Jelenleg 474 vendég és 7 tag online

Hardveres kérdések, problémák

1 éve 5 hónapja - 1 éve 5 hónapja #262711 Írta: Nortonor
Megválaszolva: Nortonor
Mivel a Gamer PC-s topicot nem találom ezért ide írok.

Monitorvásárláson gondolkozom, viszont szívesebben fogadom a személyes tapasztalatokat és véleményeket a már meglévő monitorokról mint az árukereső szűrt linkjeit. ;)

A kategória amiben nézelődöm:
  • 23-25 col
  • max 60e forint
  • minimum full HD (1920x1080) felbontás
  • 0-5 ms válaszidő

Szóval ha valaki épp egy hasonló paraméterű monitor előtt ül, akkor a típusmegnevezés mellett jöhet róla minden infó, hideg és meleg egyaránt!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 5 hónapja #262715 Írta: Sztyopa
Megválaszolva: Sztyopa

Nortonor beküldte: Mivel a Gamer PC-s topicot nem találom ezért ide írok.

Monitorvásárláson gondolkozom, viszont szívesebben fogadom a személyes tapasztalatokat és véleményeket a már meglévő monitorokról mint az árukereső szűrt linkjeit. ;)

• 23-25 col
  • max 60e forint
  • 0-5 ms válaszidő

Szóval ha valaki épp egy hasonló paraméterű monitor előtt ül, akkor a típusmegnevezés mellett jöhet róla minden infó, hideg és meleg egyaránt!

Szerintem mindegy a márka, csak ismert legyen, viszont ami fontos, hogy milyen csatlakozók vannak a monitoron(dvi,vga stb..).
Már többször belefutottam ilyenbe, hogy az új videokártyákon nincsen vga, a monitorhoz meg csak az a jó, oszt lehetett rohangálni átalakítókért, hogy össze lehessen hozni a két ketyerét.

"A nyúlon túl? Nem! A nyúl az!"

1 éve 5 hónapja #262724 Írta: dwarken_1
Megválaszolva: dwarken_1

Nortonor beküldte: Mivel a Gamer PC-s topicot nem találom ezért ide írok.

• 23-25 col
  • max 60e forint
  • 0-5 ms válaszidő

Én most karácsonykor kaptam egy LG 23MP68VQ kb. 43000 Ft volt, valahol drágább.
1920×1080, IPS, 23,5", 5ms .
Kicsi a keret körben, stabil a talp, minden szögből szépek a színek. Film nézésre is baba.
Alul nincsenek gombok egy darab jostick-ot kapsz. Azzal könnyen beállítható. Magyar menü nincs.

A fa nem üt vissza.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Nortonor

1 éve 5 hónapja #262752 Írta: Nortonor
Megválaszolva: Nortonor
Köszönöm!

A csatlakozón én nem problémázok, van egy fióknyi kacatom aminek szerves részeit képzik a különböző átalakítók.

Várom persze a további észrevételeket és megjegyzéseket is a témában.

1 éve 5 hónapja #262890 Írta: robertgida
Megválaszolva: robertgida
prohardver.hu/h...g.html

prohardver.hu/h...l.html

Föleg inteleseket érinti a próbléma!!!!

1 éve 5 hónapja #262893 Írta: dwarken_1
Megválaszolva: dwarken_1
Sziasztok segítséget szeretnék kérni konzollal kapcsolatban.
A gyermekemnek áprilisban lesz szülinapja és ps4-et kért.
Akinek van tapasztalata segítsen, hogy xbox one vagy ps4-et vegyek.
Melyik menü egyszerűbb, használhatóság, játékok ára, média lejátszás stb...

A segítséget előre is köszönöm.

A fa nem üt vissza.

1 éve 5 hónapja #262898 Írta: robertgida
Hát attól függ kinek milyen az igénye.ha a 2 közül kellene választani,ps4 inkább.

1 éve 5 hónapja #262901 Írta: jamon_serrano
Megválaszolva: jamon_serrano

dwarken_1 beküldte: Sziasztok segítséget szeretnék kérni konzollal kapcsolatban.

Mind a két géphez volt szerencsém, nekem kellett beüzemelni. Azt kell mondjam, hogy az xbox-ot egyszerűbb elindítani, és nekem a menüje is kezelhetőbbnek tűnt. Nekem a ps4 elindítása se okozott túl nagy nehézséget, de azért a könyvét nézni kellett először, mert nem volt teljesen egyértelmű. Arra nem emlékszem, hogy 4K-s képet tud-e(de majdnem biztos vagyok benne, hogy igen), a ps4 tud.
Az xbox emlékeim szerint jóval olcsóbb volt, 120k körüli, amiben vagy benne volt már a kamera, vagy külön kellett megvenni. Xbox-hoz nincs vr headset. A ps4 több boltból összeválogatva, mindenhol az akciókat figyelve 220k lett(erre jobban emlékszem, ez még friss :) ). Ha nem így vesszük, simán 300 is lett volna.
Az xbox-hoz vannak olyan játékok, amiknek a vezérlése testmozdulatokkal történik, azaz a gyerek úgy játszik, hogy integet, ugrál, hajlong, gyakorlatilag tornázik közben, és ezt ráadásul egyszerre többen is tehetik, ketten minimum. Szerintem ez hatalmas dolog. Lehet, hogy ps4-hez is vannak ilyen játékok, csak nem véletlen, hogy ahhoz is van kamera, bár lehet, hogy csak a vr sisak mozgását figyeli, ennek utána kell nézni. A wot szempontjából azt hiszem mindegy lesz, melyik gépet veszed.

1 éve 5 hónapja #262904 Írta: robertgida

jamon_serrano beküldte:

dwarken_1 beküldte: Sziasztok segítséget szeretnék kérni konzollal kapcsolatban.

Mind a két géphez volt szerencsém, nekem kellett beüzemelni. Azt kell mondjam, hogy az xbox-ot egyszerűbb elindítani, és nekem a menüje is kezelhetőbbnek tűnt. Nekem a ps4 elindítása se okozott túl nagy nehézséget, de azért a könyvét nézni kellett először, mert nem volt teljesen egyértelmű. Arra nem emlékszem, hogy 4K-s képet tud-e(de majdnem biztos vagyok benne, hogy igen), a ps4 tud.
Az xbox emlékeim szerint jóval olcsóbb volt, 120k körüli, amiben vagy benne volt már a kamera, vagy külön kellett megvenni. Xbox-hoz nincs vr headset. A ps4 több boltból összeválogatva, mindenhol az akciókat figyelve 220k lett(erre jobban emlékszem, ez még friss :) ). Ha nem így vesszük, simán 300 is lett volna.
Az xbox-hoz vannak olyan játékok, amiknek a vezérlése testmozdulatokkal történik, azaz a gyerek úgy játszik, hogy integet, ugrál, hajlong, gyakorlatilag tornázik közben, és ezt ráadásul egyszerre többen is tehetik, ketten minimum. Szerintem ez hatalmas dolog. Lehet, hogy ps4-hez is vannak ilyen játékok, csak nem véletlen, hogy ahhoz is van kamera, bár lehet, hogy csak a vr sisak mozgását figyeli, ennek utána kell nézni. A wot szempontjából azt hiszem mindegy lesz, melyik gépet veszed.

xboxhoz igen vannak azok a kiegészitök,a kinect,de annak már vége.Microsoft leállt a gyártással,és meg is szünik nemsokára. prohardver.hu/h...t.html
De ps4hez is vannak ilyenek,Move Controller ,camera,stb

1 éve 5 hónapja #262906 Írta: jamon_serrano
Megválaszolva: jamon_serrano

robertgida beküldte:

jamon_serrano beküldte:

xboxhoz igen vannak azok a kiegészitök,a kinect,de annak már vége.Microsoft leállt a gyártással,és meg is szünik nemsokára. prohardver.hu/h...t.html

Ezt nem tudtam. Unokaöcsém ilyen szerencsés, hogy mind a kettő van neki. Az xboxot kb. 2 éve kapta, a ps4-et most. Tény, használtan láttam csak olyan kamerát, amire gondolok, 9000 ft. Kimegy a divatból a mozgás? :( Ez egy kiváló koncepció volt... Kár érte... Igaz, a gyógyszergyárak ennek örülnek jobban...

1 éve 5 hónapja #262907 Írta: robertgida

jamon_serrano beküldte:

robertgida beküldte:

jamon_serrano beküldte:

Ezt nem tudtam. Unokaöcsém ilyen szerencsés, hogy mind a kettő van neki. Az xboxot kb. 2 éve kapta, a ps4-et most. Tény, használtan láttam csak olyan kamerát, amire gondolok, 9000 ft. Kimegy a divatból a mozgás? :( Ez egy kiváló koncepció volt... Kár érte... Igaz, a gyógyszergyárak ennek örülnek jobban...

Wii konzolhoz több kontroller volt azért.Ott a játékok 90% mozgásérzékelös volt ugrálni,csapkodni,hadonászni kellet :d3:

1 éve 5 hónapja #263329 Írta: Ender
Megválaszolva: Ender
Plusz SSD beszereléséhez szeretnék segítséget kérni. A helyzet a következő; van egy Dell Inspiron 3542-es gépem, amibe a DVD meghajtó helyett szeretnék egy SSD. Konkrétan az ADATA SU800 256GB -os verziót néztem ki magamnak. A probléma az, hogy még sosem szereltem DVD meghajtó helyére SSD-t, úgyhogy ebben szeretnék segítséget kérni. :thx2:

Ugye kell hozzá egy passzoló keret, mondjuk ez . Ha minden igaz, ebbe kell beleraknod a lemezt és az eltávolított DVD-meghajtó helyére visszacsúsztatni, plusz visszacsavarozni. Ekkor elvileg készen is vagyunk, ugye (leszámítva az eltérő színű fedlap cseréjét, ha nagyon zavaró)? Javítsatok ki, ha valamit rosszul tudok. :)

Továbbá hol tudnám azt megnézni, hogy a gépnek hányas SATA verziója van (az SSD-é 3as), azaz mennyire lesz képes kihasználni a gép az elméleti maximumot?

The enemy's gate is down!
Melléklet:

3. GM: Pz. III/IV, Chi-Nu, Chi-Nu Kai, Pz. IV H, T-34, M4, Pz. T 25, Crusader, T67, Chaffe, StuG III G, Strv m/42, Leopard, M4A3E2, M4A3E8, T37, Type 64, KV-85, T-34-85M, Cromwell, VK 28.01, Comet, T20, T71 DA, T71 CMCD, LTG, Leo, E 25, Panther/M10, T25/2, T25 Pilot Number 1

1 éve 5 hónapja #263336 Írta: robertgida
SDD sata 3as csatival van.A dvd meghajtó ami bentvan a gépbe nálad,tutti nem sata 3as.
Call of Duty-Infinite Warfare játékot tavaly,karácsony után szedtem le.63GbB a játék.Gépem viszi röühögve.Oprendszer 250gbos vinyon van nálam,mellete 2db 500GBos,és egy 2000GB vinyo van.Játéknak kellet 130GB hely.Arra akarok kilyukadni,sdd-t tárolásra ne vegyél.Egy az,drága is,föleg a laptopba,amenyiért te veszel egy 500gb-os sdd-t,kapsz belöle röhögve egy 1 vagy 2 terrás vinyot.Ha azt mondod hogy oké,amire az oprendszert pakolod,oda sdd,azt megértem ,de tárolásra felesleges.Amúgy a szerelés megvan kb 2 perc alatt.Dvd meghajtot álltalába 1 csavar fogja alul valahol,vagy kipatinthatós,csati le róla,sdd vagy vinyo csati rá,belököd a helyére,rögzited,azt kész.De.....lehet az elején nem fogja felismerni,inicializálást meg kell csinálni rajta,mert semit se tudsz csinnálni majd,gép se jelzi ki,nem ismeri fel,formázni se tudod.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Ender

1 éve 5 hónapja #263339 Írta: Kesumisu
Megválaszolva: Kesumisu
Hali!

Én az ünnepek alatt bővítettem az unokaöcsém laptopját egy ssd-vel. Az ssd-t célszerűbb a belső Hdd helyére tenni, a hdd-t meg az átalakítóval a cd helyére. Előfordul, hogy másképpen nem is működik.
Az unokaöcsém laptopjában sata 2-es csati van, beletettem egy adata su700-as 120Gb-os ssd-t(ez sata 3), újratelepítettem. Brutál gyors lett, ég és föld a különbség. Telepítés után ment bele az átalakítóval a régi winyó. (azért csak utána, mert így a telepítő nem a hdd-re tette a boot fájlokat).

Ender beküldte: Plusz SSD beszereléséhez szeretnék segítséget kérni. A helyzet a következő; van egy Dell Inspiron 3542-es gépem, amibe a DVD meghajtó helyett szeretnék egy SSD. Konkrétan az ADATA SU800 256GB -os verziót néztem ki magamnak. A probléma az, hogy még sosem szereltem DVD meghajtó helyére SSD-t, úgyhogy ebben szeretnék segítséget kérni. :thx2:

Ugye kell hozzá egy passzoló keret, mondjuk ez . Ha minden igaz, ebbe kell beleraknod a lemezt és az eltávolított DVD-meghajtó helyére visszacsúsztatni, plusz visszacsavarozni. Ekkor elvileg készen is vagyunk, ugye (leszámítva az eltérő színű fedlap cseréjét, ha nagyon zavaró)? Javítsatok ki, ha valamit rosszul tudok. :)

Továbbá hol tudnám azt megnézni, hogy a gépnek hányas SATA verziója van (az SSD-é 3as), azaz mennyire lesz képes kihasználni a gép az elméleti maximumot?

>>> Kesumisu MOD Pack leírás és letöltés <<<
"Hülye lehet az ember, én is szoktam hülye lenni. Talán többször is mint kellene, de bunkónak, Barátom! Bunkónak születni kell!"
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Ender

1 éve 5 hónapja #263341 Írta: robertgida
Ja,nvida vgat használoknak,idén az nvidia megszünteti a 32bites rendszerekhez a driver frissitést,és csakis 64bites rendszerü lesz.

nvidia.custhelp.../4604/

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.