SEGÍTSÉG! [régi]

9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #54728 Írta: Red_Darth_Wader
Megválaszolva: Red_Darth_Wader
Sziasztok!

BAAAAAAGGGGGEEEEETTTT Parancsnok Bajtárs Úr! :-)

Helló! :-)

Parancsnok Bajtárs úrtól engedélyt kérek előnyögni számomra problémát okozó kérdéseket… Az engedélyt köszönöm! :-)

Kérdés 1:
Vezetek erről-arról statisztikákat a játékkal kapcsolatban, csak úgy magamnak, saját szempontok alapján.

Errefelé kánikula van és a folyamatosan üzemelő asztali ventillátorom arrébb repítette az előbb az egyik statisztikai lapomat, azt, amelyiken a Tier IV. T-28 közepes szovjet pénzgyártó tankocskám statisztikáit vezetem… Ezért új látószögből láttam a papírra írtakat… és meglepődtem…
Mert ez is szerepel rajta:
A tank részvett 2767 csatában, győzelmi aránya (winrate) 54%.
Ez nekem jó, kényelmesen elvagyok ezzel az adattal.

De… mivel 100 csatánként átlagot számolok, kimutatok, gondolkozok, elemzek stb. (minek?), most tűnt fel, hogy ennek a tanknak az első statisztikai winrate számát akkor írtam fel, amikor a 207. csatájából jött vissza a garázsba…, akkor a winrate-je volt: 54%... és minden újabb kb. 100 csata után ismét felírtam a winrate-t… és mindig 54% volt !
Hogy a pi..ába lehet ez? :-)

Ez azt jelenti, hogy 2767 csata alatt, soha-soha-soha nem változott a 100 csatára vetített winrate, hiszen mindig 54% ?

Ez vagy azt jelenti, hogy én vagyok a világ összes W.o.T. játékosa közül a legstabilabb tudású, hiszen, ha soha nem változott egyetlen %-ot sem a winrate a 207. csata óta, akkor én nagyon tudok valamit: minden évszakban, minden napszakban, minden időjárási stb. körülmények között hozom a tudásomat… :-)

Az egyik magyarázat, hogy nem fejlődök, azaz, én húzom vissza az emberiséget az elérhető legjobb élettől, hiszen ennyi (2767) csatával, ugyanazzal a tankkal, már illene minimum 95%-os winrate-t felmutatni, mint oly sokan teszik azt ezen honlap látogatói (észt osztói) közül… és mivel nem megy felfelé a winrate-m ezzel a tankkal, akasszam fel magam… :-)

Parancsnok Bajtárs úrnak milyen gondolatai támadnak ezt a statisztikámat olvasva?

Kérdés 2:
Baromira unom és utálom már ezt a játékot!
Soha az emberiségnek akkora kárt még internetes/on-line játék nem okozott, mint ez!
Értem ezalatt a károk minden fajtáját: pénzügyi, erkölcsi, családi, pszichológiai stb. Konkrét példákat tudnék hozni tucat számra az ismeretségi körömből. :-(

Ezért én is csak az illendő minimumot csatázgatom a normál garázsommal (napi maximum 25 csata), amikor nincs teszt-szerver…
Minden pillanata élvezhetetlen a játéknak (minden Tier-ben)… figyelni a javítási költségekre, az arany- és normál lőszer költségekre, pénzt farmolni a nagyobb Tier-es tankokhoz, gyűjtögetni pénzt a fejlesztési modulokhoz, a kiegészítő modulokhoz, figyelni taktikára/stratégiára csata közben és a winrate-ra (ezért nem játszhatok kedvemre, ahogy szeretnék, mert „ésszel” kell játszani)…

De, a normál garázst „fenn kell tartani”, hogy a teszt-szervert használni lehessen…
És itt a lényeg: a teszt-szervert imádom! :-)
Fantasztikusan jókat lehet játszani rajta, még a munkaidőmből is elcsípek napi 4-5 órát a teszthez… és itthon sem csinálok semmit a tesz ideje alatt, csak játszok és játszok és játszok... :-)
Űber jó csatákat megyek Tier X-ben, de néha kipróbálok csodagépeket is lejjebb (pl. Tier VII. E 25 német TD).
Olyan mosollyal fejezem be a csatákat, mintha fogpaszta-reklám lennék! :-)
Még a vesztes csaták is annyira élvezetesek, hogy leírhatatlan a jó érzés! :-)

Miért van ez?
A válasz egyszerű: mert bármilyen eredményt érek el, sehová nem számít a statisztikája…, a korlátlan pénzügyi háttér miatt semmilyen költségre nem kell figyelnem és mindenből a legjobbakat (értsd: legdrágábbat) kapják a tankjaim és a legénységek… és ami mindennél fontosabb: bármilyen nekem tetsző (általában nagyon-nagyon támadó) taktikát játszhatok kedvemre és lesz.rom, hogy 15mp alatt lőnek ki, vagy én vagyok az utolsó túlélő a csapatomból…, mint ahogy azt is, hogy van-e kilőtt tankom egyáltalán, vagy 12-őt lövök ki egy csatában (ez a rekordom a teszt-szerveren)… :-)

És ami talán a legeslegjobb érzést adja: olyan menet közbeni lövésekre vagyok képes (szinte 100% találati pontossággal), amiket normál csatákban soha meg nem próbálnék… :-)

Biztos vagyok benne, hogy a teszt-szerver azért ad baromira jó játékérzést és fantasztikus eredményességet, mert gondtalanul enged játszani, lehet csak a játékra összpontosítani mindenféle következmények nélkül ! :-)

Parancsnok Bajtárs úr szerint, hogyan lehetne átmenteni ezt az abszolút gondtalan, felhőtlen, szabad érzést a normál játékba ?
(Ami magával hozná valószínűleg azt az eredményességet is.)

És egy bizonyíték-féle:
Gondoltam, kipróbálok egy önjáró löveget, ha már itt vagyok a teszt-szerveren… még soha nem „ültem” ilyenben…

Az angol Tier X. Conqueror Gun Carriage-t választottam (annak hatásárára, amit ezen a honlapon olvastam)…
Első csata: felejtős, ismerkedtem csak a géppel…
Második csata (csatoltam róla képeket):
Kiosztott sebzés: 4717 (szóval majdnem 5000)
Kilőtt tankok: 2
Megjegyzés: a normál csatáimban soha, de a teszt-szerveres csatáimban sem értem még el 3000-es kiosztott sebzést sem tankokkal, soha, soha… életemben először látok a nevem mögött majdnem 5000-es számot (micsoda érzés) ! :-)

És jöttek folyamatosan az 5000-es számok minden önjáró löveges csatámban (nem is mertem ezért más önjáró löveget kipróbálni).
Szinte minden csatában 5000 alatt vagy 5000 felett voltam kicsivel, azaz, nem vagyok fejlődőképes ezzel a géppel sem, de visszafejlődőképes sem… :-)
Viszont baaaaaarrrooooomira jó érzés 5000 körüli sebzéseket kiosztani csatánként! :-)

Csak azért nem csatolok több képet ide, mert nem szeretném, ha Jacktor Bajtársnak a szíve megállna, hogy mennyi tárhelyét használom el… :-)

Parancsnok Bajtárs úr szerint mit gondoljak erről az önjáró löveg „eredményről”?
Ugye nem fogja azt tanácsolni, hogy váltsak a normál csatákban is önjáró lövegre, mert én imádnék egyébként közepes tankokkal csatázni ott, csak nem bírok…, mert megfojtanak az ottani pénzügyi és eredményességi elvárások. :-(

Köszönettel eredményes jövőbe mutató segítő gondolataiért…

Minden parancsának teljesítésére kötelezettséget vállaló, minden útmutatását is önként követő,

Tanulnivágyó Honvéd tizedes





Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szete58
Téma zárolva.
9 éve 8 hónapja #54733 Írta: eldegor
Megválaszolva: eldegor
Egyébként az mekkora lenne már ha minden statisztikát törölnének a wotban.. tök funny lenne - végre játszanának is az emberek nem csak görcsölnének...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Red_Darth_Wader
Téma zárolva.
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #54734 Írta: HighExplosive
Megválaszolva: HighExplosive
Hali!Red!

Ezt a teszt szerveres dolgot ezt én is alá támasztom!Valóban nálam is sokkal jobb eredmények születt(n)ek teszten!És itt nem az anyagi biztonság az oka szerintem,mert kreditem az van normál szerveren is annyi,hogy élvezzem a "prémium" cuccok előnyét is akár!
Úgy gondolom,hogy az első dolog talán ami megnyugvást okozhat,az most lehet meglepő lesz,de az XVM!!!!Nincs játékos statisztika,nincs win rate,mondhatjuk szinte mindenki egyenlő "látási viszonyokkal" játszik!Szinte!Mert azért vannak oldalak,ahol lehet letölteni xvm-et teszt szerverre is,de a statisztika ugye akkor sem aktíválható!Ergo nem úgy kezd bele az ember a csatába ,hogy "b@ssza meg ez is egy vesztes csata"!
Most akkor jöhet az,hogy ne használjak xvm-et és megoldódott a dolog! :whistle: Megtettem egy ideig!Kb az első 6k csatám így játszottam le ! :P de ebben az esetben azt mondom ,hogy vagy mindenki,vagy senki!De inkàbb a senki!Legalább is ami a statisztika kijelzést érinti!Nap végén mindenki meglesheti a statisztikákat pár oldalon a weben...!
A másik dolog azt úgy ahogy írtad,valóban nincs "komoly" tétje a játéknak teszten,még ha bakizol is!Tehát valóban kikapcsolódást nyújthat a játék,főleg ha sikerélmény is párosul hozzá!
Van még egy apróság,ami személy szerinti tapasztalat!Teszt szerveren,valahogy sokkal jobb a minőség!Jobb az fps-em,jobb a ping-em!De amint bekerül normálba a dolog rohamosan romlik a minőség!Sokat számít amikor nem laggol folyamatosan az ember gépe!Tudom mert sokszor buktam miatta!A mostani pach-ot 60 fps-el kezdtem,most 30-40 közt ugrál és az elejétől ugyanazok a modok vannak fent!A hangsúly az ugrálon lenne,mert iszonyatos laggot okoz ezzel sokszor ellehetetlenítve a játékom!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Red_Darth_Wader
Téma zárolva.
9 éve 8 hónapja #54740 Írta: DrangHun
Megválaszolva: DrangHun
Bocs, nem annyira vagyok Bagett, de..

...Baromira unom és utálom már ezt a játékot!
Soha az emberiségnek akkora kárt még internetes/on-line játék nem okozott, mint ez!
Értem ezalatt a károk minden fajtáját: pénzügyi, erkölcsi, családi, pszichológiai stb. Konkrét példákat tudnék hozni tucat számra az ismeretségi körömből. :-(...

..Minden pillanata élvezhetetlen a játéknak (minden Tier-ben)…

..Ezért én is csak az illendő minimumot csatázgatom a normál garázsommal (napi maximum 25 csata), amikor nincs teszt-szerver…..



Ezt én egy picit nem értem.Ha igaz, amit írsz: élvezhetetlen, unod és utálod, akkor az már nem játék, nem szórakozás.Ilyen feltételek mellett az a napi maximum 25 csata pont ennyivel több annál, mint amennyi időt az életemből olyasmire szánnék önszántamból, amit utálok :lol:.
Az internetes játékok közül szerintem nem emelkedik ki annyira "károkozás" terén.Arra hajlamos egyéneknél bármilyen játék képes hasonló tüneteket produkálni, sőt, némely játékok ennél jóval hatékonyabban képesek hazavágni a "való"-nak nevezett világot.

Vezetek erről-arról statisztikákat a játékkal kapcsolatban, csak úgy magamnak, saját szempontok alapján.

...Miért van ez?
A válasz egyszerű: mert bármilyen eredményt érek el, sehová nem számít a statisztikája…, a korlátlan pénzügyi háttér miatt semmilyen költségre nem kell figyelnem és mindenből a legjobbakat (értsd: legdrágábbat) kapják a tankjaim és a legénységek… és ami mindennél fontosabb: bármilyen nekem tetsző (általában nagyon-nagyon támadó) taktikát játszhatok kedvemre és lesz.rom, hogy 15mp alatt lőnek ki, vagy én vagyok az utolsó túlélő a csapatomból…, mint ahogy azt is, hogy van-e kilőtt tankom egyáltalán, vagy 12-őt lövök ki egy csatában (ez a rekordom a teszt-szerveren)… :-)...

..Biztos vagyok benne, hogy a teszt-szerver azért ad baromira jó játékérzést és fantasztikus eredményességet, mert gondtalanul enged játszani, lehet csak a játékra összpontosítani mindenféle következmények nélkül ! :-)...

... hogyan lehetne átmenteni ezt az abszolút gondtalan, felhőtlen, szabad érzést a normál játékba ?
(Ami magával hozná valószínűleg azt az eredményességet is.)


A statisztika kicsit olyan, mint a külső.Alapból van mindenkinek, nem rajtunk múlik, szeretnénk-e vagy sem.Abban is hasonlít, hogy mindkettőhöz lehet viszonyulni.Van, aki elfogadja azt ahogy kinéz (függetlenül attól, hogy objektíven tetszetős-e vagy kevésbé az) és teljes, frusztrációmentes életet tud élni túlsúlyosan, csontsoványan, kopaszon, pattanásosan, bibircsókkal ellátva, stb, stb..Mások fennakadnak a vélt vagy valós küllemhibáikon, ami így-vagy úgy de nyomasztja őket és ez már az életminőség rovására is megy.(Vannak még bőven fokozatok, de ennyire ne merüljünk bele).
A statot is az "éli meg" megfelelően, aki nem tulajdonít neki nagyobb jelentőséget, mint egy tükörnek.Elfogadja azt amit ott lát, megbarátkozik vele, és a tükör mutatta hiányosságain megpróbál "kozmetikázni".Egy szép statot -a jó külsőhöz hasonlóan- lényegesen könnyebb elfogadni, ez tény.De ahogy a nagy többségre sem egy Brad Pitt néz vissza reggelente a tükörből, mégis boldogan fütyörészve tud munkába menni, itt sem kéne megbénulni a tudattól, hogy nem vagyunk topmodellek.

A felhőtlen játék többi részét -a fentebb leírt elvárásaid alapján- viszont neked kell megteremtened.A korlátlan anyagi lehetőségek mesterségesek, erre kihegyezett játékkal azonban kreálhatsz magadnak ideális játékkörülményeket.(Még prémiumfiók használata nélkül is).
Az eredményesség feltétele, hogy mind a tankok mind a legénység a lehető legjobbat kapja, erre azért nem csak a tesztszerveren illik törekedni.(Talán a legfullosabb luxust -csoki, kóla & társaik- leszámítva minden más sima fiókkal is biztosítható, ezek pedig nem nélkülözhetetlenek az eredményes játékhoz.)
Ha eljutsz oda, hogy a játék legyen az első ,mint a teszt-szerveren...Ha ráébredsz, hogy a stat csak egy tükörszerű vonzat, amibe akkor nézel bele, amikor akarsz, és az ott látottakat elfogadod olyannak, amilyenek...Ha a játékon belül optimalizálsz egy kicsit anyagi-tárgyi-képzettségi vonalon..akkor tulajdonképpen már mindig a teszt szerveren leszel, ergo azt teszel amit akarsz és kihozod magadból, ami benned van.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Toydolls2, CrawlingChaos, Red_Darth_Wader
Téma zárolva.
9 éve 8 hónapja #54749 Írta: CrawlingChaos
Megválaszolva: CrawlingChaos
Red Darth, a vbaddict-ot tudnám ajánlani, ha ilyen idősoros elemzéseket akarsz tankonként nézegetni. Nem kell papír alapon elrakni az adatokat, grafikonok tudod nyomon követni a fejlődésed:




Az 54%-os WR, valóban meglepő, ha stabilan jön 100 csatától 3k-ig. Annyiból nem, hogy egy stabil eredményt egy négyes szintű tankkal már viszonylag gyorsan, kevesebb, mint 100 csata alatt el lehet érni, de valóban, az ember azért azt várná, hogy időről-időre, 1k, 2k csata után araszol egyre feljebb a teljesítmény, ahogy te is fejlődsz az adott tankkal, nem beszélve a legénységedről. Szerintem azt kell átgondolnod (illetve a vbaddict ebben is tud segíteni), hogy javul-e az átlagsebzésed a tankkal. Ha 200 csata után 400 körül volt az átlag sebzésed, most meg 700-800, akkor meglepő, ha a WR-ed nem javult pár százalékot. (A 95%-os szintet persze gondolom viccnek szántad, szerintem az unikumok ezzel a tankkal úgy 70-80%-ra képesek több ezer csata átlagában. )
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Toydolls2, DrangHun, Red_Darth_Wader
Téma zárolva.
9 éve 8 hónapja #54839 Írta: Buldog41
Megválaszolva: Buldog41
Lenne egy gyors kérdésem!
A freecamera mod-ot tettem már simán res_mods-ba, 9.1-be, WoT mappába,
sokféleképpen... de sehogy sem működik!
Valaki elmagyarázná a menetét?
Téma zárolva.
9 éve 8 hónapja #54841 Írta: Filler1
Megválaszolva: Filler1

Lenne egy gyors kérdésem!
A freecamera mod-ot tettem már simán res_mods-ba, 9.1-be, WoT mappába,
sokféleképpen... de sehogy sem működik!
Valaki elmagyarázná a menetét?


"A MOD segítségével a visszajátszásokban szabad kameranézetbe válthatsz."

Ugye nem játék közben próbálod, mert ott tiltott mód lenne? :whistle:
Téma zárolva.
9 éve 8 hónapja #54853 Írta: Chef15
Megválaszolva: Chef15
Sziasztok!
Valaki elmagyarazná mi számít a legjobban a wn7-be? A wn8 a sebzésen alapul nagyrészt és a wn7 mire alapul?
Téma zárolva.
9 éve 8 hónapja #54856 Írta: tomesz87
Megválaszolva: tomesz87

Sziasztok!
Valaki elmagyarazná mi számít a legjobban a wn7-be? A wn8 a sebzésen alapul nagyrészt és a wn7 mire alapul?


Dióhéjban:
Hasonlóság: Egy bizonyos képlet alapján a csatában nyújtott teljesítményedet több 100.000 csata statisztikáját felhasználva megállapított elvárt értékekhez viszonyítják és ez alapján kapsz egy értéket.

Különbség: A WN7 tierenként határoz meg elvárt értéket, a WN8 tankonként.
Ez azt jelenti, hogy ha pl. tier6ban megállapítanak egy elvárt 800-as sebzést, azt egy erősebb tankkal (KV-1S, Hellcat) könnyebben túl tudod szárnyalni, így magasabb ratinget érsz el.
Ezzel szemben a WN8 tankonként határoz meg elvárt értéket, pl. KV-1S 1000 sebzés, T-150 600 sebzés. Ezzel próbálták egyensúlyozni a járművek közti erőviszonyok eltérését.

Általánosságban elmondható, hogy a WN8 ennek kszönhetően pontosabb képet ad. Viszont itt is megvannak a kiskapuk, csak meg kell találni...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Red_Darth_Wader
Téma zárolva.
9 éve 8 hónapja #54857 Írta: BAGETT
Megválaszolva: BAGETT
Lényegében ugyanaz, csak más a képlet. Máshogy van súlyozva. Nem mindegy milyen tierben sebzel milyen tankkal. Ugyanennyire számít a kill és még valamennyire a winrate is. A spotolás, bázisvédés kevésbé.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Red_Darth_Wader
Téma zárolva.
9 éve 8 hónapja #54858 Írta: Mir4g3
Megválaszolva: Mir4g3

Sziasztok!
Valaki elmagyarazná mi számít a legjobban a wn7-be? A wn8 a sebzésen alapul nagyrészt és a wn7 mire alapul?



Ahogy látszik a VN7-nél a kill jobban számít.
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Red_Darth_Wader
Téma zárolva.
9 éve 8 hónapja #54862 Írta: KlintIsztvud
Megválaszolva: KlintIsztvud

Sziasztok!

Kérdés 1:
azt, amelyiken a Tier IV. T-28 közepes szovjet pénzgyártó tankocskám statisztikáit vezetem… Ezért új látószögből láttam a papírra írtakat… és meglepődtem…
Mert ez is szerepel rajta:
A tank részvett 2767 csatában, győzelmi aránya (winrate) 54%.
Ez nekem jó, kényelmesen elvagyok ezzel az adattal.


Kérdés 1.

Hogy a pékbe voltál képes 2767 csatát lehúzni azzal a bálnaméretű papírjaguárral? :blink:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Red_Darth_Wader
Téma zárolva.
9 éve 8 hónapja - 9 éve 8 hónapja #54863 Írta: Buldog41
Megválaszolva: Buldog41
Kétszer küldte el ugyanazt! :pinch:
Az eredeti ez alatt van.
Téma zárolva.
9 éve 8 hónapja #54864 Írta: Buldog41
Megválaszolva: Buldog41

Lenne egy gyors kérdésem!
A freecamera mod-ot tettem már simán res_mods-ba, 9.1-be, WoT mappába,
sokféleképpen... de sehogy sem működik!
Valaki elmagyarázná a menetét?


"A MOD segítségével a visszajátszásokban szabad kameranézetbe válthatsz."

Ugye nem játék közben próbálod, mert ott tiltott mód lenne? :whistle:


Nem, nekem csak arra kell, hogy epic szögekből visszanézhessem, hogy milyen nagy karaj vagyok!! :lol: :lol:
Igazából hírdettek egy versenyt és ahhoz kell! ;)
De még mindig nem kaptam választ! :)
Téma zárolva.
9 éve 8 hónapja #54876 Írta: ferrari30
Megválaszolva: ferrari30
Sziasztok! Tesztszerver miért nem működik?
Téma zárolva.
© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.