Jelenleg 426 vendég és 7 tag online

Miért lépjünk be egy klánba?

6 éve 5 hónapja #13072 Írta: ill23
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Bennem ez a kérdés motoszkál egy ideje.
Mindig azt láttom ilyen, olyan tank kell, meg ennyi ennyi annyi effi win6 anyám tyúkja, megha belépsz TS3 meg köszönj meg meg mit tudom én...
Ok, ok, de mit kapunk érte, ha feladjuk a függetlenséget?
Mostanábban már egész jól elvagyok az 1 vs 29 felállással.
És kérem ne írjatok ilyet, hogy jó társadág, ha jó társaságot akarok leugrok "egy" sörre :)
Hogy konkrét kérdések is legyenek:
-Meg éri feladni a függetlenséget?
-Jelentösen jobb szakaszban?
-Érdemes dolgozzni olyan tankokért ami esetleg egy klánnak kellene, de én a hátam közepére nem kivánom?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #13073 Írta: chevyv8
Megválaszolva: chevyv8
Nem..
Barátoddal igen..(nem kell klán hozzá)
Nem.

:)

6 éve 5 hónapja #13075 Írta: ill23
Megválaszolva: ill23
Köszi, de akkor szívás, barátom nem játsze a wot-t :(

6 éve 5 hónapja #13078 Írta: chevyv8
Megválaszolva: chevyv8
Lehet wot-on belüli barátság is...nekem is van 3-4 akikkel ha úgy alakul rohanunk párat...és nem azért mert kötelező,hanem mert egy csatában "egymásra találtunk" egyszerre rúgtunk szét több segget szinkronúszásban akaratlanul..

6 éve 5 hónapja #13082 Írta: s2firestar
Megválaszolva: s2firestar
Nem igazán születtek kimerítő válaszok eddig, úgyhogy leírom a saját tapasztalataimat. Talán segít.

- HA megfelelő klánt találsz, megéri
- Jelentősen jobb szakaszban, ha olyan játékosokkal küzdhetsz együtt, akik támogatnak, és nem 1v29-et kell nyomnod
- A jó klánok szar tankokat nem használnak, a jó tankokkal viszont öröm játszani, így ez a kérdés irreleváns. A legtöbb klán nem kényszerít fegyverrel arra, hogy kifejlessz egy adott ágat, ha nem akarod, de ha komolyan veszed a tagságodat, külön kérés nélkül is megteszed, mivel a társaiddal egy közös célért harcoltok, és minden CW képes tank kifejlesztése egy befektetés a cél elérésének érdekében.

A WN6 és az eff azért fontos, hogy tárgyalási alapot adjanak a CW mapon.
A jó klán egy adott személy számára az, ahol jól érzed magad, kijössz a tagokkal és be tudod tartani az adott klán normáit.

És hogy mi ebből az egészből a haszon? Lássuk csak...

1) A fejlődés lehetősége
Klánban könnyebb. Mindig akad szakasztárs, és olyan is, aki megtaníthat egy-két trükkre.

2) Kihívás
Klánnal könnyebb elmenni versenyekre, valamint részt venni a CW-n (utóbbit enélkül persze nem is lehet).

3) Hírnév, dicsőség, elismerés
Rettentő jó érzés felkerülni a mapra, győzelmeket aratni mások felett, látni, hogy a befektetett idő és energia megtérül, ismertebbek leszünk, randomban is itt-ott már felismernek minket, és már nem jönnek ki olyan bátran a csövünk elé a fedezékből. (Jó, dozer csöve elé akkor sem jönnének ki szívesen, ha a világ utolsó ismeretlen piros goldnoobja lenne 10-es prémtankkal, Pay2Win festéssel).

4) A piszkos anyagiak
A klánok CW miatt vannak főleg (legalábbis ez az értelmük), a sikeres CW pedig aranyat hoz, amelyet többféle módon lehet kiosztani a tagok/résztvevők között

5) Kapcsolatok kiépítése más klánokkal
Mint azt sikerült megtudnom az utóbbi időben, a CW kb 15-20%-a dől el a csatatéren, a maradék chat ablakokban és TS szobákban dől el. Jelenleg többet chatelek, mint tankokkal furikázok, de rendkívül élvezem a kihívást, mert van benne bőven.

6) Az elégedettség
Nagyon jó érzés látni, hogy ott vagyunk a térképen, hogy jön az arany és hogy együttműködünk másokkal. Hogy Afrika egy negyede kék. Hogy vannak tervek a jövőre nézve, van egy irány, amelyben haladunk, nem egyedül hanem többen, egymást segítve. A gondolat, hogy még ha ez egy játék is, letettünk valamit az asztalra, alkotunk, összetartó kapocs vagyunk valami nagy dologban. Látni azt, hogy a csapat összeszokik, és még ha néha bukdácsoltunk is, kezdjük felmutatni az eredményeket, egyre keményebb ellenfeleket gyűrünk le és egyre többen vagyunk.

+1) A WoT egy új arculatának felfedezése. Teljesen más egy CW hangulata, a felkészülés és a lebonyolítás, mint a random, vagy akár a TC. Több a feszültség, nagyobb a tét és nagyobb az elégedettség is.

Lehet, hogy kicsit elfogult vagyok a klánom irányába, mert nagyon sok támogatást kaptam tőlük, és nagyon sokat fejlődtem, amióta tag vagyok - de nekem ezek a tapasztalataim. És ha már itt tartunk, a függetlenség feladása... inkább úgy fogalmaznám, hogy egy csapathoz való tartozás lehetősége.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Ra-ta-ta, Bala_HUN, RogerNyul

6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #13088 Írta: ill23
Megválaszolva: ill23
Huh ez szép volt s2firestar!

A stat ok, bár nehéz, hogy ez ember hónapokig nem foglalkozott vele majd egyszer csak fontossá válik.
A szar tankok, hát én lábrázást kapok ha egy T57-et vagy egy AMX100-50-et össze kéne hozzni, nekem nem jön be, nem megy hogy a T69 vagy T71-el rohangászak scoutként, vagy lassan, de biztosan fejfájást kapjak a francia dizánj hulladéktól!
Ok persze a vége biztos jó lesz, vagy nem :(
Nekem pl bejön az E75 és a német TD-k, de guta ütést kapok a churchil 7-től, peddig a churchill-t imádtam, és az olvastam mindenhol hogy E5, T57, AMX meg franc tudja milyen csoda kellene...

Az ok, hogy a klán segít 1:29-ben asszem ez a minimum ha már én is segíttek nekik, ez azért gondolom kölcsönös.
A cw azért nem minden klánban van, de akkor ahogy írod és ahogy sejtettem, lehet megéri egy jó statot össze rakni és belépni, aztán ha nem jön be, hát részvéttem

6 éve 5 hónapja #13090 Írta: Hunyi
Megválaszolva: Hunyi
Szép írás s2firestar!

Azzal viszont nem értek egyet amit ill23 fogalmazott meg. A stat nem más, mint a játéktudásod fokmérője. Csak annak nem fontos aki nem tud játszani. Aki tud az figyeli (noobmeter.com) időnként, hogy miként változik, mert egyszerűen kíváncsi rá, hogy jó irányba halad vagy sem. Szar tank pedig nincs, tudni kell őket használni (vagy legalábbis törekedni erre). Van számtalan bemutató videó ha 1-2-vel nem tudod elsőre miként helyezkedj a térképen. A táras tankokat pedig nem véletlenül kedvelik, ha értő kezekbe kerül akkor csatákat dönt el. Ez jóval nehezebb mondjuk egy T110E5-el szerintem. T69-el pedig nem szabad scoutolni, mert nem arra való. A T71-el is csak okosan. Az AMX M4-et én is roppant gyengének tartom, de azért lehet vele jó köröket menni, csak annyit kell elfogadni, hogy nem a frontra való. Támogató tank és e-ként is kell vele játszani. Churchill7 viszont sehova nem kell.

Az viszont biztos, hogy ha egy klán rá akar kényszeríteni arra, hogy húzz ki valamilyen tankot akkor az már régen rossz és ott nem szabad maradni. A te játékod és úgy játszol vele ahogy neked szimpatikus. Senkinek se kell megfelelni ha nem akarsz. Régi klánomban engem is folyton támadtak, hogy miért nincs még tier10-em (amikor meg lett akkor az volt a baj, hogy miért nincs 2..), ott is hagytam őket gyorsan.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: RogerNyul

6 éve 5 hónapja #13092 Írta: Kismutyur
Megválaszolva: Kismutyur
Szia s2firestar!

Szerinted létezik olyan klán is, mint mondjuk a mienk, aki csak élvezi a játékot, és nincs tervben a cw, és nem is érdeklődünk nagyon utána???
Csak játszunk, megyünk szakaszban, gyakorlóba, és most kezdtük el a tier6 századot, ahol több-kevesebb sikert érünk el, de élvezzük a nyerést, de a vesztést is, hisz egy vesztes csatából lehet a legtöbbet tanulni. :)

Üdv : Kismutyur

6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #13098 Írta: Hunyi
Azért nem érdeklődtök utána, mert esélyetek sincs a térképre kerülni. Csak az ír ilyet akinél ez a helyzet. Ha lenne rá esélyetek akkor érdekelne a cw. Ez ilyen egyszerű. Vagy ti talán nem szeretnétek aranyat nyerni? Szerintem azt mindenki szeret, én legalábbis örülök annak ha kapok egy keveset. A cw lényege ugyanis az arany gyűjtés + megtanulni fegyelmezetten csapatban játszani hasonlóan jó (vagy még jobb) csapatok ellen.

6 éve 5 hónapja #13103 Írta: Kismutyur
Tényleg nem tart ott a klánunk, de szerintem az még odébb van, hogy odafejlődjünk, és mint az egyik topicban olvastam, pont a nagy klánok kérték a kisebbeket, hogy kis tankokkal ne induljanak. :whistle: Nekem van erre külön pénzem az aranyra, amiért normálisan megdolgozom, és tényleg nem érdekel ez a térképes dolog. Szerintem a klánom 99%-t nem érdekli.

6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #13107 Írta: Hunyi
Lehet indulni kisebb tankokkal is csak nincs sok értelme, mert kiröhögne az ellenfeletek ha meglátja. Jókora mínuszos köröket csinálnátok magatoknak bármiféle eredmény nélkül. Szerintem azért kérték erre a kisebb klánokat, hogy ne menjen el a kedvük már az első 1-2 hét cw-s aktivitás után.

Más is megdolgozik a pénzéért, aztán mégse bánja ha nem kell véletlenül a WOT-ra költenie. :)

6 éve 5 hónapja - 6 éve 5 hónapja #13139 Írta: s2firestar
Megválaszolva: s2firestar
Természetesen van olyan klán, aki nem CW-zik, és nem is akar, csak arra felesleges kibaszni a 2500 goldot az ablakon szerintem.

A tankfejlesztősdi hozzáállás kérdése. Véleményem szerint a játékosnak kell igazodni a klán igényeihez. Nekem sem jó minden tankom minden CW-re, és hiába vagyok úgy vele, hogy nekem kell orosz TD, most bizony T62A lesz kifejlesztve, mert az sokszor kell.

Nem tudom, hogy hányan ismeritek a kifagyásos rendszert, de amikor elkezdenek fogyni a tankok, akkor azért nagyon necc ha valaki fejleszt a vadvilágba, azt E-50M-et kéne csatába vinni...

U.i.: amikor meglátjuk a 9-es tankokat megjelenni a CW csatában, már kerülget az erős röhögés... csak magukat szivatják meg vele.

6 éve 5 hónapja #13142 Írta: Kismutyur
Na pont ezért nem is akarunk egyenlőre indulni mi se, mert rajtam kívül van még két embernek tier10, és mi se rég játszunk vele.

6 éve 5 hónapja #13147 Írta: Ylmor
Megválaszolva: Ylmor
Köszi s2firestar a kimerítő hozzászólást, azt hiszem meggyőzött az írásod arról, hogy érdemes belépni egy klánba! :) Már csak az a kérdés, hogy milyen szempontok alapján érdemes klánt választani?? :ohmy: Én már egy ideje nézegetem a különböző toborzásokat és hívtak is pár klánba, de egyelőre nem tudok választani.. :unsure:

6 éve 5 hónapja #13217 Írta: amper007
Megválaszolva: amper007
Azt kell előre eldöntened: akarsz e kockaként a klán csaták miatt időbeosztáshoz idomulni, vagy marhára nem érdekel a cw, esetleg néha századoznál.Ezt figyelembe véve kell nézelődnöd.
Az a klán aki cw-zik viszonylag magas igényeket támaszt a jelentkezővel szemben , hisz érdekük hogy az aki hozzájuk joinol az azonnal bevethető legyen és ne csak mint free frag.Itt el kell fogadnod a klánérdek előbbre való mint a te játékos szabadságod, így ha az a feladat , hogy egy adott tankot meg kell csinálni akkor kénytelen leszel, hisz a klán érdek diktál.Próba körökre minden olyan klánnál számíthatsz aki cw/esl/század orientált.Többi klánnál meg egyedi a mérce.. rosszabb stat/nincs 2-3 bevethető nem alapemberes t-X stb.

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.