Jelenleg 557 vendég és 6 tag online

Vélemények a klán toborzásokkal kapcsolatban...

1 éve 3 hónapja #277437 Írta: Hear_Me_Now
Megválaszolva: Hear_Me_Now
Üdvözöllek Titeket!
A 4SALE klán parancsnoka vagyok. (Én vagyok az, aki teleszemeteli a facebook csoportokat reggelente a táblázatokkal). B)
Nem szeretném védeni a [SEAL_] klánt, de popey46 a [SEAL_] előtt nálunk járt, ahol mindössze 2 napot töltött el és már a tagsága első napján 3 emberrel veszett össze. A második napon önszántából távozott, de kb 30 perc kellett volna ahhoz, hogy én tegyem ki onnan...
A másik dolog:
atashark azon kommentjét, hogy ahol eddig járt popey46 mind kókler banda szeretném kiemelni és rákérdezni, mert nem értek egyet.
Tényleg kókler az összes? Komolyan?
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: kicsitrash, Sics, Morpheuska

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 3 hónapja - 1 éve 3 hónapja #277438 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
Szerintem jól van ez így ahogy van.
Sőt: pontosan így jó!

Van fogalma az itt nyígóknak arról, hogy mit jelent EGY cw-jutalomtankot megszerezni??

Nincs??

Kezdjük:

1.
- legyen 4-5 db X-es "meta" tankod ... WZ-111A5,Obj140,Type5 stb. (hogy pontosan mi az elvárt, az az adott klán szokta megmondani) ... azért kell ennyi, merthogy részint ott van a kifagyás, vagyis hogy a kilőtt tankok 1-2 napig nem használhatók ... részint meg minden mapra megfelelő setupot tudjon bevinni a klán

2.
- játssz 2000 recent WN8 körül ezekkel a tankokkal, legyen velük néhány száz csatád

3.
- legyen kb hatmillió kredited, amit el fogsz használni a kampány során ( prémlőszeren kívült mást nem visz senki, és kötelező a pótkaja is)

4.
- legyen legénységed a fenti tankjaidhoz, ami alatt 5 skillsor értendő alsó hangon ( azt nem is mondom, hogy a felszerelés az alap...)

5.
- legyél ott korábbi gyakorlókban és kláncsatákon, amikor betanuljátok minden mapra a taktikát: adott térképen melyik bázisról indolva mit csinál a csapat, ki hova áll, mire mit reagáltok ... Ebbe bele kell rakni 20+ órát .. meg amit vártok egymásra.. és el kell viselni a többieket, meg az FC-t :D

6.
- a kampány időszaka alatt, ami kb egy hónap azaz 30 nap, a napok nagy részben legyél gépnél folyamatosan 19-23 vagy 20-24 óra közt ( klán döntése melyik) és állj készen minden csatára amibe be kell menni a klánnak.

Ezután már csak hozni kell az elvárást és kilőni az ellenfeleket :D

...

Ez szerintem nem 10-15 ezer Ft ... Épeszű ember mennyiér vállalná ezt???

Mert ENNYIBE kerül EGYETLEN EGY cw-jutalomtank megszerzése!

Szóval akinél CW-jutalomtankot lát az ember, az előtt kalapot kell emelni - mert ő már megcsinálta ezt!

Ok, lehet venni accot az ebay-en ócsón ... 100-200 ezer Ft magasságában már sok ritka tank is lesz rajta.

Vagy meg lehet kérni valami jácani tudó emberkét, hogy ugyan csinálja már végig helyetted a kampányt ... ehhez persze az kell, hogy a többi előfeltétel: kifejlesztett tankok stb már meg legyenek.
... hány Ft-ért vállalja ezt valaki? ( NEM 10-20 ezer Ft lesz :D ... 50+ ezer reálisabb. )

(bocs az offért.)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli

1 éve 3 hónapja #277439 Írta: matyiabagoly
Megválaszolva: matyiabagoly

Hear_Me_Now beküldte: Üdvözöllek Titeket!
A 4SALE klán parancsnoka vagyok. (Én vagyok az, aki teleszemeteli a facebook csoportokat reggelente a táblázatokkal). B)
Nem szeretném védeni a [SEAL_] klánt, de popey46 a [SEAL_] előtt nálunk járt, ahol mindössze 2 napot töltött el és már a tagsága első napján 3 emberrel veszett össze. A második napon önszántából távozott, de kb 30 perc kellett volna ahhoz, hogy én tegyem ki onnan...
A másik dolog:
atashark azon kommentjét, hogy ahol eddig járt popey46 mind kókler banda szeretném kiemelni és rákérdezni, mert nem értek egyet.
Tényleg kókler az összes? Komolyan?

Az egy költői kérdés volt, szerintem. Mellesleg popey46 nálunk is volt, és hasonló helyzet állt elő (mindenkibe belekötött és önként távozott).

1 éve 3 hónapja #277440 Írta: Marcus
Megválaszolva: Marcus

Sics beküldte: Szerintem jól van ez így ahogy van.

Van fogalma az itt nyígóknak arról, hogy mit jelent EGY cw-jutalomtankot megszerezni??

Nincs??

Kezdjük:

1.
- legyen 4-5 db X-es "meta" tankod ... WZ-111A5,Obj140,Type5 stb. (hogy pontosan mi az elvárt, az az adott klán szokta megmondani) ... azért kell ennyi, merthogy részint ott van a kifagyás, vagyis hogy a kilőtt tankok 1-2 napig nem használhatók ... részint meg minden mapra megfelelő setupot tudjon bevinni a klán

2.
- játssz 2000 recent WN8 körül ezekkel a tankokkal, legyen velük néhány száz csatád

3.
- legyen kb hatmillió kredited, amit el fogsz használni a kampány során ( prémlőszeren kívült mást nem visz senki, és kötelező a pótkaja is)

4.
- legyen legénységed a fenti tankjaidhoz, ami alatt 5 skillsor értendő alsó hangon ( azt nem is mondom, hogy a felszerelés az alap...)

5.
- legyél ott korábbi gyakorlókban és kláncsatákon, amikor betanuljátok minden mapra a taktikát: adott térképen melyik bázisról indolva mit csinál a csapat, ki hova áll, mire mit reagáltok ... Ebbe bele kell rakni 20+ órát .. meg amit vártok egymásra.. és el kell viselni a többieket, meg az FC-t :D

6.
- a kampány időszaka alatt, ami kb egy hónap azaz 30 nap, a napok nagy részben legyél gépnél folyamatosan 19-23 vagy 20-24 óra közt ( klán döntése melyik) és állj készen minden csatára amibe be kell menni a klánnak.

...

Szóval akinél CW-jutalomtankot lát az ember, az előtt kalapot kell emelni - mert ő már megcsinálta ezt!

Ok, lehet venni accot az ebay-en ócsón ... 100-200 ezer Ft magasságában már sok ritka tank is lesz rajta.

Vagy meg lehet kérni valami jácani tudó emberkét, hogy ugyan csinálja már végig helyetted a kampányt ... ehhez persze az kell, hogy a többi előfeltétel: kifejlesztett tankok stb már meg legyenek.
... hány Ft-ért vállalja ezt valaki? ( NEM 10-20 ezer Ft lesz :D ... 50+ ezer reálisabb. )

(bocs az offért.)

Köszönöm hogy leírtad részletesen.
1. Nem tudom hogy egyes emberek mit képzelnek magukról,nem akarok vitába menni!!
2.Senki nem vinnyogott,és senki nem szók sírni,meg ehhez hasonlók,nem tudom ezt a fajta hozzászólást ki találta ki de nagy barom volt.Azért mert más a gondolata minden embernek,és ami neki jó az lehet másnak meg nem.Ilyen szöveget itt az oldalon tuti,hogy csak 25 év alattiak használnak.Attól mert valakinek tetszik valami,vagy örülne kedvezménynek az nem egyből azt kell írni mert írnak.
3.Elhiszem hogy oltári nagy munka van benn,sőt tehetség is kell hozzá.
4.Azért írtam,hogy kitalálhatnának valami azoknak is hogy meg tudják szerezni azt a tankot,és nem más által,hanem MAGÁNYOS FARKAS ként.Mert ha hiszed ha nem én reggel hatra járok dolgozni 5 órakor kelek.
5.Elhiszem hogy más is akkor kel,és ő bírja,igen nem vagyunk egyformák.

1 éve 3 hónapja #277441 Írta: Hear_Me_Now
Igen, visszaolvastam. Félreértettem. :)

1 éve 3 hónapja #277444 Írta: freezer
Megválaszolva: freezer

Marcus beküldte:

Nincs??

Kezdjük:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

...

(bocs az offért.)

1. Nem tudom hogy egyes emberek mit képzelnek magukról,nem akarok vitába menni!!
2.Senki nem vinnyogott,és senki nem szók sírni,meg ehhez hasonlók,nem tudom ezt a fajta hozzászólást ki találta ki de nagy barom volt.Azért mert más a gondolata minden embernek,és ami neki jó az lehet másnak meg nem.Ilyen szöveget itt az oldalon tuti,hogy csak 25 év alattiak használnak.Attól mert valakinek tetszik valami,vagy örülne kedvezménynek az nem egyből azt kell írni mert írnak.
4.Azért írtam,hogy kitalálhatnának valami azoknak is hogy meg tudják szerezni azt a tankot,és nem más által,hanem MAGÁNYOS FARKAS ként.Mert ha hiszed ha nem én reggel hatra járok dolgozni 5 órakor kelek.

Igen, tulajdonképpen nekem is az nem tetszik, h nem mindenki képes minden estét a WOTtal tölteni, de a random játékban elérhető összes tankot elérhetővé kellene tenni a magányos farkasok számára.
Pl, ha velem szembe jön a randomban egy 907, akkor vhogy megszerezhessem én is randomban őt.
A klánosoknak akik megszerezték nagy riszpekt, nem ellenük megy a kérdésfeltevés, hanem ez egy megfontolandó szempont, h pl legyen-e hátránya azoknak, akiknek nincs ideje klános jutalomként megszerezni egy tankot. Igen, az egy másik szempont, h akkor mi értelme lenne a klános csatározásoknak.
Szerintem több megoldás is van erre.
1. Szerintem pl külön lehetne választani a klán és random ténykedéseket. Tehát pl ha azt mondjátok, h pl a VK72 csak CW csatákban használható, de ott mondjuk jól, akkor randomosok elfogadjuk, h az a tank más liga tankja, randomban nem is találkozunk vele, nem fáj a szívünk utána. CWsek pedig használhatják a CWk során, ott edgeük van azok ellen, akiknek nincs meg a tank, mert pl kevesebb effortot raktak bele a CWkbe, vagy kevésbé képzettek stb.

2. Legyen elérhető a magányos farkasok számára is minden tank, de a CWs erőfeszítésekhez méltóan nehezen megszerezhető, tehát pl 10k DMGt kell elérned 10szer vagy ilyesmi, most mondtam vmit hasraütésre, szóval vhogy arányosan nehezen megszerezhető legyen, de legyen elméleti lehetőség rá.

Itt nem a sírást kell nézni, hanem a különböző nézőpontokat, lehetőségeket, kihívásokat.

Egyébként sztem CWzést nem kizárólag a jutalom tankok miatt csinálja az ember, hanem mert nagyobb a kihívás szervezett csapatok ellen tolni és esetleg már unja a randomot, de javítsatok ki, ha tévedek.

Na mindig nézzétek több szemszögből is a dolgokat.

3GM: Tiger I, Tiger II, E75
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Marcus

1 éve 3 hónapja - 1 éve 3 hónapja #277446 Írta: Hunter9956
Megválaszolva: Hunter9956

freezer beküldte:

Marcus beküldte:

Nincs??

Kezdjük:

1.

2.

3.

4.

5.

6.

...

(bocs az offért.)

Igen, tulajdonképpen nekem is az nem tetszik, h nem mindenki képes minden estét a WOTtal tölteni, de a random játékban elérhető összes tankot elérhetővé kellene tenni a magányos farkasok számára.
Pl, ha velem szembe jön a randomban egy 907, akkor vhogy megszerezhessem én is randomban őt.
A klánosoknak akik megszerezték nagy riszpekt, nem ellenük megy a kérdésfeltevés, hanem ez egy megfontolandó szempont, h pl legyen-e hátránya azoknak, akiknek nincs ideje klános jutalomként megszerezni egy tankot. Igen, az egy másik szempont, h akkor mi értelme lenne a klános csatározásoknak.
Szerintem több megoldás is van erre.
1. Szerintem pl külön lehetne választani a klán és random ténykedéseket. Tehát pl ha azt mondjátok, h pl a VK72 csak CW csatákban használható, de ott mondjuk jól, akkor randomosok elfogadjuk, h az a tank más liga tankja, randomban nem is találkozunk vele, nem fáj a szívünk utána. CWsek pedig használhatják a CWk során, ott edgeük van azok ellen, akiknek nincs meg a tank, mert pl kevesebb effortot raktak bele a CWkbe, vagy kevésbé képzettek stb.

2. Legyen elérhető a magányos farkasok számára is minden tank, de a CWs erőfeszítésekhez méltóan nehezen megszerezhető, tehát pl 10k DMGt kell elérned 10szer vagy ilyesmi, most mondtam vmit hasraütésre, szóval vhogy arányosan nehezen megszerezhető legyen, de legyen elméleti lehetőség rá.

Itt nem a sírást kell nézni, hanem a különböző nézőpontokat, lehetőségeket, kihívásokat.

Egyébként sztem CWzést nem kizárólag a jutalom tankok miatt csinálja az ember, hanem mert nagyobb a kihívás szervezett csapatok ellen tolni és esetleg már unja a randomot, de javítsatok ki, ha tévedek.

Na mindig nézzétek több szemszögből is a dolgokat.

Vk72 =PzVII-el, egy kis alfa eltérés van,Obj907 is hasonló a 140-hez és a 430U-hoz, van amiben előnye van, de van amiben hátránya.,az amcsi medek meg rosszabbak mint a Patton.121=121B.
Szóval minden CW tank alternatívája elérhető minden játékosnak.Névben meg 1-2 paraméterben eltérnek a normál kifejleszthető tankoktól,de semmi előnyöd nincs velük a csatában, max a 907-el egy kicsi.

Én már 6 kampányt végigtoltam (2 kicsi,4 nagy), de csakis a tankért indultam, és szerintem ezzel így van a résztvevők 95%-a.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Sics

1 éve 3 hónapja #277450 Írta: Serious_Threat
Megválaszolva: Serious_Threat
Jelen pillanatban egyetlen igazi end-game content van, az pedig a cw.
A CW jutalmak maradjanak meg a cw játékosoknak.

Tier10: BatChat, M60, Obj907, Obj140, AMX 50B, T-22 med, IS-7, T-62A, TVP T50/51, VK7201, T100 LT, WZ5A, Type5, Grille 15, 121B, 113, Rhm-Pzw, Obj 277, T95E6, Maus, FV4005, Obj260

3 GM: BatChat, Obj140, AMX50B, TVP T50/51, IS-7, Obj268v4, BatChat AP, Skoda T50, T54, T54LT, RU251, T-10, AMX1390, Rhm-Skorpion G, M41 Bulldog, KV5, FCM 50t, Type64, E-25, Tiger I, T37
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Nortonor, Hunter9956, Lord_Loga, Sics, Istiger1, Hear_Me_Now

1 éve 3 hónapja #277452 Írta: Hear_Me_Now

Serious_Threat beküldte: Jelen pillanatban egyetlen igazi end-game content van, az pedig a cw.
A CW jutalmak maradjanak meg a cw játékosoknak.

Egyetértek! Ámen! :) shaking

1 éve 3 hónapja #277454 Írta: freezer

Vk72 =PzVII-el, egy kis alfa eltérés van,Obj907 is hasonló a 140-hez és a 430U-hoz, van amiben előnye van, de van amiben hátránya.,az amcsi medek meg rosszabbak mint a Patton.121=121B.
Szóval minden CW tank alternatívája elérhető minden játékosnak.Névben meg 1-2 paraméterben eltérnek a normál kifejleszthető tankoktól,de semmi előnyöd nincs velük a csatában, max a 907-el egy kicsi.

Én már 6 kampányt végigtoltam (2 kicsi,4 nagy), de csakis a tankért indultam, és szerintem ezzel így van a résztvevők 95%-a.

Hát ha ilyen kicsik a különbségek, akkor ellentmondó, h csak ezekért toltad végig a kampányt, nem? :D
Viccet félretéve, sztem azért elég nagy a diffi, tehát pl PzVII 560as alfa VK72 750es alfa., ez plusz 34%.
Mindazonáltal, ha lenne egy kérdőív, és kiderülne, h a CWsek 90%a csak a jutalomtankok miatt CWzik, akkor megértem, h ez a jelenlegi helyzet, h csak számotokra elérhető a jutalomtank, de akkor sem tetszik, h olyan tankok ellen játszok randomban, akik megszerezhetetlenek számomra.

Pl vegyük a kötvényes felszereléseket, mindenki parázott emiatt, még az unikumok is, h minek, hiszen nem akarnak még nagyobb fölényt a noobok felett, akik nem tudják azokat a felszereléseket megszerezni, és itt pedig nem is olyan nagy a gond, hiszen, a kötvényeket mindenki elméletileg megszerezheti. A jutalomtankokat viszont nem,

Na mindegy, érdekes okfejtés ez, én nem bánom, ha így is marad, de ha kicsit átgondolnának a WG részéről ezt, annak örülnék, volt ilyen téma, h majd lehet venni pl kötvényért tankot, meglátjuk.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Marcus

1 éve 3 hónapja #277484 Írta: atashark
Megválaszolva: atashark
Helló! Félreértetek. Nem kijelentettem, hanem kérdőjellel emeltem ki hogy kókler volt az összes klán? Arra céloztam,hogy ha egyik sem tetszett ennek a molynak akkor az összes eddigi klánja hibás volt? Ennyi. Dehogy bántom én a többi csapatot, nem ismerem őket.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: kicsitrash

1 éve 3 hónapja - 1 éve 3 hónapja #277535 Írta: Gizmo
Megválaszolva: Gizmo

atashark beküldte: Én ezt most nem nagyon értem, de ha minősíted ezt úgy hogy nem ismered a részleteket akkor én is minősítelek aladár.

Mit minositek okosbogyo?
Te leirtal toborzo szovegnek valamit.
Majd ua oldalon meghazudtoltad magadat.
Ehhez nem latom milyen reszleteket kellene ismerni!
Mindent Te irtal oda Mezga Geza.

1 éve 3 hónapja #277539 Írta: Mortein
Megválaszolva: Mortein
Tetszenek ezek a jelzők... :rofl:
Párat felcetlizek a monitorom oldalára szerintem... :cheer:

Garazsban:
T10 : IS7, IS4, OBJ 277, T57 Heavy, 50B, S.Conqueror, OBJ 140, T62A, BC 25T, AMX 13 105, Grille 15, OBJ 268 V4, OBJ 261
T9 :T55A, Standard B, Type4
T8 :IS-3A, OBJ. 252U, KV5, Somua SM, Caernarvon AX, M6A2E1, WZ 120FT, Type 59, T54 first prot., Progetto 46, Lorraine 40t, Centurion MK 5/1, T92, ELC 90
T7 : T71 DA, AMX 13 57, ISU-122S, S51
T6 : HT No. VI, Cromwell B,
T5 : 105 leFH18B2

1 éve 3 hónapja - 1 éve 3 hónapja #277542 Írta: bittus
Megválaszolva: bittus
Nem idézgetek, inkább összeszedem, amit ezzel kapcsolatban gondolok (márminthogy reward tankot egyéni játékosnak). (4. nagy kampányom a mostani, plusz 1 kicsi is van mögöttem).

1. Ne keverjük a sima, évközbeni CW-t a kampánnyal. A CW kampányról még nem hallottam senkitől, hogy a szervezett csaták öröme miatt játszaná, csak, és kizárólag a jutalom tank miatt.

2. Miért szeretné annyira az ember a jutalom tankot, ha nem sokkal jobb (vagy esetleg nem jobb), mint a fejlesztési fából elérhető? Mert egyedi, nem bárki által megszerezhető (esetleges gyűjtői szenvedély erre még rápakol).

3. A család/meló mellett befektetett energiához:
Első kampányomon átlagos erejű klánban úgy lett tankom, hogy elsőtől az utolsó napig, elsőtől az utolsó csatáig csináltuk (plusz időnként a szerencse is mellénk állt). Akkor múlt a lányunk 2 éves, a fiunk pedig néhány hónapos volt. Szerencsém volt az esti elalvásával, és férjem maximálisan mellettem állt, hogy időben gép elé tudjak kerülni. Késői ébrenlét, éjszakai kelések miatt megterhelő volt? Igen. Megérte? Igen, Obj 907 lett a jutalom.
Második nagy kampányom 1 évvel később, egy kis létszámú klánban, aminek a magját csapatjátékban összeszokott csapat alkotta. T6-T8-ban végig játszottunk, nagyon jól (itt már nem tudtam mindig az elejétől kezdve ott ülni), T10-ben csak 1-2 napig játszottunk, mert nem volt meg a csapat. Jutalom: 121B (lehetett volna akkor hülye választás, de úgy voltam vele, hogy ha annyira rossz, előbb-utóbb a WG úgyis buffolni fogja).
3-4. nagy kampány immár a TRIGG tagjaként (az én szintemen ez ritka, hogy ott játszhat az ember, tudom, de jó és aktív játékosoknak elérhető), itt is este elejétől a végéig csaták vannak, bár tény, hogy most már csak később tudok leülni játszani, de ha kell, még éjfél után is fent vagyok. Itt egyéni tankszerzéshez nem kell, hogy valaki eszméletlen sok csatában ott legyen, de a klán jó helyezéséhez minél több csapat/sikeres csata kell. Kelek reggel 6kor, meló, vagy a gyerekek miatt, megspékelve betegség miatt éjszakai rossz alvással is. Kimerítő? Igen. Megéri? Igen (M60 tavaly, most pedig az E6 lesz).

4. Tankállomány:eleinte nemcsak T10-ben volt a nagy kampány, azaz T6 és T8-ban is kellett az aktuális metának megfelelő tankállomány, megfelelően felszerelve. Most már "csak" T10 de mivel a meta folyamatosan változik, nálam pl. a fejlesztési célok is ennek megfelelően változtak (CW-re kellett Type5, V4, kifejlesztettem, most S. Conq a cél, az az egy hiányzik igazán az aktuális meta tankok közül).

Lehet mondani, hogy megtehettem, mert vagy időm volt játszani régebben, most meg sok tankot free XP-ből fullozok ki/ugrok át, meg a család mellettem volt/van, etc. Attól még időt szántam rá, vállaltam, hogy a kampány idején néhány hétig fáradtabb leszek a szokásosnál, kötött időben. Nem én választom meg ilyenkor, mikor és mennyit szeretnék játszani. Ha randomban is elérhetőek lennének a jutalom tankok, akkor pont annak a plusz erőfeszítésnek az értékét vennék el, amit igényel(t) egy-egy reward tank megszerzése.
Ha valakinek van egy hobbija, amit komolyan csinál, és hajlandó rá időt/pénzt áldozni, hogy bizonyos extra jutalmakat megszerezzen, ne akarjuk elvenni tőle ezt az extra jutalmat azzal, hogy de nekem nincs rá annyi időm, pénzem.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: kicsitrash, Zoebird, PZoli, Sics, straubbazsi, Istiger1, KLC_KTE

1 éve 3 hónapja #277567 Írta: freezer
Hát respect Bittus neked is meg a párodnak is.
Sajnos nem mindenki ilyen megértő, én hetente kb 3 estét tudok komolyan a tankozásra fordítani, egyéb esetben a párom szakítana velem, így is már pszichológushoz akar küldeni, h játékfüggő vagyok :D
3 éven át komolyan online pókereztem éjjel nappal, arra ráment egy párkapcsolatom.
Én elkötelezett tankos vagyok, de első a real life, ezt megtanultam már a póker kapcsán. Ha a párommal az a kompromisszum, h én heti 3 estét tudok átlagosan tankozni, akkor ez.
Vannak ilyen emberek is, akik hiába szánnának rá végtelen időt nem tehetik meg, és nem azért, mert nem elég elkötelezettek a játék iránt.
Na mindegy, igazából elvagyok 907 nélkül is, ez csak egy érdekes felvetés volt részemről.

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.