Jelenleg 483 vendég és 12 tag online

Miért vegyünk részt (vagy ne) a CW-n?

6 éve 2 hónapja #23814 Írta: s2firestar
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Na, az előző topicot Jacktor bezárta, mire ideértem, de a vége felé megragadta a figyelmemet egy érdekes részlet. Van-e értelme a CW-nek? Miért jó (vagy nem jó)? Várom a tisztelt véleményeket. Leírom rögtön én is, hogy miért CW-zek.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 2 hónapja #23818 Írta: s2firestar
Megválaszolva: s2firestar
Szóval - felvetődött egy olyan dolog, hogy gold. Megmondom őszintén, engem motivál a gold, minthogy nem nagyon szeretek fizetni a WG felé, és sok kicsi sokra megy. Nagyobb klánokban szép summákat össze lehet szedni, amiből már telik itt-ott prémiumra, meg egyéb nyalánkságokra. A kisebb klánoknak, hobbi játékosoknak pedig akár a 10-20-30 gold is sok lehet, prémium acc és prémium tank híján.

Persze van, aki ezt leszarja, és megteheti, de hát ezek ilyenek.

Második indokként azt tudnám felhozni, hogy azért a játék valahol mégis csak a tier 10-ről szól, annak pedig a CW a kiteljesedése.

A harmadik indok pedig rémesen egyszerű, a CW egy csapatjáték, nem random. Itt lehet igazán megmutatni a képességeket, és sok ember együttműködéséből jön a győzelem és a siker, ami azért nem rossz. Nem mellesleg pedig sokkal nagyobb a tétje mint egy századnak.

Végül is összefoglalva, én azért játszom ezt a játékot, hogy CW-zzek. Ezt tekintem a játék végső céljának, amit a játékosoknak el kell(ene) érni.

Plusz indok most a CW kampány jelenléte, és a remény, hogy megszerezzem azt a VK-t. Még nagyon hosszú az idő, amíg el lehet oda jutni, de a jelenlegi eredményem bizakodásra ad okot (1275. lévén a tegnapi nap után).

Ami a goldosztást illeti, eddig két klánban voltam, mindkettőnek a módszerét jónak tartom. Az egyik részvétel alapon díjazott (a résztvevőket jobban, mint a csatában részt nem vevőket), a mostaniban pedig minden jelenlevő kap heti fizetést (ha van miből), valamint minden kifejlesztett és megvásárolt Tier 10-es tank után kap gold jutalmat.

Elhiszem, hogy ez nem motivál mindenkit, és ez nem is baj. Én ebben a tekintetben ambíciózus vagyok, és egyelőre úgy tűnik, hogy a befektetett munka kifizetődik. Nekem, személy szerint örömet okoz, ha valamelyik cw csapat alapemberének érezhetem magam és tudom teljesíteni azt, ami a feladatom a csatában (ha meg nincs külön feladat, akkor a top sebzők vagy XPsek között tudok lenni), és ha meg nem vagyok ott, akkor arra sarkall, hogy jobb teljesítményt nyújtsak.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Toydolls2, tibi144, Solinari, amper007, Axekiller01

6 éve 2 hónapja #23819 Írta: Tiger205_Bp
Megválaszolva: Tiger205_Bp
Gratulálok, ez jó kis összefoglaló volt!

A gyorsaság szükséges, a sietség káros. (Szuvorov)

6 éve 2 hónapja #23827 Írta: 400V
Megválaszolva: 400V
Nekem azért van bajom a CW vel mert max 2 vagy 3 kör. Nem több. A nyomatékot meg az teszi rá az egészre hogy szoktam nézni Twitch.tv n az ACES klánt ahogy órákon át csapatják a tier 10 es századot. Gyönyörű med rushokat nézek végig. Nagyon komoly campeket. Vagy összpontosított TD tüzeket ilyesmik. Amik klánokba voltam most nem a teljesítményt nézem de max ezért a 2 - 3 körért nem látom értelmét és az az arany nekem meg nem oszt nem szoroz amit ad.

Ennyi az oroszok tudnak a magyarok meg max CW znek. Volt igen néha pár 10 es század de valljuk be sok ember küzd kredit hiánnyal és nem bírja sokáig. Aztán ott van az hogy jó csomó klán szintje van ott hogy ha lehet 8 as meg 9 est vinni 10 es századba akkor miért ne. Annak meg tudjuk mi az eredménye.

Nekem itt bukott el a magyar színvonal hogy szoktam nézni az ACES klánt, és ők is hús vér emberek, magyarok is képesek lennének rá.

Majd a 7v7 tier 10 verziójával ez a gondom is megoldódik. :)

6 éve 2 hónapja #23828 Írta: BAGETT
Megválaszolva: BAGETT
A csúcson kevés a hely 400V. Nem lehet minden klán überpro, ahogy nem lehet minden player se az. Vasárnapi soföröktöl ne várd hogy dobogóra kerülnek a F-1 -ben. Mindenki tudásának megfelelöen teljesít CW-n vagy századon, meg persze randomban is. A tier10 meg bizony drága, abból van a WG fö bevétele.

Nekem elég egyelöre ha a klánom idönként felkerül a térképre.

Aki nem tud úszni, ne másszon fára, mert elüti a villamos.

6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #23829 Írta: Memnon
Megválaszolva: Memnon

BAGETT beküldte: A csúcson kevés a hely 400V. Nem lehet minden klán überpro, ahogy nem lehet minden player se az. Vasárnapi soföröktöl ne várd hogy dobogóra kerülnek a F-1 -ben. Mindenki tudásának megfelelöen teljesít CW-n vagy századon, meg persze randomban is. A tier10 meg bizony drága, abból van a WG fö bevétele.

Nekem elég egyelöre ha a klánom idönként felkerül a térképre.

Abban igazat adok 400V-nek, hogy külön kéne venni a hozzáállást és a játéktudást.
Lehet, hogy valaki gyenge játékos, de attól még lehet céltudatosan, valamilyen konkrét taktikával menni egy CW-re. (Profi hozzáállással, csapatként játszva, felkészülve)
Legfeljebb nem elég ügyesek, és nem jön be. De az, hogy elképzelés nélkül mindenki amerre áll arra megy és azt csinál amit jólesik az úgy nem buli. Ezt randomban is élvezheted.

Nem mindegy, hogy valaki nem tud sidescrapelni, vagy azt se tudja mi az.

Előfordul, hogy az ember seggbelövi a csapattársát mert béna kicsit, de akkor azért nem nagy elvárás, hogy azt mondja legalább bocs, elb...tam.

6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #23831 Írta: Solinari
Megválaszolva: Solinari
Nagy részben egyetértek s2firestar kollégával.
Első indok: Gold annyira nem motivál. Szerencsére megtehetem hogy ha kell akkor töltök egyet magamnak (kicsit zavar hogy SerB ettől jobban él de hát ez van). Persze jó a CW gold de nekem nem motiváció.
Második indok: maximálisan egyetértek (Egyszerű MMORPG példa a WoW volt anno. Ott is a lvl 60-70-80 as raidek voltak a játék csúcsa ahol 25-40 ember dolgozott egy célért)
Harmadik indok: szintén egyetértek vele jobban meg sem tudnám fogalmazni.
u.i. s2firestar-nak: sikerült a minap két K--K-el egy csapatba kerülni hozzájuk csapódtam és lehoztuk a meccset :)

400V: Nem értelek. Kevered a szezont a fazonnal. A CW meg a századozás más.
Írod hogy nézed ahogy csapatja az ACES klán a századozást, utánna meg hogy 2-3 körért nem látod értelmét (gondolom itt már a CW-re gondolsz).
Majd írod hogy az oroszok tudnak a magyarok meg CW-znek. Meg volt pár 10-es század nem nem bírják kredittel? Mit? A mondataid egyik felében CW-ről a másikban századról beszélsz.
Oroszország jóóóóóó nagy és jóóóó sokan élnek Magyaroszág ehhez képest jóóóó kicsi és kevesen élnek benne. Ha csak az EU és RU szerverek számát nézed elég jelentős a különbség 2 vs 6. És a 2 EU szervert nem feltétlen a magyarok töltik fel. Ebből ki lehet következtetni hogy az oroszoknál jóval nagyobb a "merítés" a nagy számok miatt. Ergó náluk sokkal több "kocka" vagy "profi" van. Szerintem arányaiban egyébként a magyarok sem állnak rosszul.
És még egy dolog: Eddig azt hangoztattad hogy a 300 goldért amit kapsz egy magyar klánban azért nem fogsz CW-zni. De ha idézem: "az arany nekem meg nem oszt nem szoroz amit ad." akkor miről beszélünk?

6 éve 2 hónapja #23832 Írta: 400V

BAGETT beküldte: A csúcson kevés a hely 400V. Nem lehet minden klán überpro, ahogy nem lehet minden player se az. Vasárnapi soföröktöl ne várd hogy dobogóra kerülnek a F-1 -ben. Mindenki tudásának megfelelöen teljesít CW-n vagy századon, meg persze randomban is. A tier10 meg bizony drága, abból van a WG fö bevétele.

Nekem elég egyenlöre ha a klánom idönként felkerül a térképre.

Tökösebb vezetők és parancsnokok kellenek. Emelni a szintet, oktatni gyakorlóban a játékosokat és nem CW n tanulni ahol arany a tét.

Csomó klánba úgy nézett ki CW előtt a gyakorló hogy bemész parancsnok bácsi elmondja a mondókáját aztán vége. Mikor kezdődik a CW és máshogy alakul a taktik mert mást csinál az ellen akkor majd esik ahogy puffan. Aztán meg gondolkozik a parancsnok hogy elővegye e a játékost hogy hogyan volt ez miért nem azt csináltad és egyéb.

Valamivel ösztönözni kéne a közösséget ami kézzel fogható, ez nincs meg sajnos.

6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #23834 Írta: 400V

solinari beküldte: Nagy részben egyetértek s2firestar kollégával.
Első indok: Gold annyira nem motivál. Szerencsére megtehetem hogy ha kell akkor töltök egyet magamnak (kicsit zavar hogy SerB ettől jobban él de hát ez van). Persze jó a CW gold de nekem nem motiváció.
Második indok: maximálisan egyetértek (Egyszerű MMORPG példa a WoW volt anno. Ott is a lvl 60-70-80 as raidek voltak a játék csúcsa ahol 25-40 ember dolgozott egy célért)
Harmadik indok: szintén egyetértek vele jobban meg sem tudnám fogalmazni.
u.i. s2firestar-nak: sikerült a minap két K--K-el egy csapatba kerülni hozzájuk csapódtam és lehoztuk a meccset :)

400V: Nem értelek. Kevered a szezont a fazonnal. A CW meg a századozás más.
Írod hogy nézed ahogy csapatja az ACES klán a századozást, utánna meg hogy 2-3 körért nem látod értelmét (gondolom itt már a CW-re gondolsz).
Majd írod hogy az oroszok tudnak a magyarok meg CW-znek. Meg volt pár 10-es század nem nem bírják kredittel? Mit? A mondataid egyik felében CW-ről a másikban századról beszélsz.
Oroszország jóóóóóó nagy és jóóóó sokan élnek Magyaroszág ehhez képest jóóóó kicsi és kevesen élnek benne. Ha csak az EU és RU szerverek számát nézed elég jelentős a különbség 2 vs 6. És a 2 EU szervert nem feltétlen a magyarok töltik fel. Ebből ki lehet következtetni hogy az oroszoknál jóval nagyobb a "merítés" a nagy számok miatt. Ergó náluk sokkal több "kocka" vagy "profi" van. Szerintem arányaiban egyébként a magyarok sem állnak rosszul.
És még egy dolog: Eddig azt hangoztattad hogy a 300 goldért amit kapsz egy magyar klánban azért nem fogsz CW-zni. De ha idézem: "az arany nekem meg nem oszt nem szoroz amit ad." akkor miről beszélünk?

Amit írtam az megélt tapasztalat nem csak kitalálom. Éretlenebbek itt cseszegetnek miért jártam 10 klánt meg. Fentebb leírtam az okokat.

Légyszíves ne személyeskedj!

UI: Így nem lehet társalogni ha folyamatosan valaki átmegy személyeskedésbe. Problémát oldunk meg nem? Mindenkinek más szemszög amit lát és tapasztal.

6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #23835 Írta: Solinari
Megválaszolva: Solinari
A hozzászólásomnak 2 része volt.
Az egyikben elmondtam a véleményem s2 firestar írásáról.
A második részt neked címeztem igen. Nem szólíthatlak meg egy nyilvános fórumon vagy mi? Leírtam hogy nehezen értelmezhető amit írtál mert egyszer CW-ről egyszer századról beszélsz. Senki nem mondta hogy kitalálsz dolgokat.És igen szóvá tettem hogy tegnap vagy múlt héten még számított a CW gold neked de ma már nem. Ez ekkora gond?
Engem nem zavar mennyi klánban voltál biztos igazad van.
Off OFF.
Folytassuk az eszmecserét a CW-ről.

6 éve 2 hónapja #23836 Írta: s2firestar
Nos... én a 10-es századdal úgy vagyok, hogy jó-jó, de mégsem CW, és nem bír akkora élvezeti faktorral sem. És hogy miért?

A században a töltőképernyőig nem tudod, hogy ki ellen játszol, nem tudod, hogy milyen mapon, ezek azonban a töltőképernyőn kiderülnek, azzal együtt, hogy az ellenfél milyen járműveket hozott - amiből már lehet következtetni a taktikára is. Az ilyen mérkőzéseknek tétje sem igen van, becsúszik egy-két loss, hát, megesik, ez van.

A CW-n ezzel szemben pontosan tudod, hogy ki ellen kell játszanod, viszont fogalmad sincs, hogy mivel készül ellened, és menet közben is csak jó felderítőmunkával lehet megtudni (vagy ha már túl késő). Egy század előtt nincs olyan komoly felkészülés, mint a CW előtt, nem igényel annyi agyalást (inkább gyors gondolkodást). A tét is jóval nagyobb, hiszen egy encounter elvesztése rögtön forróbbá teszi a talajt a klán alatt. Ha kilövik a tankod, mert épp nem vagy elég ügyes, te magad és a klán is veszít (most a CW kampányban nem, de ez más kérdés). A 10-es tankok húzása pedig már nem feltétlenül csak a saját örömedre van, hanem az egész klán kezébe több lehetőséget ad. Szerintem a játék profi része a CW, a század a félprofi, a random meg az amatőr. Szóval mindent egybevetve, az a 2-3 (6-7) csata számomra több élményt nyújt, mint akárhány század. És végül, egy újabb indok - egy CW-n nem lehet egy klán ellen minden nap ugyanazt a trükköt elsütni, mindig valamilyen új tervet kell kifőzni, és ráerőltetni ezt az ellenfélre.

A CW mapon történő garázdálkodás, diplomácia pedig már csak a cseresznye a hab tetején (volt és van részem benne épp elég :D).

De amúgy 400V, ha nem tetszik a magyar felhozatal, mért nem mész el külföldi klánhoz?

6 éve 2 hónapja #23837 Írta: 400V

solinari beküldte: A hozzászólásomnak 2 része volt.
Az egyikben elmondtam a véleményem s2 firestar írásáról.
A második részt neked címeztem igen. Nem szólíthatlak meg egy nyilvános fórumon vagy mi? Leírtam hogy nehezen értelmezhető amit írtál mert egyszer CW-ről egyszer századról beszélsz. Senki nem mondta hogy kitalálsz dolgokat.És igen szóvá tettem hogy tegnap vagy múlt héten még számított a CW gold neked de ma már nem. Ez ekkora gond?
Engem nem zavar mennyi klánban voltál biztos igazad van.
Off OFF.
Folytassuk az eszmecserét a CW-ről.

Személyeskedsz!

Témáról írunk embert személyt elkülönítve.

6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #23838 Írta: 400V

s2firestar beküldte: Nos... én a 10-es századdal úgy vagyok, hogy jó-jó, de mégsem CW, és nem bír akkora élvezeti faktorral sem. És hogy miért?

A században a töltőképernyőig nem tudod, hogy ki ellen játszol, nem tudod, hogy milyen mapon, ezek azonban a töltőképernyőn kiderülnek, azzal együtt, hogy az ellenfél milyen járműveket hozott - amiből már lehet következtetni a taktikára is. Az ilyen mérkőzéseknek tétje sem igen van, becsúszik egy-két loss, hát, megesik, ez van.

A CW-n ezzel szemben pontosan tudod, hogy ki ellen kell játszanod, viszont fogalmad sincs, hogy mivel készül ellened, és menet közben is csak jó felderítőmunkával lehet megtudni (vagy ha már túl késő). Egy század előtt nincs olyan komoly felkészülés, mint a CW előtt, nem igényel annyi agyalást (inkább gyors gondolkodást). A tét is jóval nagyobb, hiszen egy encounter elvesztése rögtön forróbbá teszi a talajt a klán alatt. Ha kilövik a tankod, mert épp nem vagy elég ügyes, te magad és a klán is veszít (most a CW kampányban nem, de ez más kérdés). A 10-es tankok húzása pedig már nem feltétlenül csak a saját örömedre van, hanem az egész klán kezébe több lehetőséget ad. Szerintem a játék profi része a CW, a század a félprofi, a random meg az amatőr. Szóval mindent egybevetve, az a 2-3 (6-7) csata számomra több élményt nyújt, mint akárhány század. És végül, egy újabb indok - egy CW-n nem lehet egy klán ellen minden nap ugyanazt a trükköt elsütni, mindig valamilyen új tervet kell kifőzni, és ráerőltetni ezt az ellenfélre.

A CW mapon történő garázdálkodás, diplomácia pedig már csak a cseresznye a hab tetején (volt és van részem benne épp elég :D).

De amúgy 400V, ha nem tetszik a magyar felhozatal, mért nem mész el külföldi klánhoz?

Én meg azt nem értem miért cseszeget itt mindenki ha írok ide véleményt. Ezért van a fórum hogy véleményt osszunk meg.

Tegnap este oldottam meg ezt a problémát! 7V7 mentem 8 kört haverokkal abból 5 győzelem és prémium nélkül 180 000 tisztán. Ennyi, ebből meg lehet húzni a nagyvasakat. Majd lesz tier 10 verzió is akkor jön el nekem a kánaán.

De ne offoljunk légyszi nem értem miért kell mindig személyeskedni.

A téma a CW és nem az hogy 400V nak milyen magán jellegű problémája van vagy nincs.

KÁPÍSE? :)

6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #23839 Írta: s2firestar
Én hoztam létre a témát, és tudom, hogy milyen szándékkal. És ez egy fórum, itt az egyes embereket is ízekre lehet szedni. Az egyes emberek személyes véleményét is ízekre lehet szedni, ha azt megírja. Mint például én is megtettem (mind a boncolgatást, mind pedig a részletes személyes véleményt és élményeket).

Továbbra is érdekel, hogy ha a magyar felhozatal ennyire nem stimmel, mért nem keresel magadnak egy külföldi klánt? Szerintem nem én vagyok az egyetlen olyan ember, aki írogat a fórumra, és nem magyar klánban játszik.

6 éve 2 hónapja #23840 Írta: plutoka
Megválaszolva: plutoka
Mint friss, pár CW meccsel rendelkező játékos, szerintem teljesen megéri részt venni a CW - mindaddig míg amíg nem fásul bele az ember a napi csatákba.
Jelenleg ugye T8-al is lehet menni CW csatákat a tier limit levétel miatt, és sokan most bele tudnak kóstolni ebbe. A klánom és én is naponta tanulunk újjat a CW menetéről, sőt még a pályáról is. Korábban naponta mentünk századot, elég jól össze szokott a csapat, de attól a CW megint más környezet, más taktikákat követel (nem mindegy h ellentámadol, landingolsz, vagy menekülsz előre új területre).
Arany ugye minket szerintem még nem motivál, afrikába 120/240-es területeken nem sok minden folyik be, de nem is számít. Sőt első terület amit foglaltunk alapból ki volt fosztva, de akkor is örültünk "mint majom a farkának" h sikerült elfoglalni. ÉS szerintem EZ számít, mert élvezzük - még ha néha ki is kapunk.
Majd mondjuk 300+ CW csata után már lehet jobban fog motiválni az arany, vagy épp inkább nem is játszok mert unalmassá válik, de hol van az még :)

De a törpök élete nem csak játék és mese. Hallottál már a gonoszról, a csúf, kopasz Maus-ról?

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.