Jelenleg 388 vendég és 4 tag online

II. világháborús tankos fotók: Ki mit tart elgondolkodtatónak a képen?

1 éve 9 hónapja #282848 Írta: Tommybear
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
1941 október Stug III. vs T34/76. A német rohamlöveg nekihajtott és ezzel mozgásképtelenné
tette a szovjet tankot, amiből a német gyalogos katonák kihúzzák a sérült tankparancsnokot.

Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 9 hónapja - 1 éve 9 hónapja #282849 Írta: Tommybear
Megválaszolva: Tommybear
1943 július a Kurszki csata kezdeti szakaszában - Waffen -SS katona és orosz sebesültek.. Háttérben kilőtt T34/76.

1943 július a Kurszki csata kezdeti szakaszában Elhagyott. szovjet. lánctalpsérült Churchill III- as mellett német "félhernyó" halad el.
Mellékletek:

1 éve 9 hónapja - 1 éve 9 hónapja #283098 Írta: Tommybear
1943 július a Kurszki csata kezdeti szakaszában szovjet páncéltörő lövedékektől sérült Tiger I.-esek

Mellékletek:

1 éve 9 hónapja - 1 éve 9 hónapja #283117 Írta: Tommybear
Német 10,5 cm tábori ágyú tüzelőállásban .amelyet majdnem legázolt egy T-34/76 szovjet harckocsi.Beállított kép vagy valóban sikerült az eseményt lefotózni?
Mellékletek:

1 éve 9 hónapja #283125 Írta: ZsoltHun76
Megválaszolva: ZsoltHun76

Tommybear beküldte: Német 10,5 cm tábori ágyú tüzelőállásban .amelyet majdnem legázolt egy T-34/76 szovjet harckocsi.Beállított kép vagy valóban sikerült az eseményt lefotózni?

Beállított képnek tűnik. De élek a gyanúperrel, hogy photoshop a kép.

1 éve 9 hónapja - 1 éve 9 hónapja #283128 Írta: Tommybear
Szerintem eredeti a kép ,de a kilőtt orosz tankhoz később tolták oda az ágyút és akkor fotózták le az egész jelenetet,

A szovjetek gyakran alkalmazták a "legázolást" ellenséges tábori és páncéltörő lövegek ellen.

Mellékletek:

1 éve 9 hónapja - 1 éve 9 hónapja #283129 Írta: ZsoltHun76
Megválaszolva: ZsoltHun76

Tommybear beküldte: Szerintem eredeti a kép ,de a kilőtt orosz tankhoz később tolták oda az ágyút és akkor fotózták le az egész jelenetet,

A szovjetek gyakran alkalmazták a "legázolást" ellenséges tábori és páncéltörő lövegek ellen.

Jogos. Megtaláltam hozzá a többi képet is. :)

imgur.com/galle...994770

A legázolásra gondoltam én is, de ha egy tank ilyen közel lenne a lövegemhez, már nem lennék ott.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tommybear

1 éve 9 hónapja - 1 éve 9 hónapja #283130 Írta: Tommybear
1944 nyara keleti-fronton. Egy Panther (parancsnoki) optikáján keresztül készült ritka fotó :
Mellékletek:

1 éve 9 hónapja - 1 éve 9 hónapja #283131 Írta: Tommybear
Tiger I magyar személyzettel :

Mellékletek:

1 éve 9 hónapja - 1 éve 9 hónapja #283132 Írta: Tommybear
Tiger I magyar személyzettel :
Mellékletek:

1 éve 9 hónapja - 1 éve 9 hónapja #283133 Írta: Tommybear

ZsoltHun76 beküldte:

Tommybear beküldte: Szerintem eredeti a kép ,de a kilőtt orosz tankhoz később tolták oda az ágyút és akkor fotózták le az egész jelenetet,

Jogos. Megtaláltam hozzá a többi képet is. :)

imgur.com/galle...994770

A legázolásra gondoltam én is, de ha egy tank ilyen közel lenne a lövegemhez, már nem lennék ott.

Igazad van ,de elfutni előle az a biztos halál a beépített géppuskái miatt !Talán elfogyott a T-34 es lőszere ,vagy már nem volt idő tölteni és lőni. ezért próbálta meg a legázolást.. Amikor már nagyon közel volt egy tüzérségi állás célszerűbb volt teljes gázzal nekimenni.A képen viszont viszonylag sík a terep.Az is megfigyelhető,hogy a 10.5-es nem kiépített tüzérségi állásban áll , lekapcsolták a vontatóról és leálltak tüzelni.Szerintem nem csak egy német löveg volt hanem több és a szovjetek kitörést vagy ellentámadást indítottak valahogy találtak egy rést az arcvonalon . A tábori tüzérséget soha nem telepítik ennyire előre, előttük is kellene lenni valakinek, gyalogságnak vagy páncéltörőknek. Érdekes kép !

1 hónapja 1 hete #296850 Írta: Robitrix
Megválaszolva: Robitrix
Inkább a nem volt idő újra tölteni. látszik a képen, hogy még füstöl a tank ágyúja és, hogy nem a lövegre céloz. Inkább úgy voltak vele, hogy nem várják meg, hogy hogy betölt a löveg és közben kapnak egyet 20-30 méterről egy 105-ös lövegtől, ami egyértelműen nem tett volna jót a tanknak.

1 hónapja 1 hete - 1 hónapja 1 hete #296906 Írta: matyiabagoly
Megválaszolva: matyiabagoly

Robitrix beküldte: Inkább a nem volt idő újra tölteni. látszik a képen, hogy még füstöl a tank ágyúja és, hogy nem a lövegre céloz. Inkább úgy voltak vele, hogy nem várják meg, hogy hogy betölt a löveg és közben kapnak egyet 20-30 méterről egy 105-ös lövegtől, ami egyértelműen nem tett volna jót a tanknak.

Ha jobban megnézzük, akkor lehet látni, hogy a tank hátsó fele is füstöl (talán még ég is) és mintha a páncélból is szakadtak volna ki darabok. Szerintem annak a tanknak már nincs is hátulja.
Szerk.: Közben látom, hogy Zsolt rakott be linket más szögből készült képekről is.

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.