Jelenleg 502 vendég és 5 tag online

Vélemények a klán toborzásokkal kapcsolatban...

1 éve 4 hónapja #275271 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
Dies,

én azt gondolom, hogy van valamekkora felelőssége akkor is az embernek, amikor randomban megnyomja a "csata" gombot.

Hogy olyan gépen játszok, amin nem fagy szét a játék minden második csataindításra.

Hogy elindulok a kezdőkörből ... nem csak XP-t gyűjteni rakom be a tankot a csatába, és megyek el utána kávézni... passzív bot :(

Hogy megteszem ami tőlem tellik játékosként.

Hogy igyekszem a tankom szerepköréhez illően játszani és a csapattársakkal együttműködni. ( Spotterral spotolok, artyal és TD-vel lövöm a spotot... )

Hogy ha a tankom nem képes arra, amire a szerepköre alapján képesnek illenék lennie ( spotter álca és 6.érzék nélküli legénységgel pld, stock tank stb) akkor szólok erről a csapattársaknak, hogy ne számítsanak rám, ne várjanak olyasmit amire nem leszek képes.

Ha látok felborult csapattársak, megpróbálom felálllítani.

Apróságok, de szerintem ez kb hozzátartozik az elvárható normális viselkedéshez .. a minimumhoz ... randomban is.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: INFARKTUS, Lord_Loga, Tekagi, Admiral_von_Yorck, dies

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 éve 4 hónapja - 1 éve 4 hónapja #275277 Írta: dies
Megválaszolva: dies

Sics beküldte: Dies,

én azt gondolom, hogy van valamekkora felelőssége akkor is az embernek, amikor randomban megnyomja a "csata" gombot.

Hogy olyan gépen játszok, amin nem fagy szét a játék minden második csataindításra.

Hogy elindulok a kezdőkörből ... nem csak XP-t gyűjteni rakom be a tankot a csatába, és megyek el utána kávézni... passzív bot :(

Hogy megteszem ami tőlem tellik játékosként.

Hogy igyekszem a tankom szerepköréhez illően játszani és a csapattársakkal együttműködni. ( Spotterral spotolok, artyal és TD-vel lövöm a spotot... )
Mindezt értem,nem vagy te hülye,te is értsd amit én irtam. shaking

Hogy ha a tankom nem képes arra, amire a szerepköre alapján képesnek illenék lennie ( spotter álca és 6.érzék nélküli legénységgel pld, stock tank stb) akkor szólok erről a csapattársaknak, hogy ne számítsanak rám, ne várjanak olyasmit amire nem leszek képes.

Ha látok felborult csapattársak, megpróbálom felálllítani.

Apróságok, de szerintem ez kb hozzátartozik az elvárható normális viselkedéshez .. a minimumhoz ... randomban is.

Értem én,nem vagy te hülye gyerek,értsd amit én rok... :)

Ha ellenségeid lőtávolságon belül vannak, akkor te is.

1 éve 4 hónapja #275279 Írta: Dariusz
Megválaszolva: Dariusz
StahanoW, Te sem olvasol a sorok között...pontosítok...olyat látsz bele az általam leírtakba, ami nincs benne. Engem pont nem érdekel, hogy XY-nak miért szűnt meg a tagsági viszonya egy adott klánban, ez teljesen hidegen hagy. Ha valakit kiraknak valahonnan, az nyilván okkal történik és aki kilép egy klánból, valószínűleg nem véletlen teszi. Szóval ez a része nem érdekel hogy ki, melyik klánból miért és hogyan távozott.
Teljesen félre értetted amit írtam... én kizárólag Kipsicurka "szvsz teljesen ártatlan, ártalmatlan" hozzászólásának lényegét próbáltam elmagyarázni, melybe néhányan, teljesen nyilvánvalóan többet látnak bele, mint amiről valójában szól. Én is egy olyan klán tagja vagyok, ahol nincsenek "kötelező elvárások". Ez rossz dolog? Nem mindenki éli át/éli meg ezt a játékot úgy, mintha valóság lenne. Engem az sem érdekel, hogy kinek milyen a statisztikája. Akinek számít az életkor, a minimum tier, a TS, a statisztika meg az, hogy a másikon éppen milyen gatya vagy bugyi van az nyilván olyan klánt fog magának keresni, ahol ezt elvárják. Én arról beszélek, hogy bizony vannak olyan játékosok, akik igen is " véresen komolyan veszik a játékot ". 2012-ben regisztráltam a játékba és rengeteg olyan ( Magyar ) játékosba futottam bele, aki totál idegbeteg módjára írogatott a chaten, mert nem pont az történt, amit ő megálmodott a csata elején. Az ilyen játékosok többsége a csata végén írt privit, hogy noob, idióta, béna, debil, stb. vagyok és az ő klánjukba az ilyen játékost azonnal kirúgnák. Ilyenkor mindig szóba kerültek az "elvárások", mint pl.: életkor, minimum tier, azon belül is ilyen, meg olyan tankom nem lehet, csak olyanokat fejlesszek, amit a klán vezetősége megszab. Ráadásul ha háromszor nem vagyok online a játékban akkor, amikor a többiek úgy akarják, akkor szintén lehet repülni a klánból. Nahát nekem ilyesmire nincs szükségem.
Nem is értem hogyan fajulhatott idáig egy olyan történet, ami szvsz egyébként az adott játékosra és klánra tartozik, nem pedig "mindenkire". Kipsicurka felvetette ennek a játékosnak azt a lehetőséget, hogyha megoldódik az account problémája, akkor az ő klánjába csatlakozhat. Ennyi. Mi ezzel a probléma? Ezzel az erővel én is írhattam volna egy hsz-t, vagy rajtam kívül akár 25 klán, hogy felvennénk az "account gonddal" küzdő játékost...vagy bárki mást. Szerintem kár ( volt ) ebből ekkora "parádét kreálni".
Egyébként nálunk is volt olyan játékos, aki belépett, 2 nap múlva kilépett, majd megint visszahívatta magát és 2 nap múlva újra kilépett...
Továbbra is azt gondolom, hogy nem vagyunk egyformák. Van,aki így látja a világot és van aki másképpen. Van ami jó nekem, de az nem biztos, hogy neked is jó...itt persze sorolgathatnék ezernyi közhelyet. Mindenki leírta a véleményét, én is így tettem.

1 éve 4 hónapja #275281 Írta: SchmityHUN
Megválaszolva: SchmityHUN

dies beküldte:

SchmityHUN beküldte: Senkit sem akarok megbántani, de az is mutatja az ember jellemét, hogyan használja ezt a nyamvadt billentyűzetet.

Annyi minden leró arról, hogy valaki ennyire összefüggéstelen és szedett-vedett írásokkal próbál meg vitába szállni.

Nincs értelme...

Ha követnéd a témát és nem vaktában belevau... Tudnék szótfosni 192 oldalon keresztül...

Nem rátok értettem.

Jani kifejezésmódjára.

"Sokak életéhez van közünk. Némelyekéhez kevesebb, némelyekéhez nagyon is sok. De nem fogják tudni a nevünket. Azt sem, hogy mit tettünk értük. A mi munkák rejtett és névtelen."
/Dr. Felkai Tamás/

1 éve 4 hónapja #275283 Írta: Grande__Reagel
Megválaszolva: Grande__Reagel
Dariusz... Stahanow írt egy rohadt figyelmeztetést, h vjani egy kibaszott troll.. ennyi... jót akart a többi klánnak, h ne vesződjenek vele, mert mi belebuktunk 3x... ennyi... erre most olyanról beszéltek, h némely klán mekkora köcsög, h feltételeket szab... ahol nincsenek feltételek, a veztőség szive joga, de akik ezek után is szívesen látnák vjanit, azok igénytelenek a saját klánjukra. Staha figyelmzetett mindenit, innentől szive joga picurkának is, h beveri e ő is a kis buksiját, vagy tanul a mi hibánkból.

Beállítani minket úgy, hogy mi kirakjuk indokolatlanul az embereket, az meg igenis felháborító. Szerinted nem így gondolta? Lehet igazad van, de ő még ezt nem tisztázta, nekünk szemrehányásnak tűnt. Majd ő tisztázza, ha rosszul gondoltuk.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Admiral_von_Yorck, SchmityHUN

1 éve 4 hónapja - 1 éve 4 hónapja #275287 Írta: Hunter9956
Megválaszolva: Hunter9956
Szerintem zárjátok le a témát, ennek a sehova nem vezető "társalgásnak" semmi értelme.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Admiral_von_Yorck, SchmityHUN

1 éve 4 hónapja #275290 Írta: dies

Hunti beküldte: Szerintem zárjátok le a témát, ennek a sehova nem vezető "társalgásnak" semmi értelme.

Egy forum ilyen,bármily meglepő..

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Grande__Reagel

1 éve 4 hónapja #275299 Írta: GoldMalac
Megválaszolva: GoldMalac

Hunti beküldte: Szerintem zárjátok le a témát, ennek a sehova nem vezető "társalgásnak" semmi értelme.

Vihar a biliben :)))

1 éve 4 hónapja #275301 Írta: Lord_Loga
Megválaszolva: Lord_Loga

dies beküldte:

Egy forum ilyen,bármily meglepő..

Ez a kijelentésed teljesen elfogatható és igaz, amíg közérdekű/közérdeklődés tárgya a téma.

Ennek az esetnek a további része - beleértve ezt a fázist is -, már nem az, így privátban van helye.

1 éve 4 hónapja #275307 Írta: dies
Mögcseréltük az eszmét.Ennyi.

1 éve 4 hónapja #275370 Írta: Sics
Megválaszolva: Sics
Szerintem az, hogy klánosdi, tobozósdi általános dolgairól beszélgetünk, egy jó ötlet. Egy ilyen topic értékes.

Hogy egyes emberek és egyes klánok közti balhét kitárgyaljuk, és már kevéssé értékes és közérdekű ... igazából egy ilyen balhé maga még elmegy közérdekűnek... de akkor jobb volna anonimizálva beszélni róla.

Pld. valaki feltett pár napja egy kérdést, hogy miért szoktak kirakni klánoktól játékosokat.

Nos, az én tapasztalatom.

Számos klánban vannak ilyen olyan elvárások, mármint most nem a belépési feltétekre ( csillió véennyóc, tier13 tankok a garázsban) gondolok, hanem a már a klánban levő tagokkal szembeni elvárásokra

- legyél fenn TS-eh ha játszol
- ha csapatmeghívót kapsz a klántól akkor azt fogadd el
- csatában kövesd az FC utasításait
- ne rage-elj
- havonta gyűjts X "kockát" ( vagy menj havi X csatát klános csatákban )
...

Az alapvető elvárások ilyesmik szokta lenni, hogy melyik klánban pontosan mik az változó.

Na már most, ha valaki (aki amúgy régebb óta klántag) egy adott hónapban nem tudja teljesíteni ezeket az elvárásokat, azt még nem biztos hogy kirakják ( nagyon profi klánoknál nem tudom hogy van olyanban még nem voltam ... ) ... de ha több egymást követő hónapban nem hozza valaki az elvárásokat, attól általában meg szoktak vállni.

A dolog oka, hogy ha "A" játékostól elfogadja a vezetőség, hogy nem tart be "szabályokat", tesz meg olyan dolgokat amik elvileg mindenkitől elvártak volnának, akkor ez "fertőző", azaz a többi játékosnak is rossz példát mutat, hogy "ha neki lehet, akkor nekem miért nem?".

Ez pedig nagyon nem jó. ... Azt nyilván meg lehet magyarázni, hogy valaki egy adott hónapban nem ér rá normálisan játszani és résztvenni a klános dolgokban mert épp érettségizik, vizsgaidőszaka van, gyereket szül, menstruál, költözik németországba/angliába/ausztráliába ... De ha valakinél gyakran/rendszerese előjön hogy nem tudja hozni az elvileg minden klántagtól elvárt minimális dolgokat, azt azért a legtöbb normális klánból kirakják. ( A nagyon alja helyekről nyilván nem ... ahova amúgy is lasszóval fogják a 300 wn8-cal és 1 db tier6 tankkal már rendelkező embereket,) ...

Meg nyilván vannak hobbiklánok/baráti társaságok .. munkehelyi klánok ... Illetve vannak emberek/accok akiket nem rúgnak ki. A klánfőnök nőjét, vagy azt aki pénzeli a klánt (vesz a többieknek prémet, prémtankokat) ... de egy használható FC-ért is nagyon sok mindent megtesznek.

De az eredményességre törekvő középklánokból az átlag játékosokat ki szokták rakni ha nem hozzák a minimum elvárást.

Tegyük hozzá: az elvárást általában nem nehéz hozni. ( OK, kivéve a fent felemlegetett speciális élethelyzeteket.) Ami igazi és gyakori gond: hogy a toborzásnál csak azt mondják el, hogy mézeskolbászból van a kerítés, az elvárásokat nem hangsúlyozzák annyira ... és ezért olyan embereket rángatnak be a klánba, akiknek egyik vagy másik elvárás valamiért nagyon nem okés.

A TS pld örök problémaforrás sok helyen. Mert ugye a klános elvárás jellemzően olyasmi szokott lenni, hogy mondjuk 19-23 óra közt ha valaki játékban van legyen is fenn a TS-en. Csak hát ez nem mindenkinek és mindíg fér össze a családi stb dolgaival.

Abból is szokott gond lenni, hogy elfogadják-e emberek a kláncsatába szóló meghívót. Mondjuk bekapcsolja valaki a boostereket randomban tankhúzáshoz ... és utána jön a kláncsatába a meghívó...

De a kirúgásnál szerintem gyakoribb a kilépés, amikor rájönnek a felek, hogy még se illenek össze... Normális esetben sértődés nélkül fel lehet ezt ismerni és elvállhatnak az utak.

1 éve 4 hónapja #275375 Írta: SchmityHUN
Megválaszolva: SchmityHUN

Sics beküldte: Szerintem az, hogy klánosdi, tobozósdi általános dolgairól beszélgetünk, egy jó ötlet. Egy ilyen topic értékes.

Hogy egyes emberek és egyes klánok közti balhét kitárgyaljuk, és már kevéssé értékes és közérdekű ... igazából egy ilyen balhé maga még elmegy közérdekűnek... de akkor jobb volna anonimizálva beszélni róla.

Pld. valaki feltett pár napja egy kérdést, hogy miért szoktak kirakni klánoktól játékosokat.

Nos, az én tapasztalatom.

Számos klánban vannak ilyen olyan elvárások, mármint most nem a belépési feltétekre ( csillió véennyóc, tier13 tankok a garázsban) gondolok, hanem a már a klánban levő tagokkal szembeni elvárásokra

- legyél fenn TS-eh ha játszol
- ha csapatmeghívót kapsz a klántól akkor azt fogadd el
- csatában kövesd az FC utasításait
- ne rage-elj
- havonta gyűjts X "kockát" ( vagy menj havi X csatát klános csatákban )
...

Az alapvető elvárások ilyesmik szokta lenni, hogy melyik klánban pontosan mik az változó.

Na már most, ha valaki (aki amúgy régebb óta klántag) egy adott hónapban nem tudja teljesíteni ezeket az elvárásokat, azt még nem biztos hogy kirakják ( nagyon profi klánoknál nem tudom hogy van olyanban még nem voltam ... ) ... de ha több egymást követő hónapban nem hozza valaki az elvárásokat, attól általában meg szoktak vállni.

A dolog oka, hogy ha "A" játékostól elfogadja a vezetőség, hogy nem tart be "szabályokat", tesz meg olyan dolgokat amik elvileg mindenkitől elvártak volnának, akkor ez "fertőző", azaz a többi játékosnak is rossz példát mutat, hogy "ha neki lehet, akkor nekem miért nem?".

Ez pedig nagyon nem jó. ... Azt nyilván meg lehet magyarázni, hogy valaki egy adott hónapban nem ér rá normálisan játszani és résztvenni a klános dolgokban mert épp érettségizik, vizsgaidőszaka van, gyereket szül, menstruál, költözik németországba/angliába/ausztráliába ... De ha valakinél gyakran/rendszerese előjön hogy nem tudja hozni az elvileg minden klántagtól elvárt minimális dolgokat, azt azért a legtöbb normális klánból kirakják. ( A nagyon alja helyekről nyilván nem ... ahova amúgy is lasszóval fogják a 300 wn8-cal és 1 db tier6 tankkal már rendelkező embereket,) ...

Meg nyilván vannak hobbiklánok/baráti társaságok .. munkehelyi klánok ... Illetve vannak emberek/accok akiket nem rúgnak ki. A klánfőnök nőjét, vagy azt aki pénzeli a klánt (vesz a többieknek prémet, prémtankokat) ... de egy használható FC-ért is nagyon sok mindent megtesznek.

De az eredményességre törekvő középklánokból az átlag játékosokat ki szokták rakni ha nem hozzák a minimum elvárást.

Tegyük hozzá: az elvárást általában nem nehéz hozni. ( OK, kivéve a fent felemlegetett speciális élethelyzeteket.) Ami igazi és gyakori gond: hogy a toborzásnál csak azt mondják el, hogy mézeskolbászból van a kerítés, az elvárásokat nem hangsúlyozzák annyira ... és ezért olyan embereket rángatnak be a klánba, akiknek egyik vagy másik elvárás valamiért nagyon nem okés.

A TS pld örök problémaforrás sok helyen. Mert ugye a klános elvárás jellemzően olyasmi szokott lenni, hogy mondjuk 19-23 óra közt ha valaki játékban van legyen is fenn a TS-en. Csak hát ez nem mindenkinek és mindíg fér össze a családi stb dolgaival.

Abból is szokott gond lenni, hogy elfogadják-e emberek a kláncsatába szóló meghívót. Mondjuk bekapcsolja valaki a boostereket randomban tankhúzáshoz ... és utána jön a kláncsatába a meghívó...

De a kirúgásnál szerintem gyakoribb a kilépés, amikor rájönnek a felek, hogy még se illenek össze... Normális esetben sértődés nélkül fel lehet ezt ismerni és elvállhatnak az utak.

A leginkább normális eset szerintem az lenne, ha lenne megfelelő kommunikáció a klán összes tagja között, a vezetőség részéről a játékosok felé, avagy fordítva.

Amit írtál, hogy ezekben a speciális helyzetekben elfogadott, de több hónapon át tartó kiesés a kötelező dolgokból nem tolerálható, ebben a formában szerintem nem igaz. Az lenne a normális, hogyha egy klán az eredményesség mellett arról is szólna, hogy élvezzük a játékot.

Hogy valaki élvezze a játékot nem muszáj kitaposott úton vezetni folyamatosan. Nyilván a klán érdekeit kell néznie egy játékosnak elsősorban, de ugyanennyire fontos az is, hogy az a klán amiben xy van figyeljen arra, hogy xy mit akar, hogy akarja, mikor akarja és a többi...

Tehát ha én kiküldök egy meghívót az egész klánnak, akkor nem köteleznék senkit, hogy márpedig ha fent vagy, online vagy, akkor gyere és játsszál, mert ezért léptél be.... a TS ugyanez.

NEM,
nem ezért lépett be. Azért lépett be, hogy egy jó társaság tagja legyen, megismerjen új embereket, fejlődjön, együtt a klánnal.

Ezt egy átlagos klánra értem, amilyen a legtöbb magyar klán. Oké-oké, fontos a teljesítmény, meg a többi statisztikai dolog, de a prioritásában egy klánnak én még mindig előrébb tartom azt, hogy élvezetes legyen.

Ha valakinek aznap nincsen kedve feljönni TS-re, hát ne tegye. DE előtte szóljon, hogy figyu már, ezért meg ezért nem leszek ma TS-en, és nem tudok majd menni osztagozni, csapatozni. Ez lehet rendszeres is, ha amúgy meg jön, és beszél, és figyel, játszik velünk.

Nem hiszem, hogy kellene valakinek egy költözés, vagy szülés, érettségi ahhoz, hogy a ma estéjét nyugalmasan végigjátszhassa, egyedül.

Az meg, hogy akkor maradjon klán nélkül és gurulgasson hülyeség. Miért ne csatlakozhatna klánba, ha van kedve hozzá, csak nem éppen 0/24/7-ben?!

"Sokak életéhez van közünk. Némelyekéhez kevesebb, némelyekéhez nagyon is sok. De nem fogják tudni a nevünket. Azt sem, hogy mit tettünk értük. A mi munkák rejtett és névtelen."
/Dr. Felkai Tamás/

1 éve 4 hónapja - 1 éve 4 hónapja #275396 Írta: acelkocka
Megválaszolva: acelkocka
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

A klános elvárásokhoz: Szerintem némelyeknek fontos hogy klánba léphessenek , mivel nem mindenkit elégít ki a "kommersz " random csata .

Véleményem: Valaki egyedül szeret játszani, de sokan, mint pl. én is ha megunják a random világ varázsát, ki szeretnék próbálni az - összeszokott szakasz- CW - osztag varázsát. Sajnos ha a varázs elmúlik, mert pl. a klán a toborzó szöveggel ellentétben nem aktív vagy nem megy sosem a szakasz-csapat-cw meghirdetett elvárásoknak megfelelően ( vagy a klántársakat is lövik csatában :trollol: ) akkor a tag inaktívvá válhat -nem jár TS-re, nem szakaszozik, stb.

Na, ilyenkor a klántag aki ha nem találja a helyét, jelezze a klánvezetőnek a problémát és ha nem tudják megoldani, lépjen ki. Így ha van vér a pucájában a klántagnak is akkor nem lesz sok onlinedenemreagál tag.

Húzzon ki pár X-es tankot, menjen végig a személyes küldetéseken vagy tűzzön ki magának valami más célt és ne akarjon csak egy klánlogóért tag lenni ( menjen tekerni egy jó rekumbensen, indul az erdő-mező gombaszezon és a tihanyi Gödrösnél is csata van a horgászhelyekért :woohoo: ).

ENNÉL A BEJEGYZÉSNÉL A HOZZÁSZÓLÁSOK LE VANNAK TILTVA!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szete58

1 éve 4 hónapja #275410 Írta: Szete58
Megválaszolva: Szete58
Nem is! :)

„Engem nem a probléma érdekel, hanem a megoldás!”
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: acelkocka

1 éve 4 hónapja #275411 Írta: Misibá
Megválaszolva: Misibá
hali,újként lehet lehurrognak a régi fórumozók,de szerintem nem lett volna szabad eddig fajulni a vitának.két emberre tartozott volna csak!!!! mivel jani nem jelentkezett, így stahanow teljes mértékben jól járt el,hogy jelezte a többiek felé.viszont meglehet várni a tagot,mi lesz-mi lett a dologból.bár szerintem,ha megoldódik nem fog jelentkezni,mert kapott hideget :applause: mindenkinek jó játékot kíván egy nyugdíjas.

Pilisi nyugger:-)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Admiral_von_Yorck, AntTheZ

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.