Jelenleg 466 vendég és egy tag online

KARDS - második világháború kártyajáték PC-re

1 éve 4 hónapja - 1 éve 4 hónapja #287320 Írta: Tökfilkó2017
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Sziasztok!

Többen érdeklődtök a második világháborús téma iránt. Találtam egy témába illő kártyás játékot,
aminek a béta tesztelése zajlik jelenleg. Ez gyűjtögetős kártyajáték amiben több száz féle különböző kártya van, nem olyan mint a francia vagy magyar kártya :)
Ingyenesen lehet regisztrálni a www.kards.com/ oldalon, és utána a Steam-en keresztül lehet letölteni a játékot az e-mail-ben kapott kóddal.
Brit, amerikai, orosz, német és japán nemzetek kártyáival lehet játszani.
A tutorial-ban (gyakorló) megtanulhatjátok az alapokat, és ha legyőztetek egy nemzetet, akkor megszerzitek
annak a pakliját, és utána már azzal is játszhattok. Ha mind az 5 pakli meg van, akkor kaptok ajándék lapokat. 3 csomagban 5-5 db-ot, összesen 15 lapot.
Gyakoriság szerint 4 féle lap létezik. Az alap szürke színű. Nevezzük gyakorinak. (aki ismer más gyűjtögetős kártyás játékot, az tudja, hogy mire gondolok).
Ezen felül van 3 féle arany jelzésű lap, ezek ritkábbak és kevesebbet használhatunk belőlük. A
"Limited", ami kb. a nem-gyakori kategória. Aztán van egy csillaggal jelzett "Special" lap, ami
ritka, és van egy szárnyakkal díszített lap (Elite), ami nagyon ritka.
A képeken látszik, hogy alul kis jelek mutatják, hogy egy lap hány példánya kerülhet bele a pakliba:

A sima lapokból 5 egyforma is lehet, de a ritkábbakból kevesebb, van amiből csak 1 db.

A játék paklik 40 lapból állnak, és maximum 2 nemzet lapjaiból lehet összeválogatni. Az alapnemzet lapjai minimum 28 és maximum 40 lehet, míg a második nemzet 0-12. A játék során az ellenfél bázisát (városát) kell lebontani. A tutorialban ez a város 4, illetve 8 pont erősségű. A rendes játékban már 20.

Laptípusok: Város, lények, varázslatok.
"Lény" típusú lapok közé sorolható: gyalogság, tank, tüzérség, légvédélem, bombázó- és vadászrepülő.
Varázslat: saját körben kijátszható lapoknak ! a jele, és ellenfél körében kijátszható, reakció lapoknak ? a jele. Van aminek csak az adott körre van hatása, van olyan is ami állandó.
Minden lapnak van egy kijátszási költsége, amit kreditben számolnak. Olyan mint a mana, vagy
varázspont. Első körben 1, utána minden körben eggyel több kredit pont áll rendelkezésünkre,
hogy kijátszunk a kezünkből lapokat. Az adott körben fel nem használt pontok elvesznek.
0-7 pont között van a lapok idézési költsége.
Vannak támadó (sebző, pusztító) és védő (erősítő, gyógyító) lapok. Érdemes jól átgondolni, hogy
milyen stílusban szeretnénk játszani, és aszerint összeválogatni a lapokat. Rengetegféle lap van, és kicsit kő-papír-olló szerűen működik a dolog.

A "lény" lapoknak van egyéb költségük is. Ha mozgatni akarjuk őket, vagy támadni szeretnénk
velük, akkor 0-3 pontba kerül ez is, laponként változó. Minden lény lapnak van támadó és védő értéke. Ha a védő értéke nullára vagy az alá csökken, akkor kilövik, és kiesik a játékból.

A pálya 3 sorból áll.
Mindkét játékosnak van egy Supplier sora a városa mellett, ahol egyszerre 4 lap lehet. Illetve van egy frontvonal középen. Egyszerre csak 1 játékos lehet a frontvonalon (maximum 5 lap). Innen támadhatja a másik játékos asztalon lévő lapjait, vagy a városát. Akkor van vége a játéknak, ha valamelyik játékos városa nullára csökken.

A játék ingyenes, de itt is van pénzköltési lehetőség. Lehet kártyacsomagokat vásárolni. Kezdőknek nem ajánlom! Először ismerjétek meg a játékot, csináljátok végig a gyakorló tutorial-t, rakjatok össze többféle paklit, játszatok a számítógép ellen. Ha van ismerősötök, barátotok, akkor felvehetitek listára, és játszhattok ellene is, vagy ismeretlen béta tesztelőkkel is. Vannak küldetések, amivel aranyrudakat lehet gyűjteni. 10 aranyrúdból lehet venni egy 5 lapos
kártyacsomagot, amiben van legalább egy arany színű lap. (legalább nem gyakori vagy ritkább)
Véletlenszerű minden csomag, nem lehet tudni, hogy mi van benne. Nagyon ritkán 2 arany lap is
van az 5-ből. Ha olyan lapot bontasz, ami már volt, és elérted a maximális szintet, akkor kidobásra kerül, és egy számláló mutatja az aranyrudak mellett, hogy hány ilyen lapod van. A lap gyűjteményben végignézheted, hogy milyen kártyák léteznek, és ha valamelyik tetszik, akkor beválthatod az eldobált lapjaidat egy ilyenre. Egy szürke lap 8 eldobott lapba kerül. Egy limited arany 20-ba. Egy special arany 80-ba és egy elite lap 320 db eldobott kártyába. Szóval érdemes jól átgondolni mielőtt beváltunk valamit.

Én az alpha tesztre kaptam 10 csomagot (50 lap) és a béta teszt során, miután megszereztem az 5
nemzet alappakliját kaptam még 3 csomagot (15 lap) Két csomagot vettem aranyból, miután
teljesítettem pár küldetést. Vannak napi küldetések, és vannak hosszabb távú achievement-ek,
aminek jutalma aranyrúd vagy ajándék lapok.

Ezek így az alapok, nézzétek meg, és próbáljátok ki. Ha kérdés van írjatok ide, vagy privátban,
és igyekszem segíteni. Folyamatosan fogok képeket feltölteni. Remélem nektek is tetszeni fog.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Feri38_HUN

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 4 hónapja #287321 Írta: Tökfilkó2017
Megválaszolva: Tökfilkó2017
Csatolok további képeket a pakli bontásokról:

Mellékletek:

1 éve 4 hónapja #287322 Írta: Tökfilkó2017
A kártyák között vannak olyanok, amelyeknek különleges képességük is van.
Ambush, Smoke, Guard, stb. Majd ezekről is írok részletesebben.
Mellékletek:

1 éve 4 hónapja #287326 Írta: Tökfilkó2017
A játékban szereplő kifejezések fordítása, rövid magyarázata:
Ambush - csapda vagy megelőző csapás képessége =>
Blitz - Villám - Mozoghat vagy támadhat ugyanabban a körben, amikor pályára került.
Fury: Harag - ha túléli az első támadást, újra támadhat.
Guard - védő, gárda - lényege, hogy a szomszédos kártyákat nem lehet addig támadni, amíg él, kivéve tüzérrel és bombázóval
Heavy Armor: nehéz páncél - Ellene -1 sebzéssel támadnak. Tanknak és bombázónak lehet ilyen.
HQ: Headquarter - főhadiszállás, vagy bázis, az ellenfél városa
Pin: kábítás - ha egységet kábítottak, akkor a következő körben nem tud mozogni vagy támadni
Retreat: Visszavonulás a frontvonalból a hátsó sorba, vagy ha nincs hely, a kézbe.
Smokescreen: füstfelhő - addig nem támadható az egység, amíg nem mozog vagy támad.
Deployment: olyan képesség, ami a kártya kijátszásakor érvényesül. Például bónuszt adhat baráti
egységeknek, vagy sebzést okoz az ellenfélnek.

Bomber - bombázó: bárkit támadhat,az nem üt vissza,kivéve ha van vadászgép vagy légvédelem
Fighter - vadászrepülő:
Tank: Mozoghat és támadhat ugyanabban a körben.
Artillery - Tüzér: bárkire tud lőni, és a célpontja nem üt vissza.
Anti-Aircraft - Légvédelem - automatikusan támadja az ellenfél támadó repülőit

Ezeken kívül is vannak még speciális képességek, ami például akkor teljesül, amikor az egység a frontvonalon van. Vagy bónuszt ad a szomszédjának.

Van olyan is, ami a HQ, azaz a főhadiszállás pontjainak számát csökkenti vagy növeli. Lehetséges 20 fölé is menni!

Videókat is találtok a Youtube-on az Alpha és béta tesztről:
1 éves alpha teszt magyarul:

friss videó a Béta tesztről:

1 éve 4 hónapja #287327 Írta: Tökfilkó2017
GoodBad bemutatója a Zárt Béta tesztről, kb 1 óra 50 perc után:

1 éve 4 hónapja #287329 Írta: Thothem
Megválaszolva: Thothem
Kipróbáljuk, előhozta a régi Magic: The Gathering-es emlékeket... :D

.Trollz be flippin' out, Mon!

1 éve 4 hónapja #287336 Írta: matyiabagoly
Megválaszolva: matyiabagoly
A WG is próbálkozott hasonlóval (WoT: Generals), de az befuccsolt. Túl kevesen játszottak vele, így leállították.

1 éve 4 hónapja #287341 Írta: Tökfilkó2017
Tegnap megvettem a kezdőcsomagot 5 dollárért 10 csomagot, vagyis 50 lapot.
Mellékletek:

1 éve 4 hónapja #287342 Írta: Tökfilkó2017
Következő adag:
Mellékletek:

1 éve 4 hónapja #287343 Írta: Tökfilkó2017
Mellékletek:

1 éve 4 hónapja #287344 Írta: Tökfilkó2017
Végül sikerült több játékossal is megmérkőznöm. Teljesült pár küldetés, így kaptam aranyat.
Ebből vettem meg a 11-es csomagot.
Mellékletek:

1 éve 4 hónapja - 1 éve 4 hónapja #287345 Írta: Tökfilkó2017
Készítettem egy képet a csata közben is. Alul az én csapatom látszik, Elfoglaltam a frontvonalat. Az én kártyáim vannak a középső sorban. A szaggatott vonal jelzi.
Hátul felerősített tüzérekkel szépen tudtam bontani az ellenfelet. És néhány körrel később meg is nyertem a csatát.

A bal alsó sarokban lévő sárga nulla jelzi, hogy ennyi kreditem (varázspont, mana) van. Az ellenfél köreben járunk. A jobb oldalon egy enemy felirat jelzi ezt. A sárga kredit pont alatt van egy fehér vonal, és az alatta lévő szám jelzi, hogy mennyi pontot fogunk következő körben kapni. Abból gazdálkodhatunk majd. Az ellenfélnek 5 kártyája van kézben, én már lepakoltam. A tüzérség jele egy fordított T betű. A tank és a gyalogság jele egyértelmű. Az én főhadiszállásom 22 pontos, a zöld szín ja jelzi, hogy növeltem rajta. A piros a csökkenésre utal. Bal oldalt láthatóak, és visszanézhetőek a korábban kijátszott vagy elhullott kártyák.
Mellékletek:

1 éve 4 hónapja - 1 éve 4 hónapja #287356 Írta: Tökfilkó2017
Részletesebb magyar nyelvű bemutató:

Aki szereti a zsákbamacskát, itt 40 csomag kártya bontását nézheti végig:

Ajánlom még Bubblebox videóit. Sokat tesztelt az alpha fázisban is:

1 éve 4 hónapja #287357 Írta: Thothem
Megválaszolva: Thothem
Nem rossz. Vissza kell szokni a TCG stílusához... :D
Így az elején még kicsit lassabb, míg az ember nem ismeri a lapokat meg az abilityket, de gyorsan megszokható, tanulható. :)

.Trollz be flippin' out, Mon!

1 éve 4 hónapja #287403 Írta: Tökfilkó2017
Vannak napi küldetések és Achievement-ek, amiket teljesíteni lehet. Ezek aranyrudakat vagy cserekártyákat adnak jutalomként. A komolyabb kihívások már kártyacsomagot adnak.
Napi 2 csomagot viszonylag könnyen össze lehet hozni. Ezekben mindig van 5 lap. Egy garantáltan valamelyik ritkább sárga színű. Szerencsés esetben 2 sárga lap is van benne. Ha olyan lapot bontasz, ami már meg van a gyűjteményedben maximális számban (lap alján jelzi, hogy hány lehet nálad) akkor csere lap lesz belőle. Egy szürke gyakori lapot kaphatsz, ha 8 cserekártyát adsz érte. A sárgák csere ára 20, 80, 320 kártya. Érdemes jól átgondolni.
Tegnap sikerült egy elite kártyát bontani, ami a legritkább típus. Elég spéci ez a japán repülő.
Mellékletek:

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.