kb. a következő szöveggel: „Klánja XY játékosával kapcsolatban gyanú merült fel, hogy tiltott modot használ. Ennek végleges eldöntése a játékossal szemben a CW-t követően dől el, de addig is tegyen meg mindent, hogy a klán a szankcióban ne vagy kevéssé legyen érintett.” Ez a figyelmeztető üzenet a fizikai sportok A próbájának lenne megfeleltethető, a B próba pedig a bukás/ban. A WG - úgy tudom - eddig elzárkózott az előzetes figyelmeztető üzenettől, helyette az ideiglenes ban-t alkalmazza (ami egy szigorú figyelmeztető üzenetnek is tekinthető), de a CW-re szűkítve talán értelmesnek találják, ha a klánok ezt kérik. Hozzáteszem, hogy az előzetes banhullám a csalók között azért széles rendet vágna, így aki az előzetes banhullám után, a CW idejére telepíti a csaló modját, ott azért nagyon elvetemülnek kell lenni. Ezért kételyem is van a figyelmeztető üzenet iránt – de próbáltam reagálni ellenvetésedre/kételyedre.
Másrészt a klánszankciónál további figyelembeveendő paraméter lenne, hogy a bannolt illető(k) hány CW-csatán vett/vettek részt. Nyilván más a helyzet, ha a bannolt játékos 3 csatán vett részt avagy 30-on, netán 100-120 csatát befolyásolt a csalása.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 3 hete - 4 éve 3 hete #294848 Írta: Bhalangir
Megválaszolva: Bhalangir
Teljesen mindegy mit csinálsz, csalók mindig is lesznek, és a csalások mindig technikai oka miatt a szűrőrendszerek előtt fognak járni. Lehet külön anti-cheat modot csinálni, akkor is lesz aki belép vele és megpróbál csalni. Annyit tudsz tenni, hogy szűröd. Ha lenne CS módjára VAC (Valve Anti-Cheat mod), akkor is lennének csalók. Nem egy videó van, ahol hivatalos online verseny alatt fogja meg az embert a VAC és bannolja játék közben. Ezt nem tudod máshogy szabályozni. Nyilván azért nincs még ilyen program, mert a fejlesztő látja az arányokat és felesleges a mostaninál jobban szűrni. A játékban kifejezetten nem érezni a csalók ottlétét. Nyilván vannak, de nem szembetűnő. A mindenre csalást kiáltó konteókat most hagyjuk.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tankpeti

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 10 hónapja #296715 Írta: Hanibbal81
Megválaszolva: Hanibbal81
Sziasztok!Elöjároba játszom már egy jo ideje csak eddig nem igazán foglalkoztam vele!! Olyan kérdésem lenne hogy valaki feltudná sorolni hogy melyek a shn és cwn prefarált tankok tier Vlll és X-ben!!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 10 hónapja #296719 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

Sziasztok!Elöjároba játszom már egy jo ideje csak eddig nem igazán foglalkoztam vele!! Olyan kérdésem lenne hogy valaki feltudná sorolni hogy melyek a shn és cwn prefarált tankok tier Vlll és X-ben!!


SH - Tier8: EBR (legyen jól felszerelve, min 390m látótáv); LT-432; Elc even;
Defender (252U), IS-3; IS-3A; Obj. 703 , Cearnavaron; C.AX; néha AMX 50 100/ Somua
Progetto/Pantera, T-44-100/T-44,
néha Skorpion

CW - Tier8: EBR (min 110 látótáv), gyakorlott kezekben jobb; a többi kb ugyanaz
+ néha VK-100.01P, Strv , Emil

SH - Tier10: minden orosz (kivétel: K-92, IS-4, Obj 268); Chief, S.C., EBR (jól felszerelten. min 435 látótáv); Csaknem bármely med; WZ-111-5A; E3; E4; Strv, néha 60TP

CW - Tier10:
Light: EBR (min 450 látótáv, és jól kezelve min 100 csata tapasztalat); T-100LT; AMX;
Med: 140, 907, 430U, STB-1; ritkán: TVP, Progetto, Udes, Leopard
Heavy: minden nyereménytank + WZ-111-5A, 277, S. Counqueror, 60TP; ritkán: Kranvagen, Maus, AMX 50B
TD: E4, E3, Strv; néha: 268v4, ritkán: Grille
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Ba_nshee, _Y0L0_HUN, Hanibbal81, Slandyke

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 10 hónapja - 3 éve 10 hónapja #296721 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee

Sziasztok!Elöjároba játszom már egy jo ideje csak eddig nem igazán foglalkoztam vele!! Olyan kérdésem lenne hogy valaki feltudná sorolni hogy melyek a shn és cwn prefarált tankok tier Vlll és X-ben!!


Jó régen nyolcas SHztam aktívan, de amennyire belepillantottam 1-2 EBR, Progettók, és pár szájíz szerint választott heavy tank.

CW, ahogy látom mostanában a legerősebb klánok között, és a megelőző kampány alapján:



Az SC értelemszerűen a Chieftent pótolná, egy-kettő általában elfér, félreesőbb pozíciókban okésan működik, mert jobb az ágyúja. A 140 a 907-et, 5A és 260 a gyors heavy, 277 szerepkörében játszik.
Ha sniper tank kell, akkor az most már a Leo a legtöbb esetben.
Artikhoz nem értek, de GC a leggyakoribb, a francia pedig nem játszik egyáltalán.

Advance még kevesebb a meglepetéstank, mivel nyitottak a tanklisták.
Tízes SH-ban a pályát sem tudod előre, ezért a kompetitív lineup az valószínűleg egy EBR, a maradék pedig Chieften-907. Ha nincs Chieften, akkor itt gyors nehezek, 277 pótolja, az SC túl lassú ehhez.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: _Y0L0_HUN, Hanibbal81, Slandyke

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 10 hónapja #296722 Írta: Hanibbal81
Megválaszolva: Hanibbal81
Köszönöm a választ!!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 9 hónapja - 3 éve 9 hónapja #297386 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti
worldoftanks.eu...ement/

Jún 29 (08:00) - Júl 13. (08:00) (14 nap/este)
Jutalom:
Tier 10-ben az eddig elérhető 6.
Tier 7-8-ban: Lansen, Cearnavaron AX, SU-122-44, Type 62.
top 8000 tankszerző hely (4000 kötvényért)
top 4000 3D álca a Chieftain-hez.
1000 játékos licitálhat.

Számolt sejtés: kb 28-32k fame pont lesz a határ.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: _Y0L0_HUN

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 9 hónapja #297388 Írta: Ba_nshee
Megválaszolva: Ba_nshee
Éreztem én. :)
Viszont így előállt a szituáció amin gondolkodtam: én lehet, hogy meg fogom tartani a 4k bondot a 121b vagy m60 helyett.
A Type62-nek örülök, mindig is szerettem volna valamennyire. : )

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 9 hónapja #297391 Írta: 9fd8649b86bcbbb9d9c4e2af3c401999
Megválaszolva: 9fd8649b86bcbbb9d9c4e2af3c401999
Ez a kampány most fejen vágott.
Ha jól emlékszem ez lesz sorozatban a 4-ik CW kampány, ahol az összes tankot meg lehet szerezni vagyis, már mindenkinek, aki régebb óta CW-ik, megvannak a tankok. Ez olyan mértékű CW butítás a WG részéről, mint anno az ESL volt.

Olvasgatom a kiírást, de semmi hasznos nincs benne.
Tankok - megvannak, kivétel a Type...oké talán...
7000 bond - ez még azt mondom, hogy hasznos, ha BP3 előtt lecserélik a bond shopot.
Plecsni...plecsni....plecsni...plecsni...plecsni... - A legtöbbje megvan, badgeket meg a régieket sem használom, mert nem felvonuláson vagyok.
3D stílus - Az a baj, hogy amúgy is stílus bolond vagyok, tehát emiatt még meg is érné nekem a dolog, de ha sokat kell "seggelni" a 4k helyezésért, akkor inkább skippelem.
Stílusok - Ha csak a tavalyi FP mennyiségemet össze tudom gyűjteni, akkor megéri, mert 4 még nincs meg, de a X-es tankjaim egyre csak gyűlnek és gyűlnek.
A női legénység szintén a vagy vagy kategória. Tehát még az is jöhetne, de semmi egyéb.

Számomra egyre laposabbak a CW kampányok, pedig minden hónapban jelentenek be X/IX jutalom tankokat, amikből igazán le lehetne cserélni ezeket.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: _Y0L0_HUN

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 9 hónapja #297401 Írta: _Y0L0_HUN
Megválaszolva: _Y0L0_HUN
Szia!
Látom, hogy te elég expert vagy a témában, én meg teljesen CW noob. A kolléga fentebb említett, hogy 28-32k fame pont szükséges majd a jutalom tankokhoz, ez mennyi csatát jelent? (jól tudom, hogy klán helyezés függő is a pontszerzés?) Egy CW csatában mennyi fame pontot lehet szerezni? A workshopból szerezhető T8 prémium tankot hogyan lehet megnyerni? Ehhez mennyi csata szükséges vagy milyen teljesítmény?

Köszi a segítséget!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 9 hónapja - 3 éve 9 hónapja #297402 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

Szia!
Látom, hogy te elég expert vagy a témában, én meg teljesen CW noob. A kolléga fentebb említett, hogy 28-32k fame pont szükséges majd a jutalom tankokhoz, ez mennyi csatát jelent? (jól tudom, hogy klán helyezés függő is a pontszerzés?) Egy CW csatában mennyi fame pontot lehet szerezni? A workshopból szerezhető T8 prémium tankot hogyan lehet megnyerni? Ehhez mennyi csata szükséges vagy milyen teljesítmény?

Köszi a segítséget!


A kapott fame pont mennyisége egy nagyon összetett képlet (a hivatalos leírás fele)
Számít hozzá:
Klán elo
Klán szorzó, (klán fame pontba kerül)
Személyes szorzó (személyes fame pontba kerül)
Az elfoglalt területek szorzói (global map)
Területfoglaló, védő, támadó csaták (global map + 5x szorzó)
Advance és Elit szorzó (global map-en 5x)
A lejátszott csata kimenetele: kapott xp-je, ellenfél xp-je, játékosok száma a csatában. (az első kettőt nagyrészt a győzelem befolyásolja)

A lejátszandó csata mennyisége nem megállapítható még akkor sem, ha a fenti változók több mint felét fixáljuk. Ha alaposabban érdekel (esetleg a klánodnak ezzel szeretnél segíteni) szívesen elmagyarázom szóban, aprólékosan (írj privátban), írásban meg lehet tekinteni az angol leírást.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: _Y0L0_HUN, Slandyke

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.