Jelenleg 701 vendég és 16 tag online

Budapest pálya terv

5 éve 1 hónapja #84974 Írta: Lidercnyomas
Megválaszolva: Lidercnyomas

CrawlingChaos beküldte: Először is szeretném leszögezni, hogy nagyon respektálom, amikor valaki komolyan foglalkozik egy ilyen témával.

Két "gondolat bánt engemet".

Hadtörténeti szempontból Magyarországon két kiemelkedően jelentős páncéloscsatáról, illetve hadműveletről beszélhetünk, Budapest ostroma nem kifejezett a páncélos hadviselés szempontjából méltó említésre.

Isten ments, nem akadékoskodok, de Budapest ostroma Sztálingrád után a második legvéresebb ostroma volt a Vörös Hadseregnek. A Debreceni csata, meg a Tavaszi Ébredés hadművelet szintén kicsit komolyabb volt, mint sok-sok felfújt nyugati fronton lezajlott harccselekmény.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 1 hónapja #84979 Írta: AzertsemJo
Megválaszolva: AzertsemJo
A sok trendi háborús filmtől eltérően a valóságban a legnagyobb
ottani harccselekmények is a keleti front csatáival összehasonlítva maximum közepes besorolást kaphatnak.
Egyszerűen mások a számok arányai. A német haderő 90%-a keleten harcolt , plusz még az egyéb szövetséges haderőik is. Ivánék meg ugye annyian voltak mint az oroszok :lol:
Az egyetlen ok amiért egyáltalán sor került arra a bizonyos partraszállásra az az oroszok teljes Europát bekebelező győzelmének megakadályozása miatt volt.
Mert megállapodás volt ugyan , de Sztálin nem állította volna meg a Vörös Hadsereget "csak" mert elérték a papíron leírt egyezmény határait , de a túloldalon még nincsenek ott a Nyugatiak. :evil:
Ha esetleg a német-orosz fronton nem dől el a helyzet véglegesen , akkor a nagy nyugati felszabadíttok a mai napig elégedetten figyelnék otthonról az öldöklést.
Erről szól a politika. Nem a mesékről.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Lidercnyomas, DrangHun, Volvo_elcsap, rlazol

5 éve 1 hónapja - 5 éve 1 hónapja #84985 Írta: rlazol
Megválaszolva: rlazol
Mindenkinek nagyon köszönöm a reakciót, a választ!
Továbbra is hangsúlyozom, hogy az érdemi megbeszélést a woT fórumán kellene folytatnunk, hiszen az elvi döntéshozók azt nézik.

elsősorban CrawlingChaos fórumtárs felvetésére reagálnék:
full igazad van!
a gond csak az, hogy pesti lakosként sajnos egyik helyszínt se ismerem annyira, hogy ott érdemben WoT témakörben javaslatot tudnék tenni.
Pedig szép lenne egy olyan csata, ahol a kilenclukú hídon kelünk át, vagy épp az Aranybika elől indulunk...

Hogy lehet-e külső kezdeményezésre pályát "építtetni"? Ha nem próbáljuk meg, biztos nem.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Lidercnyomas, Caesar_cart, Katjaton

5 éve 1 hónapja #84997 Írta: Lidercnyomas
Megválaszolva: Lidercnyomas
Vagy esetleg a 2 atombombából egyet idedobtak volna le a jenkik ...
Amúgy míg a Japán Császárság nem kapitulált nem volt Washington meg London se annyira nyugodt. Esetleg kellett volna oda is a Szovjet 'segítség'.
Amúgy a szovjet marsallok még Berlinen is összeugrottak egymással.

AzertsemJo beküldte: A sok trendi háborús filmtől eltérően a valóságban a legnagyobb
ottani harccselekmények is a keleti front csatáival összehasonlítva maximum közepes besorolást kaphatnak.
Egyszerűen mások a számok arányai. A német haderő 90%-a keleten harcolt , plusz még az egyéb szövetséges haderőik is. Ivánék meg ugye annyian voltak mint az oroszok :lol:
Az egyetlen ok amiért egyáltalán sor került arra a bizonyos partraszállásra az az oroszok teljes Europát bekebelező győzelmének megakadályozása miatt volt.
Mert megállapodás volt ugyan , de Sztálin nem állította volna meg a Vörös Hadsereget "csak" mert elérték a papíron leírt egyezmény határait , de a túloldalon még nincsenek ott a Nyugatiak. :evil:
Ha esetleg a német-orosz fronton nem dől el a helyzet véglegesen , akkor a nagy nyugati felszabadíttok a mai napig elégedetten figyelnék otthonról az öldöklést.
Erről szól a politika. Nem a mesékről.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: rlazol

5 éve 1 hónapja #85003 Írta: Jackal_hun
Megválaszolva: Jackal_hun

Turul_Harcos beküldte:

Szete58 beküldte: Budapestet valóban jó lenne berakni a játékba - van itt olyan, aki ne akarná pl. szétlőni a Parlamentet?! - de a Hortobágyot valószínű meg is tudnák csinálni...

P. S.: Azért a budapesti csatában is harcolt néhány tank... itt meg ugye max. harminc...

Én nem szeretném szétlőni a Parlamentet. Szerintem a világ egyik legszebb épülete. A politikusaink az más tészta, és remélem te is erre gondoltál, hiszen az épület nem bántott még soha, senkit (ha jól tudom). És jó lenne ha még a mögöttünk lévő generációk is látnák ezt a gyönyörű épületet (mielőtt egy eszement szétlőné ;) ).

Én szeretném:D

Tudod mi az a Dunning-Krueger effektus? Ja tudom hogy nem, csak úgy kérdeztem: en.wikipedia.or...effect

5 éve 1 hónapja #85005 Írta: Jacktor
Megválaszolva: Jacktor
Egy hortobágyi vagy balatoni hadszíntér térképét javarészt csak fantáziára és a játék működését figyelembe véve lehet megcsinálni (mivel jóval nagyobbak az arányok).
A városi pályák jóval hálásabbak e tekintetben, gondolom nem kell magyaráznom miért.
Viszont Sztálingrádot sem úgy kaptuk meg ahogy valójában kinézett (hisz nyilván tekintetbe kellett venni a játékmechanikát is), de azért mégsem olyan "elnagyolt" és légből kapott mint pl. egy nyitott pálya.
Nagyon szép munka egyébként, minden elismerésem!

5 éve 1 hónapja - 5 éve 1 hónapja #85024 Írta: Turul_Harcos
Megválaszolva: Turul_Harcos

Jackal_hun beküldte:

Turul_Harcos beküldte:

Szete58 beküldte: Budapestet valóban jó lenne berakni a játékba - van itt olyan, aki ne akarná pl. szétlőni a Parlamentet?! - de a Hortobágyot valószínű meg is tudnák csinálni...

P. S.: Azért a budapesti csatában is harcolt néhány tank... itt meg ugye max. harminc...

Én nem szeretném szétlőni a Parlamentet. Szerintem a világ egyik legszebb épülete. A politikusaink az más tészta, és remélem te is erre gondoltál, hiszen az épület nem bántott még soha, senkit (ha jól tudom). És jó lenne ha még a mögöttünk lévő generációk is látnák ezt a gyönyörű épületet (mielőtt egy eszement szétlőné ;) ).

Én szeretném:D

Majd egyszer neked is benő a fejed lágya. ;)

A térkép és a helyszín is jó lett. Kifejezetten tetszik a munka. Ezúton is szeretnék gratulálni hozzá. A legtöbb városi pályán úgy itt is vannak/lennének "stabil" épületek, szerintem ha szerepelne benne a Parlament, neki pont olyannak kellene lennie...de ez csak egy magánvélemény.

4 éve 6 hónapja #135227 Írta: karolyistvan01
Megválaszolva: karolyistvan01
Jó ötlet! Támogatom. ;)

Pro Patria Panonia! :izmena: :justwait:

4 éve 6 hónapja #135258 Írta: PanzerGrey
Megválaszolva: PanzerGrey
A balatoni megvolt anno :whistle: De kivették :angry:

"Azok a legveszélyesebb őrültek, akikben az őrület logikával párosul"
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: karolyistvan01

4 éve 6 hónapja #135263 Írta: Grievous
Megválaszolva: Grievous
Balaton? Ja, ami valójában Erlenberg volt, csak Balaton nevet adtak nekik a történelmi csatában. Hát...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tibi144, PanzerGrey

4 éve 6 hónapja #135273 Írta: PanzerGrey
Megválaszolva: PanzerGrey

Grievous beküldte: Balaton? Ja, ami valójában Erlenberg volt, csak Balaton nevet adtak nekik a történelmi csatában. Hát...

"Kicsit sárga,kicsit savanyú,de a miénk!" :pinch:

"Azok a legveszélyesebb őrültek, akikben az őrület logikával párosul"
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tibi144, karolyistvan01

3 éve 7 hónapja #193738 Írta: Darthpeter2015
Megválaszolva: Darthpeter2015
Nagyon jó az ötlet támogatom! Esetleg nem tudom van e ötlet mondjuk Csepel egy részének is feldolgozására.Nincs túl sok gyáras félig vidéki pálya...

3 éve 7 hónapja #193739 Írta: Darthpeter2015
Megválaszolva: Darthpeter2015
Erre gondoltam...
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: MegaJani

2 éve 3 hónapja #253323 Írta: Baluka92
Megválaszolva: Baluka92
Nagyon csendes lett a téma. A kedves készítő kapott bármiféle visszajelzést? Kár lenne veszni hagyni. :dry:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: MegaJani

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.