Jelenleg 264 vendég és nincs tag online

Milyen zenét hallgatsz most?

2 éve 6 hónapja #263124 Írta: Mustang4244
Megválaszolva: Mustang4244
Ha már aktualpolitics akkor itt van ez,amivel nem tudok nem egyet érteni!

Go your own way! Járd a magad útját!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ttaamm74

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 5 hónapja #263197 Írta: Szete58
Megválaszolva: Szete58

Úgyhogy:

„Engem nem a probléma érdekel, hanem a megoldás!”
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: CrossMetal1

2 éve 5 hónapja #263219 Írta: Potrien
Megválaszolva: Potrien

- Ha majd a köztársaság elnöke azt kérdezi: “Ugyan, kedves Potrien, ki volt az a három katona, aki szétverte azt a karavánt?”, mit felelek neki? Mi?

2 éve 5 hónapja #263223 Írta: Potrien
Megválaszolva: Potrien

- Ha majd a köztársaság elnöke azt kérdezi: “Ugyan, kedves Potrien, ki volt az a három katona, aki szétverte azt a karavánt?”, mit felelek neki? Mi?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szete58

2 éve 5 hónapja - 2 éve 5 hónapja #263226 Írta: Szete58
Köv.:

2 éve 5 hónapja #263227 Írta: Szete58
Hmmm... nosztalgiázol? Házassági évfordulód van tán, Drága Őrmink?

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Potrien

2 éve 5 hónapja #263230 Írta: Mustang4244
Milyen -szerintem- a jó zene?Semmi extra,csak egy akusztikus és egy elektromos gitár,megtámogatva egy gyönyörű hanggal és egy szép szöveggel!

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szete58

2 éve 5 hónapja #263236 Írta: Szete58
Jó zene? Tessék!

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Mustang4244, Potrien

2 éve 5 hónapja - 2 éve 5 hónapja #263241 Írta: Thothem
Megválaszolva: Thothem
Rossz zene nincs. Legfeljebb a hangulatod nem illik az adott darabhoz...

.Trollz be flippin' out, Mon!

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szete58, Potrien

2 éve 5 hónapja #263295 Írta: Mustang4244
Azért én ezzel vitába szállnék!
Igen is vannak katasztrófális "művek"mint ez itten:
vagy az olyanok akik azt hiszik tudnak zenélni,de amúgy nagyon nem!

Talán egyszer már -itt is- leírtam hogy mostanság hol vannak azok a művek vagy művészek amikre/akikre akár 10 vagy 20-30 év múlva is emlékezni fogunk?

Pl:Amikor valaki tiszteletére ilyet csinálnak?

2 éve 5 hónapja - 2 éve 5 hónapja #263315 Írta: Thothem
Megválaszolva: Thothem
Örülök, hogy vitába szállsz. :)

Az általad említett szám, nem rossz. Ha elvonatkoztatsz attól, hogy egy éretlen tizenéves ad elő egy olyan számot, amit gyakorlatilag nem (feltétlenül) élhetett meg, nem rossz. Ha nem kapnál mellé képanyagot, valamint nem tudnák ki énekli, lehet csak azt mondanád rá, simán, hogy egy nyálas kis szerelmes egynyári csoda. (Milyen lenne, ha ezt mondjuk Robbie Williams énekelné??!??4?4)

Mivel tudjuk ki énekli és látjuk a hozzá adott képanyagot így kapásból mondjuk, hogy szar. Ez van, nekünk épp nem feltétlen tetszik. De attól, pl a ritmusa és a hangszerelése teljesen jó. A szöveg az érthető, ezt adták a szájába. Igazából a fiatalember korai munkássága arról szólt, hogy ő a sztár, a többit meg a szájába, segge alá rakták, a manager meg elrakta a lóvé javát az üzlet lebonyolítása miatt.

Én ifjonti koromban simán meghallgattam a Modern Hungáriát, meg a Flipper Öcsit. Megvan bakeliten. Azok is olyan darabok, amikre sokan 'aszondják szar. Hát, nem a zeneművészet legveretesebb darabjai, ez igaz. De ha azokat is úgy hallgatod, hogy MILYEN a dallam, a ritmus, a szöveg, lehet azt mondod rá, hogy van benne valami, ami nem tudod, hogy miért, de megfog.

Nem kedvelem egyik (politikai)szélsőséget sem. De meghallgatom mindkét szélsőség holdudvarába tartozó zenét is. Azok között is vannak olyan "tehetségek", hogy egy első évfolyamos zeneiskolás lepipálja technikailag az egész csapatot, de összhatás mégis jó. Mindehhez kell valamiféle nyitottság, hogy például ne nyomd le kapásból a Szűcs Judit számokat mer cigó'. Felül kell emelkedni az előítéleteken, akkor sok-sok olyan darabot találsz, amihez vissza fogsz térni időnként.

Persze, nem muszáj, csak, ha meg tudod indokolni, hogy miért nem tetszik a nóta, vagy miért van az, hogy magát a stílust/előadót utálod is, de az adott számban mi az ami szerinted jó, az azt mutatja rólad/belőled, hogy keresed az értéket vagy a jó megoldásokat mindenhol.

Szerintem. De lehet csak azért alakult ki ez a zenehallgatási/keresési szokás bennem, mert olyat súgtak valamikor a fülecskémbe, hogy a "szintetizáló gondolkodásmód kreatív emberré tesz, így magad is kreatívabb leszel". (Nem, nem zenével foglalkozom IRL, de sokak által kreatívnak nevezett a foglalkozásom.)

Szerk.:
A Rockin' 1000 repertoárját végignézve, pedig meg kell állapítanunk, hogy:
1. Kib_szott jó mindegyik.
2. Sláger (volt) mindegyik.
3. Kiemelkedő darabja a saját stílusának.
4. Alapból olyan, ami sok hangszerrel is jól szól.

Ma is születnek olyan számok, amik arra a sorra jutnak, hogy "örökzöldek" legyenek. De régen sem minden évben keletkezett 6-8-10 olyan nóta, ami a mai buliknak is még rendes részét képzik. Hallgass nyugodtan sok-sok zenét, olyat is, ami alapból nem bejövős. Aztán lehet, egyszer csak azt veszed észre, hogy híres lett, meg 10 év múlva is meghallod majd a rádióban néha-néha.

Én így voltam jó pár éve egy francia utcazenész leány nótájával. Akkor, egy gitár kísérettel énekelte, kissé remegős kézi kamerás felvételen, hogy "zsö vő lámúr". Ma ezer rádió játssza Zaz-t...

.Trollz be flippin' out, Mon!

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Mustang4244, CrossMetal1, Szete58, Potrien, bogehu

2 éve 5 hónapja #263347 Írta: Katjaton
Megválaszolva: Katjaton

bandras32 beküldte:

Ez fantasztikus! egy órája ezt hallgatom.. :thx2:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bandras32

2 éve 5 hónapja #263371 Írta: Cortez31
Megválaszolva: Cortez31

2 éve 5 hónapja #263379 Írta: Rallyefan81
Megválaszolva: Rallyefan81
Mustan!

Az általad katasztrófálisnak mondott énekes palánta milliós nagyságrendben ad el lemezt. Mert sokan szeretik, hallgatják. Számomra sem nyújt zenei élményt, kifejezetten idegesít, de ez a tini bandák jó részére igaz.
Viszont: nagyon sok feldolgozás készül a neked (is) kedves verziókban. :)
Nem baj az, hogy nem tetszik, nem lenne mit szidni.
Én pl. nem annyira szeretem a nagyon éneklős klasszikus heavy metal együttesek javát.
De , hogy kinek mi a jó , azt jól példázza, hogy néhány évig egyedül dolgoztam egy műhelyben, így tudtam saját stílust hallgatni. Nos , mindig visszahallottam, hogy ilyen zajban hogy lehet dolgozni.
A legjobb az volt , amikor megkérdezték miért jó olyan zenét hallgatni, amit nem értek (hörgés, stb.) Amikor visszakérdeztem hány nyelven beszélsz, érted-e az "érthetően éneklő" zenék angol, flanszia, stb szövegét, akkor ugye mindig a nem volt a válasz.

Kell az a változatosság. ;)

RallyeFan
“Igazságot hirdetni, vagy hasznos dolgokat javasolni az embereknek, biztos módja annak, hogy üldözzenek minket.” (Voltaire)

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Thothem, Mustang4244, Szete58

2 éve 5 hónapja #263415 Írta: Mustang4244
Oh máj gad!
Radics Peti új videója;igazi klasszikus oldschool hevy metal!

:yk:

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.