Jelenleg 232 vendég és 3 tag online

Milyen filmet nézel most?

2 éve 9 hónapja #230721 Írta: Thothem
Megválaszolva: Thothem

(Egy ideje megint az animefreak.tv-t hajtom...)

.Trollz be flippin' out, Mon!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 9 hónapja #231336 Írta: tibi144
Megválaszolva: tibi144
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Jacktor, Szete58

2 éve 9 hónapja - 2 éve 9 hónapja #232777 Írta: Jacktor
Megválaszolva: Jacktor
Kösz Tibi, pont ezt akartam (de csak mostanában láttam a filmet).
Nagyon kellemes pozitív csalódás volt.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tibi144

2 éve 9 hónapja #232778 Írta: Angelus1991ster
Megválaszolva: Angelus1991ster

tibi144 beküldte:

Az egyik legerősebb film amit láttam. Minden díjat megérdemelt volna. Öröm látni, hogy posztolják ezt a remekművet, amit iskolákban kötelezően levetítenék.
Érdemes meghallgatni az ajánlót is.

Sziasztok! Aki rendelkezik a Toldi III és/vagy Turán III PT típusokkal, kérem szavazzon és szóljon hozzá (angolul) az alábbi topik link témájához:
forum.worldofta...ading/

Előre is köszönöm a támogatást! :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tibi144

2 éve 8 hónapja #235022 Írta: bandras32
Megválaszolva: bandras32
Kicsit beteg, de azoknak akik szeretik a középkori samurai-os manga-kat, azoknak kötelező!

2 éve 8 hónapja #236299 Írta: Thothem
Megválaszolva: Thothem
Kb 2-3 hete besokalltam. Nem okozott örömet a játék. Untattak a tankok.

Először jött a " Tankok helyett pankok " c. szösszenet.

Ha már úgyis a pankoknál jártam, kicsit módosítottam és cyberpunkra és nosztalgiáztam...

GitS, GitS:SAC 1 és 2 majd a GitS:SSS . Holnap elmegyek moziba, kíváncsi vagyok mit hoztak össze... :D

.Trollz be flippin' out, Mon!

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: dobilaci

2 éve 8 hónapja - 2 éve 8 hónapja #236303 Írta: Angelus1991ster
Megválaszolva: Angelus1991ster
Aki szelet vet...(1960)
port.hu/adatlap...vie-39
Részlet a kiváló filmből:

Sziasztok! Aki rendelkezik a Toldi III és/vagy Turán III PT típusokkal, kérem szavazzon és szóljon hozzá (angolul) az alábbi topik link témájához:
forum.worldofta...ading/

Előre is köszönöm a támogatást! :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szete58

2 éve 8 hónapja - 2 éve 8 hónapja #236306 Írta: Petrus
Megválaszolva: Petrus
Murka

Ezt a sorozatot most fejeztem be.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szete58

2 éve 8 hónapja - 2 éve 8 hónapja #236307 Írta: _Szazados_
Megválaszolva: _Szazados_
Amit az utóbbi időben megnéztem.

Passengers
Sokkal-sokkal jobb is lehetett volna... A film első része, amíg Pratt egyedül kóricál a hajón jó, de onnantól, hogy bejön Lowrence, megbicsaklik az egész, amit az elég hülyén behozott karakterekhez kötődő csavar is csak egy rövid ideig tud pozitívan elmozdítani, hogy utána ismét lesüllyedjen és onnan ne is keljen fel a film.

President Evil mittudoménhanyadik része
jaj...jajajajajajajajajajajajajajajajajajajaaj
mindenki kerülje el messzire ezt az ótvar szemetet, de komolyan. Én azt mondtam magamnak, hogy nem hallgatok másra és megnézem, de sajnos hallgatnom kellett volna azokra, akik a sárga földig elhordták ezt a szart, mert ez tényleg az. Szar. De nagyon.

Walking Dead 7. évad
Messze a legrosszabb évad eddig, még a Farm ahol élünk szintű második szezon is jobb volt ennél. Az utolsó részben meg annyi blőd baromság van, hogy egy külön rész készülhetne belőle.

Számolás joga
Jobb lett, mint vártam. Azt hittem, hogy egy újabb "nigger film", ahol a gonosz zsarnok fehérek elnyomják a fekákat, de szerencsére a film, ilyen téren teljesen fogyasztható volt. Pont annyi színes bőrű utálat volt benne megjelenítve, amennyi a valóságban is volt, nem estek túlzásokba és képesek voltak az alkotók jól megjeleníteni benne a karakterek fejlődését. Ha bizonyos falak nem is omlottak le a szereplők közt, de rájöttek, hogy mindannyian emberek és ezzel már elindultak egy fontos úton. Mind tudjuk, hogy hová fut ki a film, meglepetés senkit nem fog érni, de mégis jó volt megnézni, nem bántam meg.

Zsivány Egyes
Szubjektív véleményem, hogy nem jó. Mondjuk még mindig jobb, mint a bűnszar Ébredő Erő, de egyvalamiben kijavíthatatlanul rosszabb. Spoilerbe rakom, hátha valaki érzékeny ezekre. Bár, ha belegondolok nem spoileres, mert kemény egy perces gondolkodással rá lehet jönni mit akarhatok leírni, de mégis csak azt mondom, hogy ha nem láttad és/vagy nem szeretsz gondolkodni, ne olvasd.
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

Ripper Street első évad
Az első rész kb tizedik perce után kasza, de olyat suhintottam hallod.... kell a francnak egy újabb Helyszínelők csak százharminc évvel ezelőtt.

Legendás izék és megfigyelni, hogy hol figyelhetők meg az izék, amik legendásan megfigyelhetők
Én nagyon féltem a filmtől, mert azt hittem, hogy valami gyerekes marhaság lesz, de nem, több és jobb ennél. Az elején nagyon húztam a szám, de minél tovább néztem, annál inkább megtetszett, a végén pedig elégedetten álltam fel, hogy na, ez jó volt! Nem feltétlen gyerekmese, van benne bőven komorság, de valahogy jól van elegyítve a kettő. A látvány sem utolsó.

Underworld Vérözön
Az összes részét láttam eddig (az elsőt még moziban 2003-ban, asszem akkor döntöttük el a haverokkal, hogy most szerelmesek leszünk Beckinsale-be), az első elment, a második jó volt, a többi része meg egyenes vonalú egyenletes mozgással halad lefelé a lejtőn és ez alól a mostani sem kivétel.A kérdés, hogy elérte e már az alját a szarfilm kategóriának vagy még terveznek lejjebb ásni.

Amicus Plato, sed magis amica veritas.

"Behatolás; Az APCR akár a 10-es szintre is behatolhat túlsúlyba, egy 8-as fokozatra jellemző, tornyosító tulajdonsággal."
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tibi144, CrossMetal1, _BudSpencer_

2 éve 8 hónapja - 2 éve 8 hónapja #236313 Írta: tibi144
Megválaszolva: tibi144

_Szazados_ beküldte: Amit az utóbbi időben megnéztem.

Passengers
Sokkal-sokkal jobb is lehetett volna... A film első része, amíg Pratt egyedül kóricál a hajón jó, de onnantól, hogy bejön Lowrence, megbicsaklik az egész, amit az elég hülyén behozott karakterekhez kötődő csavar is csak egy rövid ideig tud pozitívan elmozdítani, hogy utána ismét lesüllyedjen és onnan ne is keljen fel a film.

Hello!
Akkor ajalom nezd meg Pandorum - Sikolyok az űrben! Persze ha mg nem lattad volna!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: _Szazados_

2 éve 8 hónapja #236315 Írta: _BudSpencer_
Megválaszolva: _BudSpencer_
Szia _Szazados_!

Ittam a soraidat. Közben olyan érzésem volt, mintha az én gondolataimat, illtve véleményemet pötyögted volna ide szóról szóra. Ennyire megeggyezik a filmes izlésünk, akkor ajánlanék neked egy remekművet. Számomra az volt, de szó szerint.

Szólít a szörny - Monster calls. Remélem még nem láttad, és egy óriási kalandra visz el majd ez a film! Mindenképpen eredeti nyelven ajánlom! Nem holmi divatból, hanem a szörny eredeti hangja miatt. Liam Neeson zseniálisan narrálja a szörnyet, egyszerűen utánozhatatlan. A főszereplő kisfiú a legnagyobb színészeket meghazuttoló hitelességgel játsza el a szerepét. Róla még fogunk hallani szerintem.
A kisfiú anyukája, az általad csak csúnyaszájúnak becézett Felicity Jones (Zsivány egyes). Nem sokat van a filmben, viszont úgyszint remek játékkal szolgál. Mindemellett Sigourney Weaver is jelentős szerept kapott, és végre ő is nagyszerű.

Direkt módon nem mentem bele a történetbe, mert a legminimálisabban sem szerettem volna spoilerezni. Netalán meghoztam a kedved, még egy tanácsot adnék. Szigorúan csak akkor űlj le elé, mikor biztos van időd végignézni, és közben nem zavar semmi. Rá kell készűlni lelkileg, mert eléggé nehéz mozi. Engem egyszerre megterhelt és felemelt. Az utolsó húsz percben alig bírtam mit kezdeni magammal, addigra akkora hatással volt rám a történet. Minden addig elhangzott szó, történés értelmet nyer. Annak idején, ha tetszett a Faun labirintusa, akkor nagy valószínüséggel ez is fog.

Azért egy kis spoiler ;)
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

˛˛A kihívások nem arra valók, hogy győzz, hanem hogy megtudd, milyen ember vagy.``
Carlo Pedersoli (1929-2016)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tibi144, _Szazados_

2 éve 8 hónapja #236322 Írta: PanzerGrey
Megválaszolva: PanzerGrey

"Azok a legveszélyesebb őrültek, akikben az őrület logikával párosul"
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tibi144, CrawlingChaos

2 éve 8 hónapja #236323 Írta: PanzerGrey
Megválaszolva: PanzerGrey
Kategória: KALAND
Szereplők:
Lajos Kassai Önmaga
A film Kassai Lajos tevékenységével, az általa újrateremtett - csak az elődeinkre jellemző ősi harci képességgel - a lovasíjászattal, ennek szellemi hátterével, az abból létrejött, a világban futótűzként terjedő sporttal, Kassai Lajos kulturális életünkben betöltött szerepével foglakozik.
Mindezekről számtalan anyag található az írott és elektronikus médiában. Hasonló témával foglakozó könyve már több kiadást megért, több nyelvre lefordították. Kínában sztárként ünneplik mind a bemutatókon, mind a televízióban. Ha Hollywood olyan szuper produkciót forgat, amiben lovasíjászok szerepelnek, akkor őt kérik fel szakértőnek és ő tanítja be a sztárokat, mint a legutóbb Kínában forgatott filmben, Matt Damon-nak.
filmvilag.org/g...290947

"Azok a legveszélyesebb őrültek, akikben az őrület logikával párosul"
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tibi144, Leopardusz

2 éve 8 hónapja - 2 éve 8 hónapja #236331 Írta: CrawlingChaos
Megválaszolva: CrawlingChaos

tibi144 beküldte: Érdekes, elgondolkodtató .. Azon gondolkodom, h mit akar uzeni a film rendezője?!
Talán kurva nem jó annyit élni?

Az Őslakos a makrokozmosz szintjén én azt gondolom, hogy a történet az örökélet és az idő kliséit boncolgatja. Még az intelligens emberek (filmbeli tanárok) is úgy gondolják első blikkre, hogy 14000 évig élni király dolog. De valóban az? Ugyanaz vajon 14000 évig élni, mint 65 évig?

A történet szempontjából talán a rendezőnél érdekesebb, hogy az író mit akart mondani a történettel.

Jerome Bixby az 1960-as években kezdte el írni a történetet, de végül a halálos ágyán fejezte be. 1998-ban.

Mikrokozmosz szintjén pedig (ez nyilván szubjejtív) a megélt és meg nem élt férfi szerepekről szól, amelyek az életünk során néha előjönnek, de sokszor csak a halál közeledtével adunk magunknak számot róla:
- a férfiét, aki sokmindenben ki akarja magát próbálni
- a férfiét, aki "10 évente" új életet akar kezdeni
- a férfiét, aki mint "teremtő", befolyással akar lenni a környezetére, hogy aztán hátat fordítva neki továbbálljon, és hagyja hogy menjenek a dolgok tovább a maguk módján
stb-stb.

propterea accipite armaturam Dei ut possitis resistere in die malo et omnibus perfectis stare
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tibi144, _BudSpencer_

2 éve 8 hónapja - 2 éve 8 hónapja #236367 Írta: CrawlingChaos
Megválaszolva: CrawlingChaos

_Szazados_ beküldte: Zsivány Egyes
Szubjektív véleményem, hogy nem jó. Mondjuk még mindig jobb, mint a bűnszar Ébredő Erő, de egyvalamiben kijavíthatatlanul rosszabb. Spoilerbe rakom, hátha valaki érzékeny ezekre. Bár, ha belegondolok nem spoileres, mert kemény egy perces gondolkodással rá lehet jönni mit akarhatok leírni, de mégis csak azt mondom, hogy ha nem láttad és/vagy nem szeretsz gondolkodni, ne olvasd.

Vannak filmek, amiknek tudjuk előre, hogy mi lesz a vége (például mert ismerjük az univerzumot, vagy mert olvastuk a film alapjául szolgáló könyvet). Igazából nem minden filmnél azért jön el a katarzis a film végén, mert meglepnek minket a készítők.
Sok film egyszerűen azért működik, mert közben próbálunk választ találni valami kérdésre. Például: miért?
Például ha hiszünk a tudománynak (lásd Richard Dawkins Az önző gén), akkor az embereknek nem lenne szabad végletesen altruista tevékenységekbe kezdeni, pláne nem minden esély nélkül. Miért van az, hogy mégis minden kor és társadalom kitermeli a maga altruistáit, anélkül hogy feltételenül őrült elmebetegeknek kellene minősítenünk őket?
A Rouge One zsiványai ezt kapargatja, mert ha nagyon megnézzük a csapat arcait, akkor egy-egy skicc szintjén ezeket a típusokat kapargatja meg, mindenkinek más indoka van az áldozathozatalra.
Ettől persze a Rouge One még nem lesz jó film, de én is úgy vagyok vele, hogy sokkal jobb, mint amire számítottam, pláne amióta a Disney átvette az "univerzum" működtetését. Az én legnagyobb bajom, hogy a sok helyszín közötti rohangálás elvette a teret és az időt a sok érdekes karakter kibontásától. Bár nem szeretem különösebben a star wars anim sorozatokat, de ezúttal azt gondolom, hogy talán lehetett volna egy kis anim sorozattal indítani, bemutatni az egyes fószerkákat, majd azt lezárni egy egész estés mozifilmmel. Vagy nem sajnálni a filmtől plusz egy órát.

propterea accipite armaturam Dei ut possitis resistere in die malo et omnibus perfectis stare

KERES
© 2019 WOTINFO. Minden jog fenntartva.