Jelenleg 403 vendég és 2 tag online

Vélemények a klán toborzásokkal kapcsolatban...

7 éve 3 hete #15098 Írta: tibol1
Megválaszolva: tibol1
Dozer00 Megnéznéd a statomat de még tibol1 alatt találod meg mert a néváltoztatásom még nem lett frisítve. Mindez csak kiváncsiságból kiváncsi vagyok menyire tartasz ödönek :) És szerinted mi az a szint amikor az embernek érdemes egy klánba jelentkezni? üdv

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

7 éve 3 hete - 7 éve 3 hete #15106 Írta: pitt600
Megválaszolva: pitt600

Defender007HUN beküldte: Dozer00 Megnéznéd a statomat de még tibol1 alatt találod meg mert a néváltoztatásom még nem lett frisítve. Mindez csak kiváncsiságból kiváncsi vagyok menyire tartasz ödönek :) És szerinted mi az a szint amikor az embernek érdemes egy klánba jelentkezni? üdv

Üdv
6-os fullos/heavy,med,Td/ tank

Nyerhetsz csatát egyedül, de a háborút csapatban nyerik meg
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tibol1

7 éve 3 hete #15136 Írta: Kismutyur
Megválaszolva: Kismutyur
Sziasztok!

Sok nagy klán van, aki fenn van a térképen is, nekik csak gratulálni tudok!
De miért van az, hogy van olyan nagy klánba tartozó egyén(kiégetett népművészeti cserépedény), aki csak a statisztikát nézi? Az nem az én statisztikám, hisz nem 1:1 ellen játszunk csatát, hanem 15:15 ellen. Biztos az, hogy mindig én vagyok az Ödönke, ha vesztünk? Talán van mellettem még 14 játékos, aki ugyanúgy lehet Ödönke, tehát nem biztos, hogy a hű képet tükrözi az a szar XVM. Az se érdekel, hogy most valaki beírja ide a statisztikám alapján, hogy mekkora hülye, idióta, és Ödönke vagyok, nem érdekel. Azt megint nehéz elhinni egyes emberkéknek, hogy valakit nem érdekel az a vacak térkép? Mi pont 40-n vagyunk a klánba, tele piros játékossal, de nekünk az a lényege ennek a játéknak, hogy munka, és család után kicsit szórakozzunk, és kikapcsoljuk magunkat a mindennapi életből. Igen javarészt hétköznap csak szakaszozik a klán, ilyenkor hétvégén meg századozunk, hol kisebb, hol nagyobb sikerrel, de soha nincs egy rossz szavunk a másikhoz, még akkor se, ha a 10 századot veszítjük. Sőt a vesztes csatából lehet a legtöbbet tanulni.

7 éve 3 hete - 7 éve 3 hete #15138 Írta: rejkov
Megválaszolva: rejkov
Vannak jó játékosok. Tényleg jók, nem csak jónak hiszik magukat. Van sikerélményük a játékban, és ezért játszanak. Nyerni akarnak. Ezek az emberek tudják, hogy mitől lesz egy játékos jó. Nyilván, mivel a téma 15 vs 15, olyanokat akarnak maguk mellett, akik hasonlóan jók. Akik hasonlóan nyerni tudnak, és akarnak. Ezért nézik a statot. Tudják, hogy 15 jó játékos mi pusztítást tud véghezvinni, ha összedolgoznak. ÉS ezért játszanak. Nem azért, hogy megyünk a haverokkal egy kört, közben jót dumálunk. Azért mennek egy kört, hogy nyerjenek. Mind egymásra vannak utalva, ezt tudják, és elfogadják. Viszont olyan emberektől akarnak függeni, akik hasonlóan jók, mint ők. És azt is tudják, hogy szemben hasonlóan jó játékosok vannak, mint ők. Ezért nézik a statot. Mert ugye mindig nyerni akarnak.

Ez nem köcsögség, rosszakarat, vagy gonoszság. Ez az egyetlen módja, hogy nyerjenek.

És a statisztikád igenis a te statisztikád. Nem a másik 29-é. Mutatja, hogy az eléd került szitukban mennyire tudtál érvényesülni. Nem mondom, hogy jó mérőmódszer, mert személyes véleményem, hogy a wnx-ek nem adnak pontos képet, de ez az elfogadott most. Még nem csináltak jobbat. Már ha az a jobb, hogy minél több embernek tetsszen.

Én sem sorolom magam ezek közé az emberek közé. Majd talán ezek az emberek 1x maguk közé sorolnak, de addig van még mit fejlődnöm.

7 éve 3 hete #15146 Írta: Hunyadi_Loveszdandar
Megválaszolva: Hunyadi_Loveszdandar

Kismutyur beküldte: De miért van az, hogy van olyan nagy klánba tartozó egyén(kiégetett népművészeti cserépedény), aki csak a statisztikát nézi? Az nem az én statisztikám, hisz nem 1:1 ellen játszunk csatát, hanem 15:15 ellen. Biztos az, hogy mindig én vagyok az Ödönke, ha vesztünk? Talán van mellettem még 14 játékos, aki ugyanúgy lehet Ödönke, tehát nem biztos, hogy a hű képet tükrözi az a szar XVM. Az se érdekel, hogy most valaki beírja ide a statisztikám alapján, hogy mekkora hülye, idióta, és Ödönke vagyok, nem érdekel. Sőt a vesztes csatából lehet a legtöbbet tanulni.

Szia Kismutyur!

Az a gond, hogy alapvetően sokan - és a posztodból ítélve Te is - félreértik a statisztikai mutatókat vagy nem megfelelően értelmezik.

A WIN RATE a legutolsó, amit érdemes nézni, mert nem mutatja a valós értékét a játékosnak. Lehet mesterségesen befolyásolni pl.: valaki 14 profival századozik és 10-ből 9 csatát megnyernek. Akkor neki 90%-os a winrate-je, de valójában nem jó.

A statisztikád a Tiéd! Senki másé! Te hoztad össze. Hiszen mindenkinek ugyan azok a feltételek és mégis más-más eredményt hozunk ki belőle.

Miket kell nézni? Mi a fontos statisztika? Leginkább a sebzés!!!
Pl.: Neked a KV-1S a legtöbbet használt tankod, tehát az Effid WN7 értékedben nagy szerepet tölt be.

Van eddig 1.115 csatád a tankkal, ami alatt szereztél 778.975 sebzést. Ez azt jelenti, hogy az átlagsebzésed eddig: 699 dmg/csata
Ha azt is figyelembe veszem, hogy a találati arányod - szintén fontos mutató, mert csak az sebez, aki talál is - ezzel a tankkal 66%, akkor ezt a következtetést vonom le:

1. 10 lövésedből 6-7 talál
2. ebből a 6-7 találatból átlagosan 2-3 okoz sebzést
(ezt onnan kalkulálom, hogy a KV-1S átlagosan 2-3 lövésből hozza a 699 dmg-et, ami a Te átlagod)

Ergo: 10 lövésből 2-3 okoz sebzést, ami már csak 20-30%-ot jelent! Ez alacsony!!!

És ha megnézed a KV-1S Heavy tank a maga Tier6 osztályában, ergo ahhoz, hogy 50% fölött tudj nyerni vele, Neked kell jónak lenned, mert Te vagy a vezér a csatáid nagy részében. (Tudom, hogy az MM berakhat Tier8 közé is, de 1000 csatád nagyobbik hányada tier6-ban volt)

És ezt nem bántásból írtam le, hanem azért, hogy megértsd miért vagy "piros" és miért nem jönnek a győzelmek!

A javaslatom, hogy felejtsd el a győzelmeket és arra összpontosíts, hogy pontosabb legyél! Lőjj inkább kettővel kevesebbet csatánként, de a lövésedi mind találjanak és sebezz többet! Idővel ez meghozza a győzelmeket is!!!

Nem felvágásból - mert annyira nem jó - de csak szemléltetés képpen a saját KV-1S statisztikám:

303 csata alatt szerzett 364.057 sebzés = 1.202 dmg/csata az átlagom.
A találati arányom 83%

Ez azt jelenti, hogy:

1. 10 lövésemből 8 talál
2. ebből a 8 találatból átlagosan 4-5 sebez

Ergo: 10 lövésből átlagosan 4-5 okoz sebzést, ami már 40-50%-ot jelent. Ezzel biztosan nem vagyok "húdejó-szuper-pro" játékos, de arra jó, hogy többször fordítsam a csatát győzelemre. Így a tankkal a winrate értékem: 60%

Hidd el a legfontosabb mutató a találat és sebzés! A többi jön magától!
És a jó kedvre legyetek büszkék a csapatban!

7 éve 3 hete #15148 Írta: Paxton84
Megválaszolva: Paxton84

Dreherland beküldte: Sziasztok! Én sokszor elgondolkodtam rajta hogy érdemes volna egy "csapat"-ba belépnem... A helyzet az hogy rengeteg szabadidőm van és igyekszem a legjobbat kihozni a csörgő-mből. De az hogy nekem meghatározza valaki hogy amikor online vagyok kötelező a TS és hogy álljon ilyen és ilyen tank a garázsomban az kissé elveszi a kedvem. Jelenleg a brit TD ágat favorizálom és amíg nem lesz meg a tier X nem is indulok másfelé. De a statisztikáim nem annyira mérvadók mivel az első csatáim után 3 hetet kihagytam a csalódások miatt. Most erre az ágra rátaláltam és néha van siker élményem is. Hivatásos katona voltam 21 évig és szerintem van rálátásom a csatákra(élesben is kipróbáltam) Titok :P
Hamarosan keresek egy olyan csapatot amely valóban csak a játék örömé-ért játszik és nem a napi winrate és egyéb statisztikák az emberi élet főmozgatórugói. Az hogy értelmes csatákat az elmúlt időszakban csak a 9-10-es meccsek jönnek be mert ott előfordul hogy van egy taktika! Ja és nem noob-oznak le mert a szerintem legjobb helyet foglalom el:)

Vannak akik megszabják és vannak akik nem ! Ts na ezt én sem értem , de nem is akarom ! Nekem ez mindig csak egy játék marad nem ebből élek ezért nem vagyok kocka! Az meg , hogy úgy kezeljenek mint egy alávaló jobbágy (ezt csináld ez legyen stb.) nem tűrném még ha csak játékról is van szó! Nyilván mindenki szíve joga ! Engem nem irányíthat senki legyen szó játékról vagy a való életről ! Az előző klánom is ezért hagytam ott ! Mint mondani szoktam csak az én véleményem !!! A profi magyar klánoknak pedig GRATULÁLOK és sok sikert a továbbiakban ! A fentiek nem minden klánra vonatkoznak !!! Csak saját tapasztalataim után írtam !

7 éve 3 hete #15151 Írta: Kismutyur
Szia Hunyadi_Loveszdandar!

Köszönöm a rövid értékelésed, van amiben egyetértek veled,van amiben nem. :)

"És ha megnézed a KV-1S Heavy tank a maga Tier6 osztályában, ergo ahhoz, hogy 50% fölött tudj nyerni vele, Neked kell jónak lenned, mert Te vagy a vezér a csatáid nagy részében. (Tudom, hogy az MM berakhat Tier8 közé is, de 1000 csatád nagyobbik hányada tier6-ban volt)"

Tehát ezzel nekem csak annyi bajom lenne, hogy igaz prémium felhasználó vagyok folyamatosan, DE nem használok rá aranyat, hogy kifejlesszem aranyból a löveget, tornyot, stb. Tehát legalább kellett az 1115 csatából 150-200 csata ahhoz, hogy tökéletes KV-1S-m legyen, ami egy kicsit szívás volt, hisz tudjuk, hogy csak a 122mm-s ágyú az igazi rá. A másik dolog meg az, hogy a volt klánomba sokat mentem vele századba, ahol folyamatos bukta volt. :( A mostani klánomba, szerencsére fordult a kocka, de ellentétbe, két frissítés óta, tehát 8.6, és 8.7-be már előszeretettel teszi tier8-ba. Ott meg azért tudni lévő dolog, hogy nem sebez azért rosszul, csak 10 lövésből legalább 5 lepattan. :( A másik dolog meg az, hogy van mikor kisebb Tier-ről is lepattanok és nem szemből, ami esetleg rendbe is volna, hanem oldalról. :( Ennyi lett volna az észrevételem feléd.
Köszönöm egyébként a véleményed, amit azért meg is fogadok, igaz ha elveszik a 122mm-es ágyút a KV-1S-től, akkor nem is tudom, hogy érdemes lesz-e megtartani?

Üdv : Kismutyur

7 éve 3 hete #15157 Írta: amper007
Megválaszolva: amper007
Ha elveszik akkor automatikusan a T150 jobb lesz.. igazából most is csak ennyi az eltérés.. kv1snek van böszme sebzése de papírtank

7 éve 3 hete #15158 Írta: bandras32
Megválaszolva: bandras32

amper007 beküldte: Ha elveszik akkor automatikusan a T150 jobb lesz.. igazából most is csak ennyi az eltérés.. kv1snek van böszme sebzése de papírtank

Viszont gyorsabb, kap normális 100-as ágyút jó lesz az.

7 éve 3 hete - 7 éve 3 hete #15160 Írta: Hunyadi_Loveszdandar
Megválaszolva: Hunyadi_Loveszdandar
Az a bajom a T-150-nel, hogy jóval nehézkesebben mozog, mint a KV-1S.
99%, hogy ha elveszik a nagy ágyút a KV-1S-ről, akkor NEM a T-150-et fogom választani, mert LOMHA!

De ez csak az én saját stílusom és véleményem!

updated: na meg persze attól is függ a tank megtartása, hogy milyen lesz az új ágyú! Lehet nem a T-150-es ágyúját kapja meg, vagy ha igen, lehet kicsit másképp pl.: gyorsabb töltési vagy gyorsabb célzási idő stb.

7 éve 3 hete #15165 Írta: Ferikezls
Megválaszolva: Ferikezls
Sziasztok!

Végig olvasgattam a hozzászólásokat,láttam a vitákat.A Klán toborzással kapcsolatban egy két gondolat!

1,Legalapvetőbb kérdés szeretnél csapatban játszani?
2,Tudsz csapatban játszani? ( Hol nem én hanem a csapat a lényeg)
Tedd fel ezeket a kérdéseket magadban! Ha 2 igen a válasz keress klánt!

Na de milyen klánt?? Nagyon sok klán van! Vagy te is csinálhatsz klánt!
Klán választásnál mit nézzek??
1,Hány fős. Nyilván ha látod hogy 5 fő akkor kezdő klán!
Nézd meg a klántagokat hány csata stb
2, figyelmesen olvasd el a felhívásukat.
Ők mit szeretnél s te mivel rendelkezel,tank,Efi.TS stb
3, Ha beléptél a klánba akkor elfogattad a feltételeket.Ne feledd
senki nem kényszerít.
4, Klán nem egy életre szól ki lehet lépni!

Mért van életkor ,efi,TS
Saját tapasztalatom tudom ezzel kapcsolatban leírni!
Én a Hungarian United Nation HUN-- Klánba toborzok
1, Életkor. Az életkor meghatároz egy érettségi szintet. Nagy a különbség
8 éves és 60 éves ember között! A klánunkba hivatalosan 16+ de nem
kőbevésett van 13 éves klántagunk. Egyedi elbírálás.
2, EFi fúú :-) Az efi igen számít,valamelyest képet ad a játékosról!
DE!!!!! Én inkább szeretek pár kört menni az újonccal.Mert lehet
Kitűnő játékos de csapatra alkalmatlan ! Volt ilyen és fordítva is!
Az Efi húzásról annyit! Lehet hogy te tier 2-vel felhúzod az efid:
DE!! Egy jó toborzó rámegy az adatlapodra és tankokét megnéz, rögtön
feltűnik hogy a tier 2 -es járműveddel van 1500 csatád a tier 8 meg 30!
Már le is buktál!
3, Teamspeak: Legtöbb klán azért kéri,mert szakaszban vagy században így
tudsz kommunikálni a többiekkel!Valjuk be senkinek nem buli a csata
hevében írogatni hogy, most balra vagy jobbra stb
4, A legfontosabb!!!
Tiszteld a játékos társaid nemtől,kortól függetlenül! A trágár beszéd
Nem megengedett!
A Klánunkban gyakorlatilag azonnali kizárást jelent! Sajnos volt rá
példa.

Remélem nyújtottam némi segítséget a témában!Mindenkinek kívánom találja meg a saját klánját! Jó játékot.

Akit esetleg a mi klánunk érdekel keressen Ferikezls, vagy valamelyik tagunk
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bala_HUN, Grobari666, mario76

7 éve 3 hete #15173 Írta: RAZERXX
Megválaszolva: RAZERXX
Sziasztok!
Egy dolog nagyon idegesít! :angry:
Ha bárki és legyen az nemcsak az én klánomról is szó ...
Ha szó nélkül le lép!
Azé bökje má oda hogy sziasztok de megyek mert... vagy meg se kell indokolja de no szerintem így illik!
TEHÁT TANULJATOK MEG KÖSZÖNI BAMEG !!!
Ezt akinek nem inge ne vegye magára !!!

7 éve 3 hete #15181 Írta: ttocra
Megválaszolva: ttocra
Néhány fontosabb dolog, ami eszembe jutott a klánba lépéssel kapcsolatban:
-nagyjából megegyezzenek céljaink, igényeink. Nekem, mint játékosnak és az általam kiválasztott klánnak.
-a döntés mindig az enyém.
-én nem preferálom a klánnak való teljes alárendeltséget. Szerintem a klánnak is önállóan játszani tudó és együttműködésre képes emberekre van szüksége. Azért veszünk fel valakit, mert "jó" játékos valamilyen formában.
Egyéniség.
-igen, szükség van a TS-re, kommunikációra. Ez nem vitatéma.
A mi klánunk, a HunK, néhány hónapos klán.
Tagjainknak főleg 5-9 tier között vannak gépei. Néhánynak 10-es is van.
Jelenleg én vagyok a rangidős és diplomata a klánban.
A CW nem aktuális téma (mint cél, igen), századozás is inkább becsatlakozás másokhoz. Viszont a szakaszozás mindennapi tevékenység. Ez azt jelenti, hogy nap, mint nap találsz valakiket fent, akikhez be tudsz szállni. Itt megtanulhatod, hogyan fedezzétek egymást, hogyan dolgozzatok együtt. Ez az előszobája a nagyobb csapatmunkának.

Annak nem látom semmi értelmét, hogy valaki belép egy klánba és soha nem jön TS-re, valamint nem játszik együtt a klántagokkal. Ez kizárással jár.

7 éve 3 hete #15192 Írta: Kismutyur
Szia ttoocra!

Teljes mértékben egyetértek veled!!!

Mi is friss klán vagyunk, igaz nálunk szerencsére századra megvagyunk mindig, de gyakorlóba szívesen mennénk más klán ellen, ha van kedvetek egyeztethetünk időt, hisz gyakorló csatának is van értelme.

Üdv : Kismutyur
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: ttocra

7 éve 3 hete #15197 Írta: mario76
Megválaszolva: mario76
Szia Ferikezls. A ti klánotokban melyik a leginkább használt tier.
Tetszik amit írtál.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Ferikezls

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.