Jelenleg

25
látogatónk van

EVE online

8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #171088 Írta: VonHunor
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Üdv mindenkinek!

arra gondoltam, hogy érdemes lehet megemlíteni egy olyan FELNŐT játékot amit hosszútávon lehet /érdemes játszani.
már rögtön az elején felhívom a figyelmet arra, hogy aki 30év alatti, az zárja is be ezt az ablakot! ;)

nos az eve online egy végtelenül összetett, jelenleg a legbonyolúltabb massive online MMO.
most páran legyintenek, hogy: -mit nekem bonyolútség-, persze én is így voltam vele évekkel ezelőtt! azóta egészen más megvilágításban látom ezt a game-t.

MI EZ AZ EVE ONLINE?

"Az EVE Online egy többjátékos online játék, ami 23 000 évvel később játszódik a jövőben. Egy pilótaként felfedezni, építkezni és uralkodni fogsz a több mint 7000 csillagrendszerből álló univerzumon keresztül. A Sandbox játékmenet és a fejlett skill-alapú fejlődés igazán egyedi élményt fog nyújtani ahogy hatalomra emelkedsz a csillagok között.
A lehetőségek végtelenek az EVE Online-ban:
Foglalj állást a frakciók közötti háborúkban. Csatlakozz egy szövetségehez és vívj epikus csatákat a csillagrendszerek feletti uralomért. Fedezz fel az űr ismeretlen régióiba vezető féregjáratokat. Fedj fel rejtett kalóz előőrsöket és gazdag rejtekhelyeket a kozmosz távoli szegleteiben."

tessék egy videó, hisz az infó igy sokkalta tömörebb, bővebb!



nos bevezetésként ennyire gondoltam.
Amennyiben van rá igény és érdeklődés, úgy szívesen folytatom; segítek; magyarázok stb.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 2 hónapja #171107 Írta: Sveryxx
Megválaszolva: Sveryxx
Az a baj vele hogy tolni kell bele a pénzt és irtozatosan nehéz és bonyolult a játék.
Mire eléred azt a szintet hogy kibírjál farmolni annyi pénzt hogy kibird fizetni a havi pénzt hogy játszhass addigra megöszülsz :D
De tény hogy hha már egyszer(mikor már pár éve tolod keményen) igen izgalmas és érdekes játék lehet.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 2 hónapja #171112 Írta: Jacktor
Megválaszolva: Jacktor
Az mondjuk annyira nem is baj ha nehéz/bonyolult, talán a 15 eurós havidíj lehet inkább elrettentő, no meg hogy kizárólag angol, ez sokaknak probléma lehet, pláne egy ilyen (gondolom) szakkifejezésekkel teletömött világban.
Amúgy jöhetnek még infók, tanácsok a kezdéshez, induláshoz, lehet egy hónapra kipróbálom :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 2 hónapja #171113 Írta: Hunyadi_Loveszdandar
Megválaszolva: Hunyadi_Loveszdandar
Nem feltétlenül bonyolult, csak kicsit mások a "játékszabályok". Ezek megismerését követően már nem olyan vészes, vagy legalábbis tudod, hogy mi mivel jár(hat).
Lehet ingyen is játszani és még ehhez sem kell túl sok idő. Pl.: HighSec incursion nagyon jól fizet ahhoz képest, hogy minimális kockázattal jár. De van aki első perctől kezdve null expből él, más meg szinte kizárólag Factino PvP. (pvp-hez mondjuk nem árt némi tanulás, de a tapasztalat a legjobb) Más meg csak piacozik.
Viszont ha valaki ingyen akar játszani, ahhoz eleinte biztos sok idő kell.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sveryxx, gwr

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 2 hónapja #171116 Írta: tibi144
Megválaszolva: tibi144
Belenéztem a videoba,atyauristen ez mi? :lol: Már mint ez volt az elso kérdésem magamba! :lol:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 2 hónapja #171120 Írta: Medden_EU
Megválaszolva: Medden_EU
Van Benne E-100?
Továbbá Dodge ott is jelen van a Fórumokon? Csak akkor játszok vele! :trollol:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 2 hónapja #171121 Írta: uniscum
Megválaszolva: uniscum

Van Benne E-100?
Továbbá Dodge ott is jelen van a Fórumokon? Csak akkor játszok vele! :trollol:


Nem vagyok, így nyugodtan mehetsz, bár a botokat szerintem ott sem szeretik.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Morphelo, singes

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 2 hónapja #171124 Írta: BenJohnson
Megválaszolva: BenJohnson
Kipróbáltam még pár éve meg egy párszor még visszatértem mikor adtak 1 hét ingyen játékidőt a reaktiválásért. Én főleg bányászgattam high secben. Megnéztem hogy mi a legjobban nyereséges és arra mentem rá. Kb 1 hónap alatt kitermeltem retriverrel a 200 millát heti kb 3x3 óra játékkal a legjobb bányász hajók egyikéért. Azzal már könnyebb gyüjteni a lóvét, de azért amikor legutóbb belétem 600-650 milla egy 30 napos game card ami nem olcsó és azt vettem észre hogy fokozatosan egyre drágább lett. Az elején még 450-500 m.-ért is ment.
Low sechez és null sechez már egy jó társaság kell mert egyedül nem fog menni vagy majd talán 2-3 év játék után :D. Null sec mert azért fontos mert az élet ott kezdődik :), legalábbis azt mondják mert még sec 5 alatt nem voltam :)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #171128 Írta: Ergil
Megválaszolva: Ergil
Sziasztok!

Klánunk a Wings of Turul (WOT) egy ugyanolyan EVE-beli cégről (klánról kapta a nevét)
Több tagunk kb 10+ évet játszott az EVE-el és még vannak akik most is tolják.

Ha hajlandó vagy megfinanszírozni az első pár hónapot, akkor egy jó közösségben a havi játékidő ára pár napi játékkal kitermelhető, bár ez az ár erősen inflálódik.

Amit nagyon szerettem az EVE-ben.
- hibáidnak súlya van, ha kicsavarnak a hajódból gyakorlatilag termelheted vissza az ára nagy részét. Ezért kevesebb az eszetlen.
- 3-4 kezdő simán megszívat egy régi több éves játékost, ha jól összedolgozik.
Az utóbbi évek fejlesztései támogatják a kezdőket, hogy hasznosnak érezzék magukat az öregek ellen.

Vannak 3-4 nagyobb magyar cég/szövetség akihez érdemes kezdőként is csatlakozni, pár hónap alatt kitanulhatod a játék csinját-bínját. Ha unod az NPC farmolást a biztonságos űrben, akkor elfeljtetted felvenni a kapcsolatot ezekkel a cégekkel.

A több száz (ezer+) fős szövetségek folyamatos tartalmat adnak a játéknak.

10 év játék alatt sem próbáltam még ki mindent, de kérdezzetek bátran.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gwr, Morphus101

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 2 hónapja #171152 Írta: Hunyadi_Loveszdandar
Megválaszolva: Hunyadi_Loveszdandar
Nekem ennek a videónak a hangulata tetszik:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tibi144, Sics

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 2 hónapja #171177 Írta: Ergil
Megválaszolva: Ergil
Ha már valaki tudja is mi történik (játszott 1-2 hónapot) akkor a legutóbbi tournamentről ajánlom ezt a közel egy órás videót, amiben egy tournament csapat meccseit nézheti végig kommentárral és TS felvételekkel:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 2 hónapja #171179 Írta: Hunyadi_Loveszdandar
Megválaszolva: Hunyadi_Loveszdandar

Az mondjuk annyira nem is baj ha nehéz/bonyolult, talán a 15 eurós havidíj lehet inkább elrettentő, no meg hogy kizárólag angol, ez sokaknak probléma lehet, pláne egy ilyen (gondolom) szakkifejezésekkel teletömött világban.
Amúgy jöhetnek még infók, tanácsok a kezdéshez, induláshoz, lehet egy hónapra kipróbálom :)


Kezdéshez ami ajánlott:
- mindenképp keresni kell egy aktív játékost, aki meghív mert így kapsz +30 napot
(buddy invitation program)

- még jobb, ha ezt a meghívót eleve egy olyan játékostól kéred, aki olyan aktív cég tagja a játékban, ahol el is magyarázzák a játék alapjait (nagyon sok jó magyar játékos van + a játékhoz készült - most már hivatalos - manual is magyarok által leírt segédlet)

- kezdésnél van egy ingame tutorial kezdőknek, ezt feltétlenül csinálja meg mindenki, mert elsőre még a hajó irányítása is nehéz lehet, és a gyakorló végigmegy minden fontos dolgon, a tanulástól, a bányászatig, a másik hajó lelövéséig mindenen

- ezt követően érdemes célirányosan eldönteni, hogy kezdésnél miből akarsz megélni. Nem lehet bányászni, szállítani, piacozni, felderíteni, PVE-zni és PVP-zni egyszerre. A kiválasztott útnak megfelelően kell tanulási menetrendet beállítani és ennek megfelelően érdemes céget is választani

- vannak jobb cégek (kb olyan mint a klán a wotban) ahol finanszírozzák a kezdő játékos első napjait, kapsz kezdő hajót (ha kilövik alólad pótolják), felszerelési tanácsokat, kezdő tőkét stb.

- én mindenképpen úgy kalkulálnék, hogy ha a trial után tetszik a játék, akkor az első 1-2 hónapot (szerintem minimum 3 hónapot) megvásárolnám és csak utána törekednék arra, hogy ingame kitermeljem a játékhoz szükséges ingame pénzt, hogy ingyen tudjak játszani. Ha valaki már első perctől akar ingyen játszani, ahhoz nagyon keményen kell eleinte küzdeni és inkább munka lesz, mint játék

- és kezdésnél én nem plexet vennék, hanem game time-ot pl.: amazonról, olcsóbb, mint a PLEX

- pár hónap okos játékos tanulás és karakter ingame tanítgatás után már ki lehet termelni a játékban a PLEX-hez szükséges ingame pénzt.

Fontos!

A PLEX (pilóta engedély) egy valós pénzért megvásárolható "tárgy". Amit vagy ingame piacon el lehet adni játékpénzt szerezve rajta vagy aktiválva +1 hónap játékidőt ad.

A játékban mindennek az ára a valódi játékosok által generált kereslet-kínálat szabályai szerint alakulnak.

A PLEX ára kis ingadozásokkal már évek óta folyamatosan emelkedik. Ennek egyik oka, hogy az idősebb karakterek és a jobb játékismeret és új játékmódok miatt könnyebb nagyobb ingame (ISK) pénzt kitermelni. Ergo mindenki egyre gazdagabb a játékban.

Másik oka, hogy emiatt mindenki ingyen akar játszani és kevesebben vesznek valós pénzért PLEX-et. Ebből még egy első órás közgáz tanuló is megérti, hogy ha valamiből kevés van, de népszerű ráadásul mindenki folyamatosan gazdagodik, akkor a PLEX ára emelkedni fog.

De ez ne ijesszen el senkit! B)

fly safe o7
in memoriam Shonion
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tibi144, ga5udeHUN, gwr

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 2 hónapja #171193 Írta: VonHunor
Megválaszolva: VonHunor
sajnos ennek aktualitása van, ezért ezzel kezdem:

fly safe o7
in memoriam Shonion


nos, Fontos dolog a játékban, hogy az első 3 Hónapot sajnos meg kell venni.
nicns mese, nicns kibóvó.
HACSAK nem veszel egy karaktert.
azzal csak egy gond van fogalmad sem lesz rola mi mire való!
teljesen más a játékmenete mint amit eddig láttál vagy próbáltál.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 2 hónapja - 8 éve 2 hónapja #171299 Írta: Leopardusz
Megválaszolva: Leopardusz
Ezek szerint 10 évnél több h megvan a játék/hozza a pénzt a gyártónak. Na ez a jó befektetés
A WoT vajon megéri-e ezt?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

8 éve 2 hónapja #171505 Írta: VonHunor
Megválaszolva: VonHunor

A WoT vajon megéri-e ezt?


nos szerintem nem. nincs benne annyi potencial. közel sem.
itt nincs szinte végtelen fejlődés, és még sorolhatnám.
a wot az wot. egy kis dühöngésre vérnyomás 200-on tartására való. de semmi maradandó.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.