Jelenleg 257 vendég és egy tag online

KARDS - második világháború kártyajáték PC-re

2 hete 6 napja #287404 Írta: Tökfilkó2017
Megválaszolva: Tökfilkó2017
Naponta több csatát is játszom, szeretnék minél több tapasztalatot gyűjteni a beta teszt alatt.
Jelenleg hadnagy, leutenant szinten vagyok. Vereséggel vissza lehet csúszni a rangok között is.
Az egyik streamer, Bubblebox beszámolt arról, hogy az alpha teszt során tornát is rendeztek.
És aki sokat tesztelt, az 100 csomag kártyát kapott jutalomként. Az 500 lap. Szóval érdemes dolgozni vele, mert akkor pénz nélkül is lehet egy csomó kártyánk, amiből sokféle paklit állíthatunk össze.
Csináltam két érdekesebb képet csata közben. Az egyiknél 1 kör alatt sikerült lezárni a csatát, a másiknál hosszabb volt.
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 hete 6 napja #287409 Írta: _Y0L0_HUN
Megválaszolva: _Y0L0_HUN
Tegnap előtt én is letöltöttem és nekem bejön. MTG feelingje van csak WoT-os behatása. Arra vagyok kíváncsi, hogy mennyi játszhatnak vele, lesz-e belőle valami?
Amúgy én is már a Lieutenant vagyok. Egymás ellen hogyan lehet megmérkőzni?

2 hete 6 napja - 2 hete 6 napja #287411 Írta: Tökfilkó2017

_Y0L0_HUN beküldte: Tegnap előtt én is letöltöttem és nekem bejön. MTG feelingje van csak WoT-os behatása. Arra vagyok kíváncsi, hogy mennyi játszhatnak vele, lesz-e belőle valami?
Amúgy én is már a Lieutenant vagyok. Egymás ellen hogyan lehet megmérkőzni?

Szia!
Minden csata végén feldobja, hogy barát listára felkérheted az ellenfeledet. Én elég sok játékost meghívtam, egy része el is fogadta. Akik feladják a csatát, vagy bunkók meccs közben azokat nem szoktam meghívni. Arra gondoltam, hogy később talán még jól jöhet, ha nem dob be gyorsan ellenfelet. De 1 percet se kell mindig várni.
Jobb felső menüben a legalsó ikon a barátlista. Ott név szerint is rákereshetsz egy másik játékosra.
Ott látható a neveden kívül a sorszámod is.
Majd délután megírom az enyémet, ha érdekel, fejből nem tudom. Név alapján is rákereshetsz, de lehet, hogy szám nélkül nem fog megtalálni. Ha már listán van valaki, akkor látod, hogy online vagy sem. Ha az, akkor meg tudod hívni csatára.

2 hete 4 napja #287450 Írta: Tökfilkó2017
Elég sok csatát játszottam a hétvégén. Captain 1 szintre jutottam, de sok vesztes csatám lett. Egyre többször kaptam ki, és visszabuktam hadnagy 3-ra. Bontottam pár csomag kártyát is.

Volt olyan csatám is, ahol nem simán megvertek, hanem beledöngöltek a földbe. Ellenfelem nem akart kivégezni, végigjátszottuk, míg elfogyott a húzópakli. Mint partravetett hal küzdöttem. Bármit hoztam ki, lenyomta. Talán kíváncsi volt a maradék lapjaimra, vagy azt akarta, hogy adjam fel? Nem tudom. Talán csak minél több lapot akart kirakni, és sebzést kiosztani. Achivement jutalmazzák ezeket.
Mellékletek:

2 hete 1 napja #287488 Írta: Tökfilkó2017
Pakli összeállításhoz olvashattok tippeket:
kardspodcast.co...yin-4/

Van lista, és képekkel együtt illusztrált leírás is.
Érdemes elolvasni, talán tudtok belőle ötleteket meríteni.

Itt is van pár laplista:
steamcommunity....53346/

2 hete 1 napja #287498 Írta: Tökfilkó2017
Újabb magyar videó: Kards csaták:

2 hete 1 napja #287499 Írta: Tökfilkó2017
Személyes élmény:
Sikerült megcsinálnom a mai küldetést. 4 győzelem japánnal. A tegnapi küldetést 4 orosszal meg sem próbáltam, mert új paklit kellene építeni.
Összeakadtam egy General-ral, és sikerült legyőznöm -1/15-re. Ez az első komolyabb skalpom. Utolsó körben nyertem volna, de látta, hogy nem tudja kivédeni, ezért lepakolt a kezéből és feladta. Kicsit sportszerűtlen volt, de sok ilyen játékos van. Megköszönhette volna a csatát, de csak kilépett.
Most Captain II szinten vagyok.

Bontottam újabb paklit az összegyűlt aranyból. Semmi különös, de lett egy FockeWulf-om (szürke), ami még nem volt.

Ha van saját élményetek, akkor írjátok meg!

Mellékletek:

2 hete 16 órája #287504 Írta: _Y0L0_HUN
Jó kis játék, de kicsit megrekedtem. Jelenleg a Major szinten ugrálgatok II-III között. Már vertem meg Field Marshallt, de azon a szinten már nagyon erős paklik vannak csak special és limited kártyákkal. Volt olyan, hogy minden kártyámat eldobatta, vagy amit sikerült lerakni, egyből megölte. Talán ha 3 egységet rakott le, pedig noymtunk vagy 10-12 kört. Lehet nekem is kellene venni paklikat?
A játékban a nevem Lovinho4571, vegyél fel barátnak!

1 hete 5 napja #287561 Írta: Tökfilkó2017
Sziasztok!
Egy kis technikai infó. A KARDS játék jelen van a Discord-on is. Itt több fórum topic-ban sok hasznos infót találni. Érdemes regisztrálni ide is, és megnézni a híreket.
Ma volt szerencsém itt összefutni Bubblebox-szal, aki a játék egy Community Contributora. Leírtam neki pár dolgot, és korrekten válaszolt. Csatolom a képeket, ha valamit érdekel.
Röviden pár dolgot kiemelnék. Várhatóan a Béta teszt után nem lesz reset, vagyis megmaradnak a lapjaink, és az elért eredmények.
Mellékletek:

1 hete 5 napja #287563 Írta: Tökfilkó2017
Bubblebox-szal folytatott beszélgetésem alapján írtam a developments and ideas topic-ba is a játék szerintem legkomolyabb problémájáról. Röviden: Sok játékos kilép a csata közben. De olyan sokan, hogy nekem 10-ből 8-szor feladták tegnap az ellenfelek. Ha nem játszuk végig a csatákat, akkor nincs lehetőség letenni a kártyákat, sebzést bevinni, és nem tudjuk megismerni, kitanulni sem a játékot igazán. A küldetéseket nem tudjuk teljesíteni, vagy sokkal több csatát kell játszani a teljesítésükhöz. És nagyon rontja a morált is. Elveszi az ember kedvét a további játéktól. Remélem változtatnak ezen. Tegnap a legkülönösebb csatámban az ellenfélnek 32 volt a bázispont (alapból 20-szal kezdünk, de ő feltápolta), nekem 17 volt, amikor ő feladta. Úgy érezte erősek az egységeim, és veszíteni fog, és kilépett a surrender opcióval. Legalább 4-5 köre lett volna megfordítani a csatát, de nem akarta. Mindenkit kérek, aki játszik a játékkal, hogy vigye végig a csatáit, ne adja fel. Így jobban tudunk tesztelni, ami a fejlesztőknek is fontos! Köszönöm!
Mellékletek:

1 hete 3 napja #287586 Írta: _Y0L0_HUN

Tökfilkó2017 beküldte: Bubblebox-szal folytatott beszélgetésem alapján írtam a developments and ideas topic-ba is a játék szerintem legkomolyabb problémájáról. Röviden: Sok játékos kilép a csata közben. De olyan sokan, hogy nekem 10-ből 8-szor feladták tegnap az ellenfelek. Ha nem játszuk végig a csatákat, akkor nincs lehetőség letenni a kártyákat, sebzést bevinni, és nem tudjuk megismerni, kitanulni sem a játékot igazán. A küldetéseket nem tudjuk teljesíteni, vagy sokkal több csatát kell játszani a teljesítésükhöz.

Igen, ebben teljesen igazad van! Elég idegesítő, hogy sikerül a csatatéren megszerezni a fölényt, van 3-4 egységem neki meg egy sem és kilép, pedig még van 15-25 hpja. Ilyenkor még sok sebzést be lehetne vinni, meg kártyákat lerakni.

Sikerült egy jó USA Air paklit összerakni és már General I vagyok, de ezzel a paklival kb. 70-80% a győzelmi arányom. Egész jó lett. Több Field Marshallt is levertem már.

Tegnap volt egy jó nyitásom, 5-ből volt 3 special és egy limited lap.

1 hete 2 napja #287621 Írta: Tökfilkó2017
Egyre több Kards videó kerül fel youtube-ra:

1 hete 2 napja #287624 Írta: Tökfilkó2017

_Y0L0_HUN beküldte:

Tökfilkó2017 beküldte: Bubblebox-szal folytatott beszélgetésem alapján írtam a developments and ideas topic-ba is a játék szerintem legkomolyabb problémájáról. Röviden: Sok játékos kilép a csata közben. De olyan sokan, hogy nekem 10-ből 8-szor feladták tegnap az ellenfelek. Ha nem játszuk végig a csatákat, akkor nincs lehetőség letenni a kártyákat, sebzést bevinni, és nem tudjuk megismerni, kitanulni sem a játékot igazán. A küldetéseket nem tudjuk teljesíteni, vagy sokkal több csatát kell játszani a teljesítésükhöz.

Igen, ebben teljesen igazad van! Elég idegesítő, hogy sikerül a csatatéren megszerezni a fölényt, van 3-4 egységem neki meg egy sem és kilép, pedig még van 15-25 hpja. Ilyenkor még sok sebzést be lehetne vinni, meg kártyákat lerakni.

Sikerült egy jó USA Air paklit összerakni és már General I vagyok, de ezzel a paklival kb. 70-80% a győzelmi arányom. Egész jó lett. Több Field Marshallt is levertem már.

Tegnap volt egy jó nyitásom, 5-ből volt 3 special és egy limited lap.

Jó lenne ha mások is leírnák az ötleteiket a játékról a Discord fórumon, mert egyelőre sajnos kevesen látják hasonlóan. írtam egy hosszabb választ, hátha komolyabb érvek ütköznek: I am very surprised and disappointed about some of your answers. Do you really think the surrender is a good and useful option for this game? Are you saying that anyone has the right to ruin other people's game by surrender?
If you want play games, when you always win, then try to find yourself another game, or play against AI. It is easier!
What is your goal, when you click on the surrender button? To save your skin? To forget the loss instantly and start again with a clean sheet? Bad news for you, because when start again, you will also wait for finding yourself an enemy. Who can be the same person :smiley: We are in a test phase. Less people are playing yet... So you have to wait. You will not save too much time with escaping.

This is only a game, i know. But this is a wargame! How often surrender an army in a war? Not very often! They did, when they had to, when they can't see any better solution! Have you heard about the russian comissars in the 2nd World War? Their job was to force the infantry to go ahead, and do not turn back...

Surrender can't be an early option! A lot of enemies surrendered after a few rounds, when they have near 20 HQ points or even more!! Why? Pointless!
Don't forget that this is the closed beta test for the KARDS game. All the players are testing it. The developers are eager to get real data about their game, to use the battle experience for repairing and improving the game! All the players have to help them, if we want to play with this game in the future! This is our responsibility! If you surrender from battle, you are sabotaging this data collection!

If a player surrender, and quits the game early, they are not giving enough data to the developers! When we haven't got enough time for attacking the enemy's units or HQ, we are unable to get experience about the game, and about our deck. But this information you need mostly, to improve your skills, decks, which is necessary for planning your strategy and tactics.
I had several battles, when the enemy has more HQ points than i had, and he/she still gave up. Without being sure, that who is going to win the battle.

I also had other games, when i attacked the enemy base early in the game. It had only 5 or less HQ points, and i lost. Because i was unable to attack more. My enemies slower deck had enough kredit points to grow, and ate my units.

I believe there are much more advantages to continue the battles, instead of giving up.
I understand, that seeing your loss is very hard and painful. But not everything is predictable. When you see, that your deck is in a bad shape, and the enemy looks unbeatable. It happens. And you will not win all your battles. Sometimes you win, and other time you lose. This is in the game. Other type of deck can beat yours. It is normal. But think about that, what do you think and feel, when you are going to win, and the enemy quit the game? Do you think he/she is stealing the victory from you? The feeling, what a hard and sweaty victory means to you?! That's you want to give to fellow players? Is this correct?
Let's try to win, and beat the enemy's army. You will be happy, when you can, but don't escape when you can't! Act like a man, as a real warrior, and move on. Next time, may be your tactics will be better and more effective.

I had only 1 battle, when my enemy's victory was sure. I had no units, he had the maximum 9 on the table, and we were drawing up all the cards from the deck.
I was curious about his deck, and his tactics. I could learn from his victory. It made me think about my deck. Which cards were useful, and which were useless. What cards can be useful for me in the future? And so on...
I can accept, that our earlier suggestions to change the game, maybe were too strict. Maybe there is a place for surrender. But there should be limits. Example: You have to play at least 12 rounds, to reach the maximum 12 kredits. Or other, but reasonable rules should control the circumstances when it is allowed to quit.
You can quit in battle with AI, but not when you are playing against real players! Lets give the respect for each other!

I can imagine, that on tournaments or competitions you must not use surrender option. But let's give reasonable ideas for the developers, how to find the golden middle course about surrender in Kards. There has to be an acceptable solution for every body!

There is a communication panel choice, when you can say to the enemy: I will never surrender! I am playing like that. I hope you will think it over, and try to help the developers work, by testing in fair play, and generating big data with playing KARDS. Thank you!

1 hete 1 napja #287644 Írta: Tökfilkó2017
Van egy külön csatorna a KARDS videókról:
www.twitch.tv/d...os/all

1 napja 12 órája #287803 Írta: Tökfilkó2017
Királytigris lap is bekerült a tervek közé. Discord-on elég sok infót találni a játékkal kapcsoltban. Én is kérdeztem egy feltételezett hibával kapcsolatban.
discordapp.com/...099595

És maga a lap talán méltó ellenfele lesz az IS2-nek.
Mellékletek:

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.