Jelenleg 522 vendég és 23 tag online

Mines

3 napja 19 órája #286316 Írta: Black_Sheep_01
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Szia Balista,

egy példán keresztül próbálom megmutatni a választ:

Ez egy tipikusnak mondható felállás. A pontozott vonal a tűzvonal. Top tier meddel választhatod a hegy elfoglalását.
Előnyei:
1. Mineson a hegy elfoglalása kiemelt prioritású, a hegy lábán kívül belőhető minden oldal.
2. Spotolhatod a bázis mellett kempelő TD-ket
3. Proxy spoton tartod a hegy melletti tankokat, az artynak célpontot adsz a feljáró előtti tankokra
Hátrányai:
1. Amint felfutsz, be fognak lőni; ha láncolnak, meghalsz. Szinte biztos, hogy HP-t vesztesz.
2. Általában az ellenfél is megpróbálja elfoglalni a hegyet, könnyen kilőhetnek az első percben.
3. Arty valószínűleg a hegyet lövi.
4. Téged is proxy spoton tarthatnak, ha a szélére helyezkedsz.

Ez így nem túl vidám, túl sok a kockázat, ezért érdemes gondolkodni, hogy megéri-e felfutni a hegyre? Ezt nyilván a saját tankod (csőlehajlás, sebesség, DPM, tár, stb...), a csapatod tankjai és helyezkedése, az ellenfél tankjai is meghatározhatják.

1. Igen, kell a hegy. Hogyan juss fel HP veszteség nélkül? Ez viszonylag egyszerű: a második hullámban. Tehát az elöl haladó medek/lightok felfogják a sebzést, amíg tölt az ellenfél, addig kevesebb kockázattal felmehetsz. Jó esetben az ellenféltől felfutókat már megszedte a csapatod, őket full HP-n könnyen levadászhatod. Persze figyelni kell arra, hogy táras medek futnak-e fel, esetleg táras heavyk lövik-e a felfutóinkat.
2. Igen, kell a hegy, de nem akarok kockáztatni, mert le akarom hozni a csatát/tartalékolom a HP-m a végjátékra. Erre az esetre itt egy lehetőség:

A zöld vonalon elfutsz a bokorig, ahonnan felderíted a J3-ban pingelt helyet, hogy fut-e át a szigetre valaki az ellenféltől. Ha nem, betolod koppig (K1), ha jön valaki/valakik, akkor eldöntöd vérmérséklettől/tankoktól/támogatástól/ellenféltől függően, hogy hátratolatsz és meglövöd (15m + a bokortól), majd betolod H1-ig, vagy a lövés után nyúlcipő.

Tegyük fel, hogy egyedül jön valaki, de tierfölényben vagy, és bevállalod a támadást. H1-ben/J1-ben toronyból megeszed, majd továbbfutsz K1-be. Amint leesett a spot, már tunkolhatod is a sebzést a hegy lábánál levő feljárót lőve:

Arra kell figyelni, hogy ne spotoljanak fel. A hegy lábánál a vak heavyk nem fognak meglátni, őket büntetlenül faraghatod. Folyt. köv.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Turan_II, Laccvacc, RedFox69, Silence666, bhaalhun, csuf, Rathagol27, Aur1n

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 napja 19 órája #286318 Írta: Black_Sheep_01
Megválaszolva: Black_Sheep_01
Miután meghaltak vagy visszavonultak (ezt fogják tenni), és nincs lőhető cél, akkor az ellenfél bokorlakóit kezded el spotolni/lőni:

1. A pingelt helyen spotolod a hegyen levő tankjaitoknak a TD-t, ha nem a tiétek a hegy, akkor az artynak kell rimánkodni. Ha bátor vagy, akkor a spot mellett lőheted is. Alternatív megoldás a szaggatott vonal, onnan lőhető a hegy lábánál levő tankok tornya, de óvatosan, mert ott már lőhető vagy.

Továbbtolod K5-ig, ahol spotolod a többi TD-t. Ők már nem a hegy feljárójánál levő tankjainkra fókuszálnak, hanem téged akarnak megölni. Így viszont a kék csapat egész szép spot általi sebzést fog gyűjteni neked.

Miután leesett a spot, kinézel a szikla melletti bokorból (K5), és válogathatsz, hogy kit lősz. A végén pedig meggyalázod az artyt.

Ha a heavy sorra mennél top tier meddel, akkor az adok-kapok miatt kevesebb esélyed lenne jó csatát menni. Persze ez is nagyban függ a helyzettől és a körülményektől.
A heavy soron szemből kellene lőnöd a heavyket (bár betolhatod D9-E9-ig, de ott a szemben levő TD-től is tartanod kell), míg az általam zölddel jelzett útvonalon oldalról/hátulról szedheted őket.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Turan_II, Balista1, Laccvacc, RedFox69, Silence666, bhaalhun, csuf, Rathagol27, paripa21, Istiger1, Aur1n

3 napja 12 órája - 3 napja 12 órája #286322 Írta: Balista1
Megválaszolva: Balista1
Szia Black Sheep!
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, nem is reméltem, hogy ennyi energiát fektetsz bele.

Hogy a többi olvasó számára is világos legyen, miről van szó: azzal a kérdéssel fordultam Black Sheephez, hogy segítsen iránymutatással abban, hogy mi a helyes eljárás - helyezkedés - abban az esetben, ha az RNG top tierként, de meddel helyez minket a csatába.
Tartsunk a nehezekkel és vállaljuk a harcérintkezést a nálunk egy szinttel alacsonyabban lévő ellenséges nehezekkel, vagy maradjunk meg a medes szerepkőrben és máshol esetleg hasznosabbak tudunk lenni csapatunk számára?

Erre született a fenti példával illusztrált válasz. Még egyszer köszönöm.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bhaalhun, Robb_HUN, Norban

3 napja 10 órája - 3 napja 8 órája #286325 Írta: Robb_HUN
Megválaszolva: Robb_HUN
Köszi mindkettőtöknek.
Az eljárás E-25-el is működik, kb. egy hónapja mentem ilyet, de a F2-nél sosem jutott eszembe megállni, mindig az volt bennem, hogy minél előbb érjek oda.
Valamint Black (bocs valamiért Grey neve ugrott be) , milyen programmal, oldallal készítetted a leírást?
Hasznos lenne nekem is.
Előre is köszi

Valamint érdekelne ugyanez a kérdéskör akkor ha a bázist kell védeni támadni mód van, mert gyakorlatilag azt vettem észre, hogy egyből bemennek cap-elni, és a hegyen csapat szerint (aki elfoglalta) vagy védenek vagy resetelnek. Tényleg ennyire le van szűkülve a játéktér, vagy csak én nem tudok alternatív megoldást?

"Irgalmat ne kérj, áldást ne várj
Emeld fel a hangod, vagy elsodor az ár"
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Balista1

3 napja 9 órája #286330 Írta: Aur1n
Megválaszolva: Aur1n
@Black_Sheep_01, ez nagyon hasznos volt! Köszi szépen! Azt kérdezném, hogy mi a javaslatod, ha a másik oldalról támadunk?

3 napja 7 órája #286331 Írta: tothistvan50
Megválaszolva: tothistvan50
Ha már mines, és arty, meg a hegy fontossága.
Bátorkodom megosztani egy mines-os artás meccsemet, de nem dicsekvésként, tanulságként, mire képes egy magamfajta átok klikker, ha nincs meg az ellenfélnek a hegy, és nem tudnak spottolni…
wotreplays.eu/s...10787e

Nem igazán értem, miért nem fáztam rá egyébként, egy ilyen pofátlan hentelésre.
Szegény IS7 pedig nem volt rossz. De mintha tudomást sem vett volna rólam.
Mellékletek:

3 napja 3 órája #286347 Írta: Black_Sheep_01

Robb_HUN beküldte: Köszi mindkettőtöknek.
Az eljárás E-25-el is működik, kb. egy hónapja mentem ilyet, de a F2-nél sosem jutott eszembe megállni, mindig az volt bennem, hogy minél előbb érjek oda.

E25-tel annyira nem jó a fent vázolt pozíció, ha van ott ellenfél:
1. nincs tornya
2. nincs páncélja
3. nincs HP-ja a trade-hez
4. az álcája kiváló, de a közelharcban folyamatosan spoton van

Azért érdemes megállni spotolni F2-ben, hogy lásd, mennyi és milyen tank megy a szigetre. Az egyik legfontosabb szabály a jó játékossá váláshoz vezető rögös úton: csak olyan helyre mehetsz, ahonnan el tudsz menekülni, és csak olyan szituációt vállalj fel, amit meg tudsz oldani. Ha betolod H1-ig, és akkor veszed észre, hogy több tank is a szigetre megy az ellenféltől, akkor valószínűleg megesznek anélkül, hogy érdemi sebzést ki tudtál volna osztani.

Valamint Black (bocs valamiért Grey neve ugrott be) , milyen programmal, oldallal készítetted a leírást?
Hasznos lenne nekem is.
Előre is köszi

stratsketch.com/ Ezt a weblapot általában FC-k használják a CW taktikák megtervezésekor, illetve a CW előtti eligazításkor. Régebben a maptactic-ot használtam, de ez is megfelelő.

Valamint érdekelne ugyanez a kérdéskör akkor ha a bázist kell védeni támadni mód van, mert gyakorlatilag azt vettem észre, hogy egyből bemennek cap-elni, és a hegyen csapat szerint (aki elfoglalta) vagy védenek vagy resetelnek. Tényleg ennyire le van szűkülve a játéktér, vagy csak én nem tudok alternatív megoldást?

Nem igazán játszom azt a játékmódot, talán valaki más tud erre válaszolni neked.

3 napja 3 órája #286348 Írta: Black_Sheep_01

Aur1n beküldte: @Black_Sheep_01, ez nagyon hasznos volt! Köszi szépen! Azt kérdezném, hogy mi a javaslatod, ha a másik oldalról támadunk?

Nincs mit, ezért lett létrehozva az akadémia.
A másik oldalról is elkészítem a leírást, amint lesz rá időm, illetve teszek fel 2 replay-t/videót, amin látható lesz a játékban is a felvázolt taktika működése.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Turan_II, Balista1, bhaalhun, Aur1n

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.