CW - Clan Wars

1 éve 1 hónapja #307043 Írta: PZoli
Megválaszolva: PZoli

Emlékeim szerint a wot.eu-n meg lehet valahol nézni, hogy a klán CW-n milyen winrate-et hoz a különböző pályákon, de nem találom. Tudja valaki, hogy merre van? (vagy csak álmodtam, hogy van ilyen is? :D )


 

WG API-ból lekérhető. (wot.eu-n nem tudom ez így van-e megoldva) Hear Me vagy én majd leszedjük a kampány végén. Addig hobbiból kikérhető bárki által, ha ért a programozáshoz egy kicsit :)

Csak megtaláltam.
Klánom. Bal oldalt a Global Map. Ott legörgetni a "Battle in Tier X"-hez és ott a "Battle statistics", ahol meg látható, hogy melyik mapon hány százalékos a winrate.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tankpeti

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 1 hónapja - 1 éve 1 hónapja #307046 Írta: PZoli
Megválaszolva: PZoli
Tegnapelőtt leraktam a chipeket, azután nézem 1-2 órával később és látom, hogy eltűntek. Gondolkodtam, hogy mi történhetett. Esetleg egy klántárs leszedte? Ez kizárt, mert csak nagyon keveseknek van hozzáférése. Azután eszembe jutott, hogy csináltam egy Fame pont -> research pont átalakítást is (ami ugye nem jön azonnal létre, csak minden egész órakor).
Ma reggel újra "teszteltem", a chipek lent voltak. Beraktam a Fame pont > research pont átalakítást, de ezúttal itt voltam egészkor, amikor homokórázott, majd megtörtént a research pont átalakítás és újra resetelődtek a chipek. Gyorsan visszapakoltam őket, de azért levert a víz.
A kérdésem, hogy ez másnál is előfordul? "Normális" működés ez? El lehet valahogy kerülni?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 1 hónapja #307047 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

Tegnapelőtt leraktam a chipeket, azután nézem 1-2 órával később és látom, hogy eltűntek. Gondolkodtam, hogy mi történhetett. Esetleg egy klántárs leszedte? Ez kizárt, mert csak nagyon keveseknek van hozzáférése. Azután eszembe jutott, hogy csináltam egy Fame pont -> research pont átalakítást is (ami ugye nem jön azonnal létre, csak minden egész órakor).
Ma reggel újra "teszteltem", a chipek lent voltak. Beraktam a Fame pont > research pont átalakítást, de ezúttal itt voltam egészkor, amikor homokórázott, majd megtörtént a research pont átalakítás és újra resetelődtek a chipek. Gyorsan visszapakoltam őket, de azért levert a víz.
A kérdésem, hogy ez másnál is előfordul? "Normális" működés ez? El lehet valahogy kerülni?
 

A pontok átváltása egyenlő a Global Map elhagyásával. Ez azt jelenti, hogy minden kiadott feladat azonnal semmis lesz.
Igen, helyes működést tapasztaltál, ha leestek a landingok. Nem lehet elkerülni.

Játékbeli név: Tankpeti
Discord név / tag: Tankpeti / tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek, keress privátban!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 1 hónapja - 1 éve 1 hónapja #307049 Írta: PZoli
Megválaszolva: PZoli

Tegnapelőtt leraktam a chipeket, azután nézem 1-2 órával később és látom, hogy eltűntek. Gondolkodtam, hogy mi történhetett. Esetleg egy klántárs leszedte? Ez kizárt, mert csak nagyon keveseknek van hozzáférése. Azután eszembe jutott, hogy csináltam egy Fame pont -> research pont átalakítást is (ami ugye nem jön azonnal létre, csak minden egész órakor).
Ma reggel újra "teszteltem", a chipek lent voltak. Beraktam a Fame pont > research pont átalakítást, de ezúttal itt voltam egészkor, amikor homokórázott, majd megtörtént a research pont átalakítás és újra resetelődtek a chipek. Gyorsan visszapakoltam őket, de azért levert a víz.
A kérdésem, hogy ez másnál is előfordul? "Normális" működés ez? El lehet valahogy kerülni?


 

A pontok átváltása egyenlő a Global Map elhagyásával. Ez azt jelenti, hogy minden kiadott feladat azonnal semmis lesz.
Igen, helyes működést tapasztaltál, ha leestek a landingok. Nem lehet elkerülni.

Hálásan köszönöm az információt. Tavaly ez fel sem tűnt nekem, sokkal lazább volt a chiplerakás (egy hozzánk hasonló hobbi klánnak legalábbis), bőven belefért még aznap délután is lepakolgatni, mert csak nagyon kevés map volt az, ami tele volt (Prokho, Himmel, Cliff, stb...).
Mondjuk azt nem tudom, hogy ennek mi értelme van, mi célt szolgál (mert a szívatáson kívül én nem látok mást, de tényleg nem értem az összefüggéseket).
A már fixált csaták is eltűnnek ilyenkor? Tehát mondjuk, ha 21 óra után váltom át fame pontot research pontra, akkor az 22:00-kor történik meg, ilyenkor érinti a 22:00 és 22:15-ös csatát is, illetve azon korábbi területeket, ahol még megy a küzdelem (pl.: egy 21:00-ás, amin már 2 győzelmen is túl van a csapat) azok is eltűnnek (ebben az esetben ki nem állásért jár a büntetés?) vagy folyamatban lévő eseményekre már nem hat?
Vagy mikor (melyik órában) a legideálisabb megtenni az átváltást?
+ pontosan mikor lehet a következő napi területekre letenni a chipeket? Amikor az aznapik befejeződnek? Tehát mondjuk a 19:00-ás helyeken 21:30 környékén van a csata a területvédővel, akkor arra a területre már aznap 22:00-kor lehet tenni új chipeket másnapra? (előbb gondolom nem)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 3 hete #307078 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

A már fixált csaták is eltűnnek ilyenkor? Tehát mondjuk, ha 21 óra után váltom át fame pontot research pontra, akkor az 22:00-kor történik meg, ilyenkor érinti a 22:00 és 22:15-ös csatát is, illetve azon korábbi területeket, ahol még megy a küzdelem (pl.: egy 21:00-ás, amin már 2 győzelmen is túl van a csapat) azok is eltűnnek (ebben az esetben ki nem állásért jár a büntetés?) vagy folyamatban lévő eseményekre már nem hat?

A fixált csaták nem tűnnek el, de aktív csaták alatt nem lehet átváltani a pontokat, így ez ki is zárja a feltevést.

Vagy mikor (melyik órában) a legideálisabb megtenni az átváltást?

Bármikor érdemes lehet / ráér átváltani a fame pontokat 01:00 és 17:00 között. Azért ez a periódus ajánlott, mert az adott időzóna végén aktivizálódnak a GM-re kiadott műveletek (így a pontátváltás és a térképelhagyás is). 17:00 után még van 1 óra 19:00-es meccseket rakni.

+ pontosan mikor lehet a következő napi területekre letenni a chipeket? Amikor az aznapik befejeződnek? Tehát mondjuk a 19:00-ás helyeken 21:30 környékén van a csata a területvédővel, akkor arra a területre már aznap 22:00-kor lehet tenni új chipeket másnapra? (előbb gondolom nem)

A következő napi területekre előfordulhat, hogy az adott időzóna csatáinak kezdetével párhuzamosan lehet már rakni chipeket, feltéve, ha a zóna: nem volt megtámadva, nem volt landingolva, nem hajtottak rajta speciális műveletet az azt megelőző órában (pl. térkép elhagyása).
Normál esetben egy adott időzóna landingjai teljes mennyiségükben az időzóna ideje +3 óra után elérhetőek (tehát a 19-es időzóna minden landingja 22:00 után már elérhető), de minden óra után elérhetővé válnak újak, így a 21-es időzóna váltásakor érdemes ezeket már figyelni.
 

Játékbeli név: Tankpeti
Discord név / tag: Tankpeti / tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek, keress privátban!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 3 hete #307080 Írta: PZoli
Megválaszolva: PZoli

A már fixált csaták is eltűnnek ilyenkor? Tehát mondjuk, ha 21 óra után váltom át fame pontot research pontra, akkor az 22:00-kor történik meg, ilyenkor érinti a 22:00 és 22:15-ös csatát is, illetve azon korábbi területeket, ahol még megy a küzdelem (pl.: egy 21:00-ás, amin már 2 győzelmen is túl van a csapat) azok is eltűnnek (ebben az esetben ki nem állásért jár a büntetés?) vagy folyamatban lévő eseményekre már nem hat?

A fixált csaták nem tűnnek el, de aktív csaták alatt nem lehet átváltani a pontokat, így ez ki is zárja a feltevést.

Vagy mikor (melyik órában) a legideálisabb megtenni az átváltást?

Bármikor érdemes lehet / ráér átváltani a fame pontokat 01:00 és 17:00 között. Azért ez a periódus ajánlott, mert az adott időzóna végén aktivizálódnak a GM-re kiadott műveletek (így a pontátváltás és a térképelhagyás is). 17:00 után még van 1 óra 19:00-es meccseket rakni.

+ pontosan mikor lehet a következő napi területekre letenni a chipeket? Amikor az aznapik befejeződnek? Tehát mondjuk a 19:00-ás helyeken 21:30 környékén van a csata a területvédővel, akkor arra a területre már aznap 22:00-kor lehet tenni új chipeket másnapra? (előbb gondolom nem)

A következő napi területekre előfordulhat, hogy az adott időzóna csatáinak kezdetével párhuzamosan lehet már rakni chipeket, feltéve, ha a zóna: nem volt megtámadva, nem volt landingolva, nem hajtottak rajta speciális műveletet az azt megelőző órában (pl. térkép elhagyása).
Normál esetben egy adott időzóna landingjai teljes mennyiségükben az időzóna ideje +3 óra után elérhetőek (tehát a 19-es időzóna minden landingja 22:00 után már elérhető), de minden óra után elérhetővé válnak újak, így a 21-es időzóna váltásakor érdemes ezeket már figyelni.

 

Köszönöm a hasznos infokat. Azt szerencsére sikerült kitapasztalnom, hogy a 19-es időpontokra már 21-22 óra környékén le tudom tenni a chipeket (a 20-asra pedig kb. egy órával később), így nem fordulhat elő az, ami a múlt hét elején, amikor még másnap nézegettem és alig találtam helyet.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tankpeti

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 3 hete #307107 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti
War Gods - Licit (nyereménytankért)

Sziasztok! Hasonlóan az elmúlt évekhez, ezúttal is összeszedtem az összes kötvényszerzési lehetőséget amely csak a játékon belül elérhető volt az elmúlt fél évben.
Fontos: Ez nem tartalmazza a 2023 márciusától kezdődő eseményeket, így a 2023 tavaszi Battle Pass szezont sem.
 

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF


Figyelem: Spoiler!

Játékbeli név: Tankpeti
Discord név / tag: Tankpeti / tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek, keress privátban!
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli, FleiszG, Tank_szemelyzete

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 2 hete #307127 Írta: FleiszG
Megválaszolva: FleiszG
Szia!

Mint most is köszi az összefoglalókat és minden egyéb CW kapcsolatos infókat.

Esetleg ki lehet ne egészíteni a kötvényszerzési lehetőséget még 2 dologgal:
1. Ha megcsinálta valaki a 3 szakaszt a BP-ból akkor megnyílik a pontbolt és onnan min. 700 kötvényt ki tud venni.
2. BP-hez lehet venni "erősítés csomagot" ahol a küldetések még 500 kötvényt adnak + 500 pontot.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 2 hete - 1 éve 2 hete #307128 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

Szia!

Mint most is köszi az összefoglalókat és minden egyéb CW kapcsolatos infókat.

Esetleg ki lehet ne egészíteni a kötvényszerzési lehetőséget még 2 dologgal:
1. Ha megcsinálta valaki a 3 szakaszt a BP-ból akkor megnyílik a pontbolt és onnan min. 700 kötvényt ki tud venni.
2. BP-hez lehet venni "erősítés csomagot" ahol a küldetések még 500 kötvényt adnak + 500 pontot.
 

Köszi :) Illetőleg így hogy eszembe juttattad, tokenek darabjáért további 100 kötvény kivehető volt, ha valaki igazán elvetemült akar lenni a kötvényszerzés tekintetében. Az + 2100 kötvény az őszi szezon alatt.

Ui: A doksit nem módosítom, mert a saját hiányosságomnak is valahol meg kell látszania. Még kirakok egy posztot a zárásra.

Játékbeli név: Tankpeti
Discord név / tag: Tankpeti / tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek, keress privátban!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 2 hete - 1 éve 2 hete #307129 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti
War Gods - Végeredmény

Gratulálok minden klánnak és játékosnak a kampányon elért sikerekért.
A végeredmény a magyar klánok tekintetében nem nagyban változott a tiltások után (de nagy esély van, hogy még egy poszt fog születni), ezt megtekinthetitek a Data of Tanks facebook oldalán .

Ha már kitiltások, ezeket az alábbi linken megtekinthetitek: git (by Buster)
Pár statisztikai adatot kiemelnék (hamarosan a hivatalos oldalon is megjelenik pár statisztikai adat, azt majd csatolom ide):
  • A kampányon részt vett klánok száma 1588.
  • A kampányon résztvevő magyar klánok száma 75.
  • A nyereménytankhoz szükséges pontmennyiség 1546.
  • A magyar klánok által elhozott tankok száma 471. (14 ebből a tiltások után csúszott be).
  • Az Alley of Fame-be került játékosok száma 62305.
  • A kampányról kizárt játékosok száma 882.
  • A Top 10000-ből kizárt játékosok száma 179.
Mi jöhet még ezután:
  • 2023.03.02. délelőtt elérhetővé válik a nyereménybolt. Innen minden játékos, kiválthatja a számára tetsző jutalmakat a Fame pontjaiból, egészen 2023.03.16. 09:00-ig
  • 2023.03.02. 09:00-tól 2023.03.16. 09:00-ig tart a licit a nyereménytankért. Ezen azon játékosok vehetnek részt, akik összeállították maguknak a Licit engedélyt a kampány időtartama alatt (2023.02.27. 09:00-ig)
  • A fentiek mellet folyamatosan zajlik a Műhelybeli alapanyagok felhasználása, melyekből a nyeremények összeállítására szint 2023.03.16. 09:00-ig van lehetőség.
  • A liciten megnyert tankok, és a Műhelyből kiváltható jutalmak (kivétel Licit engedély) 2023.03.16. 09:00 után fognak fokozatosan kiosztásra kerülni, egyeseknél ez estére is csúszhat, szóval legyetek majd türelemmel. A lehető legalacsonyabb licit kiderítése után arról egy külön posztot még létre fogok hozni
  • Elérhető az idei klánlista (by Tankpeti), mely a legaktívabb magyar klánokat tartalmazza, ennek linkje az alábbi: www.wotinfo.hu/...307119
Figyelem: Spoiler!

Remélem ezúttal is szolgáltam némi hasznos vagy épp izgalmas információval és olvasnivalóval pár játékos számára. A következő eseményig sok sikert mindenkinek a játékban!
 

Játékbeli név: Tankpeti
Discord név / tag: Tankpeti / tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek, keress privátban!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bhaalhun, PZoli

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 2 napja - 1 éve 1 napja #307190 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti
War Gods - Minimum Licit

Jelenleg általam ismert legalacsonyabb licit: 34141 kötvény
Forrás: WoT Discord csatorna + Fórum + TaP
Időpont: 2023.03.16 17:25
Figyelem: Spoiler!

Játékbeli név: Tankpeti
Discord név / tag: Tankpeti / tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek, keress privátban!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli, fabyzol3

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 hónapja 1 hete - 8 hónapja 1 hete #307617 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti
Maneuvers - Kísérleti esemény
Avagy: Nyári kampány, más rendszerben...

A mai nap folyamán bejelentésre került a játék fő nyári kláneseménye, így az alábbi leírásban ezt összefoglalva hozok pár dolgot (a bejegyzés végén egyéb információkat is megosztok majd)
Esemény neve: Manőverek (Maneuvers)
Hivatalos bejelentő: worldoftanks.eu...-2023/
Magyar verzió: worldoftanks.eu...-2023/
Bejelentő videó (angol):

Fő szabályok:
  • Az esemény NEM a Global Map-en zajlik (minden a kliensben lesz)
  • Időtartam:
    • Kezdete: 2023. augusztus 14.
    • Vége: 2023. augusztus 28.
  • Szabályok:
    • 7v7 normál csatatípusú pályán
    • Háború köde bekapcsolva
    • Csata max időtartam: 10 perc
    • Napi csata-keret/időtartam: 18:00-tól 01:00-ig max 2 óra (vezetőség által beállítva)
  • Jutalmazás
    • A top 8000 játékos választhat 6 tier 10-es nyereménytankból (lásd linken)
    • További nyereményekért lásd a hivatalos oldalt.
Röviden a rendszer magjáról:
  1. Minden klán egy egyéni előrehaladási rendszerrel fog rendelkezni, melyet bármikor lehet nullázni (ezáltal kiolvasztva a tankokat, és javító csomagokat gyűjtve - lásd 6-os pont)
  2. A klánok játékosai osztaghoz hasonlóan játszanak csatákat, melyben a győzelem 1 előrehaladási pontot ér, a vereség pedig 0-át.
  3. A győztes csapat kilőtt játékosai elvesztik a tankjukat (az adott tankok kifagynak)
  4. A vesztes csapat minden játékosa elveszti a tankját (az adott tankok kifagynak.
  5. A kifagyott tankokkal lehet játszani, DE pontokat ezek birtokában nem gyűjtenek a csapat tagjai a klánnak, a győzelmek nem gyűjtenek pontot az előrehaladásba, és az adott tankok játékosai nem kapnak személyes Fame pontot.
  6. A kifagyott tankok csak az előrehaladás nullázásával, vagy javító csomagok felhasználásával oldhatók ki.
A holnapi napra (2023.07.06. csütörtök) A héten várható (07.07.) a CT3, melyen lehetőség lesz a játékmód kipróbálására (ezt ajánlom mindenkinek is) és visszajelzések írására (ezt még inkább ajánlom).

+ UI.:
Ha semmi nem változik (vagy igen, de ki tudja ugyebár...), akkor próbálok ezúttal is annyi anyagot közzétenni, ami publikusan megosztható, és esetleg segítséget nyújthat más klánok számára.
Továbbiakban is lehetőség van ezen fórumtopicban kérdéseket feltenni (amire megpróbálok a lehető legkorrektebbül válaszolni), vagy meg lehet keresni privátban (üzenet itt fórumon, ingame, dc-n - utóbbin akár szóban is).
Kérek mindenkit, hogy konteóktól mentesítve tartsuk ezt a topicot: visszajelzést írhattok a Dühöngőbe, privátban, közvetlen a WG-nek (vagy ha fórumra kikerül a CT3, akkor az alá).
A topic tartalmától eltérő, vagy konteós tartalmak (bármilyen forrásos bizonyíték nélküli kamu hír) ezen szekcióban törlésre fognak kerülni. Köszönöm a megértéseket

Játékbeli név: Tankpeti
Discord név / tag: Tankpeti / tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek, keress privátban!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 hónapja 2 hete - 7 hónapja 2 hete #307672 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti
Maneuvers - Tesztelési tapasztalatok

A július közepén megtörtént tesztelésből, illetve pár korábbi számolásból 2 héttel ezelőtt összeraktam egy kis doksit, ami tartalmaz pár információt a kampányhoz, s melyek egy részének az ismerete nélkülözhetetlen lesz, ha egy klán effektív akarna lenni.
Fontos: A változás jogát fenntartom mindenre, a hivatalos kiírás ugyanis még nem került ki!

Figyelem: Spoiler!

 

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF


Játékbeli név: Tankpeti
Discord név / tag: Tankpeti / tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek, keress privátban!
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 hónapja 1 hete #307717 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti
Hogyan lehet felkészülni a kampányra?
 

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF



Ezen dokumentum mellé ajánlom az egyel korábbi posztban írtak elolvasását, és természetesen a játékszabályok elolvasását.
Sok sikert kívánok minden résztvevő klánnak és játékosnak!

Játékbeli név: Tankpeti
Discord név / tag: Tankpeti / tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek, keress privátban!
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 hónapja 4 napja - 7 hónapja 4 napja #307729 Írta: Marcus
Megválaszolva: Marcus
Sziasztok
Maneuvers
Ebbe a csatamódba, ha szeretnék részt venni, akkor tier 10 es tankkal kell menni. Hogy lehet csatába indulni? Mert én osztagokhoz jelentkeztem vagy mi egyszer kétszer, de csak telik a perc, majd újraindul, csata meg sehol. Vagy csak akkor sikeres valaki, ha saját klánjába tud csatába menni?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.