Gépigény

6 éve 2 napja #271939 Írta: robertgida
Megválaszolva: robertgida

Sziasztok!

Esedékes lett egy kifejezetten gamer PC gép vásárlása. Szerintetek melyik konfig érné meg ár/érték arányban a legjobban, többet nem igazán szeretnék költeni rá.

www.jofogas.hu/...62.htm

www.jofogas.hu/...48.htm

www.jofogas.hu/...88.htm

www.pcbolt.eu/G...50-2GB

Mondjátok nyugodtan milyen hardver mely tulajdonságát kell nézni ahhoz, hogy a mostani játékok szaladjanak rajta...
Előre is köszönöm!


Egyiket se.Gta 5 brutal gemer pc 8gb ram :rofl: :rofl: :rofl: Szakadok.8 Gb ram brutal pcbe.Jó marketing duma,semmi több.Pár hozzászóllással irtam,épeszü ember egybe gépet nem vesz.Akkor okés ha cakumpakk minden zsir új,és ott a szemed elött szerelik össze.más hogy egy összegányolt cuccot kapsz postán,amit ki se probáltál,nem láttad mit tettek bele.Aki meg nem ért hozzá azt könnyen átverik.Ha van hozzáértö haverod,ismerösöd,vedd meg a cuccokat újonan,és szólsz neki összerakja.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: JackassJana, Mortein

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 2 napja - 6 éve 2 napja #271949 Írta: uuee
Megválaszolva: uuee

Sziasztok!

Esedékes lett egy kifejezetten gamer PC gép vásárlása. Szerintetek melyik konfig érné meg ár/érték arányban a legjobban, többet nem igazán szeretnék költeni rá.

www.jofogas.hu/...62.htm

www.jofogas.hu/...48.htm

www.jofogas.hu/...88.htm

www.pcbolt.eu/G...50-2GB

Mondjátok nyugodtan milyen hardver mely tulajdonságát kell nézni ahhoz, hogy a mostani játékok szaladjanak rajta...
Előre is köszönöm!


Nem vagyok Zezoli ismerőse, és anyagilag sem vagyok érdekelt abban amit csinál (fogalmam sincs ki ő, akár csaló is lehet) -Az adott keretből ez egy jobb konfig az általad linkelteknél:

hardverapro.hu/...telten

bár a 4560 egyes játékokban gyengébb lehet mint a 3470 (a wotban pl. jobb, mert ott továbbra is az egy szálas teljesítmény dominál), ez egy modernebb\újabb platform DDR4-el, az eladó állítása szerint 2év garival. Ha kevésnek éreznéd, ezt könnyen tudnád tovább bővíteni skylake\kaby lake processzorral. Azon túl az eladó nem volt szégyenlős megnevezni a házat és tápot sem legalább.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: JackassJana

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 2 napja #271952 Írta: Mortein
Megválaszolva: Mortein
Igaza van uuee-nek es a konfig amit linkelt jobb valasztas az osszes tobbinel amit mutattal, de talaltam en is egy hasonlot mint uuee es a proci picit talan jobb is nehol, ugyan azon a platformon van kesobb 1 jobb proci bele, ha ugy erzed keves es megint jo vagy egy ideig... Az altalam linkelt konfigba nekem szimpibb meg a 2db be quiet haz venti, jo az ha van es a leirasban olvashatod, hogy ha nem sokat alkudsz kaphatsz egy 19" monitort pluszba es elviszi hazhoz, ha pesten laksz.. :)

ezt talaltam igy hirtelen :
hardverapro.hu/...g_elad

Ui: En se ismerem az eladot csak gondoltam segitek.. :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: JackassJana

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 napja - 6 éve 1 napja #271968 Írta: Jocek89
Megválaszolva: Jocek89
@JackassJana

Csatlakozom, egyik sem. Elavult cuccok, tápokat nem meri említeni szóval azok is valami hulladékok lehetnek. A két fenti hardveraprós link jó, de mindenképp összeállított, vagy használt konfig kell? Azért kérdem mert pont a kettő mixe volna jó. Az egyikben kicsi a táp egy jövőbeli komolyabb bővítéshez, a másikban single channel(1 db 8 gigás) a ram. Mondjuk eleve csökkenti a bővítési lehetőséget, hogy 110-es full budget alaplap van mindkettőnél, b250 jobb volna.

Egy jó tanács: hardveraprón keress, és ilyen pc boltok webshopját hanyagold. Tudom van itt fórumtárs aki promózik egy ominózus oldalt "brutál gamer pc" meg stb fantázianevű ősi szeméttel drágáért, de ne. Fx és A jelű amd-ket nem szabad már venni manapság, csapnivalóak játékoknál a gyenge magok miatt, sokat is fogyasztanak. Intel kétezres-háromezres sorozatot szintúgy ne, a meltdown őket lassította le leginkább. Mai és közeljövős játékokhoz pénzkidobás az ilyesmi.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: JackassJana

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 napja #271970 Írta: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14
Megválaszolva: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14
"meltdown" - ez alatt mit értesz?
Egy kicsit kimaradtam a mostani technikai fejlődésből.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 napja #271975 Írta: Thothem
Megválaszolva: Thothem
"meltdown" és "spectre" processzorok sebezhetősége. Parch javítja, de a teljesítmény csökken emiatt.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 napja - 6 éve 1 napja #271977 Írta: uuee
Megválaszolva: uuee

@JackassJana
Az egyikben kicsi a táp egy jövőbeli komolyabb bővítéshez, a másikban single channel(1 db 8 gigás) a ram. Mondjuk eleve csökkenti a bővítési lehetőséget, hogy 110-es full budget alaplap van mindkettőnél, b250 jobb volna.


A megadott keretbe ez fér bele. Egyébént egy 350-es FSP simán elég akár egy későbbi i7-6700-al
(használtan kb 50-55K) együtt is egy 1050ti mellé.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: JackassJana

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 napja #271981 Írta: Jocek89
Megválaszolva: Jocek89

@JackassJana
Az egyikben kicsi a táp egy jövőbeli komolyabb bővítéshez, a másikban single channel(1 db 8 gigás) a ram. Mondjuk eleve csökkenti a bővítési lehetőséget, hogy 110-es full budget alaplap van mindkettőnél, b250 jobb volna.


A megadott keretbe ez fér bele. Egyébént egy 350-es FSP simán elég akár egy későbbi i7-6700-al
(használtan kb 50-55K) együtt is egy 1050ti mellé.


Nem is vitatkozom, elégnek elég persze. Bár ha jól látom nem pluszos a táp hanem sima. Viszont nem szerencsés kicentizni. Egy táp nem arra való, hogy állandóan közel maxon tekerjen. Élettartam, hő, ventihang mind mind sokkal elfogadhatóbb, ha szépen lazán tud zümmögni max kétharmados kihasználtsággal. Nyilván nem a végletekig persze, nem kell 750es corsair.
Meg sztem kártyát gyakrabban vesz az ember, mint procit. Egy gtx 1050ti elvan 75 wattból, de egy 1060-nak már 120 kell, utóbbi ajánlott tápja minimum 400as, és így tovább.
Egy fsp hexa 400+-al kiegyeznék, de itt a natúr 350-et én nem választanám.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: JackassJana

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 napja - 6 éve 1 napja #272044 Írta: laciqwer1
Megválaszolva: laciqwer1

@JackassJana
Az egyikben kicsi a táp egy jövőbeli komolyabb bővítéshez, a másikban single channel(1 db 8 gigás) a ram. Mondjuk eleve csökkenti a bővítési lehetőséget, hogy 110-es full budget alaplap van mindkettőnél, b250 jobb volna.


A megadott keretbe ez fér bele. Egyébént egy 350-es FSP simán elég akár egy későbbi i7-6700-al
(használtan kb 50-55K) együtt is egy 1050ti mellé.


Nem is vitatkozom, elégnek elég persze. Bár ha jól látom nem pluszos a táp hanem sima. Viszont nem szerencsés kicentizni. Egy táp nem arra való, hogy állandóan közel maxon tekerjen. Élettartam, hő, ventihang mind mind sokkal elfogadhatóbb, ha szépen lazán tud zümmögni max kétharmados kihasználtsággal. Nyilván nem a végletekig persze, nem kell 750es corsair.
Meg sztem kártyát gyakrabban vesz az ember, mint procit. Egy gtx 1050ti elvan 75 wattból, de egy 1060-nak már 120 kell, utóbbi ajánlott tápja minimum 400as, és így tovább.
Egy fsp hexa 400+-al kiegyeznék, de itt a natúr 350-et én nem választanám.


350-es hexa fsp a legkisebb ajánlot tápok egyike , az hogy nem oylan minösitésü oké,
kicentizve?
mi lenne kicentizve?
kérlek mond már el
3db hdd+1 ssd+1 m2 ssd+2xddr4 ram+7700k+5venti+1080ti nem referencia oc-s
max terhelésen 420w -os fogyasztása van.(saját gép)
alapjáraton 130w

egy 6700+1050ti hogy az istenben használna csucosn egy 350w-os tápot max terhelésen ?

jövöbeni fejelsztés miatt akkor már 450-500w-os hexa-t vennék persze a mostani vga árakkal az 1050ti 65-70e alapáron sem kutya az 1060 meg 130e nem hiszem hogy sokan amég ezek az árak élnek váltanának kartyát elöbb fognak ryzenés 8.gen intel procikat venni az emberek már akiknek most is ddr4-es ramjaik vannak mert azok is brutálisan drágák a kartelezés miatt.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 napja - 6 éve 1 napja #272045 Írta: Jocek89
Megválaszolva: Jocek89
Írod, hogy a jövőre gondolva 450-500-ast vennél. Ugyanerről beszélek, mit nem értesz akkor? Nem a mostani gép centizi ki, hanem ha mindenből nagyobbat pakolsz bele később. Tápot 8-10 évre lehet venni ha normális minőség, akkor minek 2-3 évente cserélni mert teszemazt pont kevés? Egykét ezer ft per 100 watt az árkülönbség. Nyilván itt most használt fix konfignál pont ez van bent, nem hosszú távra vette aki ezt összerakta.

[MODERÁLVA]
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: JackassJana

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 1 napja - 6 éve 1 napja #272080 Írta: laciqwer1
Megválaszolva: laciqwer1

Írod, hogy a jövőre gondolva 450-500-ast vennél. Ugyanerről beszélek, mit nem értesz akkor? Nem a mostani gép centizi ki, hanem ha mindenből nagyobbat pakolsz bele később. Tápot 8-10 évre lehet venni ha normális minőség, akkor minek 2-3 évente cserélni mert teszemazt pont kevés? Egykét ezer ft per 100 watt az árkülönbség. Nyilván itt most használt fix konfignál pont ez van bent, nem hosszú távra vette aki ezt összerakta.

[MODERÁLVA]

arról beszélek, hogy akinek most nem telik uj gépre és használtat kell vegyen , az a jövöben sem fog költeni annyit fejlesztésre hogy a 350-es kilegyen centizve, mint irtam 1080ti 420w egy 7700k.-val.
tehát egy 7700k és 1060 böven elfut.
aki most nem költ 1050ti-nál erösebb vga-ra az nem is fog 1-2év mulva sem igy a fogyasztás sem nö,
tehát a 350w-os kifogja szolgálni, még 8év mulva is, mivel akkor sem fog költeni 1050ti-nál erösebb vga-ra.
érted?
az hogy én akinek számit a nyers erő 3d modelezés/animáció készités és további dolgok miatt, rászánok bármennyit csak gyorsan akadás mentesen menjenek ezek, nem jelenti azt hogy más is pont ugy ráfog szánni bármennyi-t. magambol kiindulva ha most vennék gépet 500w-os táp alá nem mennék, de mondjuk én 2.gen ryzen vagy 8.gen i7/i9+1080ti/titan v-alá nem mennék és ezeknek van energia igénye,

táppal viszont nincs igazad, ami fix egy gépnél amit 10-15év mulva sem kell cserélni az a gépház
táp legyen bármilyen minöségi 5év után cserés ezt ugy érsd, hogy ha 5év mulva veszel uj alkatrészeket teht uj platform stb, gépházba akkor nagyon érdemes tápot is venni egy 5éves tápra már pont annyira nem érdemes csatolni az ujkonfigot, föleg ha nem közel végtelen a ráköltendö összeg hanem fix minimális, ezek alol a minöségi 10év garis platinum 80+ -os tápőok kivételek de azt meg kell fizetni aki meg 140e ft-os árban gondolkozik az nem fog 40-50e ft-ot tápra költeni.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 13 órája #272153 Írta: Morphus101
Megválaszolva: Morphus101
:awesome: hardverapro avval aztan be ehet fürödni. :applause:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 12 órája #272164 Írta: Jocek89
Megválaszolva: Jocek89

:awesome: hardverapro avval aztan be ehet fürödni. :applause:


Befürödni olyan bótokkal lehet, amit reklámozgatsz. Tudatlan kisfiúknak meg nem hozzáértő apukáiknak megy a hanta, 2012-es technológiai szintű amd fx, meg 2 mag 2 szálas gyenge 4400 pentium processzorok, 4 giga ram meg gt 1030 kártya mint gémer pécé.
Az árukból meg kisebb ryzent vagy hyperthreadinges 4 szálas pentiumot is lazán ki lehetne hozni de sebaj. Házak a legbóvlibb 5ezres kategória. Ssd-re sem emlékszem, hogy márkákkal lett volna, de sejtem hogy a legkevésbé strababíró lassú tlc-s sandisk meg kingston v sorozatról lehet szó. Minden konfig olyan, hogy rövidesen vagy ramot vagy új kártyát kell venni bele, mert alapállapotban túró, low grafikára való. A kedvencem meg az volt amikor rx 570 mellé 4 giga ram.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 12 órája #272167 Írta: Mortein
Megválaszolva: Mortein
Max az fürdik be aki pancser és olyantól vesz akinek vagy nincs semmi értékelése vagy csomó negatívval rendelkezik...Ha csak és sok pozitív értékeléssel rendelkező eladótól vásárolsz akkor kb 100%ig megbízható én már számos alkatrészt vettem onnan gond nélkül.. jelenlegi procim és videokártyám is használt és 100k feletti kategória mind kettő és félelem nélkül vettem őket használtam mert olyan volt az eladó és nincs is probléma.. :)

Amiket linkeltel azok meg tényleg a gyanútlan, hozzá nem értő áldozatok kategória... Oda írjuk Gamer azt a paraszt vegye csak aztán otthon meg vakarja a fejét, hogy há de aztat mondták Gamer... :cheer:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sics

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 11 hónapja #272202 Írta: Morphus101
Megválaszolva: Morphus101
Ha valaki pancser akkor barhonnan tud vackot venni,ha meg nem az akkor a boltbol is megtalalja a jot.ha valamire 300 ezret költenek akkor nem az Ecserire veszem az iranyt :dancing: hardverapro: kvàzi maganszemélytöl akarnank draga cuccot venni..? Garancia az ablakban. :-)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.