Jelenleg 424 vendég és 4 tag online

Hardveres kérdések, problémák

3 hónapja 2 hete #291134 Írta: sziszifuszi
Megválaszolva: sziszifuszi
alaplap:msi b450 tomahawk max
proci:amd ryzen 5 2600x
proci hűtő:cooler master rr-212s-20pk
ram:2x8gb 3200 mhz
v.kártya:gigabyte geforce gtx 1660
ssd:sam.250gb 970 evo plus
hdd:western digital 1tb 64mb wd10ezex
táp:bitfenix 550w whisper
ház:cooler master masterbox mb511

Én vidéki gyerök vagyok,de gyümölcsöt még nem öttem,mert mindig mögvertek,ha öszöm a cefrét:)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 hónapja 2 hete #291135 Írta: sziszifuszi
alaplap:asus tufb360 pro gaming
proci:i5-9400f
ram:kingston 2x8gb hxperx fury ddr2666mhz
v.kártya:msi gtx1660 6gb ddr5
ssd:kingston 240gb sa400s37/240
hdd:toshiba 1tb 64mb hdwd110uzsva
táp:cooler master 650w mwegold
ház:silentiumpc signum sg1 spc229

Én vidéki gyerök vagyok,de gyümölcsöt még nem öttem,mert mindig mögvertek,ha öszöm a cefrét:)

3 hónapja 2 hete #291136 Írta: sziszifuszi
Ezekhez az összeállításokhoz mit szóltok?Tényleg nagyon lemaradtam a pc építés terén:)

3 hónapja 2 hete #291138 Írta: Feri38_HUN
Megválaszolva: Feri38_HUN
GTX650,FX-6300.Én ezzel tolom.Igaz hogy haldoklik a vas.

Betanított magfizikus

2 hónapja 3 hete #291439 Írta: Gilgarat
Megválaszolva: Gilgarat
Üdv a csapatnak. Egy kissebb problémám lenne. Adott egy laptop mely produkál 140 fps-t. Aztán gondol egyet a játék s levágja 30-ra,70-re, 80-ra. Természetesen beakad,megtorpan azonnal. Akkor is ha lejjebb veszem a grafika minőségét. A proci egy ryzen 7-es. 12 GB ram társul mellé. VGA egy 540-es,de tudja a 120-140 fps-st is Átlag olyan 100 körül van.. Valakinek valami ötlete? Segítő válaszokat előre is köszönöm.

2 hónapja 3 hete #291442 Írta: dobilaci
Megválaszolva: dobilaci
Szia!

Regebben is csinalta vagy csak most kezdte el?

Random idokozonkent csinalja vagy mondjuk rendszeresen x perc jatek utan?

Homersekletet monitoroztal jatek kozben?

Driverek/winfos frissitve van?

HDD-rol vagy SSD-rol fut a WoT?

Eleg keves informaciot adtal meg, ez alapjan tulmelegedesnek tunik es emiatt a rendszer visszavesz a teljesitmenybol.

"Dobilaci fórumbiztonsági őr a példaképem." by Wotinfo-s troll re-reg
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Gilgarat

2 hónapja 3 hete - 2 hónapja 3 hete #291449 Írta: Gilgarat
Megválaszolva: Gilgarat
Köszönöm a választ. Valószínűleg igazad van. A hűtés fog gondot okozni. Többször megy 60 fok fölé a GPU hűtése.Eddig csak a sima erőforrás igényt néztem, s minden 25-30 % közt volt. Utána néztem rá a hőfokra. Azt hiszem nézek egy laptop hűtőt. Amúgy ssd van a gépben. A gép új, a driverek s bios friss. Még egyszer köszönöm.

2 hónapja 3 hete #291463 Írta: dobilaci
Megválaszolva: dobilaci

Gilgarat beküldte: Köszönöm a választ. Valószínűleg igazad van. A hűtés fog gondot okozni. Többször megy 60 fok fölé a GPU hűtése.Eddig csak a sima erőforrás igényt néztem, s minden 25-30 % közt volt. Utána néztem rá a hőfokra. Azt hiszem nézek egy laptop hűtőt. Amúgy ssd van a gépben. A gép új, a driverek s bios friss. Még egyszer köszönöm.

Laptopokhoz annyira nem ertek, 60 fok asztali gep eseteben az meg nem sok. Laptopnal valoszinuleg agresszivabbra van allitva a tulmelegedes elleni vedelem.

HWinfo64 progit felraknam es azzal figyelnem jatek kozben a hofokokat. Csak hogy biztos legyel benne az a baj, mielott koltesz ra.

A laptop kijelzoje mit tud egyebkent? V-sync-et erdemes lenne bekapcsolni es akkor a jatek fix FPS-t produkalna a kijelzo nativ kepfrissitesehez belove. Ha a kijelzod 60Hz-et tud, akkor peldaul semmit sem kapsz a 120FPS-eddel csak a videokartyat terheled feleslegesen.

"Dobilaci fórumbiztonsági őr a példaképem." by Wotinfo-s troll re-reg

2 hónapja 3 hete #291516 Írta: Chaos_42
Megválaszolva: Chaos_42

Gilgarat beküldte: Üdv a csapatnak. Egy kissebb problémám lenne. Adott egy laptop mely produkál 140 fps-t. Aztán gondol egyet a játék s levágja 30-ra,70-re, 80-ra. Természetesen beakad,megtorpan azonnal. Akkor is ha lejjebb veszem a grafika minőségét. A proci egy ryzen 7-es. 12 GB ram társul mellé. VGA egy 540-es,de tudja a 120-140 fps-st is Átlag olyan 100 körül van.. Valakinek valami ötlete? Segítő válaszokat előre is köszönöm.

Hali! Én ezen nem csodálkoznék. Fullra kitekered a teljesítményt. Igen jó irányba tapogatóztok egyszerűen a melegedés miatt torpan meg a teljesítmény (Thermal Throttling).
Irracionális egy rx540 től 120 fpst várni wot alatt, még szerintem minimum grafon is. Kb medium 40 fps így látatlanban, 720p ben.
Első körben az fpst kell korlátozni (nem vsyncel) Radeon beállítások>> Játék/Gaming >> globális beállítás>> Megcélzott képkocka sebbesség. Itt érdemes vagy a 60-at vagy a monitor képfrrisétési frekvenciáját belőni (+1 frame ha screen tearing van) Ezzel a maximum fps-t korlátozod. Nem dolgozik feleslegesen a kártya, és nem pazarol erőforrást a vsyncre sem.
Második kör a hűtőpad. De én még olyat sem láttam aki látott olyat aki használ ilyet. Szóval egyéni preferencia egy hűtőpad vásárlása.

1 hónapja 1 hete #292247 Írta: Nortonor
Megválaszolva: Nortonor
Sziasztok!

PC portalanításra használ valaki közületek kompresszort? Szükségem lenne egy viszonylag kis méretű, könnyen hordozható kompresszorra, amit kizárólag ebből a célból vásárolnék. Esetleg, ha valaki jártas a témában és tud konkrét típust ajánlani azt megköszönöm!

1 hónapja 1 hete - 1 hónapja 1 hete #292251 Írta: zics911
Megválaszolva: zics911

Nortonor beküldte: Sziasztok!

PC portalanításra használ valaki közületek kompresszort? Szükségem lenne egy viszonylag kis méretű, könnyen hordozható kompresszorra, amit kizárólag ebből a célból vásárolnék. Esetleg, ha valaki jártas a témában és tud konkrét típust ajánlani azt megköszönöm!

minden elektro cucc portalanításához (sűrített levegő) kompresszor ajánlott, a porszívó ellenjavalt. arra figyelj, hogy ne legyen vizes a levegő! ne használj 5-6bar-t, elég a kicsi nyomás is. ha nagy nyomást használsz, akkor fizikai kárt is okozhatsz és a nagy nyomáskülönbség miatt pára csapódhat ki az alkatrészekre. vagyis csak finoman, ésszel fújj! a ventiket mindig fogd le, ne pörögjen fel mikor azokat fújod. kb. ennyi a lényeg.

kompit nemtok ajánlani, mert nemtom mire akarod még használni. annyi a lényeg, ha lehetőség van rá, legyen rajt víz-kicsapató/szűrő.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Nortonor

1 hónapja 1 hete #292252 Írta: Nortonor

zics911 beküldte:

minden elektro cucc portalanításához (sűrített levegő) kompresszor ajánlott, a porszívó ellenjavalt. arra figyelj, hogy ne legyen vizes a levegő! ne használj 5-6bar-t, elég a kicsi nyomás is. ha nagy nyomást használsz, akkor fizikai kárt is okozhatsz és a nagy nyomáskülönbség miatt pára csapódhat ki az alkatrészekre. vagyis csak finoman, ésszel fújj! a ventiket mindig fogd le, ne pörögjen fel mikor azokat fújod. kb. ennyi a lényeg.

kompit nemtok ajánlani, mert nemtom mire akarod még használni. annyi a lényeg, ha lehetőség van rá, legyen rajt víz-kicsapató/szűrő.

A felhasználást tekintve képben vagyok, csak magukat a kompresszorokat nem ismerem. Tartályos-olajos, vagy olajmentes is jó erre a felhasználási területre? Melyik az amelyik egyenletes levegőáramlást biztosít? Vízválasztó szűrővel mindenképp számolok, igen azt már néztem hozzá. A sűrített levegő nem játszik, annál jóval többször kell és hosszútávon jobban járok egy kompresszorral.

1 hónapja 1 hete #292253 Írta: Matt__Kirby
Megválaszolva: Matt__Kirby

Nortonor beküldte:

zics911 beküldte:

A felhasználást tekintve képben vagyok, csak magukat a kompresszorokat nem ismerem. Tartályos-olajos, vagy olajmentes is jó erre a felhasználási területre? Melyik az amelyik egyenletes levegőáramlást biztosít? Vízválasztó szűrővel mindenképp számolok, igen azt már néztem hozzá. A sűrített levegő nem játszik, annál jóval többször kell és hosszútávon jobban járok egy kompresszorral.

Biztos, hogy kell a kompresszor?
Lehet kapni sűrített levegős Spray-t is, lehet hogy a kompresszor jobb, annyira nem értek hozzá viszont a sprayhoz egyszerűbben hozzá tudsz jutni. (ha tudtál róla akkor bocs, nem szóltam)

Klán: ROTON
A legjobb hely

1 hónapja 1 hete #292254 Írta: Nortonor

Matt__Kirby beküldte: Biztos, hogy kell a kompresszor?
Lehet kapni sűrített levegős Spray-t is, lehet hogy a kompresszor jobb, annyira nem értek hozzá viszont a sprayhoz egyszerűbben hozzá tudsz jutni. (ha tudtál róla akkor bocs, nem szóltam)

1000 Ft/palack és havonta elhasználok 2-3-at. Egy év alatt ott vagyok, hogy az árán vehettem volna már egy kompresszort.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Matt__Kirby

1 hónapja 1 hete #292255 Írta: zics911
Megválaszolva: zics911

Nortonor beküldte:

zics911 beküldte:

ha csak "gépeket" akarsz vele tisztítani, akkor a legolcsóbb, tartály nélküli is elég. én is azzal retkelek mindent..mobil, könnyű cipelni (3kg) és kocsin a gumikat is simán felnyomja. levegős szerszámokhoz, festéshez viszont kevés.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Nortonor

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.