Jelenleg 270 vendég és 10 tag online

FPS probléma

4 hónapja 4 hete #288929 Írta: matyiabagoly
Megválaszolva: matyiabagoly
Az SD kliens úgy van beállítva, ahogy a képen a bekeretezett részeken van?
Mellékletek:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 hónapja 4 hete #288930 Írta: Chaos_42
Megválaszolva: Chaos_42
És a képfrissítési menüről se feltkezzünk meg
Mellékletek:

4 hónapja 4 hete #288936 Írta: akos980921
Megválaszolva: akos980921
kipróbáltam úgy is ahogy mondtátok, semmi nem változott, 30-32 között ugrál az fps.
Amióta megjelent külön a HD kliens azt használtam, magas-maximum beállítással stabil 60 fps-en.

Időközben volt egy windows újra installálásom is, de a többi játéknál normálisan megy, benchmarkot is csináltam, minden f*sza :D

csak itt a Wotban nem megy 30 fölé valamiért.... először azt hitem h valami mod bekavar (XVM meg jactor modpack) de most tök csupasz és így se.

4 hónapja 4 hete #288937 Írta: Chaos_42
Megválaszolva: Chaos_42
A radeon settingsben nincs külön profil létrehozva a Wotnak? Az felül írhatja a globális beállításokat!
Próbáld meg hogy ki kapcsolod az FPs korlátozást. Az AMD Radeon settingsben ,és ha ragaszkodsz a képkocka korlátozáshoz akkor azt próbáld meg Riva Tunerrel

4 hónapja 4 hete #288938 Írta: akos980921
A radeon settingben is ki van kapcsolva a max fps korlátozás illetve átraktam teljesítmény módba.
Meg újratelepítettem a játékot és drivert frissítettem. még mindig 32 a max :/
visont érdekes.. hogy ameddig jelentkeik be a játék, addig feljebb megy... viszont ahogy előjön a garázs visszaesik és ott is marad.
és csak a wot :D

4 hónapja 4 hete #288941 Írta: matyiabagoly

akos980921 beküldte: A radeon settingben is ki van kapcsolva a max fps korlátozás illetve átraktam teljesítmény módba.
visont érdekes.. hogy ameddig jelentkeik be a játék, addig feljebb megy... viszont ahogy előjön a garázs visszaesik és ott is marad.

A wot-hoz tartozó preferences.xml fájlt töröld ki és próbáld újra beállítani a grafikát.

4 hónapja 3 hete #288946 Írta: Echiron
Megválaszolva: Echiron
@akos980921 azt írtad újraraktad a géped?
Nem tudom, hogy olyan műveleteken végigmentél, hogy egyből frissítettél illesztőprogramokat?
Másik meg, hogy az fps nem csak a videókártyád teljesítményétől függ(het) hanem a memóriádtól is. Nem tudom mennyi RAM-od van de ha az újrarakásnál kipucoltad a gépet az is előfordulhat h rosszul raktad vissza a helyére (mondtad, hogy korábban jó volt... csak 1 tipp); tudom mert én is jártam így hogy nem kattanásig toltam be és nem csatlakozott. Nekem egy a játék igényeit bőven teljesítő videókártyám van Nvidia Gforce 1050 TI de csak 4 Gb RAM volt a gépembe sokáig és bizony elő-elő fordultak az fps problémák ami meg is oldódott egyből mikor 2db 8Gb-osat tettem mellé.

Javaslatom, ha még nem tetted egy vidókártya driver frissítés és ellenőrizd mennyi memóriát érzékel a géped => amennyiben igen kevés a memóriád és lehetőséged van rá bővítsed

Nem hiszek a tér létezésében...

4 hónapja 3 hete - 4 hónapja 3 hete #288947 Írta: akos980921

matyiabagoly beküldte:

akos980921 beküldte: A radeon settingben is ki van kapcsolva a max fps korlátozás illetve átraktam teljesítmény módba.

A wot-hoz tartozó preferences.xml fájlt töröld ki és próbáld újra beállítani a grafikát.

na ezt a fájlt merre találom? mert a wot mappáján belül nem talál ilyen nevűt a fájlkereső :)

4 hónapja 3 hete #288948 Írta: akos980921

Echiron beküldte: @akos980921 azt írtad újraraktad a géped?
Nem tudom, hogy olyan műveleteken végigmentél, hogy egyből frissítettél illesztőprogramokat?
Másik meg, hogy az fps nem csak a videókártyád teljesítményétől függ(het) hanem a memóriádtól is. Nem tudom mennyi RAM-od van de ha az újrarakásnál kipucoltad a gépet az is előfordulhat h rosszul raktad vissza a helyére (mondtad, hogy korábban jó volt... csak 1 tipp); tudom mert én is jártam így hogy nem kattanásig toltam be és nem csatlakozott. Nekem egy a játék igényeit bőven teljesítő videókártyám van Nvidia Gforce 1050 TI de csak 4 Gb RAM volt a gépembe sokáig és bizony elő-elő fordultak az fps problémák ami meg is oldódott egyből mikor 2db 8Gb-osat tettem mellé.

Javaslatom, ha még nem tetted egy vidókártya driver frissítés és ellenőrizd mennyi memóriát érzékel a géped => amennyiben igen kevés a memóriád és lehetőséged van rá bővítsed

Frissítettem az illesztőprogramokat, és mind a 16gb ramot érzékeli (tényleg csak a wotnál van ez a gond, minden másnál megy normálisan, illetve mint már írtam még benchmark programot is futtattam a gépen ami szintén rendesen végigment maxon kihasznáva a gépem

4 hónapja 3 hete #288951 Írta: Echiron
Még ajánlani tudom, hogy a Wot support oldalán is keress rá; asszem van egy programjuk amit le lehet tölteni amivel a neted és a géped teljesítményét lehet mérni egy kérdéses időszakra. A support azt szokta kérni, hogy játék előtt indítsd el azt a programot majd fuss vele pár kört és utána a kapott file-t a replay-el küld be nekik. Sajna ha nem náluk van a gond (nem a játék optimalizálása vagy szerveroldali hiba -> ping) akkor általában szűkszavúan zárják rövidre a dolgot de ha nincs más ötlet meg lehet próbálni.

4 hónapja 3 hete #288953 Írta: akos980921
hát visszaraktam a régebbi vga drivert és hibáltanul fut :applause: :ohmy: :thx2:

4 hónapja 3 hete #288954 Írta: matyiabagoly

akos980921 beküldte:

matyiabagoly beküldte:

na ezt a fájlt merre találom? mert a wot mappáján belül nem talál ilyen nevűt a fájlkereső :)

Úgy találod meg a legkönnyebben, ha a win+R gombokat megnyomod, utána beírod a mezőbe ezt:
%appdata%/wargaming.net/worldoftanks

A fájl amúgy a c:\users\...\appdata\roaming\wargaming.net\worldoftanks mappában van.

4 hónapja 3 hete #288955 Írta: matyiabagoly

akos980921 beküldte: hát visszaraktam a régebbi vga drivert és hibáltanul fut :applause: :ohmy: :thx2:

Igen, ez a másik megoldás.

4 hónapja 3 hete #288957 Írta: Echiron

akos980921 beküldte: hát visszaraktam a régebbi vga drivert és hibáltanul fut :applause: :ohmy: :thx2:

Ugyan így voltam én egy windows frissítéssel amitől random omlott össze a laptopom, vissza is tettem egy régebbire és semmi baja nem volt, majd haladtam tovább skippelve azt a vélhetően a laptopom számára nem optimális verziót.

De örülök, hogy a tippem kapcsán legalább a jó megoldásra tévedtél :)

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.