Jelenleg 362 vendég és 4 tag online

Tankos cikkek

4 éve 2 hónapja #123535 Írta: bandras32
Megválaszolva: bandras32

geritango beküldte:

Hát nem tudom. Egy idiótának van beállítva, mert az érdekek úgy kívánják. De most gondolj bele, egy egész nemzetet, sőt nemzeteket, több millió embert rá tudott venni arra, hogy háborúzzanak, öldököljenek, meghaljanak. Egy idióta erre nem képes. A lövészároktól a kancellári székig tudatosan építette a karrierjét, kétlem hogy idióta lett volna.

Véleményem szerint egy idióta, sőt retardált idióta kategóriába sorolandó az, aki pusztításokon keresztül mások eltaposásával épít karriert és nem olyan szemléletet próbál érvényre juttatni, ami pozitív és építő, hanem simán egy fekélyhez hasonló lyukat üt a nemzetek, a vallási vagy etnikai hovatartozású csoportok közé. Nem teszek különbséget a modern és az egykori barmok között, nem teszek különbséget szovjet, német, amerikai, angol, tökmindegy milyen nemzetű között, mert nem lehet: idióta mind. Az ember lét nem erről szól, nem erről kellene szólnia és ez a szemet szúró. Nekem ennyi a problémám ezzel a kérdéskörrel... remélem nem lett túl kusza és értetted belőle, mit akartam kifejezni :)

Persze értem a lényeget. :) Én sem azt mondom, hogy ez így helyes volt, meg hogy jó volt ez így. Csak azt mondom, hogy aki emberek millióit tudja rávenni arra hogy háborúba menjenek, sőt még más nemzeteket is maga mellé tud állítani, azt nem lehet mentálisan gyenge képességű idiótának nevezni. Lehet sok mindennek nevezni, de idiótának nem.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 2 hónapja #123542 Írta: oregkoko
Megválaszolva: oregkoko
Lehet kiragadni negatívumokat, de aki laikus és nincs képben, akkor azt fogja hinni, hogy ezek totál hülyék, pedig nem. Nagyon nem.

Továbbá geritangonak: a mai világban is ez megy folyamatosan (vallás és faj alapján való megkülönböztetés, csak nem ennyire nyíltan). Nem szabad kategorikusan csak egy valakit elítélni, csak mert a másik oldal piszkosságai tudatosan el lettek hallgatva. Tudom, hoyg mire gondolsz és egyet is tudok veled érteni bizonyos kérdésekben.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: eldegor

4 éve 2 hónapja #123554 Írta: smok3_hun
Megválaszolva: smok3_hun
A történelmet a győztesek írják, éppen ezért lett Adolf bácsi egy megalomániás antikrisztus, a szövetségesek pedig a világ megmentői. De ezt 70 év távlatából már nem lehet tisztázni. Egyik fél sem volt jobb a másiknál...semmiben.

De mivel, hogy, hogy, mivel, de mostmár aztán végképp hoppá mégse.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bandras32, Karika, Szete58, eldegor

4 éve 2 hónapja #123600 Írta: thompi
Megválaszolva: thompi
Véleményem szerint egy idióta, sőt retardált idióta kategóriába sorolandó az, aki pusztításokon keresztül mások eltaposásával épít karriert és nem olyan szemléletet próbál érvényre juttatni, ami pozitív és építő, hanem simán egy fekélyhez hasonló lyukat üt a nemzetek, a vallási vagy etnikai hovatartozású csoportok közé. Nem teszek különbséget a modern és az egykori barmok között, nem teszek különbséget szovjet, német, amerikai, angol, tökmindegy milyen nemzetű között, mert nem lehet: idióta mind. Az ember lét nem erről szól, nem erről kellene szólnia és ez a szemet szúró. Nekem ennyi a problémám ezzel a kérdéskörrel... remélem nem lett túl kusza és értetted belőle, mit akartam kifejezni :)

Akkor kérlek vedd azt is figyelembe, hogy Hitler a 29-33-as válság idején került hatalomra, (több, mint 50%-os volt a munkanélküliség) és 7 év alatt olyan birodalmat hozott létre, ami 5 éven keresztül az egész világgal képes volt harcolni (aki erre képes azt még csak véletlenül sem nevezném idiótának, és vedd figyelembe azt is, h Németország területileg mekkora...).
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: smok3_hun, Szilvi

4 éve 2 hónapja - 4 éve 2 hónapja #125596 Írta: Tomtomka
Megválaszolva: Tomtomka
Tankvadász a Porsche ellen

[img]http://http://kep.cdn.index.hu/1/0/858/8585/85854/8585487_43aaf7435fd75014d8ade15bd28566e2_wm.jpg

totalcar.hu/mag...ellen/
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Toydolls2

4 éve 2 hónapja #125923 Írta: Karika
Megválaszolva: Karika
A világ első távirányítású tankja. Japán, 1929.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Toydolls2, Type 4, nemo510

4 éve 2 hónapja #126372 Írta: Karika
Annak aki jó angolból, annak ajánlom ezt az előadást: Világháborús mítoszok az amerikai harckocsikról. Sajnos felirat nincs hozzá, pedig nagyon érdekes :(

4 éve 1 hónapja #131986 Írta: Thothem
Megválaszolva: Thothem

Trollz be flippin' out, Mon!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PanzerGrey

4 éve 1 hónapja #132007 Írta: smok3_hun
Megválaszolva: smok3_hun
Cicás videó

De mivel, hogy, hogy, mivel, de mostmár aztán végképp hoppá mégse.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PanzerGrey

4 éve 1 hónapja #132028 Írta: PanzerGrey
Megválaszolva: PanzerGrey

smok3_hun beküldte: Cicás videó

Tökjó,lövés pillanatában volt némi vissza b@szó légnyomás :evil: Egyébként ez melyik pálya volt? :whistle: :P

"Azok a legveszélyesebb őrültek, akikben az őrület logikával párosul"
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: heftmen, nemo510

4 éve 4 hete #136659 Írta: Karika

Nem tökéletes, hisz sok helyen le kellett egyszerűsíteni a dolgokat, hogy 1 órába beférjen, de elfogatható kis film

4 éve 3 hete - 4 éve 3 hete #137477 Írta: PanzerGrey
Megválaszolva: PanzerGrey
Gondoltam bedobom a T-34-es kedvelőknek. B)
www.hir24.hu/te...szony/

"Azok a legveszélyesebb őrültek, akikben az őrület logikával párosul"
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: heftmen

4 éve 3 hete #137681 Írta: AzertsemJo
Megválaszolva: AzertsemJo
Ez majdnem olyan mint egy háborús propagandafilm :-)
Szép és hősies - és nem sok köze van a tényekhez , pedig nem is
az oroszok csinálták :-) !

Mert ugye láthatjuk hogy "ezernyi" T-34-85 (!!!) rohamozza hősiesen az
ellent - KURSZK-nál !
Ezzel szemben a valóságban :
1., A T-34-ek még mindig csak az orosz tankok 30%-50% (egységenként változó)
számát képezték. (Még az elit Gárda egységeket sem csak T-34-el szerelték fel)
2., És ezek is T-34-76-ok voltak.

Vagyis a valóságban Kurszknál csak kb. minden 3.-ik orosz tank volt T-34-76 ,
a többi bizony már igencsak elavult könnyű és közepes tank volt.
Az orosz tankegységek nem véletlenül jelentették akkoriban hogy az összes tankjukból mennyi a T-34-es (esetleg KV-1-es).
Kurszk hatására kezdték el rohamtempóbán átállítani a termelést a 76-osokról a 85-ösökre.

Persze tudom hogy ha 2. VH és orosz tankok akkor mindenki a T-34-re gondol ,
de a valóság "kicsit" más volt.
A németeknél sem csak Tigris-ből és Panther-ből állt a sereg , sokkal több volt ott is a többiből.

4 éve 1 hete - 4 éve 1 hete #140561 Írta: Rallyefan81
Megválaszolva: Rallyefan81
bocs, nem tudok olvasni... :pinch:

RallyeFan
“Igazságot hirdetni, vagy hasznos dolgokat javasolni az embereknek, biztos módja annak, hogy üldözzenek minket.” (Voltaire)

4 éve 6 napja #141696 Írta: Tomtomka
Megválaszolva: Tomtomka
Javában zajlik a 2015-ös Tank-biatlon. Az oroszok 13 ország csapatait látják vendégül az augusztusi döntőben. Ne aggódjanak, minden csapatnak van egy póttankja. valogatott.blog...athlon
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: nemo510

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.