Gépigény

7 éve 1 hónapja #228527 Írta: doom13
Megválaszolva: doom13
Hány éve is? Hát őőőő 1 hónapja. Ha a böngésződ 2gb-t használ akkor hatalmas baj van. Nem ártana kitisztítani. Mercenary egyszerre futtatott WoT-ot és GTA V-öt, az nem vitt 7.2GB-nél többet. Nincs értelme többnek. Azon kívül, hogy az összerakott pct vevőkre rá szokták sózni a 16Gb-t milyen érvet tudsz felhozni mellette?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 1 hónapja #228529 Írta: uuee
Megválaszolva: uuee

Hány éve is? Hát őőőő 1 hónapja. Ha a böngésződ 2gb-t használ akkor hatalmas baj van.?


Lol, majd egyszer próbálj meg 40-50 füllel böngészni és meglátod, ez természtes (egyébként használja is, ha ugyanis törölné a nem használt tartalmat, akkor idővel újra kéne tölteni a füleket, mint pl. régi mobilokon)

Azon kívül, hogy az összerakott pct vevőkre rá szokták sózni a 16Gb-t milyen érvet tudsz felhozni mellette?


Virtualizálni akarnék mondjuk sok gépes környezetet? A GTA V mellett akarok futtatni egy Witcher 3-at (a wot alig eszik ramot, nem jó példa). Szeretném ha néhány év múlva is elég lenne bármire a ram a gépben? Nem akarom olyasmibe ölni a pénzem, ami hamarosan nehezen eladható lesz?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: cefet

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 1 hónapja #228532 Írta: doom13
Megválaszolva: doom13
Ha nem használsz pillanatragasztót a RAM berakásához, akármikor rakható bele plusz modul. Erre felesleges kidobni plusz akárhány tízezret. Egyszerre 2 játékot mi a tosznak akarnál futtatni? Ilyen példát én is tudok hozni: Ha tehát rákötöm Paks vezérlőrendszerét, közben Mayan modellezek és a NASA-nak űrtávcső által küldött képeket nézegetem 4k-ban akkor tényleg nem elég. Egyébként igen.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: cefet

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 1 hónapja #228543 Írta: cefet
Megválaszolva: cefet
Jó kis vita alakult ki, de legalább kiderült számomra mire van szükségem. Az alaplapot én is fontosnak tartom hogy jó legyen, a ram-ot meg tényleg egyszerű bővíteni.
:thx2:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #228549 Írta: csuzda
Megválaszolva: csuzda

Lol, majd egyszer próbálj meg 40-50 füllel böngészni és meglátod


2012 októberében épített gépembe 2x4GB RAM-ot raktam, amit idén nyáron bővítettem ugyan ennyivel. Jelenleg alap alkalmazások + Chrome 40 lappal (ebből 5 youtube) + Firefox 1 youtube lap + WoT a garázsban állva = 7,75GB.

Mit kell nézni? GB, MHz, CL


Nekem Corsair Vengeance RAM-jaim vannak és vagy ilyet, vagy HyperX-et ajánlok én is.

GB: 2x4
Mhz: min 2400
CL: maximum 15
Legyen a RAMon hűtőborda, de alacsony profilú legyen, hogy beférjen bármilyen proci hűtő alá.

A procid csak 2133Mhz-es RAMot támogat, viszont ezekből a RAMokból kinézem, hogy 5-10 évig tökéletesen működnek, így későbbi gépfejlesztés miatt mondanám a minimum 2400Mhz-et. (bár lehet addigra lesz DDR5). Bár ebből a szempontból lehetne inkább 2x8GB RAM is, de nem hiszem, hogy kéne, mert a PS4 Pro is csak 8 (vagy 9?) GB memóriával rendelkezik és ezt használja videómemóriának is.

Iponról szoktam rendelni, ott van 20k-ért Corsair Vengeance 3000Mhz, CL15 2x4GB. Én tuti azt venném, bár Te PCX-es oldalt linkeltél, gondolom onnan vennéd.
PCX-en 19ért van GSkill (arról is jókat hallottam, bár közel sem annyira népszerű mint a HyperX és Corsair) és 21,5ért van HyperX és ezek 2400Mhz CL15.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 1 hónapja #228553 Írta: wotman4000
Megválaszolva: wotman4000

Lol, majd egyszer próbálj meg 40-50 füllel böngészni és meglátod


2012 októberében épített gépembe 2x4GB RAM-ot raktam, amit idén nyáron bővítettem ugyan ennyivel. Jelenleg alap alkalmazások + Chrome 40 lappal (ebből 5 youtube) + Firefox 1 youtube lap + WoT a garázsban állva = 7,75GB.

Mit kell nézni? GB, MHz, CL


Nekem Corsair Vengeance RAM-jaim vannak és vagy ilyet, vagy HyperX-et ajánlok én is.

GB: 2x4
Mhz: min 2400
CL: maximum 15
Legyen a RAMon hűtőborda, de alacsony profilú legyen, hogy beférjen bármilyen proci hűtő alá.

A procid csak 2133Mhz-es RAMot támogat, viszont ezekből a RAMokból kinézem, hogy 5-10 évig tökéletesen működnek, így későbbi gépfejlesztés miatt mondanám a minimum 2400Mhz-et. (bár lehet addigra lesz DDR5). Bár ebből a szempontból lehetne inkább 2x8GB RAM is, de nem hiszem, hogy kéne, mert a PS4 Pro is csak 8 (vagy 9?) GB memóriával rendelkezik és ezt használja videómemóriának is.

Iponról szoktam rendelni, ott van 20k-ért Corsair Vengeance 3000Mhz, CL15 2x4GB. Én tuti azt venném, bár Te PCX-es oldalt linkeltél, gondolom onnan vennéd.
PCX-en 19ért van GSkill (arról is jókat hallottam, bár közel sem annyira népszerű mint a HyperX és Corsair) és 21,5ért van HyperX és ezek 2400Mhz CL15.


Chrome egy hulladék úgy ahogy van.Olyan mint anno a Windows Vista.Memoriazabáló :troll:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 1 hónapja #228554 Írta: csuzda
Megválaszolva: csuzda

Chrome egy hulladék úgy ahogy van.Olyan mint anno a Windows Vista.Memoriazabáló :troll:


Kényelmes a használata, viszont nagy ára van (20k forint = 8GB RAM) :D

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 1 hónapja #228622 Írta: norbi215
Megválaszolva: norbi215
Nem akarok beleszólni, de nekem az alaplapom 1150-es intel. 2*4gb 1600mhz-rs ram van benne, egy jobb vga, win 10-es rendszerrel a játék full grafikán nem eszik meg 4gb-nal többet.
Ha sok mindent akar az ember futtatni, akkor lehet hogy több ram kell, de ha en játszok biztos nem fogok közben még mast is csinálni...elvégre azért játszom .

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 1 hónapja #228626 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
Feldobnék két kérdést:

1.
60 vs 100 FPS-t tudó monitor. Esetleg kisebb válaszidejű monitor...

Javít a "játékélményen" vagy a játszhatóságon vagy a játékosi teljesítmény az ilyesmi?

Akik játszottak "ilyenen" és "olyanon" is, azok véleménye érdekelne elsősorban.

2.
Ugyanez a kérdés egérrel, egérpaddal kapcsolatban ?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 1 hónapja #228650 Írta: doom13
Megválaszolva: doom13
Nyilván a monitor minél több fps-t képes megjeleníteni annál jobb, persze csak ha ez nem megy a válaszidő rovására.
Játékélményen nem hiszem, hogy sokat dob, hacsak játékélményt neked nem a különböző robbanások, füstfelhők és egyéb effektek okoznak. Persze valamivel szebb, meg hú de jó, de mivel nem full grafikán játszom, mert a játékra akarok figyelni, nem arra, hogy milyen szépen csillog a napfény a páncéltesten, így túl sok hasznát nem látom.
A játékos teljesítményhez szerintem túl sok köze nincs annak, hogy most 60 fps vagy 100. 60-on is lehet valaki unikum és 100-al is lehet valaki bot. A jobb válaszidejű monitor esetleg dobhat valamit a teljesítményen, de max az ilyen "melyikünk tölt előbb?" szituációkban segíthet, de ott is inkább a ping a fontos.
Az egér-egérpad kérdéshez annyit tudok hozzáfűzni, hogy tapasztalataim szerint egérfüggő. Éveken keresztül pad nélkül játszottam, de most a gépem felújításával lett másik egér, az meg valahogy kívánja. ki kell tapasztalni.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sics

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #228685 Írta: uuee
Megválaszolva: uuee

Nem akarok beleszólni, de nekem az alaplapom 1150-es intel. 2*4gb 1600mhz-rs ram van benne, egy jobb vga, win 10-es rendszerrel a játék full grafikán nem eszik meg 4gb-nal többet.
Ha sok mindent akar az ember futtatni, akkor lehet hogy több ram kell, de ha en játszok biztos nem fogok közben még mast is csinálni...elvégre azért játszom .


Sokan kizárólag ablakban játszunk, de nem is a wot a kérdés. 4gb-os DDR4 modult venni olyasmi, mint anno 1gb-os DDR3 modult.

2.
Ugyanez a kérdés egérrel, egérpaddal kapcsolatban ?


Persze mindenképpen egérpad, különösen, hogy már apróért is van használható (ami biztosan jobb mint egy funérozott asztallap).

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 1 hónapja #228703 Írta: norbi215
Megválaszolva: norbi215
Huh...nem szóltam...azt hittem ddr5-ről van szó...
Mivel én ddr3-ról egyből ddr5-re váltottam(új gépet raktam össze), igy sajnos nem tudok állást foglalni. Nem tudom mi a különbség 3-4-5 között, de alapból a nagyobb volt szimpatikus fejlődés szempontjából.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 1 hónapja #228707 Írta: dotty
Megválaszolva: dotty
Van olyan, hogy ddr5 ram? Akkor én lemaradtam valamiről? Videokártyákban olvastam már ddr5 ram-ról, de amúgy nem. :scratch:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 1 hónapja #228711 Írta: norbi215
Megválaszolva: norbi215
Igen a vga ddr5-ös, a memória ramok pedig ddr3-masok.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 1 hónapja - 7 éve 1 hónapja #228734 Írta: AzertsemJo
Megválaszolva: AzertsemJo

Igen a vga ddr5-ös, a memória ramok pedig ddr3-masok.


:) :) :)

Sorry , de picit "elkeveredtél" ;)
Úgyhogy kis gyorstalpaló ;)

RAM :
Lehet DDR , DDR2 , DDR3 , DDR4
Az első kettő muzeális , bár még ma is gyártják (!!!!) minimális mennyiségben ,
mivel sok régi rendszerben használják amiket a mai napig nem cseréltek le !
Az újak ára jelenleg már horror szinten van :evil:
A 3-as a jelenleg kifutó változat , rengeteg gép használja , de új cuccost már nem szabad ezekkel megvenni.
A 4-es az amit az alaplapok jelenleg használnak.
Kisebb fogyasztással hoznak ugyanakkora vagy nagyobb teljesítményt mint a 3-asok.

Olyan hogy DDR5 NEM létezik !
Idővel gondolom lesz , majd ha kevés lesz a DDR4 ;)

Amivel kevered az a GDDR5.
Illetve ennek létezik egy erősebb változata GDDR5X néven.
Ezek teljesen más felhasználásra tervezett memóriák mint a DDR-ek.
A DDR álltalános , rendszer memóriának lett megtervezve , a GDDR pedig kimondottan "Grafikus memória" , kis egyszerűsítéssel fogalmazva.
És jelenleg úgy néz ki hogy itt már nem lesz GDDR6 , mivel jelenleg a HBM , illetve nagyobb eséllyel a HBM2 memóriák fogják leváltani a GDDDR típusokat.
Már ha eléggé lemegy az áruk :P

GDDR5X van pl. a nVidia GTX 1080 8GB-on , illetve HBM2 az AMD Fury/Fury X-en.
Szóval jelenleg nem éppen az a kategória amiből minden bolt napi több tucatot ad el :evil:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tomat

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.