Jelenleg 289 vendég és egy tag online

Hardveres kérdések, problémák

1 éve 8 hónapja #245687 Írta: wotman4000
Megválaszolva: wotman4000

Jacktor beküldte: Na, sajnos korán ittam a medvére, ma reggelre visszajött a probléma.
Lehúztam alaplapról az előlapi kábelt és hátradugtam mindent, dettó.
Lehúztam csak a billentyűzetet, dettó.
Most a rádiós cucc stickje van csak bedugva hátul, így elindult, de mikor másik hátsóban volt azzal sem sikerült.

A bios verzióm most MSI Live Update szerint: MS-7A34 A.10. Hogy ez megegyezik-e a leg"frissebb" elérhető bios-szal, passz (7A34vA4) de majd lefrissítem, illetve nyomok egy defaultot is, stb.

szerk.: na gyorsan még csináltam egy bios default loadot, utána elindult a rendszer minden gond nélkül, de hogy ezt meg tudja-e ismételni azt már nem volt időm kipróbálni.

Régi amds asus deszkával én meg is szivtam.BT adapter,egér,bill,infra,wifi usb-n,meg úgye kevés volt az usb kimenet(4) usb elosztót vettem.1-1.5évig minden oké volt,egyik nap bekapcs gép,se egér,se bill,se semmi ami usb-s volt nem müködöt.Elszállt az alaplapi usb vezérlö.usb kábelnál amugy 1-1.5m-es még ok,jóó,lehet kapni 2.5m-eset is,de már nem éri meg.Mivel hossszú a kábel nagyobb áramerösség is kell neki.Anno wifi adapternél vettem 4db 2.5meset mert ki kellet vezetnem a házból a wifi vevöt,2 nap után megadta magát.Visszavittem üzletbe,kicserélték,másik 1 nap után halt be.Utánanéztem ,és mindenhol azt irták hogy a hosszú usb kábel okozza a hibát.KJelenlegi alaplapomnál most 6usb alaplapon,hátul,+ 2 a háznál elöl,3at használok csak.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 5 hónapja #252807 Írta: Jacktor
Megválaszolva: Jacktor
Van egy 3,5-es jack dugós és egy usb stick-es bluetooth-os fülesem.
Hogy tudom megoldani hogy mindkettőn ugyanaz szóljon? :) (alaplap: MSI B350 PC MATE)

1 éve 5 hónapja - 1 éve 5 hónapja #252813 Írta: Sat_Okh
Megválaszolva: Sat_Okh

Jacktor beküldte: Van egy 3,5-es jack dugós és egy usb stick-es bluetooth-os fülesem.
Hogy tudom megoldani hogy mindkettőn ugyanaz szóljon? :) (alaplap: MSI B350 PC MATE)

Szia!
Azt hiszem itt ... jobb felső menü (spec. beállítások )
Melléklet:

1 éve 5 hónapja - 1 éve 5 hónapja #252815 Írta: Jacktor
A hangforrás ugyanaz lenne értelemszerűen (pl. egy film ami a gépen megy). Ráadásul ez a fenti panel csak a jack-re vonatkozik szerintem.

1 éve 5 hónapja #252816 Írta: matyiabagoly
Megválaszolva: matyiabagoly

Jacktor beküldte: A hangforrás ugyanaz lenne értelemszerűen (pl. egy film ami a gépen megy). Ráadásul ez a fenti panel csak a jack-re vonatkozik szerintem.

Külső programmal lehetséges egy hangforrást több kimenetre küldeni.
A google ezt dobta ki nekem:
www.vb-audio.co...ex.htm
Elvileg ingyenes, egy próbát megér.

1 éve 5 hónapja #252821 Írta: Jacktor
Kössz, kipróbálom este.

1 éve 5 hónapja - 1 éve 5 hónapja #252836 Írta: leonprof
Megválaszolva: leonprof
Nem kell semmi külső progi.

Jobb klikk az óra mellett a hangszóró ikonra, majd "Rögzítőeszközök"
Keress olyasmit hogy "stereó keverő". Ha tiltva van, akkor engedelyezd és tedd alapértelmezett eszközzé.
Ennek a tulajdonságain belül katt a "Figyelés" fülre és ott válaszd ki az USB cuccot. Majd OK.
Majd menj át a "Lejátszás" fülre, és ott tedd alapértelmezetté a 3,5 jack-es motyót.
A két cucc hangerejét a Tulajdonságok lapon a jelszint füleken tudod beállítani. Az USB-s eszközé lesz természetesen a "sztereo keverő" eszközhöz tartozó jelszint.
Kipróbáltam egy 3,5es fülessel és egy usb hangszóróval, faxául megy.

Néhány esetben szükség lehet a kizárólagosság kikapcsolására. Ezt mindkét eszköz tulajdonságainál a speciális fülön kell kivenni a pipát a "kizárólagos mód" alól.

Ha angol rendszered van, akkor "stereo mix" vagy "wave out mix" néven lesz.
Ha tradícionális kínaira van állítva a rendszered, akkor meg úgy csinálod ahogy tanultad. :d3:
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Leopardusz

1 éve 5 hónapja #252971 Írta: Jacktor
Köszi leon, de már későn olvastam a kommented és kipróbáltam a matyi által javasolt programot, ami be is vált, ráadásul faék egyszerűségű :D
Van ugyan pár tizedmásodperces csúszás a két füles közt (a 2. később kapja a hangot), de ez a Windows vezérlése miatt van ha jól tudom és nem javítható (mondjuk észre sem vehető szerintem).

1 éve 5 hónapja #252985 Írta: Morphus101
Megválaszolva: Morphus101
es a leon altal javasoltat is kiprobaltad?

1 éve 5 hónapja #252989 Írta: Jacktor
Még mielőtt írtam ide, kínlódtam azzal a megoldással is, de akkor nem igazán akart sikerülni, nem volt egyértelmű a másik leírás. A lényeg hogy most jó úgyhogy nem nyúlok már hozzá.

1 éve 5 hónapja #253000 Írta: rezsi70
Megválaszolva: rezsi70
Egy kis segítség kérésért csatlakozhatok füles témában?

Bluetooth fülest használok, amit az audio eszközök menüben két eszközként jelenik meg: fejhallgató, és fejbeszélő.
A fejhallgató opciót elsőre soha sem engedi kiválasztani, csak más eszköz kiválasztása majd a füles újraindítása után.
Ebben az állásban borzasztó szarul szól, illetve ha kikapcsolom, akkor pl a WOT újraindul.

Bluetooth szabvány frissítve, a füles telepítése rendben (Dr Beats Solo 3)

Milyen beállítási probléma okozhatja ezt?

Asus ProGamer alaplap és az ehhez tartozó Realtek hangvezérlés van.

köszi

Rezsi

1 éve 3 hónapja - 1 éve 3 hónapja #258277 Írta: LisztQkac
Megválaszolva: LisztQkac
Nem akarok új témát nyitni de a kérdésem majdnem megállja itt is a helyét. Szóval röviden a lényegre.

A laptopom aminek felbontása 1366x768 és vennék egy Full HD monitort akkor a laptop képe a monitoron Teljes képernyős módban vagy keretbe jelenne meg ? (Ez egy Lenovo G50-es egy nvidia GeForce 820M Dedikált kárttya is van benne pluszban de szerintem ennek ez a max felbontása)

1 éve 3 hónapja - 1 éve 3 hónapja #258280 Írta: Ergil
Megválaszolva: Ergil

attila651031 beküldte: Nem akarok új témát nyitni de a kérdésem majdnem megállja itt is a helyét. Szóval röviden a lényegre.

A laptopom aminek felbontása 1366x768 és vennék egy Full HD monitort akkor a laptop képe a monitoron Teljes képernyős módban vagy keretbe jelenne meg ? (Ez egy Lenovo G50-es egy nvidia GeForce 820M Dedikált kárttya is van benne pluszban de szerintem ennek ez a max felbontása)

Ha a chip támogatja a felbontást akkor külső megjelenítőn (monitor, projektor) tudod teljes képernyőben használni gond nélkül még akkor is, ha nagyobb a felbontása (így használjuk pl. az irodában)
3D-ben viszont nem biztos, hogy lesz a kártyának elég teljesítménye, hogy egy játékot nagyobb felbontásban rendesen meghajtson (elég fps-t adjon) valószínű a játékok (legalább is a wot) akadni fog.

Edit: ha nagy asztali felületre van szükséged, akár használhatod a monitort és a notebookot együtt. pl. böngészel az egyiken és filmet nézel a másikon

Wings of Turul [WOT]

1 éve 3 hónapja #258284 Írta: LisztQkac
Megválaszolva: LisztQkac
Köszi a választ.
3D játék WOT és Euro Truck Szimulátor 2 használom mást nem. Akkor inkább veszek 1366x768 felbontású monitort azzal nem lehet probléma.

1 éve 3 hónapja #258312 Írta: matyiabagoly
Megválaszolva: matyiabagoly

attila651031 beküldte: Köszi a választ.
3D játék WOT és Euro Truck Szimulátor 2 használom mást nem. Akkor inkább veszek 1366x768 felbontású monitort azzal nem lehet probléma.

Nekem Geforce 720M van a laptopban és FullHD (1920x1080)monitoron játszom, eddig nem volt vele gond, sőt így sokkal jobb.

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.