Jelenleg 656 vendég és 18 tag online

FPS probléma

5 éve 6 hónapja #46417 Írta: geritango
Megválaszolva: geritango
kérdésem érdekes:
megfigyelte-e már valaki azt, hogy szakaszozás közben ha az ingame chatet/voice chatet használja szétzilálódik az FPS/PING értéke, de durván? mert számomra jelenleg mintha ez problémásítaná a játékot...tudom, használjak TS-t, az megoldja a dolgot, de a haverjaim akikkel játszok infotechnológiailag alacsonyan bútorozottak, mondjuk úgy...

rocksztár vagyok és paraszt

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tankaranka69

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 6 hónapja #46423 Írta: tankaranka69
Megválaszolva: tankaranka69

geritango beküldte: kérdésem érdekes:
megfigyelte-e már valaki azt, hogy szakaszozás közben ha az ingame chatet/voice chatet használja szétzilálódik az FPS/PING értéke, de durván? mert számomra jelenleg mintha ez problémásítaná a játékot...tudom, használjak TS-t, az megoldja a dolgot, de a haverjaim akikkel játszok infotechnológiailag alacsonyan bútorozottak, mondjuk úgy...

"infotechnológiailag alacsonyan bútorozottak" - ez nagyon jó! :D

Nálam pl. ha megy a TS, akkor bezár a játékablak, illetve ledob az asztalra. Csak kattintanom kell és újra játékban vagyok, de nem mindig a legjobb pillanatban történik ez. Szakaszozni meg nagyon ritkán szoktam, így nem tudok érdemben hozzászólni a problémához.

5 éve 6 hónapja #46426 Írta: BAGETT
Megválaszolva: BAGETT
A TS problémát már én is észrevettem. Elég kellemetlen főleg CW közben. Az FPS/PING viszont szerintem nem függ össze a cheat-tel, bár a voice-t még nem próbáltam.

Aki nem tud úszni, ne másszon fára, mert elüti a villamos.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tankaranka69

5 éve 6 hónapja #47629 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
Sziasztok,
FPS kérdéssel fordulok a társasághoz. Vettem egy gamer laptopot (konkrétan ASUS ROG G750JZ - ami benne van: Intel i7-4700HQ, nVidia GTX 880M 4 GB, 16GB RAM, Samsung SSD, plusz még pár dolog).
A probléma a következő - ezen a laptopon a legdurvább játékokat is full felbontásban játszom 50-60-70 FPS mellett (Metro, stb..). VISZONT - ez a ***** WoT egyszerűen nem hajlandó 36 fps fölé menni full felbontáson. Értem én hogy ez is elég, na de a WoT igénye egy durvább "lőjjagyonmindekit" játékhoz képest sehol sincs ezért elvárnám hogy 50-60 fps körül fusson ilyen vason.
A dolog pikantériája, hogy a desktopomon, ami egy jóval gyengébb i5-ös 2 éves gép, probléma nélkül megy a WoT 60 fps körül.
Mi a túró lehet a baj? Van valami speckó beállítás vagy bármi más ami nem engedi hogy a laptop kiadja magából a teljesítményt? Megnéztem, WoT futás közben, full grafikán, HD felbontásban nem köti le a laptop erőforrásainak 10%-t se (proc, RAM és GPU) azaz tartalék van még bőven.
Arra már rájöttem, hogy ha leveszem a nVidia Experience-t akkor kapásból feljebb megy vagy 6 fps-el. Lehet valami driver gond? Egyéb ötlet?
Előre is köszönöm.

5 éve 5 hónapja #47681 Írta: Csaba105
Megválaszolva: Csaba105

F3rmi beküldte: Sziasztok,
FPS kérdéssel fordulok a társasághoz. Vettem egy gamer laptopot (konkrétan ASUS ROG G750JZ - ami benne van: Intel i7-4700HQ, nVidia GTX 880M 4 GB, 16GB RAM, Samsung SSD, plusz még pár dolog).
A probléma a következő - ezen a laptopon a legdurvább játékokat is full felbontásban játszom 50-60-70 FPS mellett (Metro, stb..). VISZONT - ez a ***** WoT egyszerűen nem hajlandó 36 fps fölé menni full felbontáson. Értem én hogy ez is elég, na de a WoT igénye egy durvább "lőjjagyonmindekit" játékhoz képest sehol sincs ezért elvárnám hogy 50-60 fps körül fusson ilyen vason.
A dolog pikantériája, hogy a desktopomon, ami egy jóval gyengébb i5-ös 2 éves gép, probléma nélkül megy a WoT 60 fps körül.
Mi a túró lehet a baj? Van valami speckó beállítás vagy bármi más ami nem engedi hogy a laptop kiadja magából a teljesítményt? Megnéztem, WoT futás közben, full grafikán, HD felbontásban nem köti le a laptop erőforrásainak 10%-t se (proc, RAM és GPU) azaz tartalék van még bőven.
Arra már rájöttem, hogy ha leveszem a nVidia Experience-t akkor kapásból feljebb megy vagy 6 fps-el. Lehet valami driver gond? Egyéb ötlet?
Előre is köszönöm.

Szia

NEkem is i7-s laptopom van nvidia kártyával. (i7; 8gb; 256 SSD; GT2GB Vram)
De mivel 14" (dell) átlag fps 60-120 (minimum grafikával)) megpróbáltam full felbontással, de oly mértékű terhelést ad a gépnek (melegedés), hogy vissza veszi a teljesítményét.

A problémád érthető, de sajnos csak minimálisan orvosolható. A te procid minimálisan erősebb, de kevésbé tűri a melegedést, viszont a vga-d magasabb kategóriás és nagyobb teljesítményű. A Wot játék viszont igényli a proci 1 magjának magas órajelét is!

A gondod az, hogy a fentebb leírt játékok más "motort" használnak, ezért tudsz velük jobban játszani, és részletgazdagabb módot alkalmazni (mert a procid többi magját is használja). Ennek a játéknak, mivel a CPU-ból csak 1 magot használ ezért a mi gépeink nem mutatják meg, hogy mire képes benne (vagyis hát mégis mert nézd meg a többi "panaszost")
A lényeg: próbáld beállítani fix órajelre a procid lehetőleg minél magasabbra, biztosíts külön hűtést neki lehetőleg jóminőségüt és koncentráltat. Sajnos ez a játék jobban támaszkodik még mindig a cpu-ra mint a vga-ra. A játékot a jelenlegi motor cserével megoldaná a "mi" problémánkat, de veszítene sok felhasználót mert nem futna a gépeiken elfogadható módon. Mivel a játékban a környezeti részletekre olyan mértékben rámentek, (árnyék, víz minőség sivatagi homok, füst, de a fák és bokrok leveleinek -mozgása), hogy 1 maggal már elég lekövetni.
Ezért van az, hogy egy alacsonyabb kategóriás 2 magos (alapból magasabb órajelen dolgozó számítógép már egy 128bites vga-val nagyobb és stabilabb fps-t ér el (itt fontos a jó hűtés és a stabil energiaellátás is).
Az fps ugrálásod pedig függ a pályától és a nézettő (sniper-normál).
Viszont az asztali gépeinknél ez annyira nem befolyásoló tényező a jobb hűtés miatt.
(nekem is az asztali i5-2400; 256GB SSD; +3DB HDD + 650W 80+ táp és a procinak egy normális hűtő Radeon HD vga vezérlővel; 22" full hd monitor; és ott nincs fps ugrálás csak max 10% 40fps körüli pályától és nézettől függetlenül) full felbontáson. (de ugyan itt van egy i3-nak is és hasonló egy E8400 cpu-snak is).
Nem írtad az asztali géped milyen.

Üdv:
Csaba
Összefo

5 éve 5 hónapja #47812 Írta: Ger0p
Megválaszolva: Ger0p

Csaba105 beküldte: A játékot a jelenlegi motor cserével megoldaná a "mi" problémánkat, de veszítene sok felhasználót mert nem futna a gépeiken elfogadható módon.

Ne ringasd magad hiú ábrándokba...

Tervezik a Havok motor bevezetését, amiben egy külön magot kapna a fizika számítása (fejreálló tankok, és egyéb nyalánkságok), egy másik magot meg minden más. Így sajnos nem igazán várható, hogy csökkenne az egy mag terhelése.

5 éve 5 hónapja #47844 Írta: Csaba105

Gero987 beküldte: Ne ringasd magad hiú ábrándokba...

Tervezik a Havok motor bevezetését, amiben egy külön magot kapna a fizika számítása (fejreálló tankok, és egyéb nyalánkságok), egy másik magot meg minden más. Így sajnos nem igazán várható, hogy csökkenne az egy mag terhelése.

Szia

egyet azért látni kel, a jelenlegi fejlesztés ütem mellett sokáig már nem fogja bírni az 1 mag, mindenképp szükséges lesz rá megoldást találni. cél. De mivel ez egy "online" játék, ahol csak 1 verzió létezik, így a fejlesztések során figyelemben kel tartaniuk, hogy nem mindenki rendelkezik gamer pc-vel. És általában ezek a köztes megoldások a legrosszabbak. Mivel a gyenge gépek már nem fogják bírni, az erősebb gamer pc-vel sem tudod kihajtani a játékban rejlő félelmetes lehetőséget.
...hisz egy atom reaktor hűtése sem lesz elegendő ahhoz, hogy az egekig húzott procid kezelhető hőfokon tartsd.
:-)

Üdv:
Csaba

5 éve 5 hónapja #47860 Írta: BiO_rOo_BOT
Srácok, nagyon köszönöm a hozzászólásokat, nagyon értékelem a segítőkészségeteket. Ugyanakkor hadd válaszoljak néhány korábbi felvetésre, ha megengeditek csak röviden, pontokba szedve:
- nem akármilyen laptopról beszélünk itt kérem szépen, hanem egy Republic of Gamers szériás, felsőkategóriás, csillióba kerülő gépről a jelenleg létező legmodernebb hardverrel. Ennek kb. annyi köze van egy akármilyen i7-es laptophoz mint Trabinak egy BMW M5-höz, azaz nem összehasonlítási alapok;
- Az ROG kategóriás laptopok egyik fő jellemzője, az erősen túltervezett hűtés. Míg a laposok túlnyomó többségében egy közös hűtőrendszer szolgálja ki a CPU-t és a GPU-t valamint a chipsetet, addig itt teljesen különálló hűtésről beszélünk, konkrétan egy 3 hőcsöves komplex rendszerről - ez jobb, mint amit asztali gépek nagy többségében látsz;
- Az interneten több teszt is található erről a gépről amikor WoT-ot futtattak rajta tesztelési célból - full felbontáson max. részletesség mellett a tesztekben 100 fps körüli értéket tud úgy, hogy a ventillátort nem is hallod;

Namost a kérdés adódik - a vas tudja ezt a teljesítményt, a WoT szintén - de mi a bánatos francért nem adja le ezen a gépen? Milyen beállítást néztem vajon be, vagy hová tettem egy pipát valahol ahova nem kellett volna??? Nemvalami energiagazdálkodási bizbasz szabályoz le állandóan??? Nincs ötletem...

Mindent leszedtem, újratelepítettem, semmi - az őrület szélére sodor ez a xar :-)

Bármi egyéb ötlet???

Csaba105 beküldte:

Gero987 beküldte: Ne ringasd magad hiú ábrándokba...

Szia

egyet azért látni kel, a jelenlegi fejlesztés ütem mellett sokáig már nem fogja bírni az 1 mag, mindenképp szükséges lesz rá megoldást találni. cél. De mivel ez egy "online" játék, ahol csak 1 verzió létezik, így a fejlesztések során figyelemben kel tartaniuk, hogy nem mindenki rendelkezik gamer pc-vel. És általában ezek a köztes megoldások a legrosszabbak. Mivel a gyenge gépek már nem fogják bírni, az erősebb gamer pc-vel sem tudod kihajtani a játékban rejlő félelmetes lehetőséget.
...hisz egy atom reaktor hűtése sem lesz elegendő ahhoz, hogy az egekig húzott procid kezelhető hőfokon tartsd.
:-)

Üdv:
Csaba

5 éve 5 hónapja #47864 Írta: Csaba105

F3rmi beküldte: Ennek kb. annyi köze van egy akármilyen i7-es laptophoz mint Trabinak egy BMW M5-höz,

...hm..
ez egy igen érdekes reakció, a 400.000Ft-os laptopodat egy M5 bmw-hez hasonlítod, a másikét (anélkül, hogy pontos infód lenne róla) pedig trabanthoz. Ha egy picit is értelmezted volna a leírt sorokat.....

Én azt javaslom vedd fel az M5 kategóriásokkal a kapcsolatot Ők biztos tudják a megoldást a problémádra.....

más biztos segít..

5 éve 5 hónapja #47867 Írta: BiO_rOo_BOT
Na, tudtam ez lesz belőle... Ne sértődj meg, nagyon köszönöm amit írtál. Az összehasonlításban tévedsz - az aránypárt nem így kell értelmezni. Feltételezésen alapult, mivel elenyészően kevés hardware (laptop) rendelkezik dedikált VGA hűtéssel. Mivel válaszodból azt olvastam ki főleg a hőgazdálodásra vezeted vissza a dolgokat, éltem a gyanúperrel hogy egy sima laptohoz hasonlítasz. Ha tévedtem kérlek bocsáss meg.
De mindegy is - nem akarok magyarázkodni. Amit írtál annak utánanéztem mindennek, azért írom most ezeket a sorokat.
Azért köszönöm...

Csaba105 beküldte:

F3rmi beküldte: Ennek kb. annyi köze van egy akármilyen i7-es laptophoz mint Trabinak egy BMW M5-höz,

...hm..
ez egy igen érdekes reakció, a 400.000Ft-os laptopodat egy M5 bmw-hez hasonlítod, a másikét (anélkül, hogy pontos infód lenne róla) pedig trabanthoz. Ha egy picit is értelmezted volna a leírt sorokat.....

Én azt javaslom vedd fel az M5 kategóriásokkal a kapcsolatot Ők biztos tudják a megoldást a problémádra.....

más biztos segít..

5 éve 5 hónapja - 5 éve 5 hónapja #47868 Írta: HighExplosive
Megválaszolva: HighExplosive
Bocsi fiúk!Korábban már elhangzott többször is ,hogy sokaknál jelentkezett az fps csökkenés!
Nekem amikor elkezdtem "normálisan" játszani 50-60 fps-em volt közép beállitásokkal.Mostanra arra jutottam, és még mindig ugyanazzal a géppel,hogy 20-30 fps minimál beállitásokkal!Szóval röpke pár hónapa alatt a WOT felzabált egy,ha már az áraknál tartunk, 350 ezer ft-os "átlagos" gépet...még 2-4 frissités és a gépem minden másra jó lesz szinte csak WOT-ni nem!
Nézegettem én is WOT-os videókat,interjúkat és ott biza www.alienware.hu/ az itt látható gépekböl láttam náluk használatosat...
Ha az lenne a cél hogy ilyeneken játszon mindenki,akkor nyugodtan szponzorálhat mindenkinek egyet a WOT! ;)
Jó Fps javulást mindenkinek!

5 éve 5 hónapja - 5 éve 5 hónapja #47870 Írta: Csaba105
...eljutottunk, hogy ez itt a reklám helye..... (forgalmazót nem szoktunk reklámozni, csak külön kérésre)

Szóval magyar forgalmazótól függetlenül, játékokat tesztelni valóban "gamer pc"-ken szoktak. És nincs összefüggésben gyártó, vagy márka...

Ezek a gamer pc-k a fejlesztésük allatt létező, vagy szponzorált játék készítő, ill. játék forgalmazók ajánlásával készülnek, mint elvárható teljesítmény. A gyártó dolga, hogy az adott teljesítményhez egy "tetszetős" dessing és egy optimalizált hűtés is kerüljön bele.

Mire a laptop a piacra kerül a vele támogatott játékok a tőle elvárható teljesítménnyel fog futni, hisz ezekre van optimalizálva. (és ide beletartozik egy darabig a wot is)
De ellenben azokkal a játékokkal, ahol megvásárolod lemezeken, vagy egy vásárolt stream fiókkal letöltöd. Ott ez a teljesítmény 1 év múlva sem fog változni. Kivéve, ha nem töltesz hozzá külön pályát, vagy egyébb kiegészítőt. De ezek a játékok 2-3 évente kiadnak egy újabb "részt" ami már persze egy picivel rendszer igényesebb.

Ellenben a wot: a kezdetektől ez a wot létezett, amit folyamatosan fejlesztenek, csiszolnak, javítanak, módosítanak. Tehát egy fél évvel tesztelt játék nagyobb teljesítményt fog mutatni, mint napjainkban, u.azon a hardveren.

.......

Csaba

5 éve 5 hónapja #47919 Írta: cmax174
Megválaszolva: cmax174
Tudja valaki,hogy most van SLI támogatás vagy nincs ?! Mert a következőt írták az utolsó fejlesztői hírcsokorban:"lehetséges, hogy az állítólagos új Nvidia SLI fix nem működik minden SLI összeállításon" És nekem SLI-ben sokkal kevesebb fps-en megy a játék, mint egy kártyával. Ha valaki tud valamit erről azt megköszönöm.

5 éve 5 hónapja #49944 Írta: bigibagoly
Megválaszolva: bigibagoly
Sziasztok
Az en laptopom mar nem birja a strapat, 15 fpssell jatszok. Elmondanatok egy jo gamer laptop tulajdonsagait vagy valamit h milyen jo laptopot vegyek.
Karacsomyig kihuzom ezzel, majd valamit javitgatok rajta de mar marhara idegesit h ez nem mozgokep, hanem akadozo kepek sorozata....

1 éve 9 hónapja #268000 Írta: nyomulos
Megválaszolva: nyomulos
Sziasztok!
A következő a problémám egy újonnan összerakott gépnél a WOT játék folyamán max FPS-ről (110-120) 2 óra játszás után kb. 60-90 esik vissza. :( A hőmérsékletek CPU, GPU nál is max 50c azzal szerintem nem lehet gond.Kilépek a játékból és vissza megint jó az fps :blink: vagy gép újra indítás után!!!Mi lehet a gond okozója?

A gépem:WIN10-64, Gigabyte AB350 gaming-3 alaplap, Gigabyte gtx1050-ti kártya, Ryzen 5" 1600 processzor, 1 db Hyper X 8gb RAM, FSP 550 táp és Samsung evo 850 ssd 250GB tárhely.

KERES
© 2019 WOTINFO. Minden jog fenntartva.