Jelenleg

21
látogatónk van

Örömködő

4 hónapja 1 hete #304662 Írta: Ravenholm
Megválaszolva: Ravenholm
   Megy a grind mint az állat. Persze nyilván 82 pontnál ad rá 40 et :...)
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tank_szemelyzete

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 hónapja 1 hete #304663 Írta: Slandyke
Megválaszolva: Slandyke
3 vesztes csata egymás után.. Ezek szerint nem én vagyok az Univerzum legrosszabb WoT játékosa.. :)

Mellékletek:

4 hónapja 1 hete - 4 hónapja 1 hete #304668 Írta: kakszi.lajos
Megválaszolva: kakszi.lajos
általában nem teszek fel ide magamat fényező képeket, videókat, de ezt nem lehet kihagyni. Egész ünnepek alatt, 53,63%-ról 53,75%-ra ment fel a winrate, de biztos túl nagy volt a növekmény, túl rövid idő alatt. Beindult a WG 50%-ra törekvő MM, amit az XVM szépen mutatott is. Túloldalon mindig több jó játékos, mint nálunk, Full kezdők és botok aránya kivétel nélkül több nálunk, de kár, hogy nem mentettem képernyőt a leosztásokról, igazán tanulságosak voltak. Az eredmény pedig minden eddigit felülmúlt, jól működik ez az esélykiegyenlítő mechanizmus. 

www.kepfeltolte...ak.png

Melléklet:

4 hónapja 1 hete - 4 hónapja 1 hete #304670 Írta: kakszi.lajos
általában nem teszek fel ide magamat fényező képeket, videókat, de ezt nem lehet kihagyni. Egész ünnepek alatt, 53,63%-ról 53,75%-ra ment fel a winrate, de biztos túl nagy volt a növekmény, túl rövid idő alatt. Beindult a WG 50%-ra törekvő MM, amit az XVM szépen mutatott is. Túloldalon mindig több jó játékos, mint nálunk, Full kezdők és botok aránya kivétel nélkül több nálunk, de kár, hogy nem mentettem képernyőt a leosztásokról, igazán tanulságosak voltak. Az eredmény pedig minden eddigit felülmúlt, jól működik ez az esélykiegyenlítő mechanizmus. 

Mellékletek:

4 hónapja 1 hete - 4 hónapja 1 hete #304672 Írta: kakszi.lajos
tudom, de ez ellentmond annak, hogy a megfelelő tudás birtokában bárki lehet unikum és annak is, hogy itt minden ugynanannyira random és ugyanúgy vonatkozik mindenkire, nincsenek kiemeltek és akiket szopatnak. És mi az a szint vagy mi a kiválasztás valódi oka? Szóval, ha gurítanék egy új accountot és az alsó tierekben brillíroznék, akkor az MM is asszisztálna hozzá később magas tierben is? A legutóbbi Lansen C csatád alapján azt mondom gyanúsan lejtett a pálya. Az xvm alapján teljesen kiemelkedtél a mezőnyből, a kutya nem volt a túloldalon, aki legalább 1,6-2k körüli WN8-al rendelkezett volna. Ilyen tudású játékosokkal, felhozatallal tier 1-3-ig találkozni. Nem lenne elég unikum esténként, hogy találkozzatok egymással? Csak itt a fórumon van 20 , akkor az országban mennyi lehet? És az EU szervereken? És sosem mentek egymás ellen? És ez még random is? Nyilvánvalóan. A 8k-s kör persze szép volt, de 3mp-en múlott, hogy nem zársz 1800 sebzéssel, mert a 300WN8-as top tier Conqi foglalt bakker 2 másik debillel egyetemben és nem rajtad múlott, hogy nem sikerült nekik. Onnantól kezdve az ellenfél kényszerhelyzetbe került, hogy lelője a foglalást és teljesen pozíción kívüli helyen kereszttűzbe kerültek, csak le kellett őket mészárolni. Az AT7 elleni kupolalövés pl. az, ami nálam gyakran csak 3-ra ment volna be, pedig mozdulatlan volt és akkor más farmolja vagy lövi ki, rosszabb esetben ő lő ki. Nem vitatom a tudást, az bőven megvan, de ezekhez a statokhoz ennél több is kell, ami már nem a játékoson múlik. Tankelitnek volt egy sorozata, ahol segített átlagos játékosoknak 3-4 kör erejéig és majdnem mindig az volt a vége, hogy jól csináltad, ebből többet nem lehetett kihozni, ergo nem hibáztak, akkor miért nem lőttek 3-4k átlagot Elit segítségével sem? Mintha már nem menne ez a sorozat. Miért?   

Mellékletek:

4 hónapja 1 hete #304683 Írta: Slandyke
Megválaszolva: Slandyke
Az első kávéval szeretem letudni a napi küldetéseket.

wotreplays.eu/s...w_v_iv

Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: fabyzol3

4 hónapja 1 hete - 4 hónapja 1 hete #304687 Írta: Tas_Lee
Megválaszolva: Tas_Lee
Figyelem: Spoiler!

Már kezdett hiányozni ez a sajátos Ferrari stílus :). Két dolgot fűznék csak hozzá amivel nem teljesen értek egyet a többit mintha csak én írtam volna.

1. XVM-nek pár küldetésnél van értelme. Az egyik a páncélhasználatos küldik. Ránézel az ellenfélre hol vannak a tomato heavyk és oda mész a mapon - nagyobb eséllyel húzod be a küldit.
2. 7-nél azért többen vagyunk itt. A többség álnéven/új reggel/read onlyban van itt.

4 hónapja 1 hete - 4 hónapja 1 hete #304688 Írta: Caesar_cart
Megválaszolva: Caesar_cart

Figyelem: Spoiler!

Huuuh, na ez hosszú lesz :/

1) Milyen tudás?
Ha az általad beküldött "stat" lenne a tudásod, akkor eléggé gáz. Ugyanis majdnem 40k csatát játszottál le átlag tier 5-ben. Mármost az 1-től 5-ig terjedő szinteken mi tapsztalható leginkább? Új játékosok, abszolut fogalmatlanok, sealclubberek, "Fun játékosok". Vagyis, ha azt mondod, hogy neked elvi alapon kellene, hogy járjon a 104 csatádra... mondjuk úgy... 60% winrate, akkor mérföldekkel többet kellene hozzá tenni a csatához. Ugyanis: átlag 1 tankot spotolsz tier 3-ban, tier 5-ben?? Éppenhogy megsebzed a HP-d a csatában? Igen? Valamit kihagytam esetleg? Ezzel a hozzáállással csak azt érti el a játékos, hogy tökéletesen semmit se tegyen, vegyen el a csatából. Igazából olyan, mintha nem is lenne ott, de ott van.
Tehát röviden tömören: Az, hogy esetedben alig játszol magas tierben, és a kisebb tierekben sem vagy igazán jó, miért kellene, hogy "jutalmazzon" a játék? Miért lennél idővel unicum? 

2) Unicumok a szerveren
Melléklet:
 Látható, hogy jómagam hozzátartozom ahhoz a kis réteghez (kb 2%), akik unicum szinten játszanak. Tehát tételezzük fel, hogy 87 000 játékos van fent a szerveren mikor rányomok a csata gombra, és tételezzük fel, hogy ez a 2% is adott pillanatban nyom rá a csatagombra. Tehát, akkor egy kis matek és kijön, hogy kb 1740 unicum játékos van fent 10 tierben leosztva. Tehát, akkor egy tierre lejön, hogy 174 db unikum játékos van ez sok? Tekintve, hogy 87 000 játékos van, abszolút nem sok. Továbbá van egy olyan része a mostani wotnak, hogy sok a buta játékos:

Nincs jogosultságod az oldal eléréséhez!

Overallban 48,8%-os Winrate azért az odabasz nem? Képzeld el, hogy ennek függvényében a játék nagy részét a bago-bago féle idióták teszik ki. Tehát, komlyabban most nincs kedvem bele menni a matek részbe, de egy egyszerú kiválogatásos valószínüségszámítással ki lehet számolni, hogy ennek tudtában mennyi az esélye, hogy 2 unicum játékos kerüljön ugyan abba a csatába.

3) XVM
Szart sem ér, szart sem ért, szart sem fog érni az a szar. Régen még voltak funkciók benne, ami miatt megérte használni, de mára minden bekerült a játékba, ami benne volt. Az meg külön nevetséges, hogy javarészt olyanok használják, akik "nem érdekel a stat", "nem mutatom meg a nevem", "csak a prémiumfiókosok nyerhetnek", "csaltak, azért lőttek ki" felfögásban élnek 0/24-ben. Jah igen! A "csak szeretem látni ki van a csatában" mentalitást kihagytam. Az a kedvencem :D

4) Wotinfón 20 unicum? Sorold már fel őkejt kérlek. De ne a low tier stattpaddereket! Én max 7-et tudok írni neked és nem többet.

5) Lansen köröm
3mp-en múlott? Miért? Ha megfigyeled, akkor egész meccs alatt nem néztem a capre, hagytam, hogy az ellenség de-capeljen, akkor és amikor csak akar. Talán lett volna 4 lövésem a tankok oldalára ott, de inkább vártam. Tehát tettem azért, hogy olyan köröm legyen amilyen. Persze, ehhez kell szerencse is, de ki is kell tudni használni. NAgyon jó példa az olyan Early (279) játékos, aki "megveszi" a tankot, játszani nem tud, kap egy nagyon jó pályát, nagyon jó tier leosztással és meghal 1k dmg-el, mert nem tudta kihasználni a csatában rejlő potenciált az inkompetenciája miatt.

6) Tankelites szarság
Nekem is volt a streamen ilyen dolog és egy-egy orbitális faxságra is inkább azt mondtam, hogy "Hát nem a legjobb, de ennyit lehetett kihozni belőle". Ugyanis, mivel a néződdel beszélsz, twitch szempontból potenciális "vevő", nem fogod elküldeni meleg éghajlatra és nem fogod azt mondani neki, hogy "Bazd...Te ritka hülye vagy. Van agyad legalább, vagy valami medúza rokon vagy a szárazföldön?". Továbbá van jó pár példa a  woton belül, hogy a retardja lejátszik 50k csatát és még mindig hülye a játékhoz. Akkor gondolod, hogy abból a 3-4 csatából, hirtelen megvilágosodik és elkezd super-unicum szinten játszani? Jó vicc, jó vicc... A mesékben a mindig van egy királylány a toronyban...

Szóval egy kis tanács a végére. 
"Attól, hogy kis tierben játszik valaki unicum szinten, az csak azt jelenti, hogy magas szinten ingyen sebzést ad nekem :)

​​​​​​Ez nagyon jó és vicces volt Silányka. Köszi! :)
Ui.: Bocs már nem értek ehhez az izéhez, nem tudom "beszpojlerezni".
Remélem jól vagy, minden ok!
Gitározás megy még?
Üdv. Cézár.

„- Te nem harcoltál tisztességesen !!!
- Én nem, de ő igen.
(Bronn a halott Ser Vardis-ra mutat)”

4 hónapja 1 hete - 4 hónapja 1 hete #304691 Írta: kakszi.lajos
@Watashino:

1. egy szóval nem említettem, hogy felérnék hozzád tudásban, ilyen sztárok azért nem születnek minden nap   De komolyra fordítva a szót, azt gondolom, a 15% és 40% winrate-nél többet érdemelne a befektetett munka, mert azért csak 2k+ WN8-al jöttem ki még így is, ami az én olvasatomban már nem a gáz kategória tiertől függetlenül. Átlag spot? Mentem TD-vel, arty-val, csiga tankokkal, pl. Pershing, AT vonal, hát nem nagyon dobták meg a spot szorzót. Tierátlag: az 5,4 nem 1-5-ig jön ki, mert az 3 körül lenne. Sebzés: épphogy lesebzem a hp-m? Ez miből jött ki? Tierátlagra adtál egy dmg értéket? Csak mert a havi, heti, napi azért magasabb és azért volt itt egy komoly hp emelés 1-6-ig, ami az átlag hp-t, eléggé megdobta, főleg ennyi csatára vetítve most rosszabbul állok, de még így is + sztem. Ennél szvsz sokkal relevánsabb adat a hasznosság megítélésére a dmg ratio, ha már matematika, ugyanis nem vesztem el minden csatában a full hp-mat, hogy le is kelljen azt sebeznem, tehát amíg ez a hányados 1-nél több, addig nekem úgy tűnik, hogy talán nem vagyok a csapat hátrányára. 

2.az unikumok eloszlása a tierekben biztos lehetsz, hogy nem arányosan oszlik meg, leginkább T6-T10, bár erre nincs adatom. Abból indulok ki, hogy az én csatáimban 90%-ban kiegyenlített az MM, picit billen egyik oldalra a mérleg. Nekem mindig jut a túloldalra ugyanolyan értékelésű ellenfél. Unkiummal sosem találkozom, vagy anonymizert használnak, illetve  párszor láttam szakaszban, de akkor veéletlenül full bot platoont kaptunk ellenük. Véletlenül! A maradék 10% az a szopatás kategória, amikor vmelyik félhez bekerül 4-5 zöld, túloldalon egy se, vagy 10 piros egy oldalon, másikon csak 5, pl., ezt néha egyszerrre is. Na erre jó az xvm, hogy lássam, "belenyúlt"-e az MM aznap, mert a 15% winrates nap is ebbe a 10%-ba tartozott, végig röhögtem kínomban látva a leosztást és ezt még fokozta a pályák rotációjával, hogy a light-jaimat mindig Tundra, Ensk, Himmelsdorf, Ruinberg, stb. helyekre küldte. Ezért is érdekelne a matek, hogy mennyi az esélye 2 unikum találkozásának, de ez sztem kicsit összetettebb annál, mint ahogy számoltad a kezdő adatokat. 

3. fent leírtam mire jó, a többiről szó sem volt. 

4. tök mindegy, ahhoz elég, hogy be tudjon tenni az MM egyneletesen elosztva és ne kelljen órákat várnotok. 

5. ez a kör döntően a szerencsén múlott, ha nem lövik le a cap-et pár mp-el az idő lejárta előtt, 2 perc alatt vége a csatának jelenlétedtől függetlenül. Könyörögve írtad, hogy "stop cap", de nyilván a botok leszarták. De ez nem érdekel, szép kör volt, gratulálok. 

6. én láttam ebből jópárat, szóval azt gondolom beszólt volna csata elején, hogy "ne arra menj fateros, a tankod nem alkalmas azokhoz a terepviszonyokhoz!", de amiket láttam, mindig leokézta, hogy "az jó lesz, nézzük meg", tehát nem egy világtalant vezetett, akin nem lehetett segíteni, a célzás rendben volt, eltalálta a delikvens, amit kellett, egyszerűen nem jött szembe 10 nyomorék, aki "véletlenül" (kifordítja neki a tankját, stb.) orbitális hibák elkövetésével hagyta volna farmoltatni magát. 

Ebben mi a tanács? Amúgy már túl vagyok ezen, hidd el odafigyelek, hogy mikor adjak ingyen sebzést 

Most pedig szeretnék pár videót feltenni, hogy lássa mindeki tegnap is minden csatámban benne volt a kiemelkedő szereplés, csak elbénáztam a teljesen vállalható szórás és teljesen normális modulsérülések mellett. Az első 4 kör bemelegítés T2-3-ban, utána Leo PTA. Lehet anyázni, meg noobozni!

Melléklet:

Fájlnév: replay_las...otreplay
Fájlméret:1,425 KB

Melléklet:

Fájlméret:1,135 KB

Melléklet:

Fájlméret:1,396 KB

Mellékletek:

4 hónapja 1 hete #304692 Írta: kakszi.lajos

Melléklet:

Fájlméret:1,696 KB

Melléklet:

Fájlméret:1,853 KB

Melléklet:

Fájlméret:1,286 KB
Mellékletek:

4 hónapja 1 hete #304693 Írta: kakszi.lajos

Melléklet:

Fájlméret:1,850 KB

Melléklet:

Fájlméret:1,147 KB

Melléklet:

Fájlméret:1,807 KB
Mellékletek:

4 hónapja 1 hete #304694 Írta: kakszi.lajos

Melléklet:

Fájlméret:2,120 KB

Melléklet:

Fájlméret:1,380 KB

Melléklet:

Fájlméret:1,423 KB
Mellékletek:

4 hónapja 1 hete #304695 Írta: kakszi.lajos
elnézést a spam-ért, csak egy másik topicban azzal  jöttek, hogy hazudok, hogy semmit nem találnak el a tankjaim, mennek a lövések a szélrózsa minden irá
nyába, stb., stb., most láthatja mindenki, akit érdekel, mennyi ebből a kamu. 

Melléklet:

Fájlméret:1,235 KB
Mellékletek:

4 hónapja 1 hete #304696 Írta: fabyzol3
Megválaszolva: fabyzol3

elnézést a spam-ért, csak egy másik topicban azzal  jöttek, hogy hazudok, hogy semmit nem találnak el a tankjaim, mennek a lövések a szélrózsa minden irá
nyába, stb., stb., most láthatja mindenki, akit érdekel, mennyi ebből a kamu. 

Melléklet:

Fájlméret:1,235 KB

Nem értem mi ezzel a körrel a gond, olyan lövés is bement (kettő), ami mondhatni szerencse volt és nem is volt nagy mellélövésed... mondjuk azt nem értem hogy van 1683 wn8-ad ilyen visszafogott játékkal. Simán nyerésre állt a kör és te látómezőn kívülről  figyelted az eseményeket...

3 Kiválóságjel: VK 30.01 (P), P.43 bis, Pz. T 25, T-34S, St. Emil, Nashorn, P.43 ter, Tiger (P), StuG IV,
VK 30.01 (H), VK 30.02 (M), T-150, Hellcat, Chi-Nu, Pz. III/IV, T69, SU-152, T-34, KV-2, StuG III G, S35 CA, Ferdinand, Jg.Pz. IV, Chi-To, Panther, P.43, Valiant, Pz. IV H, M4 Improved, ARL V39, T-34-85, Cavalier, M4A1 Sherman, KV-1 folyt. köv.

4 hónapja 1 hete - 4 hónapja 1 hete #304697 Írta: kakszi.lajos
az előző köröket is megnézted? Akkor nézd meg őket és látod, mi volt a visszafogottság oka. Nem bíztam már senkiben körülöttem és az előttem lévők folyamatosan kapták a spotot és faragták is őket. 

Ui: a játékosnév alapján bármilyen WoT-tal kapcsolatos oldalon megtekinthető, hogy miből áll össze ez a WN8

© 2022 WOTINFO. Minden jog fenntartva.