Jelenleg 455 vendég és 4 tag online

Hardveres kérdések, problémák

1 éve 5 hónapja - 1 éve 5 hónapja #263346 Írta: Ender
Megválaszolva: Ender
Sikerült megtalálnom a manualt , úgyhogy a helyzet a következő: az optika csatolója SATA 2es (3 Gbit/s), míg a meghajtóé SATA 3as (6 Gbit/s), tehát tényleg meg kell majd cserélnem a kettőt. Az SSD hüvelykben passzol a gépbe, úgyhogy azzal elvileg nem lesz probléma. A keret már más kérdés; van valakinek ötlete, milyet vegyek, milyet ne? shaking

Amúgy az SSD a rendszernek, programoknak és egyéb doksiknak lesz, bőven megleszek vele (+500GB HDD, ugye). :)

Szerk.: Az ügy megoldva. :thx3:

The enemy's gate is down!
Melléklet:

3. GM: Pz. III/IV, Chi-Nu, Chi-Nu Kai, Pz. IV H, T-34, M4, Pz. T 25, Crusader, T67, Chaffe, StuG III G, Strv m/42, Leopard, M4A3E2, M4A3E8, T37, Type 64, KV-85, T-34-85M, Cromwell, VK 28.01, Comet, T20, T71 DA, T71 CMCD, LTG, Leo, E 25, Panther/M10, T25/2, T25 Pilot Number 1

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 5 hónapja - 1 éve 5 hónapja #264897 Írta: Nortonor
Megválaszolva: Nortonor
Na jöjjön egy kis feedback a korábbi monitorvásárlós posztomhoz.
Az ajánlott LG 23MP68VQ helyett végül egy LG 24MP59G-t vettem. Akciósan 40.900 volt az emagon, úgyhogy gyorsan lecsaptam rá, jól is tettem hiszen másnap már nem volt fenn az oldalon.

A méretkülönbséget leszámítva (23" vs 23,8") első ránézésre semmi eltérés nincs a két monitor között viszont utóbbin már van Display Port csatlakozó is, ugyanakkor DVI nincs, de hát arra nekem nincs is szükségem.
Szép letisztult dizájn, keskeny káva és a keskeny talp ellenére sem instabil. A színekkel el lehet szórakozni mire az ember beállítja megfelelően. A monitor FreeSync technológiát is használ, amit persze csak az AMD-sek tudnak kihasználni, de mivel G-SYNC-es monitorok dupla ennyibe kerülnek így ezt a dolgot elengedtem (belépő szintű monitorra volt most csak keret). A 75 Hz-es frekvencia ettől függetlenül természetesen használható, viszont mivel laptophoz kötöttem egyelőre az asztali környezetben jobb a 60 Hz, hiszen ha az integrált Intel videovezérlővel a 75 Hz-es frekvencián főként a kék színekben zavaró függőleges csíkok jelentek meg. Ingame a dedikált Geforce kártyával már nincs ez a probléma, szépek a színek 75 Hz-en is. Egy-két hónapon belül beújítok egy új PC-t és egy GTX 1070-et (vagy 1080-at) nyilván azzal majd mást fog mutatni.

Az 1 ms blur reducion funkciót nem használom, mivel ha az ember bekapcsolja akkor elkezdi a háttérvilágítást is 75 Hz-el villogtatni ami nagyon zavaró.

Összességében elégedett vagyok vele, ennyiért pénzért pedig főleg megérte, tudja azt amit kell, szóval ha valaki ebben az árkategóriában keresgél akkor ezt a monitort én mindenképpen ajánlom.

Közben megtaláltam ezt a tesztet is róla.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: dobilaci

1 éve 5 hónapja #264907 Írta: peterbadbone
Megválaszolva: peterbadbone
Hali!

Billentyűzet + egér vásárlás előtt vagyok. Nézegettem már alsóbb kategóriás gamer eszközöket, a kérdésem az lenne, hogy ki mit használ, milyen tapasztalataitok vannak ezekkel kapcsolatban? Én egy Acme Aula Dragon Tooth + Acme Aula Tantibus kombót nézegettem, ez kb a max árkategória nálam és erről egész jó véleménnyel voltak. De ha tudtok ajánlani valami frankó alternatívát azt megköszönném!

1 éve 5 hónapja - 1 éve 5 hónapja #264910 Írta: laciqwer1
Megválaszolva: laciqwer1

Nortonor beküldte: Na jöjjön egy kis feedback a korábbi monitorvásárlós posztomhoz.
Az ajánlott LG 23MP68VQ helyett végül egy LG 24MP59G-t vettem. Akciósan 40.900 volt az emagon, úgyhogy gyorsan lecsaptam rá, jól is tettem hiszen másnap már nem volt fenn az oldalon.

A méretkülönbséget leszámítva (23" vs 23,8") első ránézésre semmi eltérés nincs a két monitor között viszont utóbbin már van Display Port csatlakozó is, ugyanakkor DVI nincs, de hát arra nekem nincs is szükségem.
Szép letisztult dizájn, keskeny káva és a keskeny talp ellenére sem instabil. A színekkel el lehet szórakozni mire az ember beállítja megfelelően. A monitor FreeSync technológiát is használ, amit persze csak az AMD-sek tudnak kihasználni, de mivel G-SYNC-es monitorok dupla ennyibe kerülnek így ezt a dolgot elengedtem (belépő szintű monitorra volt most csak keret). A 75 Hz-es frekvencia ettől függetlenül természetesen használható, viszont mivel laptophoz kötöttem egyelőre az asztali környezetben jobb a 60 Hz, hiszen ha az integrált Intel videovezérlővel a 75 Hz-es frekvencián főként a kék színekben zavaró függőleges csíkok jelentek meg. Ingame a dedikált Geforce kártyával már nincs ez a probléma, szépek a színek 75 Hz-en is. Egy-két hónapon belül beújítok egy új PC-t és egy GTX 1070-et (vagy 1080-at) nyilván azzal majd mást fog mutatni.

Az 1 ms blur reducion funkciót nem használom, mivel ha az ember bekapcsolja akkor elkezdi a háttérvilágítást is 75 Hz-el villogtatni ami nagyon zavaró.

Összességében elégedett vagyok vele, ennyiért pénzért pedig főleg megérte, tudja azt amit kell, szóval ha valaki ebben az árkategóriában keresgél akkor ezt a monitort én mindenképpen ajánlom.

Közben megtaláltam ezt a tesztet is róla.

én is nem rég ujitottam be monitort lg 27ud68p-b -t szinek istenkirályok, álithatosága megint csak menyei, freesync van benne nekem meg 1080ti-om van de 1080ti táűmogatja az adaptiv sync-et ami majdnem ugyan az mint a free sync csak monitoroknál nem mindegyiknél szokták kiirni a vesa adaptiv sync-et meglepö hogy a vga támogatja, és mükszik a monitoron a freesync bekapcsolásával.

hogy a wot-rol is beszéljek, nagyon király a tankok texturája, a pályáké mintha oda hánytak volna nyilván 3840x2160-ban minden csuszka jobb huzva, azt kell mondjam, játszani lehet modok nélkül, modfelrakás után simán beesik 15fps-re is a játék, rögziteni ugyan ugy 15fps-ig beesik modoknélkül is. modnélkül simán a játék áatlag 100fps megvan. encore-t futatva min fps 74 volt. Azért nem gondoltam volna, hogy a wot uhd-ban képes akár egy 1080ti-t is benyelni , hogy helyel közel sli keljen a min 30fps-hez
vissza térvea monitorra 99+%-os srgb szinei vannak , nekem spec ez ugy elsöre nem mondot semmit kb valami humbuknak néztem de mikor megláttam élesben és nem csak papir és specifikácioban , hát a régi 24"-es fhd ips lg ami nem 99+%-os srgb-s kb 10-15árnyalatal sötétebb ott a fehér szin is, ugyan ugy beálitva a kétmonitort , a fehér az tényleg fehér.

mégvalami adaptiv-sync csak dp-porton keresztül müködik.

XVM csak a birkáknak kell, hogy tudják kit kövessenek, a csata kezdetekor.
Végjátéknál meg az analfabétáknak, mert nem képesek maguktól kitalálni 1v1 taktikát a győzelemre.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Nortonor

1 éve 5 hónapja #264912 Írta: Hunyadi_Loveszdandar
Megválaszolva: Hunyadi_Loveszdandar

Nortonor beküldte: Egy-két hónapon belül beújítok egy új PC-t és egy GTX 1070-et (vagy 1080-at)

Sok szerencsét! Elég durván elszálltak GPU fronton is az árak és mindennapos a készlethiány... :(
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Nortonor

1 éve 5 hónapja #264913 Írta: Bhalangir
Megválaszolva: Bhalangir

Nortonor beküldte: Egy-két hónapon belül beújítok egy új PC-t és egy GTX 1070-et (vagy 1080-at) nyilván azzal majd mást fog mutatni.

A 1070-ek 150eFt körültől kezdődnek 200eFt magasságokig, a 1080 200eFt-tól 325eFt magasságáig. Nem tudom meddig tartanak majd ki ezek a configok de sajnos most a piacon irreálisak ezek az árak. Mit akarsz játszani vele aminek kell ekkora erőmű és meg is éri a játék, hogy beruházz erre? Csak érdekel, semmi negatív nincs a kérdés mögött.

"Tükörbe nézünk
De önmagunkba soha
Mindig más a hibás
Mindig más ostoba"

1 éve 5 hónapja - 1 éve 5 hónapja #264914 Írta: Nortonor

Bhalangir beküldte:

Nortonor beküldte: Egy-két hónapon belül beújítok egy új PC-t és egy GTX 1070-et (vagy 1080-at) nyilván azzal majd mást fog mutatni.

A 1070-ek 150eFt körültől kezdődnek 200eFt magasságokig, a 1080 200eFt-tól 325eFt magasságáig. Nem tudom meddig tartanak majd ki ezek a configok de sajnos most a piacon irreálisak ezek az árak. Mit akarsz játszani vele aminek kell ekkora erőmű és meg is éri a játék, hogy beruházz erre? Csak érdekel, semmi negatív nincs a kérdés mögött.

Nem 1-2 évre veszek kártyát, tudom hogy irreálisak az árak most, ezért várok még vele egy kicsit. Meg ha már összerakok egy ütős konfigot (i7 7700k, 16GB ram stb) akkor ahhoz olyan kártyát is választok amire évekig nincs gondom. Egyébként a Forza 7 pl. az egyik olyan játék amivel szívesen játszanék és annak azért van gépigénye.

peterbadbone beküldte: Hali!

Billentyűzet + egér vásárlás előtt vagyok. Nézegettem már alsóbb kategóriás gamer eszközöket, a kérdésem az lenne, hogy ki mit használ, milyen tapasztalataitok vannak ezekkel kapcsolatban? Én egy Acme Aula Dragon Tooth + Acme Aula Tantibus kombót nézegettem, ez kb a max árkategória nálam és erről egész jó véleménnyel voltak. De ha tudtok ajánlani valami frankó alternatívát azt megköszönném!

Nálam egy Razer Deathadder 3,5G illetve egy Cougar 200k feszít. Én az egérre mindenképpen többet szánnék a helyedben, egy belépő szintű Logitech vagy SteelSeries egeret már kapsz olyan 10 ezer körül, ebben az árkategóriában sajnos nincsenek ötleteim mi érné meg egér ügyileg. A billentyűzet jónak tűnik.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bhalangir, peterbadbone

1 éve 5 hónapja #264935 Írta: laciqwer1
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

mielött vásárolnál jotanács 7700kt ne vegyél, nem éri meg, inkább 1151(300) alaplapal és ott akár egy 6magos i5 vagy egyböl lehet i7 is, de jobban megéri mint a 4magos i7 árban ugyan ott van ha van is különbség az nem egetrendegetö ekkora tételnél, várhatóan legjobban azért ryzen-t éri meg veni hamarosan befut a 2-es szériája és még 4év-ig az am4 támogatást kap ahogy már a 1151 nem kap csak a 1150(300) de utobbi kitudja meddig intel és az ö gyerekes játszadozásai miatt.

Végjátéknál meg az analfabétáknak, mert nem képesek maguktól kitalálni 1v1 taktikát a győzelemre.

1 éve 5 hónapja #264938 Írta: dobilaci
Megválaszolva: dobilaci
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

Nalam is Cougar 200k a billentyuzet. Az egerem pedig Roccat Lua.

"Dobilaci fórumbiztonsági őr a példaképem." by Wotinfo-s troll re-reg
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: peterbadbone

1 éve 5 hónapja #264956 Írta: Hunyadi_Loveszdandar
Megválaszolva: Hunyadi_Loveszdandar

Nortonor beküldte: ha már összerakok egy ütős konfigot (i7 7700k, 16GB ram stb)

Mindig örök kérdés, hogy ha az ember nem munkára veszi a gépet, akkor mikor várjon vagy vágjon bele.
Szerintem most kifejezetten rossz csillagzata van a vásárlásnak... Hogy lesz-e még ennél is lejjebb, azt persze nem tudom, de:
1) a DDR4 ramok böszme drágák
2) a GPU-k is inkább bányásznak

Aztán most jön majd a Ryzen2 meg ki tudja Intel mit lép és előrehozza-e a következő generációt - bár még így is szenved.

1 éve 5 hónapja - 1 éve 5 hónapja #264962 Írta: dobilaci
Megválaszolva: dobilaci

Hunyadi_Loveszdandar beküldte:

Mindig örök kérdés, hogy ha az ember nem munkára veszi a gépet, akkor mikor várjon vagy vágjon bele.
Szerintem most kifejezetten rossz csillagzata van a vásárlásnak... Hogy lesz-e még ennél is lejjebb, azt persze nem tudom, de:

Aztán most jön majd a Ryzen2 meg ki tudja Intel mit lép és előrehozza-e a következő generációt - bár még így is szenved.

Most, hogy csokkent a bitcoin ara, hirtelen sok lett az elado hasznalt kartya a piacon. Az olyan eladoktol kell ovakodni aki egyszerre tobb kartyatol akar megszabadulni mert azok a gpu-k bizony a banyaban guriztek.

A DDR4 is nevetsegesen draga.

Engem a Ryzen-ek sem gyoztek meg, hiaba a sok mag/szal, mezei user nem fog belole profitalni, talan majd 1-2 ev mulva mire a szofverfejlesztok is raallnak, hogy a progik kihasznaljak a proci teljes erejet.

Tavaly gondolkoztam gepfejlesztesen es rajottem, hogy felesleges platformot valtanom, cpu csere i5 4590---> i7 4790k, gpu csere GTX 970--->GTX 1080, ram bovites 8gb--->16gb, monitorcsere 24" full hd---->27" 2560*1440p boven eleg volt.

Legujabb jatekok is 2k-ban futnak fullos grafikaval, WoT-hoz magahoz meg totalisan overkill. Az elvkovetkezendo 2-3 evben nem szandekozom hozzanyulni.

Ja, a graf kartyak ara ugy elszallt, hogy most profittal el tudnam adni hasznaltan a kartyamat. 100-120£-al tobbe kerul most mint amikor vettem (tavaly Black Friday-kor). :cheer:

"Dobilaci fórumbiztonsági őr a példaképem." by Wotinfo-s troll re-reg

1 éve 5 hónapja #264975 Írta: Nortonor
Na én pedig az elmúlt 3 évben nem költöttem semmit gépfejlesztésre szóval most itt az ideje. Nem agyalok azon, hogy megéri-e most vagy épp nem éri meg belevágni mert simán lehet, hogy még inkább drágulnak az árak ha várok, de ugyanakkor a fordítottja is megeshet. Kb. márciusra meglesz a teljes keret a konfigra, addig még bármi megtörténhet.

A bitcoin újra erősödik,épp ezért videokártya piac egy nagy fekete ló lesz még a közeljövőben, a memóriaárak viszont egyes elemzők szerint az első negyedévben csökkenhetnek.

1 éve 5 hónapja #264976 Írta: laciqwer1

Hunyadi_Loveszdandar beküldte:

ryzen2 igen most jön február elején,
intel mit hozon elörébb? multév elején megjelent a kaby-lake ami-re most kelelt volna jöjön uj generácio ami bejöt majdnem félével elöbb mert a ryzen-re kellet lépni, most nyár közepé-ig tuti nem várható uj generáció-s intel, coffe-lake kint van már árban és tudásban veri a kaby-lake-et , pont emiatt jelenleg nem éri meg vásárolni uj gépként kaby-lake-et inkább egy coffe-lake i5 amit késöbb még leeht majd böviteni i7-re de ez az i5 már 6magos , ami azért jobb mint a kaby 4magos i7-e. meg jövöre nézve fejleszthetöbb is,

ram árak a kartelezés miatt nem fognak lemenni még 1-2év-ig tuti, most rááltak a vga gdd6 chip gyártására de jelenleg gdd5 gdd5x hbm2 kéne a vga-khoz ez is hozzá járul nem csak a bányászás a vga árak drasztikus növekedéséhez, és magas árához.
persze ha vna pénz akkor lehet most venni jo gépet, ha kevés van akkor is alap gamingre 1050ti-al i3-8100-al elehet lenni 8gb rammal.
az , hogy érdemes-e várni hát nem hiszem, szerintem nyár-ig ha lesz is enyhülés az max 2-3%-os csökenés, de utána megindulnak felfelé megint 10-20%-al ujra majd 5%enhülés karácsonykor , én erre számitok a jelenlegi dolgok állása szerint,
tehát huzni lehet az idöt de jelnleg max drágább lesz a ma kinézet konfig, nem olcsobb,

dobilaci
bitcoin ára? az hgoy jön a vga-k hoz?
bitcoin-t célhardverel asic-al bányásznak

ETH ára csökent 400dolárt , de 2017 decemberben 500doláros árfolyamon volt ez 2018 január 15-re 1400dolárosra felment mainap 1040dollár ez még igy is inkább növekedés mint csökenés,

és a ryzenek nagyon jok lettek , ha nem lenne az nem vennék enyien ráadásul az intelsem hozot volna fél-ével elöre uj generáció-t . ugye intelnél évente 1generáció volt nah de 2017-ben 2 is jött, mivela ryzen késöbb jelentmeg mint amti az intel tervezet kiadni az ávben igy ujat kellet csinálni és mondhatni 7év után csináltak is valamit nem csak foltozgatak toldozgatak hanem megeröltetétk magukat.
intelnél teljesen kiszámithatatlan a 1151 meddig lesz még jo és abbol sis a 300-as és nem e jön majd 400-as ami a 9gen procikat viszi és a 300 és 200 nem, addig amd nél az am4 foglalat mgé 4év-ig 100%-hogy fog kapni uj proceszort maximum bios update szükséges, nah meg árérték arányban is megéri a legerösebb ryzen ez évi uj ára 92e ft lesz az is 8mag 16szálas addig intel ez ellen max 6mag 12szálást jo ha nyomot áron találsz majd félév mulva.
tuning és játékoknál is kijön a különbség, min fps-t kell nézni és hogy melyik menyire stabil és ez utobbi ketöben a ryzen nagyon is jobb mint az intel.

1 éve 5 hónapja #264979 Írta: Bhalangir
Megválaszolva: Bhalangir

laciqwer1 beküldte:

dobilaci

Úgy, hogy nem csak bitcoint bányásznak, hanem mást is, amihez vásárolják a VGA-kat, ami így nyersanyagot és piaci gyártási kapacitást vesz el a hagyományos gamer piacról és áremelkedéshez vezetett, ezért vannak elszállva az árak és dobilaci írása szerint idén sem várható árcsökkenés.

A botcoin csak azért érdekes, mert az utóbbi időben ennek a crypto valutának emelkedett legdinamikusabban az ára, vagyis aki bányászik az erre váltja át a kitermelt más valutáját, így jelenleg a trendeket a bitcoin ármozgásához mérten jól lehet modellezni.

"Tükörbe nézünk
De önmagunkba soha
Mindig más a hibás
Mindig más ostoba"
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Nortonor, dobilaci

1 éve 5 hónapja #264980 Írta: Matt__Kirby
Megválaszolva: Matt__Kirby

Bhalangir beküldte:

laciqwer1 beküldte:

dobilaci

Úgy, hogy nem csak bitcoint bányásznak, hanem mást is, amihez vásárolják a VGA-kat, ami így nyersanyagot és piaci gyártási kapacitást vesz el a hagyományos gamer piacról és áremelkedéshez vezetett, ezért vannak elszállva az árak és dobilaci írása szerint idén sem várható árcsökkenés.

A botcoin csak azért érdekes, mert az utóbbi időben ennek a crypto valutának emelkedett legdinamikusabban az ára, vagyis aki bányászik az erre váltja át a kitermelt más valutáját, így jelenleg a trendeket a bitcoin ármozgásához mérten jól lehet modellezni.

Botcoin :troll:
Bhala alkottál egy új fogalmat:)

A Bűnvadászok tagfelvételt hirdet. Részletek PM-ben
Toborzói videó:

www.twitch.tv/v...303643
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bhalangir

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.