Jelenleg 382 vendég és 4 tag online

Melyik tankot hol érdemes támadni

1 hete 5 napja #301410 Írta: geerybacsi
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Üdv,
Esetleg hasznos lenne főleg kezdőknek, magasabb tierekben egy összeszedett lista, hogy melyik tankot hol érdemes megpróbálni belőni ha szembekerül. Fejlődés közben gyakran előfordult, hogy azon rage-eltem, hogy "mégis akkor ezt hol lőjem át???". Van esetleg ilyen lista valahol valakinek?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 hete 5 napja - 1 hete 5 napja #301411 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

geerybacsi beküldte: Van esetleg ilyen lista valahol valakinek?

tanks.gg/
Az összes tank páncélzata áttekinthető, és szembeállítható vele bármely másik tank (akármelyik ágyú beállításával).

Játékbeli név: Tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek! (wotinfon privátban keress)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Omnipadmebumm

1 hete 5 napja #301412 Írta: geerybacsi
Megválaszolva: geerybacsi
Nem pont erre gondoltam, hanem hogy szembejön egy mittudomén IS-3 akkor tudd hogy annak az elejét kell lőni alul pl. Szóval egy excelt képzelj el ahol 1. oszlop - tank típusa 2. oszlop hol lődd.. kb :D

1 hete 4 napja #301415 Írta: VaFec
Megválaszolva: VaFec

geerybacsi beküldte: Nem pont erre gondoltam, hanem hogy szembejön egy mittudomén IS-3 akkor tudd hogy annak az elejét kell lőni alul pl. Szóval egy excelt képzelj el ahol 1. oszlop - tank típusa 2. oszlop hol lődd.. kb :D

Már megbocsájts, de egy képi illusztrációval ellátott "lista" (lásd Tankpeti hozzászólását) sokkal többet mond, mint bármilyen excel táblázat. Nem mellesleg Youtube-on rengeteg elemzést találni az egyes tankokról, hogy hol és mit érdemes lőni. Ezeknél ugyancsak a tanks.gg oldalt veszik alapul.

1 hete 4 napja - 1 hete 4 napja #301423 Írta: Kopasz0721
Megválaszolva: Kopasz0721
Hova lőjjé útmutató :
wotguru.com/wea...uides/

Ez a hitskin mod még legális?

Cogito ergo Bumm... :-)

1 hete 4 napja #301424 Írta: geerybacsi
Megválaszolva: geerybacsi
Ilyesmire gondoltam kb, de ez már azért egy kicsit cheatnek tűnik :D Jó a realtime megoldás, de csalni nem szeretnék, szívesen megtanulom, melyik tanknál hogy van ez, de ha senkinek nincs ilyen doksija akkor csinálok magamnak egyet a tankleírások és a wotinspector.com/en/ alapján

1 hete 4 napja - 1 hete 4 napja #301425 Írta: Kopasz0721
Megválaszolva: Kopasz0721
Nem néztem utána, hogy használható-é legálisan? Régebben volt több ilyen... papagáj mod-nak is hívták ha jól emlékszem mert voltak egész színesek, hogy mit hogy és , hogy mit

Cogito ergo Bumm... :-)

1 hete 4 napja #301437 Írta: Tank_szemelyzete
Megválaszolva: Tank_szemelyzete

geerybacsi beküldte: geerybacsi" post=301410

Szerintem nem az általad felvázolt irányba célszerű elindulni. Inkább célszerű megjegyezni a nagy általánosságokat (van pár), illetve a kivételeket. Ha ezek már megbízhatóan mennek, akkor érdemes váltani a nem magától értetődő gyenge pontokra (amelyek már gyakran tankok szűkebb körére specifikusak). Ha pedig valami megoldhatatlan helyzetbe botlasz (pl. sidescrape-elő Chrysler GF), akkor utána tudod, hogy minek kell tanks.gg-n utánanézni...

Még egy dolog: tudtommal a modulokat, illetve gyenge pontokat jelölő modok akkora előnyt adnak használóiknak, hogy azokat a WG tiltotta.

Általános gyenge pontok:
a) Alsó lemez (kivéve pl. Obj 279e)
b) Kupola (kivéve pl. T110E3)
c) Első és hátsó görgő (ha nem teljesen elölről látsz rá).

Nemtriviális gyenge pontok:
a) IS-3 és Obj. 257 esetén a toronynak a löveg feletti lemezét 90 mm-nél nagyobb kaliberű ágyúk overmatch révén mindenképp átütik, 60TP és Obj. 703 (II) esetén ugyanez 150 mm-nél nagyobb kaliberű ágyúkkal megy
b) Ha a torony nem félgömb, hanem Maus stílusú: a löveg melletti pontok ahol legkisebb a páncél döntöttsége (de még így is prémlőszer kellhet)
c) Svéd nehéztankok és az IS-2-II tornyának oldala vékony és döntve sincs!
d) Vékony oldalpáncélú tankok (pl. Liberté, AMX M4 51, AMX M4 54) oldalát meglepően lapos szögekből is át lehet karmolni!

Vidám Percek Méreg Ellen: RanZar FV304 elemzése
Fejlődésben vagyok: 13 tankon 3 GM, szépen kékülgető WN8.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Omnipadmebumm, PZoli

1 hete 3 napja #301448 Írta: Black_Sheep_01
Megválaszolva: Black_Sheep_01

geerybacsi beküldte: Nem pont erre gondoltam, hanem hogy szembejön egy mittudomén IS-3 akkor tudd hogy annak az elejét kell lőni alul pl. Szóval egy excelt képzelj el ahol 1. oszlop - tank típusa 2. oszlop hol lődd.. kb :D

Ennél azért bonyolultabb ez a játék. Hiába a gyenge pont, nem mindegy, milyen szögben áll, mivel lövöd meg, milyen távoli a célpont. A tanks.gg azért jó, mert a tankot forgathatod, így különböző szögekből való átütési valószínűségeket kapsz. Pl. IS-7 frontja szemből effektív 300 és 360 mm között van, de ha sidescrape-el, a frontlemez már 230-240 mm-es átütéssel penetrálható.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Omnipadmebumm, PZoli

KERES
© 2021 WOTINFO. Minden jog fenntartva.