Jelenleg

12
látogatónk van

Vitatott játékmechanikai és játékosbázisbeli témák

3 hónapja 3 hete - 3 hónapja 3 hete #304777 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti
Teszt

Az alábbiakban egy tesztet osztok meg (egyéni összeállítás).
A téma: Felderítés és álcázás
A teszt link je:
forms.gle/go5QQ...TjfY99

Pár információ:
  • Ez a teszt semmilyen felmérést nem szolgál, adatot nem ment, a kitöltéshez sem kell google fiókkal rendelkezni.
  • A teszt akármennyiszer kitölthető. Egyes kérdésekre több helyes választ is be kellhet jelölni. (checkbox)
  • A teszt automatikusan pontoz, a kitöltést követően a helyes válaszok megtekinthetők, több helyen magyarázattal, kisvideóval ellátva.
  • A teszt alapértelmezetten 92 pontos. Az utolsó 8 kérdés direkt lett nagyon nehéz, időráfordítás nélkül lehetetlen jól válaszolni rájuk (tippelni lehet), tehát ajánlom kihagyásra, főként ha a teszt első fele is fennakadásokat okoz.
  • Ajánlom a teszt kérdéseinek alapos elolvasását, átgondolását, és akár külső oldalak, vagy a kliens használatát. Mindemellett felhívom a figyelmet, ha valaki külső oldalakra támaszkodik, akkor azoknak nézze meg a keltét (megírásának időpontja). Vannak olyan oldalak, ahol több évvel ezelőtti adatok láthatók (melyek már nem érvényesek), és vannak náluk frissebb, a fejlesztők által közzétett mechanikai weboldalak, videók.
  • Lett pontozótáblázat (Ehhez annyit, hogy kitöltettem kettő olyan kezdő játékossal a tesztet, akik nem vagy nagyon keveset értenek a játék ezen részéhez, illetve magam is osztályoztam az egyes kérdésekre adható válaszok fontosságát valós játék terén):
Pontozás: igazából csak akkor van bármilyen jelentése, ha valaki segítség használata nélkül tölti ki ÉS nem tippelget. Egyébként figyelembe se kell venni.

UI.: Ha valakinek kérdése van bármelyik válaszhoz, azt itt vagy privátban tegye fel, de lesz amit enélkül is levezetek majd itt (pl.:proxy távolságosok), szóval ha nem sürgős neki, akkor várjon pár napot kérem. :)

Játékbeli név: Tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek! (wotinfon privátban keress)
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 hónapja 3 hete #304787 Írta: Bulcsu
Megválaszolva: Bulcsu
Zöld a nagy átlag wn8-am, és itt is zöld sáv lett, igaz, ha jobban figyelek (van amit tudtam, de mellé lőttem) akkor világoskék sáv lenne. 
Bár ez játékon belül is igaz. 

3 hónapja 3 hete #304794 Írta: VaFec
Megválaszolva: VaFec
Ajánlom a kérdéseket matek érettségire előterjeszteni.
Simán megállnák a helyüket.
jó lenne az elején felhívni a figyelmet, hogy helyenként több jó válasz is lehetséges.
Ezen tudat hiányában csak 47 pontot értem el saját kútfőből.
Egyébként, ha proxiba kerül két tank, akkor hogy lehetséges az, hogy az egyik hamarabb deríti fel a másikat?
Az utolsó 8 kérdéshez már szinte doktori szakértelem  szükséges.
Amúgy jó lett.

3 hónapja 3 hete - 3 hónapja 3 hete #304799 Írta: Tankpeti

Ajánlom a kérdéseket matek érettségire előterjeszteni.
Simán megállnák a helyüket.

De csak az utolsó 8-at :)

jó lenne az elején felhívni a figyelmet, hogy helyenként több jó válasz is lehetséges.

Beleírtam a fenti kiírásba, majd a teszt első részén lévőbe is beleteszem, habár a checkboxos mezők (négyzet), illetve a kérdések formája okán nem gondoltam rá, hogy ezt kiírjam.

*

Mint mondtam, kérek pár napot, és egy némileg bővített doksiba összefoglalva felteszem ide azokat, melyek "spec" kérdések, és tényleges kifejtést igényelnek.

Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek! (wotinfon privátban keress)

3 hónapja 3 hete - 3 hónapja 3 hete #304822 Írta: Tankpeti

Teszt
Az alábbiakban egy tesztet osztok meg (egyéni összeállítás).
A téma: Felderítés és álcázás
A teszt link je:
forms.gle/go5QQ...TjfY99

Plusz magyarázat pár válaszra.
(Aki a tesztet kitöltötte, az első 3 oldalt hagyja figyelmen kívül!)
Figyelem: Spoiler!

Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: VaFec, Bulcsu

3 hónapja 1 hete - 3 hónapja 1 hete #305032 Írta: javadamka1
Megválaszolva: javadamka1
Kitöltöttem 90/70, de az elrontott kérdéseimhez lenne egy-két hozzáfűzni valóm:
Én úgy tudom, hogy ha látótávolságon belülre lőssz, akkor több xp-t kapsz, mintha azon kívül.
Távolságok sorrendje: egyazon tankon a felderítési távolság mindig kisebb, mint a látótáv, mert az ellenfélnek mindig nagyobb az álcaértéke 0%-nál, így szerintem ott nincs helyes válasz.
A hány különböző mennyiségű álcaértéket adó objektum van a játékban és a hozzá tartozó 2 kérdésre a válasz egyszerűen rossz, mert 10-25-50%-ot adhat nem csak 25-50%-ot (alapból is így tudtam, de keress rá a google vagy wot wiki kidobja)
Kérdés: 2 tank proxyba kerül egymáshoz, hogy lehet, hogy nem egyszerre derítik fel egymást? (lehet csak a kérdést nem értem, de ha értem, akkor kíváncsi lennék egy példára)(és ez tényleg csak kíváncsiság, simán lehet hogy neked van igazad)
Szóval a fentieket nézve az a 70 legalább, de inkább 79, az már nem olyan rossz :)
Szerk.: jó, a proxyt elolvastam a doksiban, de ez már tényleg szőrszálhasogatás, ettől függetlenül igaz :)

3 hónapja 1 hete - 3 hónapja 1 hete #305056 Írta: Tankpeti

Kitöltöttem 90/70, de az elrontott kérdéseimhez lenne egy-két hozzáfűzni valóm:

Szép!

Én úgy tudom, hogy ha látótávolságon belülre lőssz, akkor több xp-t kapsz, mintha azon kívül.

Akkor kapsz bónuszt (xp-re és kreditre is) a látótávolságon belül, ha felderíted az adott tankot (ezt nevezzük saját-spot-sebzésnek): érteni kell, hogy a sebzésből származó xp és kredit 50%-a maga a sebzés, 50%-a pedig a felderítés. Ha te a saját felderítésedre lősz Y mennyiségű sebzést, az Y mennyiségű spot dmg IS, ugyanakkor a statisztikában ez utóbbi nem látható.
Na most attól viszont, hogy valaki a spot távolságodon belül van, nem jelenti, hogy te deríted fel. Olyan válasz nem volt megadva, hogy az a távolság, melyen belül felderítesz valakit. Mivel a válaszok közül az egyik egyértelműen igaz (200 méter), míg az összes többi nem az, ezért a válasz is csak az lehet.

Távolságok sorrendje: egyazon tankon a felderítési távolság mindig kisebb, mint a látótáv, mert az ellenfélnek mindig nagyobb az álcaértéke 0%-nál, így szerintem ott nincs helyes válasz.

Ehhez érteni kell, hogy a felderítés egy képlet alapján működik, ami ha nagyobb értéket ad ki mint 445, akkor szimplán 445 méter. Lehet-e 445 méter vagy nagyobb az eredmény? Igen. Példa: vegyünk egy tankot 550 méter látótávval, vele szemben egyet 5% álcával (nincs bokorfedezék mögött). A képlet: 550 - ((550 - 50) * 5) / 100 = 525, tehát 445 méternél spotot kap az adott tank. Állításod cáfolva lett.
Mivel az álcaérték csak a képlet jobb oldalán szerepel százalékosan csökkentve egy tank látótávolságának hatékonyságát, így nem nehéz belátni képlet nélkül is, hogy ha egy tanknak több a látótávja mint 495 méter, akkor lehetséges a felderítési távolságon (445 méteren) való spot. (főként nehéz tankok ellen)

A hány különböző mennyiségű álcaértéket adó objektum van a játékban és a hozzá tartozó 2 kérdésre a válasz egyszerűen rossz, mert 10-25-50%-ot adhat nem csak 25-50%-ot (alapból is így tudtam, de keress rá a google vagy wot wiki kidobja)

A Word doksiban linkeltem miért az a válasz ami (+videó link). Ehhez a doksi 4. oldal alja magyarázat.

Kérdés: 2 tank proxyba kerül egymáshoz, hogy lehet, hogy nem egyszerre derítik fel egymást? (lehet csak a kérdést nem értem, de ha értem, akkor kíváncsi lennék egy példára)(és ez tényleg csak kíváncsiság, simán lehet hogy neked van igazad)

Ezt pedig ahogy látom a megtaláltad a doksiban.

UI.: Sosem volt cél, hogy valaki az összes kérdésre tudja a választ, sokkal inkább, hogy aki kitölti a tesztet, az értékes/izgalmas/vitatható - mint a fórumtopic címe is mutatja - DE helyes elméleti információkhoz jusson. A pontozás is csak azért van, mert ismerve az emberi gondolkodást, sokkal könnyebben ragad meg valami, ha ahhoz valamilyen értékelés is adott, a statisztikához hasonló színezés is csak a megnyerőség miatt lett ilyen: az eredeti tervben csak 3 kategória lett volna színek nélkül, de tudom, hogy ha valami nem színes, akkor nem is annyira érdekes/figyelemfelhívó.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: javadamka1

3 hónapja 2 napja #305146 Írta: Emerich37
Megválaszolva: Emerich37
Hát akkor legyen mechanika, ugye a célzás "mechanika" el lett szúrva ugy 8.1 környékén ,azóta a sniper tankok is  lőnek madarat pillangót csak éppen tankot ne adj Isten gyenge pontot nem, az arany a fő flusztrációm, mert teljesen elvette a heavyk létjogosultságát , ami a kedvencem volt régen, mer tsimán lövik frontba orrba szájba mindenhova akár a legkisebb nyomorult kerekes szar is, miért nem lehet visszahozni , hogy az arany igenis aranyért legyen megvásárolható és ne lehessen minden tankra , ész nélkül lövöldözni, mondjuk ez még így sem teljesen igaz de nagyrészt igen, hanem gondolkodni keljen , hogy hova is akarunk lőni és akkor a prémium csodák sem gyilkolnának olyan mértékben mint most.

© 2022 WOTINFO. Minden jog fenntartva.