Jelenleg 362 vendég és 3 tag online

Kiválóságjeles élménybeszámolók.

4 hete 1 napja - 4 hete 1 napja #297834 Írta: Ferrari-fan
Megválaszolva: Ferrari-fan
Obj 704

Véleményem a tankról
A jó öreg 704. 4-5 évvel ezelőtt, mikor elkezdtem az ágat, akkor vártam ezt a tankot, mert "750 alfa :O ". Sokkal jobbnak mondták, mint a tier 10-est, a 268-at, így minél hamarabb meg szerettem volna szerezni. Mivel akkoriban a T 55A TD-15 küldijét csináltam, így eléggé rá voltam gerjedve a 6000 sebzésre, azonban én az a tipikus "Ha küldi van, akkor csak az" játékos vagyok és nagyon tipikus páncélvadász módjára használtam. "Első bokor és kattintgassunk". Utána eladtam és a múltkori Tot alkalmával ismét visszakerült a garázsba. Mostanra annyira out of meta lett, véleményem szerint, hogy nem tudom szavakba foglalni.
Pontokba szedve:
  • Löveg: 286 átütés és 750 alfa. A mindenki számára ismerős BL-10-es ágyú. Alapjaiban nézve nem rossz csúzliról beszélünk, azonban vannak hibái. Távolra nem a legpontosabb, illetve a gyorsabb tankok eltalálása sem gyerekjáték vele, mivel relatív lassan száll a lövedéke.
  • Mobilitása: 36km/h és bálna fordulás. Ezzel szenvedtem egyébként a legtöbbet. Nem is a gyorsaságával volt bajom, hanem azzal, hogy tetű lassan fordul. Ha elment mellettem egy tank és le kellett forognom nyílt terepen, inkább hagytam a fenébe és elmentem valami fedezék fele, mert áááá lassú.
  • Pályák: Igen-igen, tudom! Most a TD metában a pályák nekik kedveznek. Azonban ha az ellenség nem hibázik, akkor kit lősz? Menni kell a sebzésért. Mármost tier 9-10-es mezőnyben nem fogsz tudni csak úgy vigan előre menni, mert páncélod van. Nincs páncélod és lassú vagy egy 15-3-as meccshez képest. Ellenben ha jön az enemy és poziban vagy, akkor igen, tudsz belőle profitálni, de ez már nem az én játékstílusom, hogy eggyé váljak a bokorral.

Tehát összegezve: a tank egy fejlettebb ISU-152K, de játékstílusban ugyan az. A tipikus TD-t testesíti meg az egész ág, így a 704-is. Lassú, lassan fordul, nincs tornya, de ha odacsap, azt megérzed.

Session
Heszusz Hernandez de Cristos. Annyira, de annyira ki nem állhatom ezeket a tipik bokorban ülő tankokat, hogy....pfuuj. Alig van ráhatásod a csatára. Olyan statikus vagy, hogy ha statikusabb lennél, vonzanád a tereptárgyakat. Nagyon nem találtam a helyemet vele. Szerencsére más játékosok sem nagyon, mert mindössze 3,2k átlag kombinált kell a tanknak ahhoz, hogy ne droppoljon le. Ez manapság egy tier 8-as tank szintje.

A session egyébként másodlagos volt. Mivel visszavétel előtt volt már vele 275 csatám, így várható volt, hogy egyetlen csata után már ott lesz rajta a 2GM. Így is történt. 81%-ról feldobott 85,1%-ra. Egy kicsit többre gondoltam, de ez sem volt vészes. Ezek után viszont jött még 50 csata veszedelem. Összességében azt gondolom, hogy a magam csekély TD tudásommal kihoztam a tankból azt, amit ki lehetett, de a Hall of Fame-ben láttam sokkal jobb overall játékosokat is a tankkal, így ezt még lehet fokozni.
A képen a 85,1%-95.25%-ot láthatjátok.

Összegzés
Még mindig a legjobb TD ág a kezdők számára. Hiába van mellette a V4, szerintem nehezebb azokkal a tankokkal játszani, mint a Su-100/Su-152/Isu-152/Obj-704/Obj-268 tankokkal. Azonban a metából teljesen kiesik. Ha 9-es szinten akarok 750-es alfát egy TD-ben, akkor inkább egy T95, amivel tudok menni a heavy tankok közé vagy egy T30, amivel szintén heavyt tudok játszani és utóbbinak van tornya is.

Replayek
Nem igazán akarlak titeket untatni, így csak a legjobb XP és legnagyobb DMG-es körömet mutatom be.

3GM csata
Semmi extra. Csináltam azt, amit egy TD-vel csinálni kell, majd egy kis összjátékkal lehoztuk a csatát.

Játszunk TD-t csata
Ahogy a címében írom, "Játszunk TD-t" Semmi extra. Na jó! Nem a redlineon voltam, hanem pár szektorral előrébb.

"A mindent látó szem" vagy a "vak vezet világtalant"--nem tudom melyik illik rám :/
Gun Markok
Blogom

Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: RedFox69, sziszifuszi, Matt__Kirby

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 hete 3 órája #297884 Írta: Ferrari-fan
ISU-152

Véleményem a tankról
Ebben a részben nem nagyon térnék ki magára a tankra. Az Obj 704-es élménybeszámolóban leírtam kb mindent az egész ágról, így ismételni nem szeretném magamat. Kiegészítésképp mindösszesen annyit teszek hozzá, hogy a löveg statjai picivel gyengébbek:
- A pen nem 286 hanem 260, APCR-el nem 324 hanem 290. A többi lényegtelen, mivel úgy is csak a bokorban kell vele ülni.
Azonban, ami pro a 704-el szemben, hogy lát tier 6-os tankokat és azokat bizony egy - egy high roll esetén egy lövéssel a garázsba tudja küldeni, illetve nagyobb a fear faktora, mint a 704-nek.

Session
Nem nagyon lehet sessionről beszélni, mivel ez is visszavásárolt tank a garázsban. 15 csata kellett 86,6-ról a 95,43-ig. Ebben a 15 csatában leginkább azzal volt baj, hogy nem szeretek TD-vel játszani. Egyébként tényleg egy 704 lebutított változata, tehát semmi extrát nem tudok róla írni, főleg, hogy ilyen kevés csatát mentem vele.
A session egyébként egy ugrással kezdődött, mivel ezzel is majd 4 évvel ezelőtt játszottam. Ez az ugrás 86,6%-91,1%-ra történt.

Összegzés
Szegény ember ISU-152K-ja, prémium szorzók nélkül :)

Replay
Replay
Az egyetlen olyan kör, amit élveztem a 15 csata alatt. Véleményem szerint megoldható lett volna a vége, ha kapkodom el a lövésem a végén.

"A mindent látó szem" vagy a "vak vezet világtalant"--nem tudom melyik illik rám :/
Gun Markok
Blogom

Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: RedFox69

3 hete 4 napja #297930 Írta: Ferrari-fan
WZ-132A

Véleményem a tankról
Hol is kezdjem a dolgot?
A kínai light tankok tier 6-tól nem változnak semmit. Értem ez alatt a csatában nyújtott teljesítményüket, kinézetüket és funkciójukat. Nincs ez másképp a 9-essel sem. A tank testét megkapjuk a WZ-131-től, a torony az 59-16 felnagyított változata, a mobilitásuk meg majdhogynem CTRL+C CTRL+V.
Az egyetlen dolog, amiben különböznek egymástól, az a löveg. Ezen egy 100mm-es löveg van, 220pen és 320 sebzéssel. Tier 9-es lightok közül ennek van a legnagyobbat sebző lövege, ha nem nézzük a 13 90 táras lövegét. Ebből következik, hogy a DPM az 2,6k az újratöltés pedig 7,2mp. Ezzel az a legnagyobb baj, hogy bár a második legjobb DPM-el rendelkező tier 9-es tank, de nem biztos, hogy tudunk permázni egy gyorsabb töltésű lightot, miközben ő ezt meg tudja velünk csinálni, köszönhetően az újratöltésének.
Azonban maga tank véleményem szerint nem rosszabb, mint a többi tier 9-es light, alkalomadtán pedig közepes tankként is tudjuk használni.

Session
Óh igen, a session. A dühöngőben már megvolt a felvezetés, szóval egy része lehet ide is átjön.
Logikusan gondolkodva, minél többet játszol egy tankkal, annál jobban megismered és tudod jól használni. Nálam ez fordítva volt. Az első és második GM-hez mindösszesen 58 csatára volt szükségem 3,4k kombinált mellett. Azonban a 3GM sessionje az hétvégére esett. A tank elvártja egyébként 3050 mindösszesen, így nem igazán izgultam túl a dolgot, mert néhány 8-as tankkal több kell. 54 csata kellett a 3GM megszerzéséhez 85%-ról.
Nem a kerekes tankkokkal, nem a match making-el, nem is a map rotationnal volt a baj, hanem a játékosokkal. Zárja be mindenki a szemét! Gondolja maga elé Malinovka, Prokhorovka, Redshire, Studzianki, Ghost Town pályáját a legtipikusabb MM-el karöltve. Képzelje el azt, hogy van 4 tank spoton! Telik-múlik az idő, célpontok hiányában már csak az a 4 tank van spoton és tart sakban, mert amint el akarsz menni felspotolnak, köszönhető az agresszív spotnak. Mögötted van 3 tank meg 3 arta, közben az assistod nem akar növekedni. Igen és ez csak egy volt az 54 csatás szenvedésből.

Összegzés
A játékban a light tankok nyújtják a legnagyobb élvezeti faktort, velük tudsz csata eldöntő tényező lenni, ha jól használod. Lényegtelen, hogy van-e kerekek vagy nincs, ha jól használod, akkor nem okoz gondot a kerekesek elleni csata sem, de a csapat annál inkább. 2020-ban nem éri meg lighttal játszani. Egyedül a kerekesekkel, de azokkal is csak azért, mert nem tudnak eltalálni.
Maga a tank jó, de mivel light tank és nem tudsz csatát lehozni egy bokorban ülve 5 tankkal körülvéve és nem tudsz 7-8-9k sebzéseket kiosztani, ezért nagyon nem éri meg játszani vele.

Replay
Legtöbb assist
Egy tipikus spotter kör. Eleinte az volt a gondolatom, hogy elszúrtam, mert nem mozogtam át, hogy lőni is tudjak, azonban 2 max 3 lövéstől nem volt benne több.

A legjobb csatám
Az egyetlen csata, amit élveztem. Ami tényleg úgy ment, ahogy akartam. A végén természetesen a random balance elkapott, de nem érdekelt :D

Tipik. Malinovka
Tényleg ennyi. Malinovka. Spotolsz, ha jó a csapat, akkor bejön, ha nem, akkor nem.

Kiegészítés
Mivel a tervem végéhez értem, miszerint rátenni minden tankomra a 3Moe-t, amivel épp fejlődöm, nem beleértve a belőle kifejlesztett tankot, így most egy darabig üresjárat jön számomra.
A kampány és néhány tank elhúzódása, illetve a holnapi ranked miatt pont annyira csappant/fog megcsappanni a kredit tartalékom, hogy egy nagyobb akció keretein belül pont megtudom venni azokat a tankokat, amikkel folytatni akarom az ágat. Ez azonban nem túlzottan jó dolog, mivel fogyóeszközöket nem szívesen adok el, 0-ról kezdeni tankot húzni pedig nem a legjobb ötlet szerintem.
Ezért a jövő terv az most számomra, hogy nekikezdek a prémium tankoknak. Azt hogy milyen irányból, még nem döntöttem el. Logikusan gondolkozva Tier 8-tól lefele lenne a helyes út, azonban az elmúlt 2 hónap tapasztalata alapján nem biztos, hogy tudnám élvezni a dolgot. Leginkább azért sem, mert az olyan tankok, mint a Bourassque vagy Renegade, átlag feletti elvárttal rendelkeznek és a tryhard, mint funkció, nálam nem működik nyáron olyan minőséggel, mint kellene...

Azonban, a továbbiakban tényleg elkezdem feltölteni a blogot a régebbi tankjaimmal. Bennük mindösszesen annyi változás lesz, hogy a régi tapasztalataimat fogom leírni, a session stat és replayek hiányában, csak úgy, mint a Centurion 7/1 és mk I tankoknál :)

Gun Markok
Blogom

Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Black_Sheep_01, RedFox69, sziszifuszi, Bulcsu

2 hete 2 napja #298111 Írta: Ferrari-fan
STRV 103B

Véleményem a tankról
Páncélvadász a szó-szoros értelmében.
:talking2: "Gondolkodj Wata....ennyi nem elég egy Tier X tankhoz" :talking2:
2016-2017-ben, mikor behozta a WG a svédeket azonnal nekikezdtem. Nem azért mert annyira jók, hanem azért, mert olyan tankágat adtak a játékhoz, ami egyedi. Egyediségét a módja és lehetőségei adják.
A játékban a Svéd TF-k voltak a 3-ik egyedi stílussal bíró járművek. Addig voltak az egylövetű, majd a táras tankok. A svéd TD-k, kaptak egy Siege módnak nevezett hydro-pneomatikus felfüggesztést. Ez annyit tesz, hogy "nincs célzási időd". megnövekedik a löveg kitéríthetősége -+ fokokban. Igen! Azonban van egy bökkenő. Ha nem siege módban vagy, akkor nincs löveged, csak egy tank tested. Bezony! A legtöbb TD-nek van lövegkitéríthetősége vagy tornya. Ennek pedig semmi. Tehát ha nem siege módban vagy, akkor használhatatlan vagy. De miért is jó ez a két mód?
Nos, sima módban gyors vagy. Ez azt jelenti, hogy előre 50km/h hátra 45km/h. Vagyis ekkor foglalod el a pozíciódat. Sebességben a leggyorsabb TD-ről beszélünk tier X-ben.
De Wataaaa, a Grille 60-al megy, a V4 és Foch B meg ugyan úgy 50-el!
Le/T arányban csak a grille jobb, de talajellenállásban az összeset veri, szóval ez a leggyorsabb. Nem minden csatában megyünk lejtőn lefelé hátszélben. :nono: És közben ennyit a sima módrol.

A Siege mód az érdekes része a tanknak. Van egy váltás közti idő. Befele 2mp, kifele 1,3mp. Ez idő közben a tank nem tud semmit csinálni. Amint bekerültünk a siege módba a sebességünk lecsökken +-10km/h-ra, azonban kapunk egy tornyot. Ha pontosan akarok fogalmazni, akkor maga a tank lesz a torony. Innentől kezdve érdemben használhatjuk a löveget is, ami ha egy tornyos tankon lenne, elég OP szintet súrolna a maga pontosságával, átütésével és lőszer sebességével.

A tank további érdekessége, hogy 122mm alatt minden lepattan róla, DE CSAK ELŐRÖL. Egy kicsit rálátnak az oldaladra és jön is a finom átütés, mert ott mindösszesen 30mm vastag a páncél és 30*3=90. 90mm-es lövegek pedig tier 10-ben már nem nagyon rohangálnak, de már tier 9-ben sem. Szóval érdekes mikor jönnek az opé Chieftainek, meg 907-ek, meg mit tudom én most mi a havi OP meta és pattognak szépen, mint a kukorica :) Természetesen van egy gyengepontja a tanknak, a parancsnoki kupola, de nem épp egyszerű eltalálni... Vicces nézni, mikor 2 STRV egymás kupoláját próbálja ellőni, mert egymást nem képesek máshol beütni :trollol:

Na a tankról ennyi elég is.

Session
Mint írtam, amint bekerült a játékba, azon nyomban ki is fejlesztettem. Nos, ezt ma már másképp csinálnám. Teljesen más játékstílusa van, mint azelőtt bármelyik tankkal, amelyikkel játszottam, ezért szívtam is vele, míg megszoktam ezt a Siege mód, sima mód, siege mód, sima mód közti váltásokat, illetve, hogy ki elé nézhetek ki és ki elé nem. Ez sajnos nálam - lassan tanulok, tudom -, kb 70-90 csata volt. Utána elkezdtem vele normálisan játszani, ami akkoriban 3k átlag kombináltat jelentett vele. Majd az idő múlásával kezdtem jobban megismerni és felkúsztattam az átlagomat vele 4,2k -ra, ami szerintem egy korrekt érték a tankkal. Kezdtek jönni a jó eredmények 1GM, 2GM, majd 270 csata környékén voltam először vele a 94%-on. Ekkor elkezdte velem játszani azt, amit az 50B. 94,7%-ról le 92%-ra, majd 93,6%-ról le 88%-ra és így tovább. Itt fel is adtam egy időre, mert az 50B-vel is eljátszottam ezt és 1000+ csata után még mindig 91%-on vagyok 94,98-ról.
Azonban most a sima tankok befejezése után, de még a farmtankok elkezdése előtt mentem vele pár kört, hogy "szórakozzak".
Összejött, bár nem épp a sebzés miatt, hanem a spotom miatt... Innen is köszi a lightnak, hogy lőtte a spotom :dry:

Összegzés
Td, meg jó az álcája, meg nagy a DPM-e, meg pontos, meg minden is, DE ettől függetlenül nehéz vele jól játszani. Nagyon pálya és csapatfüggő. Zárt pályán nem tudsz úgy játszani vele, amire ki van találva. Nyilt pályán, ha túl jó a csapat a módok közti váltás miatt sok sebzésről maradhatsz le, ha pedig rossz a csapat, nem minden esetben tudod kihasználni a DPM-ed egy bokorban ülve.

Gun Markok
Blogom

Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: dobilaci, RedFox69, Bulcsu

1 hete 3 napja - 1 hete 3 napja #298247 Írta: Ferrari-fan
HWK 30

Véleményem a tankról
Van egy tankod, ami könnyű tank, de nem használhatod annak. Közepesnek nagyon papír, TD-nek nem annyira jó. Mi ennek az oka?

Kezdjük azzal, amit múltkor is írtam: 2020-ban nincs olyan, hogy light tank. Ennek egyik legjobb példája a Bourassque. Egy 12t-re szerelt EBR torony, ami be van állítva közepes tanknak. Vagyis el tudod dönteni, hogy spotolni, medezni vagy TD-zni akarsz-e (mondjuk vele pont nem tudsz). Azonban van a HWK, amivel erre nincs lehetőséged.

Előremész spotolni és....? Ott áll előtted 1-6 tank, mögötted van 2-3 tank és nincs assistod. Jaa, hát ők várják, hogy meginduljon a HT sor és majd azt lövik. Oké átmész oda, hogyha áttörnek, akkor perma spoton legyenek. Jön a horda, nincs assist.... Jaa, hogy már lepingelték az életrajzukat az előbbi 1-6 tankra, ami nincs spoton? Oké utolsó esély... Meghalt a csapat, vereség.

Városi pálya, menned kell sebezni. Lősz, sebzel, tankot lősz ki, assistod is van, manőverezel, lassan 4k DMG-él jársz...Vereség? Mi van? :O Jaaaa, hát a turisták most térképezik a térképet.

Körülbelül ilyen formában zajlott az a pár csata, amit mentem a tankkal.
Na de, hogy a tulajdonságról is legyen szó. Az ágyú korrekt. Nekem az APCR alaplőszer nem nyerte el a tetszésem. Lassú, 182 átütés, ami nem rossz, de a normalizációja miatt nagyon sok sebzéstől dobott el. Ellenben a HEAT jó lenne, de már csak az elv miatt, hogy prém tank, nem lövök vele indokolatlanul goldot. Természetesen muszáj volt lőnöm vele és néha megfordult a fejemben, hogy áttérek annak a spammelésére. Hogy miért? Gyorsabban száll, mint az APCR, 250 átütés és 80 fok utáni lepattanó, azért nem 60 (vagy mennyi van az APCR-nek). A repesze pedig kiváló. Ennél éreztem azt, hogy 102 mm a penem, nem úgy mint a Leo PTA 105mm-nél. Többször ütöttem át a tankok oldalát vele, mint az elméletben nagyobb átütésűvel.
Álcája nem a legjobb, de el lehet boldogulni vele, a mobilitása szerintem kiváló, azonban a tank teste....Ha rád néznek, az átüt, ha HE-vel lőnek rád, az átmegy.

Mostantól átértékelődik bennem, hogy a Skorpiom papír :kappa:

Session
Mikor bekerült a garázsba a tank (szó szerint bekerült, mert nem tudom, hogy honnan lett :D ) mentem vele pár kört, de nem nyerte el a tetszésem. Ez meg is látszódott az avg teljesítményemen. Majd mikor 3 küldetésre voltam az Early megszerzésétől, ismét elővettem a tankot. Mivel én az a típusú játékos vagyok, aki ha küldetést csinál, akkor azt nagyon, így az addigi ótvar teljesítményem is elindult még jobban lefelé a lejtőn. Ez 75 csatáig tartott szerencsére, meglett a küldi, vele együtt a GM 78%-a és a tank feledésbe merült.
3 napja, mikor elővettem ismételten úgy voltam vele, hogy "Megcsinálom".
Ránéztem a kezdeti átlagokra és szemem könnybe fordult. 1100 sebzés 968 assist. :spaz:
Kellett vele szórakoznom, míg alkottam belőle egy tűrhető kategóriát. Az egész session 120 csatába került. Leginkább amiatt, mert egyszerűen nem tudod lightként használni, másrészt azért, mert nem tetszik a tank és ha nem tetszik a tank, akkor minél hamarabb túl akarok esni rajta. Öröm az ürömben, hogy ez egy prémium tank, vagyis a 120 csata alatt tudtam vele farmolni, tehát mindenképp megérte számomra a "kitolt" csataszám. A képen pedig a 91,5%-95%-ot láthatjátok.

Összegzés
:yk: Prémium tank lévén illik ide most többet írnom.
Megéri-e megvenni? Semmikép, valós pénzért legalábbis. Gyűjtőknek természetesen megéri, ha valaki nagyon akar német lightot prémium tanknak és nincs épp az M41 a shopban, akkor is megérné, de akkor már inkább várjon a Bulldogra. Bevételét tekintve nem keres rosszul. Mikor elkezdtem játszani vele, volt 27 millióm. Mire a végére értem lett 46 millióm, amiből ki kell vonni a Battle Pass Improved pass-át és kb 700k értékű lőszert és modult a garázsomból. Tehát prémnap, booster és 59% winrate mellett, 2,8k kombináltakat tartva 100 000 környéki profitra tettem szert. Ez egy prémium tanktól szerintem tök jó érték.

Replayek
Egy lightként átlagos kör Karelián. Azonban számomra az egyik legélvezetesebb volt.
Replay

A legtöbb DMG-es köröm. Ironikus módon tier 9, Himmelsdorfon. Maga a csata egy katyvasz volt. Nem úgy mentek a dolgok, ahogy elképzeltem, plusz a végén olyan amatőr módon haltam meg, hogy...Ha kicsit okosabb vagyok még a Tiger P meglehetett volna és akkor +1450 HP nyomja a tankomat, de ezért élvezetes a random, mert nem tudhatod, hogy hogyan jössz ki belőle :)
Replay

Tipikus Malinovka. Kezdő passzív, majd aktív, majd elfelejtettem számolni és kihagytam azt a tankot, ami kilőtt a legvégén :/
Replay

Gun Markok
Blogom

Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: RedFox69, sziszifuszi, AssistKing

12 perce - 11 perce #298445 Írta: Ferrari-fan
M41 90 GF (Black Bulldog)

Véleményem a tankról
Hol is kezdjem?
Maga a tank használata ugyan az, mint a HWK 30-nak volt, így ezt nem is írnám le még egyszer.
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

Amiben kellemes meglepetést okozott számomra, az a potenciálja. Valamiért nem nagyon jönnek be a német light tankok, így a tech tree verzióktól is félek kicsit, de a Bulldog az más volt. A lövege ugyan az, mint a HWK-nak, csak nem APCR hanem AP az alaplőszer, ami nekem jobban tetszett bizonyos szituációk miatt. A másik, hogy tömzsibb. A HWK-val az volt a bajom, hogy sok olyan bokrot nem tudtam használni, amit ezzel igen, mivel a HWK hosszabb, mint a bulldog. Illetve, ami miatt megszerettem a tankot:
Sokkal kezelhetőbb, mint a HWK. Lassabb egy kicsivel, de nagy sebesség mellett nem érzem vele azt, amit a HWK-val. A HWK-t ha megdobta valami, élesebben vettem egy-egy kanyart, akkor képes volt felborulni vagy legalábbis átpördülni magán. A Bulldog sokkal stabilabb volt ilyen tekintetben.
Tudom, hülyeség, hogy ilyen ok miatt jöjjön be jobban egy tank, de valaki meg azért szereti a T95-öt, mert lassú...

Session
Meglepő, azt kell írjam. Azt hittem, hogy sokkal jobb átlagot fogok hozni a tankkal, mint a HWK-val. Azonban a táblázat kitöltésekor vettem észre, hogy mindösszesen 9 sebzéssel van jobb átlagom a Bulldoggal. Ez igazolja azt a tényt, hogy nem tudok azonosulni a német könnyű tankokkal. Van valamijük, ami miatt, ahogy az angolok mondják: "Not my cup of tea". Szerencsémre viszont nincs több német könnyű tank a garázsomban, így egy darabig letehetek arról, hogy rájöjjek, mi a bajom velük.
Na de a session. Kicsit jobb kezdeti állapotról indultam, mint a HWK-val, így talán ennek is köszönhető, hogy 29 csatát nyertem vele szemben. Mindösszesen 166 csata farmolást jelentett nekem a tank. "Kifejtettem múltkor, hogy a prémium tankokkal nem érdekem a mihamarabbi 3GM megszerzés, mivel prémium tankok révén minél több csatát megyek velük, annál több kredit, free xp és legénységi XP jön a garázsomba."
Voltak orbitális bukták, 80-85%-ra való feljutás kb 2 napot vett igénybe (40+ csata), nagyon jó körök, amikből párat meg is mutatok lentebb és teljesen átlagos csaták, mint bárki másnál.
A képen pedig a 85-95% látható.

Összegzés
A Bulldog a régi időkben a legjobb prémium könnyű tank címet viselte, Azonban a mai napra, annyira eljárt felette az idő, hogy egy teljesen átlagos német könnyű tank lett belőle. Ez köszönhető annak, hogy behozták az LT-432-t, a legjobb tier 9-es könnyű tankot, behozták az ELC-90-et, a legjobb passzív spottert a játékban, a kerekeseket és a idiótákat, akik 200 csatával átlag 8 tier 8-as prém tankkal rendelkeznek. Ennek következtében a játékstílusa is változott. Felderítő helyett egy light/med hibrid lett, amivel tilos a csata első felében spotolni, ha van rajtad kívül kerekes, elc vagy lt-432.
Azonban a tankot megpróbálnám még egyszer le gun markozni, mert tetszett a stílusa amit képvisel. Ezért innentől kezdve várni fogom a lehetőséget, hogy belehessen cserélni a GF-t a sima M41 90-re :)

Replayek
Első replay -nek egy igazi "gémpléjt" hoztam. Bár verzió váltás előtti, így csak a fanatikusok fogják megnézni, azonban ha van időd akkor mindenképp megér 10p-et. Sokan a mai napig nem tudják, hogyan kell spotter tankkal játszani városi pályán. Pedig ott, ahol van EGY darab bokor, már alkalmas vagy arra, hogy hülyére verd az ellenséges csapatot. Feltéve ha tudod a dolgod...Így történt ebben a csatában is.

Második replay
Ez már egy friss replay. Szintén egy városi pálya, hogy ne csak az unalmas Malinovka, Prokhorovka, Redshire triókon tudjunk spotolni, hanem sokkal változatosabb térképeken is.
A kör mondhatni pedózás volt, köszönhetően a tier7-nek, azonban tier 7-ben a 6k kombinált városi pályán 6 kill mellett, szerintem még ezzel a tankkal is jó eredménynek számít.

Harmadik replay
Ebben a replayben szintén csak azt csináltam, amit egy lightnak kell városi pályán. Nem a lövegemmel, hanem az ott létemmel zavarni az ellenséget. Azonban mérges is voltam magamra a csatában, mivel ha csak egy kicsit türelmesebb vagyok, ez egy nagyon könnyű 10k kombináltas csata lett volna. De, öröm az ürömben, hogy ebben a csatában 1,78%-ot ugrott a GM és így nem kellett minimum 4x ledroppolnom a 94,7x%-ról :)

Felszerelés
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

Gun Markok
Blogom

Mellékletek:

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.