Gépigény

6 éve 4 hónapja #256016 Írta: Kulung69
Megválaszolva: Kulung69

Nem idézlek Kulung ne haragudj, telóról körülményes menedzselni a beágyazásokat. De ne vegyél 780as karit az egy ezer éves valami( utána is néztem jól emlékszem-e és bizony 2013 májusi). Erős és biztosan megelégedéssel használja az, akinek jelenleg van de fogyasztás, jövőbeli kompatibilitás, technológia okán gondolkodj előre. 900as széria alá ne menj, de az ezresek volnának igazán jók, persze értem én, hogy drágább. De akkor táp sem kéne.


Rendben, köszi a tippet! Még meglátom, van 1-2 hónapon eldönteni. Ha lesz egy alkalmi vétel, még mindig számításba veszem a 700-as szériát, de megpróbálok az újak felé orientálódni. Aztán ha normalizálódnak az árak lehet AMD fronton is körülnézek. Az eddigi válaszokat pedig neked és mindenki másnak köszönöm!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 4 hónapja #256144 Írta: songokukamehameha
Megválaszolva: songokukamehameha
szia nekem Ryzen 5 1600x-em van gtx 1080 van mellette 16 gb 2400-as ram és 110-126fps-em szokott lenni. természetesen minden maxon amit csak lehet.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 4 hónapja #256239 Írta: dobilaci
Megválaszolva: dobilaci

Nem idézlek Kulung ne haragudj, telóról körülményes menedzselni a beágyazásokat. De ne vegyél 780as karit az egy ezer éves valami( utána is néztem jól emlékszem-e és bizony 2013 májusi). Erős és biztosan megelégedéssel használja az, akinek jelenleg van de fogyasztás, jövőbeli kompatibilitás, technológia okán gondolkodj előre. 900as széria alá ne menj, de az ezresek volnának igazán jók, persze értem én, hogy drágább. De akkor táp sem kéne.


Rendben, köszi a tippet! Még meglátom, van 1-2 hónapon eldönteni. Ha lesz egy alkalmi vétel, még mindig számításba veszem a 700-as szériát, de megpróbálok az újak felé orientálódni. Aztán ha normalizálódnak az árak lehet AMD fronton is körülnézek. Az eddigi válaszokat pedig neked és mindenki másnak köszönöm!


Mennyi a kereted ra egyebkent?

Gtx 970 a Gtx 1060 3GB-s valtozataval van egy szinten. 970-et max akkor vegyel ha hasznalt, jo aron van es meg garancia is van rajta. Ha az idotallosag is szempont illetve massal is jatszani akarsz reszletesebb grafikaval akkor 1060 6Gb-s valtozatat vedd.

Ha csak a WoT-ot akarod tolni akkor az 1050ti es boven eleg lehet. A procid egyebkent kihajtana egy 1080ti-t is gond nelkul. Gondolom meg is van rantva, azert a vizhutes.

Tapot nem kell cserelned ha Nvidia oldalon gondolkozol, az Nvidia kartyai egyre kevesebbet fogyasztanak. Csak erdekessegkeppen: a gtx 1070 kb 50%-al erosebb mint az elodje, a gtx 970 es csak 5w-al eszik tobbet.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Kulung69

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 4 hónapja #256240 Írta: dobilaci
Megválaszolva: dobilaci

szia nekem Ryzen 5 1600x-em van gtx 1080 van mellette 16 gb 2400-as ram és 110-126fps-em szokott lenni. természetesen minden maxon amit csak lehet.


A Ryzenek nativan tamogatjak a 2667mhz-es ddr4 memoriakat, miert 2400-on hasznalod oket?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 4 hónapja #256250 Írta: Lord_Loga
Megválaszolva: Lord_Loga
Hardware-s kérdés, kettő is:

A régi gépemet a gyerek kapta meg, de azokhoz a netes szutykokhoz, amit szeret babrálni (meg gyakorlóban a wotot), nagyon gyenge; erre kellene valami nem 200ezres megoldás, a 19"-os monitor még megmaradhatna (DVI csatija van).

Anyósomék akarnak notit venni, 100 körül, semmi extra, facebook-on unokákat nézegetni...


Tudnátok ajánlani pár configot ezekre?

Köszi előre is!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 4 hónapja #256251 Írta: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14
Megválaszolva: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14

Hardware-s kérdés, kettő is:

A régi gépemet a gyerek kapta meg, de azokhoz a netes szutykokhoz, amit szeret babrálni (meg gyakorlóban a wotot), nagyon gyenge; erre kellene valami nem 200ezres megoldás, a 19"-os monitor még megmaradhatna (DVI csatija van).

Anyósomék akarnak notit venni, 100 körül, semmi extra, facebook-on unokákat nézegetni...


Tudnátok ajánlani pár configot ezekre?

Köszi előre is!


A nagyon gyenge mit takar?
Mert ha írsz adatokat akkor el lehet dönteni, hogy érdemesebb fejleszteni, vagy újat venni.

Ha anyósodék csak olyan email, FB megnézős típusok, akkor nem kell nekik extra vas...
a legolcsóbb lapot amit láttam (igaz nem keresgéltem nagyon csak kicsit) 103E FT
www.pcx.hu/acer...120363

Szerintem ez untig elég, de ha találsz jobb ajánlatot....
Továbbá anyósodék helyében átgondolnám a laptopot ugyanis egy asztali Pc esetén majd feleannyiból ki lehet hozni ami nekik kell, ha meg nem akarnak vacakolni egy géppel ma már egész korszerű táblagépek vannak, amiknek ugye a kezelése is reltive egyszerűbb.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 4 hónapja #256255 Írta: Lord_Loga
Megválaszolva: Lord_Loga
Nagyon gyenge= kuka :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 4 hónapja #256256 Írta: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14
Megválaszolva: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14

Nagyon gyenge= kuka :)

Lordom, milyen proci van benne, és mennyi memória?
Milyen az alaplap?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 4 hónapja #256257 Írta: csuf
Megválaszolva: csuf

Hardware-s kérdés, kettő is:

A régi gépemet a gyerek kapta meg, de azokhoz a netes szutykokhoz, amit szeret babrálni (meg gyakorlóban a wotot), nagyon gyenge; erre kellene valami nem 200ezres megoldás, a 19"-os monitor még megmaradhatna (DVI csatija van).

Anyósomék akarnak notit venni, 100 körül, semmi extra, facebook-on unokákat nézegetni...


Tudnátok ajánlani pár configot ezekre?

Köszi előre is!


Szia!

100e Ft környékén egyszerűen új használható laptop nincs ami elfogadható minőségű. Olvasd el a prohardver.hu/t...s.html fórum utolsó mondjuk száz hozzászólását és a téma összefoglalóját. A kérdésedet ott is felteheted, szakértőktől kapsz választ. Ők legolcsóbb laptopként a HP 250-et i3-al ajánlják, windows nélkül ez kb. 130e Ft, windowwsal 145e Ft. Ha viszont a keret adott akkor érdemes lenne körülnézni a használt garanciális üzleti laptopok piacán - ezek még most is megeszik minőségileg reggelire az új konzumer gépeket, nézz szét a laptopszalon.hu-n vagy a laptopsystem.hu-n ez ügyben.

Asztali gép ügyben pedig szerintem nézz szét a hardverapro.hu-n, ott ki lehet fogni használható garanciális gépeket - én is így tettem tavasszal, igaz nagyobb kerettel és vettem szinte új gépet számlával és két és fél év garanciával :-) jóval az új ára alatt, nem bántuk meg.

Üdv: csuf
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Lord_Loga

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 4 hónapja - 6 éve 4 hónapja #256263 Írta: dobilaci
Megválaszolva: dobilaci

Hardware-s kérdés, kettő is:

A régi gépemet a gyerek kapta meg, de azokhoz a netes szutykokhoz, amit szeret babrálni (meg gyakorlóban a wotot), nagyon gyenge; erre kellene valami nem 200ezres megoldás, a 19"-os monitor még megmaradhatna (DVI csatija van).

Anyósomék akarnak notit venni, 100 körül, semmi extra, facebook-on unokákat nézegetni...


Tudnátok ajánlani pár configot ezekre?

Köszi előre is!


Iranyadonak a fiad gepenek (PH forumrol):

"Alaplap: Asrock H110M HDV R3.0 ~15k
CPU: Pentium G4560 ~23k (2 mag / 4 szál, i3 szint)
Ram: 2*4Gb DDR4 Kingston HyperX Fury/HyperX Savage, Corsair Vengeance LPX, G. Skill Aegis / Ripjaws V, Patriot Viper 4, Adata XPG ~25k
VGA: GTX 1050 2Gb ~40-45k
HDD:
SSD: 120Gb/128Gb Kingston HyperX Fury, Adata SP920/SX930, Goodram Iridium Pro ~20k
Ház: CM N300/Zalman Z3 Plus ~13k
Táp: FSP Hexa+ 400W ~14k
Össz: 150-155"

Meg HDD nincs is benne es igy is 150k, azt lehet at kene tenni a regi gepedbol.

Javaslom itt kerdezz ra , lehet tudnak ajanlani jobbat de ird le nekik a pontos keretet mennyit szansz ra. Ha a regi gepedbol lehetne alkatreszeket atmenteni az ujba, ott meg lehetne fogni egy kis penzt.

Esetleg hasznaltam ossze lehetne rendelgetni olcsobban az alkatreszeket de ott a rizikot vallalni kell.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Lord_Loga

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 4 hónapja #256266 Írta: dobilaci
Megválaszolva: dobilaci
Kerdezek en is, hatha van itt egy monitorguru.

24" Full HD-rol tervezek feljebb lepni 27" qwhd, esetleg 4k felbontasra. i7 4790k proci + 1070/1070ti melle fog kelleni az uj monitor.

FPS-ekkel nem nagyon jatszok, szoval nem kell a 144Hz, ragaszkodom az IPS panelhez, allithato magassaghoz. 150K huf-ig tudna valaki ajanlani monitort?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 4 hónapja #256268 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
Én nár idejét se tudom mita csak Chieftec tápot veszek. Pár hete újítottam be egy masinába, abba egy Chieftec RM750i került - maximálisan meg vagyok vele elégedve (ez azt hiszem gold cert.-es)

Többször olvasom, most már megkérdezem, hogy a chieftec miért nem számít normális tápnak? Harmadikat nyúzom életem során, soha semmi bajom nem volt velük, tavaly a másodikat egy 600as ctg-t is csak azért cseréltem, mert levásárlásos mizériába kerülve kellett még valamit venni és baromi jó áron átvették holott hat éves volt. Harmadszorra is chieftec lett, most valami bronzos eco, teszi a dolgát, 5 év garancia erre is. Arról hallottam amikor a legolcsóbb változatok behalnak de azok árban a bóvlikkal vannak súlyban, jelzik, hogy trék. Egy jó chieftec viszont simán 20as körül van.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 4 hónapja - 6 éve 4 hónapja #256269 Írta: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14
Megválaszolva: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14

Kerdezek en is, hatha van itt egy monitorguru.

24" Full HD-rol tervezek feljebb lepni 27" qwhd, esetleg 4k felbontasra. i7 4790k proci + 1070/1070ti melle fog kelleni az uj monitor.

FPS-ekkel nem nagyon jatszok, szoval nem kell a 144Hz, ragaszkodom az IPS panelhez, allithato magassaghoz. 150K huf-ig tudna valaki ajanlani monitort?


A kérdésed alapján nekem is lenne egy:
Miért használtok monitort, amikor egy Tv jóval kedvezőbb árú, és nagyobb?
Ezt csak azért kérdezem, mert nekem TV volt,lesz, és nem értem miért jobb egy 24" monitor, mint egy 38" tv.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 4 hónapja #256270 Írta: Kulung69
Megválaszolva: Kulung69

Nem idézlek Kulung ne haragudj, telóról körülményes menedzselni a beágyazásokat. De ne vegyél 780as karit az egy ezer éves valami( utána is néztem jól emlékszem-e és bizony 2013 májusi). Erős és biztosan megelégedéssel használja az, akinek jelenleg van de fogyasztás, jövőbeli kompatibilitás, technológia okán gondolkodj előre. 900as széria alá ne menj, de az ezresek volnának igazán jók, persze értem én, hogy drágább. De akkor táp sem kéne.


Rendben, köszi a tippet! Még meglátom, van 1-2 hónapon eldönteni. Ha lesz egy alkalmi vétel, még mindig számításba veszem a 700-as szériát, de megpróbálok az újak felé orientálódni. Aztán ha normalizálódnak az árak lehet AMD fronton is körülnézek. Az eddigi válaszokat pedig neked és mindenki másnak köszönöm!


Mennyi a kereted ra egyebkent?

Gtx 970 a Gtx 1060 3GB-s valtozataval van egy szinten. 970-et max akkor vegyel ha hasznalt, jo aron van es meg garancia is van rajta. Ha az idotallosag is szempont illetve massal is jatszani akarsz reszletesebb grafikaval akkor 1060 6Gb-s valtozatat vedd.

Ha csak a WoT-ot akarod tolni akkor az 1050ti es boven eleg lehet. A procid egyebkent kihajtana egy 1080ti-t is gond nelkul. Gondolom meg is van rantva, azert a vizhutes.

Tapot nem kell cserelned ha Nvidia oldalon gondolkozol, az Nvidia kartyai egyre kevesebbet fogyasztanak. Csak erdekessegkeppen: a gtx 1070 kb 50%-al erosebb mint az elodje, a gtx 970 es csak 5w-al eszik tobbet.



A keret a gtx 950 eladásából befolyt pénz (kb 25.000 jó magyar forint) és mellé 30-35.000 Ft, magyarán 60.000 Ft maximum. Proci nincs nagyon megráncigávla egyelőre, mert amíg lazán kihajta a kártyát, csak egy minimális az OC mértéke, mivel hosszú távra tervezek még (4-5 év) vele és nem gyilkolom nagyon. (Stabil 3,9GHZ)

Nem csak WOT-ra használom, autóbuzériámból kifolyólag több autós témájú játékkal rendelkezem (The Crew 2 most fog kijönni pölö), valamint streamelek néhanapján amikor időm engedi és videót szerkesztek.

Ma kicsit AMD oldalon is körülnéztem, és R9 290/290x mellé sajna már tápcsere is kéne. Pedig egy jó kis vízhűtéses R9 290x nagyon adná. (R9 380-ra pedig szerintem értelmetlen váltanom, ahogy Nvidia oldalon a
gtx 960 is ilyen.)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 4 hónapja #256271 Írta: Bhalangir
Megválaszolva: Bhalangir

Többször olvasom, most már megkérdezem, hogy a chieftec miért nem számít normális tápnak? Harmadikat nyúzom életem során, soha semmi bajom nem volt velük, tavaly a másodikat egy 600as ctg-t is csak azért cseréltem, mert levásárlásos mizériába kerülve kellett még valamit venni és baromi jó áron átvették holott hat éves volt. Harmadszorra is chieftec lett, most valami bronzos eco, teszi a dolgát, 5 év garancia erre is. Arról hallottam amikor a legolcsóbb változatok behalnak de azok árban a bóvlikkal vannak súlyban, jelzik, hogy trék. Egy jó chieftec viszont simán 20as körül van.


5 év garis normálisnak számít, mint írtam 20 pénz körül van, te is hasonlót írtál, csak más márka. Az hogy mi az már más kérdés, 5 év garival rosszat nehéz kifogni, de ha mégis, ott az 5 év gari.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.