Jelenleg 304 vendég és 2 tag online

Örömködő #2

1 hónapja 2 hete #295665 Írta: Bitangocska
Megválaszolva: Bitangocska
A napok szörnyű menetei közepette azért bejött egy ilyen:

Ha a lakatlan szigetre csak egy tankot vihetnék, biztos a Hellcat lenne.

Persze az ilyesminek ezzel a tankkal, ilyen legénységgel általánosnak kellene lennie, nem a nap fénypontja, de egyelőre ez van. Csak így az egyedül szomorkodó lövegcsillaga mellé sose fog még egyet szerezni.

Játékbeli név: Bitangocska
"Billentsük őket püspökfalaton!"
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Slandyke

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 hónapja 2 hete #295666 Írta: sziszadog
Megválaszolva: sziszadog
Az első Pool medálom:) Sajnos az IS-2-ben több hp maradt mint kellett volna:huh:
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sezamme, Slandyke

1 hónapja 2 hete #295667 Írta: Slandyke
Megválaszolva: Slandyke
Jó lenne megszerezni a Turan -ra egy-két kiválóságjelet. Az alábbi kör hozzám képest jól sikerült, de szeretném megkérni a hozzáértőket, nézzék át! Kéne egy kis elemzés, hogy mitől lehetett volna igazán jó! Hogyan lehetett volna esetleg meg is nyerni a csatát? Kritika is jöhet természetesen! Sőt! Igazából az a kérdés hol voltak a legnagyobb hibák? Előre is köszi!!
Mellékletek:

1 hónapja 2 hete - 1 hónapja 2 hete #295672 Írta: Sezamme
Megválaszolva: Sezamme

Slandyke beküldte: Jó lenne megszerezni a Turan -ra egy-két kiválóságjelet. Az alábbi kör hozzám képest jól sikerült, de szeretném megkérni a hozzáértőket, nézzék át! Kéne egy kis elemzés, hogy mitől lehetett volna igazán jó! Hogyan lehetett volna esetleg meg is nyerni a csatát? Kritika is jöhet természetesen! Sőt! Igazából az a kérdés hol voltak a legnagyobb hibák? Előre is köszi!!

Miután elkezdődött a tényleges csata nagy hibát nem vétettél. A pozícióválasztás jó volt, top tier vagy, a két heavytek elment kirándulni, banánban mindig van HP amit lehet lőni. 160 -as pen meg visz mindent ami szembe jöhet. Mondjuk ahogy átvágtál d8-ban a pozíciódba az utcán keresztül, ott megállt bennem az ütő, mert azért volt ellennél egy Sherman és egy VK is akiknek lehetett volna derp gunja oda becélozva :). A legvégén már gondolom vagy izgultál a decap miatt vagy feladtad, ha beállsz higgadtan a Pz Na roncsa mögé hulldownba yolo helyett akkor farmolhattad volna tovább a rád özönlő lemming traint -> jöttek úgyis becsülettel. Lehetne persze okoskodni, hogy bukóban visszább húzhattad volna bázis felé, a Hetzert meg ott hagyhattad volna bóhockodni, de ez Tier V és egy Turán (nem a carryk királya, na :) ) szóval kihoztad amit lehetett szerintem. Célzás-lövés sebességedet kell felturbózni (persze lehet, hogy lassabb géppel tolod és azért tűnik nekem lassúnak, nemtom), hogy gyorsabban reagálj, és a sokszoros zoomokról 10 méterre is próbálj meg leszokni, mert a csőlátás carry szituban elveszi a figyelmed a minimapról aztán jön a flankelés, meg a seggbekuki. Gyakorlás, türelem és rendben lesz ez.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Slandyke

1 hónapja 2 hete #295673 Írta: Slandyke

Sezamme beküldte: ha beállsz higgadtan a Pz Na roncsa mögé hulldownba yolo helyett akkor farmolhattad volna tovább a rád özönlő lemming traint -> jöttek úgyis becsülettel.

Azt hiszem, ha legalább ezt az egy tanácsot sikerül megfogadnom legközelebb és nem próbálom lerohanni a túlerőben lévő ellenfelet, kis szerencsével jobban is ki lehet jönni egy ilyen szituból! :)

Köszönöm!

1 hónapja 2 hete #295675 Írta: MKLS21
Megválaszolva: MKLS21
Sziasztok, több mint 3 év után a karantén visszahozott a játékba. Vettem egy kis csodát ami tegnap este és ma reggel emígyen adta:
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Kopasz0721, Slandyke, Bitangocska

1 hónapja 2 hete - 1 hónapja 2 hete #295713 Írta: BlondSzi
Megválaszolva: BlondSzi
Néha beesik pár jó kör is.Persze ez ellenfél függő.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Kopasz0721, Slandyke

1 hónapja 2 hete - 1 hónapja 2 hete #295725 Írta: CheckEngine
Megválaszolva: CheckEngine
Egy hete csak nyerek, egyszerűen nem tudok veszíteni :D

Úgy látszik nagyon jó hatással van a teljesítményemre hogy csak napi 1 csatát megyek.

Mondhatnám azt is hogy a tökéletes hét, hisz hétből - hét win :D :D
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Kopasz0721

1 hónapja 1 hete #295726 Írta: Slandyke
Turan > all :)

Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Kopasz0721

1 hónapja 1 hete #295728 Írta: AssistKing
Megválaszolva: AssistKing
Renegade pool medál
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Kopasz0721, Laccvacc, straubbazsi, zics911

1 hónapja 1 hete #295752 Írta: Ferrari-fan
Megválaszolva: Ferrari-fan
Ezzel meg is lett az összes Tier X jutalom/speciális tank a játékban (AMX 30B, 113, T-62A-t már csak meg kell vennem és az is pipa). Ezúton engedjetek meg egy kis (amiből hosszú lesz) szösszenetet.

A játékot 2013-ban kezdtem el pontosan a 8.6-os patch bejövetelekor. Mint minden játékot, ezt is nagy lelkesedéssel és ZÉRÓ tudással indítottam. Első csatámra mai napig emlékszem: Himmel és az angol tier 1-es szutyok tank. A játék eleinte csak szórakozás volt számomra, de eléggé maximalista típus vagyok, így hamar elkezdett érdekelni a "hogyan lehetnék jobb?" kérdésre a válasz.

Szégyen, nem szégyen annó Cleverland videóin "nőttem fel", ami számomra egy olyan pluszt adott, hogy elkezdett érdekelni a játék önmaga. Jöttek az első klánok, amik most már tudom, hogy inkább hátrányomra váltak, mert olyan "ösztönöket" képeztek bennem, amit már nem tudok javítani és többségben ez gátol meg abban, hogy még jobb, vagy legalábbis konstans jobb legyek. Viszont megtanítottak arra, hogy miért jó dolog a klánozás. Ekkortájt kezdtem el nézegetni a WN8 aka Vinnyóc számom, ami háááát... 8k csatánál alulról súroltam a 700-at. Elkezdtem keresni újabb videósokat, akik trükköket mutatnak, így kerültem át Ph3lanhoz. Ekkortól kezdve jött az, hogy megugrott a játékteljesítményem és sokkal-sokkal jobban élveztem magát a játékot. Tudtam mit? mere? hogy? miért? és már-már tudtam saját magamnak kialakítani helyzeteket. Rájöttem, hogy nem kell felrohannom tier X-be, ha még az előtte lévő szinteken sem tudok játszani. Ezért is van annyi csatám közép és low tierben, mert az AMX 12t-vel tanultam meg spotolni, IS-3-al tanultam meg heavy-ni, T-34-85-el medezni és SU-152-vel TD-zni. Lorr 155 51-el meg artyzni, de erre most nem vagyok büszke :troll:

Majd egy kis kihagyás múlva 14k csatám lehetett, mikor elértem az 1,5k WN8-at. Be tudtam kerülni jó klánokba, ahol eleinte csak elvoltam, mint hal a szatyorban, végül pedig kiderült, hogy FC-nek sem vagyok szar. "-Ma már más a helyzet, mivel nem gyakorlom és annyira megváltozott minden, hogy nem is tudnám újra tanulni-". Első tankom a 907 volt az akkori VT3PS színeiben, amit követett még 4 a Chieftain/T95, IS-5 , KV-4 Kreslavskiy és a T23E3. Viszont itt már éreztem magamban, hogy a Tepsi kicsi lett. Jött az akkori top klán a VAD, ahol megtanultam mi az, hogy "ha hülye vagy, akkor fogadd el, mert a csapatban nincs olyan, hogy én". Vagyis itt jutott fel nekem, hogy lehettem akármennyire is "jó" játékos, illetve jó FC, ha a csapatban való játékom csapnivaló, Azonban, mint már említettem öröm az ürömben, tudom, hogy light/arta/TD tankkal tudok legjobban társaságban játszani, mivel leginkább különálló feladatkörük van egy-egy CW-n.
Majd az egész klánosdira a pont a TRIGG-ben került, ahol sikerült bezsebelnem a maradék tankokat, úgy mint T95E6 és VK72.01K. Itt voltam a legtovább és itt értem el úgymond a zenitem.

Mikor feloszlottak (átmentek ZWACK-ba, ki merre), akkor nekem már nem volt célom a játékkal, tudván, hogy a 260 is a garázsban van. Elkezdtem viszamenni a "kisebb" klánokba, ahol voltam, próbáltam még CW-zni, akkor még SH-ni, úgy lett meg a Chieftain is, hogy bondból megvettem (majd később az M60-at is), Itt tartottam egy nagyobb szünetett a játékban, ami már inkább baszta fel napi 7x az agyam, mint sem okozott örömöt. Akkor jöttem vissza, mikor megjöttek a 2.0 küldetések. Új tankok, új kihívás, gondoltam.

A gondolat azóta átment undorba. Toxic játékosok mindenhol, abnormális goldspam minden tierben, így kizárva a páncélhasználat legkisebb esélyét. Artyk a csaták 80%-an téged lőnek, mert XVM vagy mert olyan tankban ülsz, ha kell lebontják rólad a bonthatatlan falat is... Az állandó jellegű yolo, akár rád, akár csak a csapattagjaid körében. A tankosztályok egybeforrtak. Nincs külön HT/Med/Light/TD. Tankok vannak. A játékosok játéktudása soha nem ismert mértékben van a föld alatt....És így kezdtem neki 4 hónapja a 279 küldetéseinek. Próbáltam funként felfogni az egészet. Gun markoltam a tankokat, szakaszban játszottam, kisebb klánokba mentem vissza, ahol a hangulat még legalább jó, stb. Most már bánom. Inkább húztam volna be tryhardban a 279-et és viszont látás.

Viszont eljött ez a nap is. 2 tank kivételével (Phase I és Emil 1951) megvan az összes jutalom tank a játékban. A lista a továbbiakban bővülni fog (remélem) egy Kanipanzer 50T, Obj 777 és Char Futur -al, de ebből csak a Kanipanzer a biztos.

És hogy miért húztam el ennyire ezt a dolgot?
Nem vagyok Dakillzor. Nem vagyok Mailand. Nem vagyok akármelyik magyar "super unicum" játékos. Viszont egy kezdő idióta felfogással és jó időben jó helyen dolgokkal sikerült elérnem az, hogy a 308 tank, amivel játszottam az évek során úgy kerültek be a garázsomba, hogy egy petákot sem kellett fizetnem érte. Prémium napok az elmúlt 2 évben küldetések és CW goldból lettek kifizetve, mindez úgy, hogy nem ragadtam le a "aki jobb nálam, az csal" szlogennél, hanem túlléptem a "határaimon".
Vagyis, ha elolvastad eddig a szövegelésem és azt érzed, hogy tudsz vagy legalábbis akarsz jobb lenni, akkor nem arra kell várnod, hogy majd egyszer jó leszel, hanem tenned kell érte. A jobb játékosok azért jobbak, mert áttörtek egy olyan akadályt, ami neked még nem sikerült. Viszont ha jobban esik a "biztos csal, azért jobb", "Én mindent megtettem a csata győzelméért - Lakatos Elemér top tierként 400 DMG", "Én csak az élvezetért játszom, amúgy sem nézem a statot", "Aki fizet, annak úgy is jobban adja" hitegetés, akkor azt kell mondanom, hogy ebben a játékban, amíg ezeken túl nem lépsz, nem leszel sikeres és nem fogod megtapasztalni azt az érzést, mikor ténylegesen súlya vagy a csapatnak minden csatában.

Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

"A mindent látó szem" vagy a "vak vezet világtalant"--nem tudom melyik illik rám :/
Gun Markok

Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: dobilaci, ZsoltHun76, Kopasz0721, Laccvacc, bhaalhun, zics911, KLC_KTE, Slandyke, AssistKing

1 hónapja 1 hete #295755 Írta: straubbazsi
Megválaszolva: straubbazsi
@Ferrari

Nioce!

(A három kikerülő tízesből nem lesz jutalomtank. Szóval így marad teljes a tízes gyűjtemény, amíg nem érkezik teljesen új tank. ;))

1 hónapja 1 hete #295759 Írta: KamizZa
Megválaszolva: KamizZa

straubbazsi beküldte: @Ferrari

Nioce!

(A három kikerülő tízesből nem lesz jutalomtank. Szóval így marad teljes a tízes gyűjtemény, amíg nem érkezik teljesen új tank. ;))

Annyiba változik a gyűjtői tank hogy kapsz mellé egy gyűjtői jelvényt.

A testem egy templom a téglák anyaga akarat
A lélek építette és a hit tartja a falakat
wotlabs.net/sig...re.png

1 hónapja 1 hete #295764 Írta: Ferrari-fan
Megválaszolva: Ferrari-fan

straubbazsi beküldte: @Ferrari

Nioce!

:thx3:
Sanboxról van egy olyan emlékem, hogy arany lett a neve az AMX 30 és 30B-mnek. Ebből gondoltam, hogy megkapják a speckó státuszt

Ám ha mégsem, nem változik semmi. Maximum nem kell elköltenem 12.2 millió kreditet a 113/62A-ra :)

"A mindent látó szem" vagy a "vak vezet világtalant"--nem tudom melyik illik rám :/
Gun Markok

1 hónapja 1 hete #295765 Írta: ZsoltHun76
Megválaszolva: ZsoltHun76
Tigris II-vel ennyit pattintani +1 tierben normális, vagy csak mázlim volt? :ohmy: :huh: :blink:

Mellékletek:

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.