Gépigény

3 éve 7 hónapja - 3 éve 7 hónapja #182301 Írta: Chaos_42
Megválaszolva: Chaos_42

DonCartach beküldte: Sziasztok!

Köszönöm a segítséget.
Egy dolgot lefelejtettem :whistle: az alaplap microATX.
Azaz a ház is kicsi, nincs sok hely bent. Méretbeli probléma nem lesz ezek közül egyikkel sem?

Még egy kérdés: az R7 kártyánál- a nevében van 360-as szám. Ez mennyire fontos érték? Találtam 240-est is, olcsóbban.

Eléggé fontos! Lényegében a kártya sebességének a meghatározására szolgáló modell szám.
Általános igazság minél nagyobb ez a szám annál jobb.
Lehet ezt részletesebben bontani Pl a 360 az első szám a generációt jelenti tehát 3. generációs
a második kettő a "felszereltséget"

Amd-nél
R5 széria:Abszolult belépő szint. Lényegében arra jó hogy ha bekapcsolod a gépet a monitoron legyen kép. Office, meg internet
R7 Széria: belépő kategória. A magasabb szintű kártyák tehát a R7-260-R7270; R7360-R7370 már alkalmas játékra. HD filmnézegetésre
R9 széria lényegében a játékos kategória. Itt már alsóbb szinteken sem okoz gondot egy játék Full grafikán futtatása.

Igen a ház méret gondot okozhat. Az általam javasolt Sapphire R7 360 mérete Hossz:211.12 x Szélesség:111.15 x :magasság:36 És 2 kártyahelyet foglal. Véleményem szerint nem olyan nagy kártya tehát elfér.
Mivel látom nem vagy túl járatos a gépekben javaslom ha kinézted a kártyát rendelés előtt menj el egy számtech üzletbe, vagy keress valaki szakit aki segít a beszerelésben.
Mondjuk egy videókari beszerelése nem atomfizika, de mindig jobb az óvatosság. :)

Ránéztem az alaplapodra. Ha nincs másik bővítőkártya a gépben akkor semmi problémád nem lesz egy dupla helyet foglaló videókarival. Az alaplap szélessége 244 mm a kártya hosza 211,1 mm. Tehát hacsak nem valami nagyon mini házad van, akkor gond nélkül belefér.

A Webáruházban jelenleg itt a legolcsóbbR7 360: 31.300ft-+ posta
microstore.hu/i...176363

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 7 hónapja #182321 Írta: DonCartach
Megválaszolva: DonCartach
Szia!

Igen, be kell valljam, nem értek ehhez (se). :woohoo:
Akiket eddig kérdeztem, 6an 7félét mondtak.
Ezek szerint R9-et lenne érdemesebb vennem?
Az mindegy, h melyik gyártó R7 ill. R9-sét veszi az ember?

3 éve 7 hónapja - 3 éve 7 hónapja #182324 Írta: Chaos_42
Igen mindenkinek más az elképzelése mi a jó gép.
Én szeretem úgy megközelíteni a dolgot hogy az ár-érték arány a helyén legyen.
Te belőtted a 30k kategóriát ebből szemezgettem.
A gyártók között van némi különbség, de legfőképp árban.
Az R9 fogós kérdés az esetedben mert ahhoz véleményem szerint egy komolyabb alaplap, és táp kellene. Nem mellesleg az r9 ek 60k körül kezdődnek.
A jelenlegi konfigodba szerintem az AMD R7 360-370 vagy Nvidia GTX 750/750ti Gtx950 a maximum amit érdmes belepakolni.
Az R7 360 a legolcsóbb ezek közül.

Ami számodra fontos a vásárláshoz, feltéve ha játszani szeretnél.
minimum 2 GB video ram a Videókártyán
És ez GDDR5-ös legyen

Az általam javasolt kártyákkal és a te prociddal az eddig megjelent játékok kisebb kompromisszumokkal Full HD ben Közepes feletti vagy akár Magas beállításokkal futnának.
A Wot más tészta, de szerintem élsimítások nélkül menne a HD kliens is.

Ha neten vásárolsz én a Ipon-t ajánlom. Néha drágább, néha olcsóbb, de 100% ban megbízható.
Ha spórolni akarsz a postaköltségen akkor pedig PICK-PACK pontos átvétel (ha nincs ingyenes szállítás) A pick-pack ponton fizetsz, nincs idegeskedés hogy mikor jön már a futár, otthon leszek e?, stb..
Ja és csak 990 Ft :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: DonCartach

3 éve 7 hónapja #182356 Írta: DonCartach
Szia!

Az ipon-t ismerem, onnan van a többi cucc is (tápot kivéve).

Köszönöm a hasznos tanácsot. (jövök egy :beer2: )

3 éve 7 hónapja #182371 Írta: Okko_Dienes
Megválaszolva: Okko_Dienes
Reklám ON:

én a PCX-et szeretem, vagy a hardverapró-t bújom, mint most is.

Reklám OFF

Egy GTX 770 vga szerintetek egy AMD Athlon II x4 740k processzorhoz jó választás lehet?

Üdv
Okko

3 éve 7 hónapja - 3 éve 7 hónapja #182380 Írta: Axekiller01
Megválaszolva: Axekiller01
igen csak lehet már kevés lesz a proci a kártyához :beer2:

A vga kereső srácnak pedig:

hardverapro.hu/...aranci

Nem haldoklom....így élek!
Securi divido aliquem :D

3 éve 7 hónapja #182396 Írta: HUN_Sector
Megválaszolva: HUN_Sector
GTXXX, vagy R7 kártyát venni egy fx6300 mellé pénzkidobás. S finoman fogalmaztam.
Van az úgynevezett GPU bottleneck, azaz a gyenge vga miatt a processzor teljesítménye is halovány marad. Tehát ahol 100%-on pörög a gyösz kis kártya, ott a cpu még alig (pl.) 30%-on, s az ember értetlenkedik, hogy miért szaggat a játék.
Egy fx 6300 mellé gtx 750ti-t vegyél minimum. 2 gigás verzió kb 35000ft-ért kapható. Használtan 30 alatt is, sokszor garival.
Használt vga-k közül ezeket nézd még meg az adott ársávban, MINIMUM:
HD6870
R9 270 (Az X verzió már félek, nem kerülne ez a szint alá, de arra is rákereshetsz vaterán, vagy hardveraprón)
R7 260X
R7 360

A legjobb lenne, ha a 270x-hez hozzájutnál. Kiváló kis kártya full hd-ra. A fogyasztása 140 watt, tehát minimim egy darab 8-as vga csatija legyen még a tápegységednek.
Ha a tápod szűkös, gyengébb, akkor a gtx 750ti a maga 70 wattos tdp keretével a best buy számodra.

There are 2 type of players. One with type59, and one without it.

3 éve 7 hónapja #182421 Írta: Chaos_42
Én most nem értem HUN_Sector most szerinted pénzkidobás egy r7 vagy GTXXX kártya fx6300 mellé vagy nem? :spaz:
Mert ha az akkor miért ajánlasz r7/r9 meg gtx750 ti kártyákat?
Nem fogalmaztál valami következetesen. Én meggyőzhető vagyok, de szegény srác csak még jobban összezavarodik.

3 éve 7 hónapja #182423 Írta: Filler1
Megválaszolva: Filler1

Chaos_42 beküldte: Én most nem értem HUN_Sector most szerinted pénzkidobás egy r7 vagy GTXXX kártya fx6300 mellé vagy nem? :spaz:
Mert ha az akkor miért ajánlasz r7/r9 meg gtx750 ti kártyákat?
Nem fogalmaztál valami következetesen. Én meggyőzhető vagyok, de szegény srác csak még jobban összezavarodik.

GTX-XX, vagy GT-XXX? :oops: A GT sorozatra gondolhatott... :beer2:

Tedd, vagy ne tedd. De ne próbáld! Live for nothing, or die for something.

3 éve 7 hónapja #182431 Írta: HUN_Sector
Megválaszolva: HUN_Sector
Filler levette, hogy mire gondoltam. Nem GTX-XXX-et írtam, hanem GTXXX, azaz GT123 és társait :)

There are 2 type of players. One with type59, and one without it.

3 éve 7 hónapja - 3 éve 7 hónapja #182440 Írta: nektarin005
Megválaszolva: nektarin005
Az enyém i5 4690-es, 8 ddr ram, palit 960 2 gr super charger vagy mi. 1 tera, win 8.1 (64)
Nekem a vissza számlálás néhány másodpercén kívül stabil 57-61 fps, persze hd kliensel majdnem teljesen full grafikán élsimítással. (habár akkor is 60 fps ha minimumon van, de akkor is ha teljesen full grafikát kapcsolok) szóval ezt nem értem :) :cheer:

3 éve 7 hónapja #182443 Írta: Filler1
Megválaszolva: Filler1

nektarin005 beküldte: Az enyém i5 4690-es, 8 ddr ram, palit 960 2 gr super charger vagy mi. 1 tera, win 8.1 (64)
Nekem a vissza számlálás néhány másodpercén kívül stabil 57-61 fps, persze hd kliensel majdnem teljesen full grafikán élsimítással. (habár akkor is 60 fps ha minimumon van, de akkor is ha teljesen full grafikát kapcsolok) szóval ezt nem értem :) :cheer:

Kapcsold ki a v-sync-ket és csodát látsz. :beer2:

Tedd, vagy ne tedd. De ne próbáld! Live for nothing, or die for something.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Axekiller01

3 éve 6 hónapja #182839 Írta: DonCartach
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

3 éve 6 hónapja - 3 éve 6 hónapja #184370 Írta: GybsonTyphoon
Megválaszolva: GybsonTyphoon
[Üdv!

Érdeklődnék hogy az alábbi vga kártya elbírja a játékot? És ha igen milyen grafikán?
Előre is köszönöm a válaszokat.

www.arukereso.h...99479/

3 éve 6 hónapja #184373 Írta: ZsoltHun76
Megválaszolva: ZsoltHun76

GybsonTyphoon beküldte: [Üdv!

Érdeklődnék hogy az alábbi vga kártya elbírja a játékot? És ha igen milyen grafikán?
Előre is köszönöm a válaszokat.

www.arukereso.h...99479/

Elfogja bírni. Én sokáig egy HD4800 series-t használtam, majd minden maxon beállítással. Ez elméletileg jóval gyengébb mint a HD6870-es. Csak cserélnem kellet mert már nem volt Win10-es támogatás hozzá és kezdett összeomlani sokszor. Erre figyelj majd, hogy kapjon Win10 alá drivereket. Most egy Asus R7 360-at használok gond nélkül, nem sokkal több volt mint amit kinéztél.

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.