Jelenleg 459 vendég és 5 tag online

Hardveres kérdések, problémák

1 éve 5 hónapja #265070 Írta: laciqwer1
Megválaszolva: laciqwer1

Robb_HUN beküldte:

Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

Botcoin :troll:
Bhala alkottál egy új fogalmat:)

lehet troll kodni elirtam de mivan ha nem és ez lesz az uj ETH ami ez évben jelenik meg és nekem már van belöle ? Akkor majd nézel mint Rozi a moziban.

Bhalangir
én fejtettem ki, bitcoin árfolyama max annyiban változtat hogy mindenféle altcoin-t átváltanak bitcoin-ra és azt dollárra majd azt forintra, hogy miért azért mert egyedül a bitcoin van egyes tözsdéken és bankok söt sok helyen vásárolni is lehet vele, amég altcoin-al nem altcoin(eth zcash stb.) , de az árfolyama nem sokat befolyásol csak akkor bukhatsz az árfolyamon ha azt altcoin-odat átváltod és hagyod bitcoin-ban és nem váltod át pénzé.

XVM csak a birkáknak kell, hogy tudják kit kövessenek, a csata kezdetekor.
Végjátéknál meg az analfabétáknak, mert nem képesek maguktól kitalálni 1v1 taktikát a győzelemre.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 5 hónapja - 1 éve 5 hónapja #265071 Írta: Bhalangir
Megválaszolva: Bhalangir

laciqwer1 beküldte:

Robb_HUN beküldte:

Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

Botcoin :troll:
Bhala alkottál egy új fogalmat:)

lehet troll kodni elirtam de mivan ha nem és ez lesz az uj ETH ami ez évben jelenik meg és nekem már van belöle ? Akkor majd nézel mint Rozi a moziban.

Bhalangir
én fejtettem ki, bitcoin árfolyama max annyiban változtat hogy mindenféle altcoin-t átváltanak bitcoin-ra és azt dollárra majd azt forintra, hogy miért azért mert egyedül a bitcoin van egyes tözsdéken és bankok söt sok helyen vásárolni is lehet vele, amég altcoin-al nem altcoin(eth zcash stb.) , de az árfolyama nem sokat befolyásol csak akkor bukhatsz az árfolyamon ha azt altcoin-odat átváltod és hagyod bitcoin-ban és nem váltod át pénzé.

Akkor meg is válaszoltad magadnak. A bitcoin a valuta, az összefüggés áttételessége ez esetben mellékes. Altcoit bányásznak, amihez erőforrás kell, ami felviszi a piaci nyersanyag és gyártási költségeket, mert hiány van a piacon a termékekből. Nyilván ezt nem írja le senki 6 mondatban kifejtve, de valóban, technikailag igaz, hogy az adott altcoinok árfolyamán keresztül közvetlenebb a kapcsolat, mint a bitcoin árfolyamán keresztül, amit nem pusztán ez határoz meg.

"Tükörbe nézünk
De önmagunkba soha
Mindig más a hibás
Mindig más ostoba"

1 éve 5 hónapja #265072 Írta: laciqwer1
Megválaszolva: laciqwer1

Bhalangir beküldte:
Akkor meg is válaszoltad magadnak. A bitcoin a valuta, az összefüggés áttételessége ez esetben mellékes. Altcoit bányásznak, amihez erőforrás kell, ami felviszi a piaci nyersanyag és gyártási költségeket, mert hiány van a piacon a termékekből. Nyilván ezt nem írja le senki 6 mondatban kifejtve, de valóban, technikailag igaz, hogy az adott altcoinok árfolyamán keresztül közvetlenebb a kapcsolat, mint a bitcoin árfolyamán keresztül, amit nem pusztán ez határoz meg.

nyilván, csak mikor sokan azt irják hogy igy a bitcoin ugy a bitcoin,mikor csak kb annyi köze van hozzá hogy ara kell kiváltani az altcoin-t és abbol dollárra, de a bitcoin árfolyama nem befolyásolja, mivel fix doláros árfolyama van az altcoin-oknak is, tehát ha a bitcoin mostani 10e+ doláros árrol leesne 9e-re akkor max az 1000altcoin-od nem 4,5bitcoin-t érne hanem 5-öt igy viszont pénzügyileg 0 a bukás persze ha már átváltottad akkor jah, vga-k kereslete nagyon megnöt most már nvidia-val is lehet bányászni és elég jol igy azoknak is az ára nö, hiába jön majd az uj generácio ugy amd mint nvidia oldalon , a kb 1éve folyo bányászláz miatt sok-sok gamer van vga nélkül igy ha nem 150 hanem 240e a vga akkor is megfogják venni, ahogy a bányászok is, utobbinál elégé ki is fizetendö. viszont itt magyarországon aminek van némi beleszolása az a dollár árfolyam

XVM csak a birkáknak kell, hogy tudják kit kövessenek, a csata kezdetekor.
Végjátéknál meg az analfabétáknak, mert nem képesek maguktól kitalálni 1v1 taktikát a győzelemre.

1 éve 5 hónapja - 1 éve 5 hónapja #265079 Írta: Matt__Kirby
Megválaszolva: Matt__Kirby

Lacikám, ezt nem TE írtad, és én sem neked írtam:)
Minek vetted magadra?:)

Más:
Néhány éve nem gondoltam volna, hogy a bányászat ennyire fogja befolyásolni a hardwer piacot.
Egyenlőre én annyit látok ebből, hogy már megint a semmiből csinálnak pénzt, ami mint tudjuk a nagy "hitelláz" esetén sem sült el jól. Azt elhiszem, hogy annak aki épp most csinálja, vagy csinálta, annak egy ideig jó lehet, de kíváncsi vagyok mit fog ez hozni hosszútávon.
Pozitív hozadékát abban látom, hogy lehet hogy feltöri a bankrendszert, de hogy összességében milyen hatással lesz....tippelni sem merek.

A Bűnvadászok tagfelvételt hirdet. Részletek PM-ben
Toborzói videó:

www.twitch.tv/v...303643

1 éve 5 hónapja #265122 Írta: matyiabagoly
Megválaszolva: matyiabagoly
Ez egy kicsit konteónak fog tűnni, lehet az is. A bitcoin leginkább a pénzmosásra lehet alkalmas, én semmi pozitívat nem látok benne. Mi a garancia arra, hogy a célhardver nem egy bankszámlát készül feltörni? A bitcoinnal jelentek meg a ransomware-ek is, amik olyan vírusok, amik titkosítják a személyes fájljainkat, amit csak fizetés ellenében oldanak fel (amire nincs garancia, hogy megtörténik).
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Leopardusz

1 éve 5 hónapja #265133 Írta: Proxima_hun
Megválaszolva: Proxima_hun

matyiabagoly beküldte: Ez egy kicsit konteónak fog tűnni, lehet az is. A bitcoin leginkább a pénzmosásra lehet alkalmas, én semmi pozitívat nem látok benne. Mi a garancia arra, hogy a célhardver nem egy bankszámlát készül feltörni? A bitcoinnal jelentek meg a ransomware-ek is, amik olyan vírusok, amik titkosítják a személyes fájljainkat, amit csak fizetés ellenében oldanak fel (amire nincs garancia, hogy megtörténik).

Cégnél egyszer bekaptunk egy ilyen ransomwert tavaly januárban...hát rohadjanak meg akik ilyet kitalálnak...

"Si vis pacem, para bellum"
"Whenever books are burned men also in the end are burned."

1 éve 5 hónapja - 1 éve 5 hónapja #265138 Írta: Leopardusz
Megválaszolva: Leopardusz

matyiabagoly beküldte: Ez egy kicsit konteónak fog tűnni, lehet az is. A bitcoin leginkább a pénzmosásra lehet alkalmas, én semmi pozitívat nem látok benne. Mi a garancia arra, hogy a célhardver nem egy bankszámlát készül feltörni? A bitcoinnal jelentek meg a ransomware-ek is, amik olyan vírusok, amik titkosítják a személyes fájljainkat, amit csak fizetés ellenében oldanak fel (amire nincs garancia, hogy megtörténik).

Szerintem sincs arra garancia h csak bányászkodásra fogják felhasználni a felkinált kapacitást, gyak. nem tudhatod h éppen nem titkositás- kódtörésre használjáke az erőforrásaid.

1 éve 4 hónapja #267088 Írta: Nortonor
Megválaszolva: Nortonor
Sziasztok
Tápegység vásárláshoz dobhatnátok egy-két javaslatot.
PSU kalkulátorral kiszámoltam, a jövőbeli konfigom load wattage szintje 650 W körüli lesz (kicsit túl is toltam), amihez 700-as tápot ajánl. Nyilván a hatásfokkal is előrekalkulált már az ajánlás, viszont én mindenesetre szeretnék egy kicsit ráhagyni, hogy ha a jövőben ha még fejlesztek akkor legyen még kakaó, szóval a 730 W fölötti tápokat nézegettem, de igazából dönteni még nem sikerült. Ha használ valaki ilyen erős tápot dobhatna egy kis infót és konkrét ajánlást, hogy mi az ami ár/érték arányban a leginkább megéri, úgy max 30 ezerig bezárólag. Egyébként nem lenne hátrány ha moduláris vagy fél-moduláris lenne.

1 éve 4 hónapja #267091 Írta: uuee
Megválaszolva: uuee

Nortonor beküldte: Sziasztok
PSU kalkulátorral kiszámoltam, a jövőbeli konfigom load wattage szintje 650 W körüli lesz (kicsit túl is toltam), amihez 700-as tápot ajánl.

Bocs az off-ért, milyen konfig lesz amúgy?:)

1 éve 4 hónapja #267101 Írta: Nortonor

uuee beküldte:

PSU kalkulátorral kiszámoltam, a jövőbeli konfigom load wattage szintje 650 W körüli lesz (kicsit túl is toltam), amihez 700-as tápot ajánl.

MSI Z270 Gaming Pro
Intel Core i7-7700K
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 2400MHz
Western Digital Green 120GB SSD
Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3
Geforce GTX970 4GB DDR5 256bit (ebből lehet SLI lesz, de ha olcsóbb lesz a 1070 akkor viszont arra cserélem)

1 éve 4 hónapja #267104 Írta: uuee
Megválaszolva: uuee

Nortonor beküldte:

uuee beküldte:

MSI Z270 Gaming Pro
Intel Core i7-7700K
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 2400MHz
Western Digital Green 120GB SSD
Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3
Geforce GTX970 4GB DDR5 256bit (ebből lehet SLI lesz, de ha olcsóbb lesz a 1070 akkor viszont arra cserélem)

Ja értem, SLI.

Miért nem 8600K (újonnan még a drágább z370-es lappal együtt sem drágább összességében)?

1 éve 4 hónapja - 1 éve 4 hónapja #267112 Írta: Nortonor

uuee beküldte:
Ja értem, SLI.

Miért nem 8600K (újonnan még a drágább z370-es lappal együtt sem drágább összességében)?

Nem használnám ki a 6 magot.
Szerk: Mondjuk az alaplap miatt, ha később még fejleszteni szeretnék érdemesebb lenne és nagyon minimális a különbség közte és a 7700k közt. Kicsit beleraktad a bogarat a fülembe ezzel, megfontolom. :lol:

Közben térjünk vissza a tárgyra.

Sziasztok
PSU kalkulátorral kiszámoltam, a jövőbeli konfigom load wattage szintje 650 W körüli lesz (kicsit túl is toltam), amihez 700-as tápot ajánl. Nyilván a hatásfokkal is előrekalkulált már az ajánlás, viszont én mindenesetre szeretnék egy kicsit ráhagyni, hogy ha a jövőben ha még fejlesztek akkor legyen még kakaó, szóval a 730 W fölötti tápokat nézegettem, de igazából dönteni még nem sikerült. Ha használ valaki ilyen erős tápot dobhatna egy kis infót és konkrét ajánlást, hogy mi az ami ár/érték arányban a leginkább megéri, úgy max 30 ezerig bezárólag. Egyébként nem lenne hátrány ha moduláris vagy fél-moduláris lenne.

1 éve 4 hónapja - 1 éve 4 hónapja #267126 Írta: Bhalangir
Megválaszolva: Bhalangir

Nekem Thermaltake-el jó tapasztalatom van.

innentől: ipon.hu/webshop...591978
idáig: ipon.hu/webshop...678360

Ami szimpatikus. Vagy azon túl. :)

Én az 5 év garancia miatt is szeretem.

De egyébként bármi, amire kapsz 5 évet, az rossz nem lehet. Alatta nem erőltetném, mert túl sok mindent tud magával vinni egy bekrepált táp. Főleg a jelenlegi videókártya árak mellett.

ui.: Én is betettem egy programba a konfigod, nekem jóval kevesebbet írt, de ha jövőre is tervezel nem feltétlen rossza választásod, mivel nincs akkora árkülönbség (10-15eFt körül ami 5 évre vetítve nem különbség).

"Tükörbe nézünk
De önmagunkba soha
Mindig más a hibás
Mindig más ostoba"
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Nortonor

1 éve 4 hónapja - 1 éve 4 hónapja #267131 Írta: Matt__Kirby
Megválaszolva: Matt__Kirby

Mi az istent raksz össze Paks II????? :)

Úgy látszik le vagyok maradva.
amikor utoljára összeraktam gépet még az 500w is eltúlzott volt.:)

A Bűnvadászok tagfelvételt hirdet. Részletek PM-ben
Toborzói videó:

www.twitch.tv/v...303643

1 éve 4 hónapja #267663 Írta: Nortonor

uuee beküldte: Miért nem 8600K (újonnan még a drágább z370-es lappal együtt sem drágább összességében)?

Na végül csak-csak kötélnek álltam, szóval egy 8600K lesz a befutó egy ASUS TUF Z370-Pro Gaming lappal.
Esetleg neked is ilyen procid van?
Milyen hűtést ajánlanátok hozzá? - Én egy be quiet Dark Rock 3 Pro-ra gondoltam.

Bhalangir, végül a 750-es Toughpower esett a választásom. Köszönet érte!

Robb_HUN, igen valami olyasmit tervezek ami évekig kiszolgál, a szépen apránként építősdihez nincs jó alapom, szóval ez most egy "full buy" lesz :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bhalangir, uuee

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.