Jelenleg 380 vendég és 9 tag online

Hardveres kérdések, problémák

1 éve 8 hónapja #267690 Írta: Bhalangir
Megválaszolva: Bhalangir
Szívesen!

Viszont a garira figyelj, amit linkeltem az a honlap szerint csak 1 év garis. Annak kérdezz utána, mert egyébként TT alapból 5 évet szokott adni a legtöbb cuccra, ez meg eleve nem a lowend kategóriás táp.

"Tükörbe nézünk
De önmagunkba soha
Mindig más a hibás
Mindig más ostoba"

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 8 hónapja #267696 Írta: Nortonor
Megválaszolva: Nortonor

Bhalangir beküldte: Szívesen!

Viszont a garira figyelj, amit linkeltem az a honlap szerint csak 1 év garis. Annak kérdezz utána, mert egyébként TT alapból 5 évet szokott adni a legtöbb cuccra, ez meg eleve nem a lowend kategóriás táp.

Igen, ez valóban érdekes. Egyébként épp árajánlatokat gyűjtök és PCX-en úgy 10-15 ezerrel olcsóbb az általam összeírt konfig mint Ipon-on, de ott is csak 36 hónap garit ír a tápra (meg amúgy minden másra is), szóval ennek utána fogok érdeklődni a megrendelés előtt.

1 éve 8 hónapja #267708 Írta: Bhalangir

Nortonor beküldte:

Bhalangir beküldte: Szívesen!

Igen, ez valóban érdekes. Egyébként épp árajánlatokat gyűjtök és PCX-en úgy 10-15 ezerrel olcsóbb az általam összeírt konfig mint Ipon-on, de ott is csak 36 hónap garit ír a tápra (meg amúgy minden másra is), szóval ennek utána fogok érdeklődni a megrendelés előtt.

Az ipon csak a típus miatt volt, ott szoktam keresni, nyilván ahol jó az ár, ott kell venni.

A Toughpower nem mai márkanév, lehet azért kevesebb a gari, mert kifutó széria, ez esetben válasz a termékcsaládból olyat, ami hasonló teljesítményű és megvan rá az 5 év.

"Tükörbe nézünk
De önmagunkba soha
Mindig más a hibás
Mindig más ostoba"

1 éve 8 hónapja - 1 éve 8 hónapja #267776 Írta: uuee
Megválaszolva: uuee

Nortonor beküldte: Esetleg neked is ilyen procid van?
Milyen hűtést ajánlanátok hozzá? - Én egy be quiet Dark Rock 3 Pro-ra gondoltam.

Dehogy, attól sokkal inkább budget játékos vagyok (xeon e3-1230), csupán nyomom követem a piacot.

Hűtésből a Dark Rock 3 Pro biztosan remek, de nem is olcsó. A Thermalright HR-02 Macho szintén remek (ezzel testközelből is van tapasztalatom, nagyon jó minőségű termék), az ára kb. az előbbi 60%-a, és teljesítményben sem marad alul.

link

tápra pedig:

link

-bár nekem is TT tápom van (sirtec belsős Hamburg). esetleg a CWT beles Cologne-n gondolkoznék a márkán belül (ha nem feltétel a modularitás).
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Nortonor

1 éve 8 hónapja #267826 Írta: Nortonor
A Dark Rock Pro 3 ára belefér, ennyit még szánok rá. Amit írtál azt viszont alig lehet kapni már. Inkább az aggaszt, hogy DR 3 közel másfél kiló. Biztosan fel lehet fogatni normálisan és stabilan, de nem örülnék neki ha megroppanna miatta az alaplap. Erre vonatkozó súlylimit információt viszont nem találtam az ASUS oldalán, szóval lehet felesleges az aggodalmam.

Ahogy néztem a tápegységpiac szépen kiürült, mindenhol készlethiány van jelenleg. Úgyhogy a TT 750W Gold mellé felírtam magamnak a Cooler Master G750M-et is. Nem mellesleg a 2666 Hz-es HyperX-ek is szépen elfogytak. Március elejére tervezem a vásárlást, remélem addig normalizálódik a helyzet Ram és táp fronton is.

1 éve 7 hónapja #270630 Írta: Nortonor
A hétvégén összeraktam az új konfigot. Néhány ponton változtattam a korábban leírtakhoz képest, végül ez lett belőle:

Alaplap: ASUS TUF Z370 Pro Gaming
Proci: Intel Core i5-8600K
Hűtő: Thermalright Le Grand Macho RT
Ram: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
SSD: Western Digital 120GB M.2 SATA3
HDD: 1db WD Blue 1TB + 2 db Seagate 500GB
VGA: GeForce GTX 970 4GB GDDR5 256bit PCIe
Tápegység: Corsair RM650x 650W Gold
Ház: Deepcool Tesseract BF (4db 120mm-es ventivel)

1080p-ben a Wotot HD klienssel, full grafikán megeszi, átlag 115 fps-el szóval az 1.0 után sem lesz itt probléma. A GTA V már egy kicsit megszorongatja 55-75 FPS közt very high-on.

A Forza Horizon 3, vagy a Motorsport 7 van még tervben, azok nyilván többet esznek majd, ezért tervben van hogy belerakok majd még egy 970-et SLI-ban. Okosan kell majd csinálom mert a jelenlegi 970-emen olyan kitüremkedő hővezető csövek vannak, hogy nem tudom rárakni az SLI bridge-t csak majd ha alulra rakom. Szóval olyan 970-et kell majd vennem aminek az oldalára nem türemkedik ki hővezető vagy venti keret.

9 hónapja 1 hete #286233 Írta: uzsgyi
Megválaszolva: uzsgyi
Sziasztok segítséget szeretnék kérni mivel nem igazán értek a gépekhez. Régi gépemnek lejárt a mandátuma, szeretném újra cserélni.
Kérdés:Egy ilyen konfig jónak számít?

MSI H310M PRO-D
Intel Core i5-8400 6x4,0Ghz
8GB 3000Mhz DDR4
HDD 1TB SATA
nVidia GeForce GTX1050 2GB
DVI / HDMI / Display port
LG kétrétegű DVD-íróval
USB 8db / SATA 4db

9 hónapja 1 hete - 9 hónapja 1 hete #286241 Írta: Bhalangir

uzsgyi beküldte: Sziasztok segítséget szeretnék kérni mivel nem igazán értek a gépekhez. Régi gépemnek lejárt a mandátuma, szeretném újra cserélni.
Kérdés:Egy ilyen konfig jónak számít?

MSI H310M PRO-D
Intel Core i5-8400 6x4,0Ghz
8GB 3000Mhz DDR4
HDD 1TB SATA
nVidia GeForce GTX1050 2GB
DVI / HDMI / Display port
LG kétrétegű DVD-íróval
USB 8db / SATA 4db

+15eFt-ért kapsz 1050Ti 4GB-ot. Ha befér a keretbe hosszabb távra gondolkodva szerintem jobb választás.
Ebbe tennék még egy 250GB-os SSD-t a rendszernek és esetleg olyan játéknak amivel sokat játszol (pl ezt: ipon.hu/shop/te...628799 ).
Ha mindenképpen ehhez az alaplaphoz ragaszkodsz, ez USB kimeneteben picit többet tartalmaz (+2db) kb. +1500 Ft-ért. ( ipon.hu/shop/te...643527 ), de ha sok eszközt akarsz csatlakoztatni a gépre, akkor érdemes olyat keresni, amin több USB port van.
Ez a konfig kb középkategóriás, ha nem akarsz a legújabb játékokkal full vagy HD grafikán játszani, akkor jó szerintem, de hallgasd meg mások véleményét is, mert alaplap+proci témában le vagyok némileg maradva, nem a legfrissebb a tudásom.
Ezen kívül a procihoz kérdés milyen ventid van (van-e egyáltalán), a gyári helyett esetleg érdemes egy jobbat venni.

Ha főleg WoT-ra kell akkor ez egyébként egy korrekt konfig hozzá.

"Tükörbe nézünk
De önmagunkba soha
Mindig más a hibás
Mindig más ostoba"
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: uzsgyi

9 hónapja 1 hete #286306 Írta: tiger730
Megválaszolva: tiger730
Sziasztok most vettem egy slim házas gépet mert hirtelen kelett és bele akartam rakni az átmentett videókarimat de sajna nem ismeri fel.Kérdésem az lenne hogy csak low profilu kártyát ismer fel ?Mert az elözö normál méretü kari csak levettem a ház oldalát és csak ugy tudtam belerakni:banana: :banana:

9 hónapja 1 hete #286340 Írta: matyiabagoly
Megválaszolva: matyiabagoly

tiger730 beküldte: Sziasztok most vettem egy slim házas gépet mert hirtelen kelett és bele akartam rakni az átmentett videókarimat de sajna nem ismeri fel.Kérdésem az lenne hogy csak low profilu kártyát ismer fel ?Mert az elözö normál méretü kari csak levettem a ház oldalát és csak ugy tudtam belerakni:banana: :banana:

Az egész attól függ, hogy az alaplap és a táp támogatja-e azt a bizonyos videókártyát. Magának a háznak ehhez semmi köze

3 hete 5 napja #290986 Írta: sziszifuszi
Megválaszolva: sziszifuszi
Sziasztok!
Erről a közepes konfigról mi véleményetek:CPU: AMD Ryzen 5 1400
GPU: Sapphire RX570 4GB GDDR5 Pulse
Alaplap: ASRock A320M-DVS R3.0
RAM: Crucial 8GB DDR4 2666MHz 2db
SSD: Crucial 120GB BX500
HDD: Western Digital 1TB (WD10EZEX)
Táp: FSP SP500-A 450W
Ház: Zalman Z3

Én vidéki gyerök vagyok,de gyümölcsöt még nem öttem,mert mindig mögvertek,ha öszöm a cefrét:)

3 hete 4 napja - 3 hete 4 napja #290993 Írta: AzertsemJo
Megválaszolva: AzertsemJo

sziszifuszi beküldte: Sziasztok!
Erről a közepes konfigról mi véleményetek:CPU: AMD Ryzen 5 1400
GPU: Sapphire RX570 4GB GDDR5 Pulse
Alaplap: ASRock A320M-DVS R3.0
RAM: Crucial 8GB DDR4 2666MHz 2db
SSD: Crucial 120GB BX500
HDD: Western Digital 1TB (WD10EZEX)
Táp: FSP SP500-A 450W
Ház: Zalman Z3

Az hogy nem közepes , hanem low :(
Ház , ez mindig egyéni választás , ha neked tetszik akkor jó.
Táp , FSP . . . . no comment , tökéletes. Még ha a fapados szériából is van ;)
SSD ha csak rendszernek kell akkor jó , HDD - WD10EZEX megbízható típus , szintén jó.
Alaplap , 320-as chiplet , ha soha az életben nem akarod fejleszteni a konfigot akkor elmegy.
( Elvileg a honlapja szerint kezeli Bios frissítés után a 3xxx-es Ryzeneket is. De ténylegesen már a 2xxx-es procikat sem képes normálisan vezérelni , hiszen nincs meg benne az ehhez szükséges javított áramkör. Vagyis lényegesen kevesebb teljesítményt tud kihozni mint amire ezek a procik képesek.)
CPU , totál belépő szint. Ennél gyengébb R5-öst nem találsz. :(
VGA , 1080p , közepes beállításokkal elég sok játékban elmegy.
RAM , ha már rizsa , és pláne 1xxx-es akkor 3000/3200-as , bár eléggé utána kell nézni hogy melyik modellek képesek ezen a frekin futni - 1xxx-es rizsáról van szó ugyebár , azok pedig eléggé hisztisek ilyen téren :P (1600x-em van jelenleg is , van benne tapasztalatom ;) )

Amit cserélnék benne :
Alaplap , mindenképpen ! ! !
Egy 450-esre , ezek megeszik a jelenlegi összes rizsát , és tudják a fejlesztett vezérlést is hozzájuk. Így a későbbiekben tudsz jóval erősebb CPU-t is belerakni , akár a 3xxx-es sorozatból is. Valami ilyesmire például.

CPU , a jelenlegi legjobb választás messze az R5 2600-os ! ! !
( Plusz a 2xxx-es rizsák már nem hisztisek a memóriákra , gyakorlatilag mindegyiket képesek xmp profil alapján futtatni. )

RAM , ha belefér akkor 2x8GB 3200-as.

3 hete 4 napja - 3 hete 4 napja #290996 Írta: Laczy81
Megválaszolva: Laczy81
@AzertsemJo
Szia!
Ebben teljes mértékben egyet értek veled, jelenleg én is egy Ryzen 1600X cpu + 3200MHZ (XMP-s) memória modulokat használok egy B450 - es deszkában.
Elégedett vagyok vele, viszont ma már ezen hardverek alá menni nem érdemes,
az 1600X még jó ideig megfelelő lehet viszont gondolni kell a későbbi fejleszthetőségre.

3 hete 4 napja #290997 Írta: kollmannpeti
Megválaszolva: kollmannpeti
Sziasztok,

én is csak pislogok, mert 3-4 hónap kihagyás után telepítettem újra a WOT-ot egy Lenovo Legion laptopra (Intel core i7, 8 GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB).
Mindez az alacsony grafikára elég.
Nem lehet olyan gond, hogy nem a normál videokártyát használja a program?

3 hete 3 napja #291064 Írta: sziszifuszi
Megválaszolva: sziszifuszi
Köszönöm a válaszokat.150-200 ezerért gondolom tudtok ettől jobb gépet is összerakni mint én.az előre elkészített gépekben nem bízom.különben igen ssd csak az op.rendszerhez kell/kellene,viszont nem életbe vágó.chieftech táp,toshiba vinyó tudom hogy jó cuccok.viszont alaplap ,proci témát nem vágom.a mostani gépem 6-7 éves ráférne lassan a csere.

Én vidéki gyerök vagyok,de gyümölcsöt még nem öttem,mert mindig mögvertek,ha öszöm a cefrét:)

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.