Jelenleg

33
látogatónk van

Tankos Apukák Fóruma #3

7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #200181 Írta: Katjaton
Megválaszolva: Katjaton

Cetli elfogadva. :lol:
Nagyon jól néznek ki, hiába reggeliztem már, megint beindult a nyáltermelésem. Hétvégén úgyis megyünk a haverokkal beba.. izé relaxálni a Balcsira, szóval egy ideig úgysem próbálkoznék. :)

Hájat lehet a hentesnél venni? :huh:


Ehm ezt nem tudom, mert nekem a fagyasztóban volt még a Kill the pig - challengeből.. :D - egyébként papírba csomagolt zsírral szoktuk készíteni, ez a hájas megoldás új próbálkozás volt... számottevő különbség nincs. :)

Azért mire kijóza..izé--pihened magad megírom a teendőket! Ha mégsem akkor tessen szólni, vagy kézzel inteni (nem be!) :)

Szerk: Azt azért jobb ha tudod, hogy ez egy 3 -4 órát simán igénybe vesz...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Toydolls2, Samy70
Téma zárolva.
7 éve 8 hónapja #200184 Írta: DarkRaven73
Megválaszolva: DarkRaven73
Katjaton Kisasszony!

Magácskának meg hiába írogatok??? Aztaleborultszivarvégitvagymifene :lol:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Katjaton
Téma zárolva.
7 éve 8 hónapja #200185 Írta: treffhetes10
Megválaszolva: treffhetes10

Ehm ezt nem tudom, mert nekem a fagyasztóban volt még a Kill the pig - challengeből.. :D - egyébként papírba csomagolt zsírral szoktuk készíteni, ez a hájas megoldás új próbálkozás volt... számottevő különbség nincs. :)

Nah, azt azért könnyebb lesz beszerezni. Disznó van erre is sok, csak két lábon járnak. :whistle:

Azért mire kijóza..izé--pihened magad megírom a teendőket! Ha mégsem akkor tessen szólni, vagy kézzel inteni (nem be!) :)

Szerk: Azt azért jobb ha tudod, hogy ez egy 3 -4 órát simán igénybe vesz...

Legalább egyszer megpróbálnám. :lol:
De azért is nem akartalak zargatni, mert eddig úgysem tudtam volna nekiállni.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Katjaton
Téma zárolva.
7 éve 8 hónapja #200226 Írta: bodzy
Megválaszolva: bodzy
Rallye !!! Grtulálok ebből kitalálni nem semmi...... Jó látni hogy vannak tájékozottak is azért !! ;) :cheer:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Rallyefan81
Téma zárolva.
7 éve 8 hónapja #200304 Írta: Filler1
Megválaszolva: Filler1
Ha valaki bírja az e-penis méregetést, jelentem, megtaláltam az enyémet. :whistle:

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Toydolls2, CrossMetal1, Szete58, sandorati, Katjaton
Téma zárolva.
7 éve 8 hónapja #200320 Írta: Rallyefan81
Megválaszolva: Rallyefan81

Rallye !!! Grtulálok ebből kitalálni nem semmi...... Jó látni hogy vannak tájékozottak is azért !! ;) :cheer:


Köszi. :) Vonnegut-ot ne hagyd ki. ;)
Téma zárolva.
7 éve 8 hónapja #200376 Írta: greg77
Megválaszolva: greg77
Kedves Fórumozók!
A következő kérdésben kérném meglátásaitokat, javaslataitokat.
Kb. 15,000 csatával a hátam mögött, a játék minden jó és rossz tulajdonsága miatt és ellenére továbbra is játszok vele. Az elmúlt 3 év alatt a szabadidőm és némi anyagi ráfordítás ellenében (prémium fiók, 2-3 prém tank) elértem azt, hogy már rendelkezek pár T10-es járgánnyal is (T-62A, E50M, IS-7, BatChat25), illetve jó pár ágon 9-10-ig szépen fejlesztettem, több nemzetnél viszont nem (3-4, tehát kb. a felénél). Mivel úgy tapasztaltam, hogy a 10-es szint az, ahol igazán élvezem a játékot (meg egál a játék 10-es a 10-es ellen), célomnak tűztem ki, hogy kifejlesztem a lehető legtöbb ágat, amihez ugye XP és kredit kell. Viszont vannak "korlátaim": munka és családi programok mellett csak szabaidőmben érek rá, ami heti kb. 2-5 órát jelent (változó), illetve nem szándékozom HUF-50-100ezreket beleölni az aranyba meg az átváltásokba (prémium fiók / 1-2 prém tank belefér). A kihívás (feladat) és így a kérdés a következő: a fenti kapacitásaim függvényében (idő, pénz) mi az az optimális befektetés, amit javasoltok ahhoz, hogy az eredeti célomat, a minél több ágon magasabb szintű fejlődést (T9-T10-ig) elérhessem? A kérdést inkább matematikai / operációkutatási (optimalizálási feladati) kérdésként tenném fel.
Tudom, többen vannak azon a véleményen, hogy egy adott tanktípust "meg kell tanulni", de azt gondolom, ez inkább "játékbeállítási" kérdés a WG részéről, hogy pl. egy szintugráshoz kell egy adott mennyiségű XP. Pl. 9-ről 10-re kell az adott 9-es kötelezően fejlesztendő moduljaihoz kb 50-100,000 XP, majd a 10-es kifejlesztési XP-je, ami ugye újabb kb. 200,000, azaz összesen kb. 300,000. A WG persze megtehetné azt is, hogy ezt a példaként felhozott 300,000-et megfelezi, vagy megduplázza (ezért mondtam, hogy WG-n múlik), de szerintem ez inkább üzletpolitika, aminek a kérdéskörét nem áll szándékomban itt feszegetni.
Esetleg még eszembe jutott a "bérfejlesztés" is, azaz valakinek "bérbe" kiadnám a fejlesztést (természetesen nem ingyé', hanem valamivel ellentételezném a nyújtott "szolgáltatását", az idő- és energiabefektetését). Van már ilyen megoldás?
Vagy ha mégis a "gold business": CW-ben tudnék-e annyi aranyat keresni, hogy ott is meggyorsítható lenne a fejlődésem? Tudtommal a CW-n való részvételnek is vannak kötelező részvételi követelményei, amikhez nem biztos, hogy jó beugók lennének a "korlátaim" (főleg az időbeni ráérés).
Itt a Wotinfo-n nagyon hasznosnak találtam az alábbi cikket: www.wotinfo.hu/...kiraly - viszont kíváncsi vagyok több, magamhoz hasonló cipőben járó "kolléga" (meló/család mellett, szűkebb szabadidő stb.) saját tapasztalatára.
Érdeklődtem már a Prohardver fórumán is a témában, több-kevesebb sikerrel. Remélhetőleg itt a "Tankos Apukák" között több jó meglátás van a feltett kérdésemre.
Szóval, ki mit gondol? :)
Téma zárolva.
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #200381 Írta: bodzy
Megválaszolva: bodzy
Szia Greg!
Mint gyakorló apuka (5) és mint ex-TFK-s válaszolnék. a választ egy kérdéssel kezdem: mi is a pontos célod?
1: minél több tank kihúzása ?
2: jobb eredmény elérése lehetőség egy nagyobb clánba való bekerülésre?

A válaszaim de ez a saját véleményem:
1: Ha nem Te játszol vele akkor nem fogod megtanulni, mint írtad. Elveszed magadtól a játék "élményét" is és megfejeled azzal, hogy nem lehetsz "büszke" az elért eredményre....
2: nézzük a második lehetőséget. Ha jobb clánba akarsz bekerülni és a valós eredményeid nem tükrözik a számok alapján mutatott teljesitményt az hamar ki fog derülni és búcsút fognak venni Tőled.

Az én javaslatom, az járd végig a rögösebb utat, bár hosszabb és nem biztos hogy eredményes rövid távon de mégis csak a Tiéd lesz.

De akkor nézzük az anyagi részét: mennyit szánsz rá ? ha azt mondod mondjuk egy tank kihúzásáért adsz 5000 goldot, megéri Neked ? Aki elvállalja annak megéri ? egy 10-es tankért számoljunk 200 k xp-t átlagban számolhatsz ha jól megy 800 xp-t csatánként. 200 K osztva 800-al az durván 250 ütközet.
A mostani jájékmenetben számolj egy csatára 8 percet max az azt jelenti 250 / 8 = 31.25 óra !
Ha reálisan nézzük akkor egy átlag ember durván 1000 huf/h -t keres ami a példa ajánlatnál maradva 31 250 Ft. A Te ajánlatod 5000 arany az durván 6000 huf. Beláthatod isten igazából senki nem éri meg.
Mégegyszer nem bántásból irtam csak a számok alapján közelitettem meg a dolgot !

Persze vannak akik elválallják az Accod húzását, de az összegekkel nem vagyok tisztában ! És személy szerint nekem bizots hogy nem érné meg ! Más lene a felállás ha a négy küldetésért megszerezhető tankról lenne szó mert ugye nem mindenki tudja a harmadik vagy negyedik tankot megcsinálni. De egy normál tizes tank nem tartozik ebbe a kategóriába bele !

üdv bodzy
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: lucha_nDall, greg77
Téma zárolva.
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #200383 Írta: greg77
Megválaszolva: greg77
Szia Bodzy!

Köszi a válaszért, sőt :)

Pont egy ilyen számvetésbe kezdtem bele, hogy egy adott ág fejlesztéséhez sacc/kábé mennyi játékkör/játékidő kell, hogy meglegyen az szükséges XP a továbblépéshez. Nagyjából az én számvetésem is így néz ki (6-8-10 perc / játék, 800 XP átlag, 2-300 játék szintugráshoz). Erre írtam, hogy a feltételeket (játékszabályokat), hogy pl. konkrétan mennyi XP kell a továbblépéshez, kizárólag a WG szabja meg, ebbe a játékosnak alapból nincs beleszólása.
Lehet összetett volt a kérdésem, de a célom a minél több ág kihúzása, 10-esek elérése.
A tanktípus megtapasztalással kapcsolatos véleményeddel csak részben értek egyet: úgy vélem, hogy az 1-ről 10-es szintre való eljutásig 10 tankot tapasztalok meg, viszont ha a végén már csak a 10-essel játszok, akkor az adott 10-es paraméterezése fog már csak számítani. Azt gondolom, hogy a pl. a MED-ek esetében ha már megvan 3-4 10-es az úgymond "rögös úton", akkor a többi 10-es MED-nél már nagyjából tudhatom, hogy mire lehet számítani - és tulajdonképpen innen fakad a kérdésem, hogy hogyan lehet a fejlődéseket meggyorsítani. Vagy cáfoljon meg valaki :)
A játékélményből való kimaradásról alkotott véleményt osztom, bár ha a felsőbb szintek (9-10) a cél, akkor engem kevésbé zavarna, ha az alsóbb szinteken kevesebbet időztem.
Klánban / szakaszozásban sajnos nem tudnék nyugodt lelkiismerettel részt venni, mert nem tudom felajánlani azt, hogy lehessen velem számolni / tudjak igazodni másokhoz (egyéni szociális probléma, ilyen a melóm/életem).
A válaszodat egyáltalán nem találtam bántónak, sőt, inkább építő jellegű volt, amiért THX még1x!

Greg
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bodzy
Téma zárolva.
7 éve 8 hónapja #200384 Írta: bodzy
Megválaszolva: bodzy
Greg a fejlődést két féle képpen tudod meggyorsitani .
1: sokat mész prémfiókkal prémtankkal és az ott keletkező tankhoz tartozót Xp-t aranyért átváltod free xp-re, pont most van akcióban az átváltás !

2: normál tank+ prémfiok + a clán által inditott credit bonusz megfejelve az egyéni xp bonusszal
és végül marad a bérenc.... :evil:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: sandorati, lucha_nDall
Téma zárolva.
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #200395 Írta: lucha_nDall
Megválaszolva: lucha_nDall


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.


Szia!
Szólnék én is... de csak hozzátennék Bodzy által írottakhoz. Véleményem szerint, leginkább a teszt szerón tudod eldönteni, hogy melyik tank lehet az, amelyikkel eredményesen tudsz majd játszani, bár ennek előfeltétele, hogy előtte sok-sok csatát játssz le, mert a tapasztalat feltétlen szükséges egy ilyen döntéshez. Szerintem ezzel egyetért a legtöbb játékos. Senki nem született ugyan azokkal a szellemi, fizikális paraméterekkel, mindenki másképp járja ki az utat, vannak receptek, de a sütik se sikerülnek tök egyformára, még ha ua. recept alapján készültek is. Nincs egyforma tehetségünk a helyzetek átlátására, azok gyors és helyes(!) lereagálására. Én például egy lassú játékos vagyok, ezért nem is hajtom az eredményeket és akkor játszom, amikor épp kedvem/időm van, ugyanis a család az első. Sokat próbálgattam, jó pár ágat fejlesztettem, ha olyan adódott, "átugrottam" tankot/tankokat, sokat eladtam-vissza vettem, egy adott cél érdekében. Ha más húzza ki a tankjaidat, nem fogod megtalálni a helyed a csatában, mert csak elméleti síkon fogod tudni, miként kell velük mozogni/harcolni.
Próbáld ki előbb őket, ha van épp teszt szeró, az tök ingyen van! Ráadásul, ott aztán rájössz, hogy mennyi nagyon jó játékos és mennyi tapló van a játékban, főleg tier 10-ben ill. ez utóbbiakkal szemben miként kell viselkedni... :P
Téma zárolva.
7 éve 8 hónapja #200424 Írta: bodzy
Megválaszolva: bodzy

Rallye !!! Grtulálok ebből kitalálni nem semmi...... Jó látni hogy vannak tájékozottak is azért !! ;) :cheer:


Köszi. :) Vonnegut-ot ne hagyd ki. ;)


Azt Rád bizom majd hozzászólásban ;)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Rallyefan81
Téma zárolva.
7 éve 8 hónapja #200434 Írta: Filler1
Megválaszolva: Filler1
12 csata, 25% winrate.... :S


Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Rallyefan81
Téma zárolva.
7 éve 8 hónapja #200442 Írta: Szete58
Megválaszolva: Szete58

12 csata, 25% winrate.... :S



Mesterfokozat győzelemmel? Fordul a szél?! :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Katjaton
Téma zárolva.
7 éve 8 hónapja - 7 éve 8 hónapja #200449 Írta: Xizor111
Megválaszolva: Xizor111
YEEEAAAAAHHH!!! :banana:

Kb. két hónapja csak az MT-15 kellett volna hozzá, nagyjából azóta nincs SPG-TD küldim egyáltalán!
LIGHT-HT másodlagos nélkül lett meg, két hónap alatt javítottam mindkettőt, de az MT-re esélyem sem volt....
Japp és csak le akartam szorzózni. :trollol: :trollol: :trollol:





Jöhet a T-55A!!! :izmena: :izmena: :izmena:
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: CrossMetal1, Rallyefan81
Téma zárolva.
© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.