Jelenleg 312 vendég és egy tag online

Vesztes account.

5 éve 9 hónapja - 5 éve 9 hónapja #66074 Írta: CrawlingChaos
Megválaszolva: CrawlingChaos

norbi215 beküldte: Elméletileg igazat adok abban, hogy minnél többet sebzel annál többet nyersz. Az elmult másfél hónapban folyamatosan emelkedett az átlag sebzésem, a wn8-am 1200 körüli 1200 csatára viszonyítva! De a win rate: csak 46%!!!
Itt hol van az a megállapítás, hogy több sebzés, több nyert csata???

Ránéztem a wotlabs-on az account nevedre. Az utolsó 4k csatád során 1300 WN8-hoz 49,7% WR párosul, az utolsó 500 csatád is hasonló képet mutat. Lehet, hogy volt egy szopóágad 1200 csatával ezelőtt, de egyébként 1250-1300 Wn8 érték teljesen összeegyeztethető 50% körüli WR-rel. Ha sokat szolózol, nehéz is ennél sokkal jobbat csinálni ezen a szinten. Valószínűleg, ha sokat szakaszoznál hasonló képességűekkel, akkor nagyobb erőlködés nélkül meg lenne 53-54% is akár.

propterea accipite armaturam Dei ut possitis resistere in die malo et omnibus perfectis stare
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: tankaranka69

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

5 éve 9 hónapja #66230 Írta: BAGETT
Megválaszolva: BAGETT
Papír TD-nél még tényleg van némi összefüggés a damage és a winrate között, de a light tankoknál például már semmi. A legtöbb sebzést amúgy többnyire pont ezek a kenmperek osztják ki a hátsó sorból. A WN8 meg nagyrészt DMG és Kill függö, bár legalább tankonként meg van határozva a célérték, de annak se sok köze van a winrate-hez.

Aki nem tud úszni, ne másszon fára, mert elüti a villamos.

5 éve 9 hónapja #66240 Írta: dartonite89
Megválaszolva: dartonite89
Valahol igazad van Bagett abban hogy "nem feltétlenül függ össze a WR és a dmg done", előfordul hogy már akkor szed össze az ember rengeteg sebzést amikor már késő, vagy olyan előnyben van a csapat hogy mindegy hogy egyáltalán lősz-e, mert nélküled is nyerne a csapat. Light tanknak sem elsődleges feladata a sebzés. Előfordulhat hogy a több kiosztott sebzés ront a nyerési esélyen, mert olyan célpontra pazarlod az időt, aki irreleváns.

De ezek kivételek, amik erősítik a szabályt.

Mutass egy playert aki 60%+ WR-t hoz solo, minimum kék WN8 elérése nélkül.
Tipp: nincs ilyen.
Az ellentéte esetleg, lehet valakinek lila statja, meg mellé 55% WR, de az se balszerencse, hanem szimplán statpad.

Még a light tankkal nem számít a sebzés dologhoz: WG tűzzel vassal irtja a játékból a nyílt mapeket, a többségükön már nincsenek 300m-nél hosszabb firing line-ok, hogy a piroskák még akkor is lássák hogy mi lőtte ki őket ha egy vaksi heavyben ülnek döglött commanderrel. Magyarul egyre több mapen vannak rákényszerülve a light tankok hogy flankeljenek, birkózzanak, mert egyszerűen nincs szükség spotolásra ha 200m-ről lövik egymást hülyére a heavyk. Esetleg az első percben lehet futni egy gyors kört, hogy lássátok az ellenfél team dispersionjét, de utána mindenki lát mindenkit light tankok segítsége nélkül is.
Vagyis hiába nem a sebzés lenne az elsődleges feladatod, muszáj leszel azt csinálni, mert mást nem tudsz.

༼ つ ◕_◕ ༽つ LET IT DOE ༼ つ ◕_◕ ༽つ

5 éve 9 hónapja #66727 Írta: norbi215
Megválaszolva: norbi215
Köszönöm a válaszaitokat! Bízom benne, bár mást úgy sem tehetek, hogy emelkedni fog a win rate-m. :)

1 hónapja 3 hete #296571 Írta: denes1111_1
Megválaszolva: denes1111_1
Nekem az accountommal az a baj hogy a tankok rosszak. Játékos név: denes1111_1. Tier 8-as Prémiumok: Type 59, Mauerbrecher, Primo Victoria, KV-5. Tizes NORMÁL tankok: 60TP, AMX 30B , AMX 13 105. A stat: 14000 csata, 1000 körüli WN8, 49%-os győzelmi arány. Én utálom az accountomat de ennyi csata után nem akarom elhagyni. A kérdésem az hogy ez az account menthetetlen vagy nem? Ha igen hogyan?

1 hónapja 3 hete #296572 Írta: matyiabagoly
Megválaszolva: matyiabagoly

denes1111_1 beküldte: Nekem az accountommal az a baj hogy a tankok rosszak. Játékos név: denes1111_1. Tier 8-as Prémiumok: Type 59, Mauerbrecher, Primo Victoria, KV-5. Tizes NORMÁL tankok: 60TP, AMX 30B , AMX 13 105. A stat: 14000 csata, 1000 körüli WN8, 49%-os győzelmi arány. Én utálom az accountomat de ennyi csata után nem akarom elhagyni. A kérdésem az hogy ez az account menthetetlen vagy nem? Ha igen hogyan?

Ne foglalkozz a statoddal, játssz azzal, amivel élvezed a játékot. A korábbi csatákon kár siránkozni, inkább azt nézd, hogy mit tudsz változtatni, miben lehetsz még jobb vagy mik azok a hibák, amiket eddig elkövettél.

1 hónapja 3 hete #296573 Írta: Rohamnyuszi
Megválaszolva: Rohamnyuszi

denes1111_1 beküldte: Nekem az accountommal az a baj hogy a tankok rosszak. Játékos név: denes1111_1. Tier 8-as Prémiumok: Type 59, Mauerbrecher, Primo Victoria, KV-5. Tizes NORMÁL tankok: 60TP, AMX 30B , AMX 13 105. A stat: 14000 csata, 1000 körüli WN8, 49%-os győzelmi arány. Én utálom az accountomat de ennyi csata után nem akarom elhagyni. A kérdésem az hogy ez az account menthetetlen vagy nem? Ha igen hogyan?

Tedd fel magadnak a kérdést, hogy miért van jelentősége egy virtuális játékban nyújtott teljesítményed mások általi megítélésének. Aztán ha olyan választ találsz ami pozitív hatással van az életedre, személyiségfejlődésedre, netalántán relevanciát találsz a valós és virtuális értékek között, akkor elkezdhetsz statpadolni vagy akár beleforgathatsz jó pár magyar forintot egy reroll account megalkotásába.

Mintegy elmorzsolt, a távolban félénk süniporonty módjára megbúvó lehetőségként pedig sz@rhatsz magasról az account jelenlegi statjaira és a beleforgatott idő, pénz birtokában törekedhetsz arra, hogy javuljon a teljesítményed.

Miként Mátyás fentebb megemlíté' vala.

1 hónapja 1 hete #297048 Írta: Orpi2332
Megválaszolva: Orpi2332
Sziasztok! Nem is nagyon tudom hol kezdjem... Vesztes account!!! Minden bizonnyal a legtöbb játékos észrevette, hogy a játék bizony eléggé negatív irányba megváltozott! Okok? 7 éve játszom,de eddig 2-3 kérdőívvel találkoztam! Akkor vajon eddig mi alapján voltak a változtatások? Erre és a sok más szerencsétlenségre már nem hiszem hogy választ kapunk! Nem tudjuk mért van hogy a matchmaker egyre rosszabb csapatokba rak be sem azt, hogy egy jól célzott lövést mért fogja fel az ellenség lánctalpa kb 10ből 6szor, míg ő célzás nélkül azonnal eltalál? Ezzel eddig nem találkoztam de most már egyre gyakoribb! Lepattanok, földbelövök egymás után de az ellenfél sosem hibázik! Véleményem szerint a legtöbb account bugos! Illetve sok a csaló! Mert ez ellen a WG SEMMIT sem hajlandó tenni, pedig lenne rá megoldás! Elveszítik a játékosállomány jelentős részét ezzel! Sosem foglalkoznak a tényleges problémákkal, csak elfedik azokat valami eseménnyel vagy feladatsorral sosem létezett tankokkal stb... Mért? Mert nem hajlandóak belátni hogy ez egy rossz irány és igenis drasztikusan változtatni kellene mert így elmennek a játékosok és a hőn áhított bevétel is elmarad!
Ha már bevétel! Játssz ingyen ez a mottó... meg fizess prémiumot akkor jobb lesz! NEM!!! Ha a játék fejlesztőinek és tulajdonosainak ennyire a bevétel a fontos akkor egyszerűbb lenne havi 1-2 eurót kérni a játékért és pont! Így értelmetlen hogy nem lehet játszani vele!
Tehát összegezve vagy bugosak az accountok (szerintem nem) vagy már nem hajlandóak változtatni!
Több jel is erre utal! Már alig vannak klánok, Nincsenek történelmi csaták, holott ez a játék az első és második világháborúról kéne szóljon, nem hidegháborús 50es évekbeli tankokról meg tervrajon sem létezett harckocsikról!
Nem éljük át ezeket a csatákat és pályákat mert sem létezett egy csatában 3 IS-7 vagy 3 MAUS! Már igencsak ideje lenne ezeket a tankokat amikből csak prototípus volt megoldani hogy egy csatában csak egy legyen! A tervrajzon lévőkből szintén!
A bugos account már a legkisebb probléma! Se a matek se a fizika nem erőssége a fejlesztőségnek az RNG (véletlenfaktor) meg végképp játszhatatlanná élvezhetetlenné teszi a játékot!

1 hónapja 1 hete #297049 Írta: Grande__Reagel
Megválaszolva: Grande__Reagel

Orpi2332 beküldte: Sziasztok! Nem is nagyon tudom hol kezdjem... Vesztes account!!! Minden bizonnyal a legtöbb játékos észrevette, hogy a játék bizony eléggé negatív irányba megváltozott! Okok? 7 éve játszom,de eddig 2-3 kérdőívvel találkoztam! Akkor vajon eddig mi alapján voltak a változtatások? Erre és a sok más szerencsétlenségre már nem hiszem hogy választ kapunk! Nem tudjuk mért van hogy a matchmaker egyre rosszabb csapatokba rak be sem azt, hogy egy jól célzott lövést mért fogja fel az ellenség lánctalpa kb 10ből 6szor, míg ő célzás nélkül azonnal eltalál? Ezzel eddig nem találkoztam de most már egyre gyakoribb! Lepattanok, földbelövök egymás után de az ellenfél sosem hibázik! Véleményem szerint a legtöbb account bugos! Illetve sok a csaló! Mert ez ellen a WG SEMMIT sem hajlandó tenni, pedig lenne rá megoldás! Elveszítik a játékosállomány jelentős részét ezzel! Sosem foglalkoznak a tényleges problémákkal, csak elfedik azokat valami eseménnyel vagy feladatsorral sosem létezett tankokkal stb... Mért? Mert nem hajlandóak belátni hogy ez egy rossz irány és igenis drasztikusan változtatni kellene mert így elmennek a játékosok és a hőn áhított bevétel is elmarad!
Ha már bevétel! Játssz ingyen ez a mottó... meg fizess prémiumot akkor jobb lesz! NEM!!! Ha a játék fejlesztőinek és tulajdonosainak ennyire a bevétel a fontos akkor egyszerűbb lenne havi 1-2 eurót kérni a játékért és pont! Így értelmetlen hogy nem lehet játszani vele!
Tehát összegezve vagy bugosak az accountok (szerintem nem) vagy már nem hajlandóak változtatni!
Több jel is erre utal! Már alig vannak klánok, Nincsenek történelmi csaták, holott ez a játék az első és második világháborúról kéne szóljon, nem hidegháborús 50es évekbeli tankokról meg tervrajon sem létezett harckocsikról!
Nem éljük át ezeket a csatákat és pályákat mert sem létezett egy csatában 3 IS-7 vagy 3 MAUS! Már igencsak ideje lenne ezeket a tankokat amikből csak prototípus volt megoldani hogy egy csatában csak egy legyen! A tervrajzon lévőkből szintén!
A bugos account már a legkisebb probléma! Se a matek se a fizika nem erőssége a fejlesztőségnek az RNG (véletlenfaktor) meg végképp játszhatatlanná élvezhetetlenné teszi a játékot!

Hm... frissen regisztrált első hsz-e panaszkodás, telis tele butasággal... remélem rövid életű leszel itt

1 hónapja 1 hete #297050 Írta: Silean2
Megválaszolva: Silean2

Orpi2332 beküldte:

Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]
!

Elég érdekes az okfejtésed, azt meg kell hagyni.
Egy valós adatokat állandóan mentő cégnek, miért kellenek kérdőívek? Ők is látják (néha kétséges), hogy mit és hogy csinálnak a játékosok, hogyan megy a játékmenet. Ennek okán nem is lenne értelme a kérdőívnek. Azonban, majdnem minden CW kampány végén van kérdőív, ha sandbox szerveren fent voltál, akkor onnan is jön kérdőív, továbbá ritkán az igaz, de a real szerverrel kapcsolatban is feldobnak egy-egy kérdőívet. Ugyan úgy 7 éve játszom, de 8 kérdőívet biztosan kitöltöttem már nekik, tehát ez a feltevésed hibás.

Miért rak be rosszabb csatapatokba? Ugyan annyi gyenge játékos van a csapatokban, mert ők teszik ki a játék nagy részét. Az viszont nem a csapat vagy épp az MM hibája, ha egy-egy játékos képtelen felfogni szituációkat és annak megfelelően döntést hozni a csatákban.

egy jól célzott lövést mért fogja fel az ellenség lánctalpa kb 10ből 6szor, míg ő célzás nélkül azonnal eltalál? Ezzel eddig nem találkoztam de most már egyre gyakoribb! Lepattanok, földbelövök egymás után de az ellenfél sosem hibázik! Véleményem szerint a legtöbb account bugos! Illetve sok a csaló!

-> ezt inkább nem kommentálom egyenlőre.

Javaslom nézd meg a fórumon a legújabb blogot. Link
Az, hogy a pénzre fogni a saját inkompetenciánkat... Ilyen alapon, akik fizetnek a játékért 100% győzelmi arányuk és minden OP cuccuk meg kellene legyen.
Azonban: Progetto, Su-130pm, Renegade, Bourassque, Chieftain, Obj 279e, Obj 260. Tudomásom szerint mindenki számára elérhető tankok, hiába tierjük legjobbjai. Mindösszesen jól kell játszani értük. Ha jól játszol, akkor az első 4 tankot INGYEN meg tudtad szerezni kb 170 csata alatt. A Chieftainhez szintén jól kell játszanod és akkor lehetőséged van jó klánoknál versenyezni a tankért. Az utolsó két tank, pedig szintén azért van meg a jobb játékosoknak, mert olyan küldetéseket kell megcsinálni értük, amik értelemszerűen nem mindenkinek fog sikerülni.

Alig vannak klánok? Keresőbe csak írd be hogy "HUN" egy rakatt 2 fős bot klánt ki fog adni. Értelemszerűen a mennyiség nem egyenlő minőséggel. Főleg úgy, hogy az EU átlagot tekintve mindösszesen a játékosállomány 7-8% képes konstans olyan szinten játszani, ami megüti a jó vagy kiváló klánok szintjét.

Nincsenek történelmi csaták, holott ez a játék az első és második világháborúról kéne szóljon, nem hidegháborús 50es évekbeli tankokról meg tervrajon sem létezett harckocsikról!

Ott a War Thunder. A wot sosem volt történelmi avagy szimulátor játék. Az, hogy történelmi értékeket adtak meg eleinte a tankoknak... "Lakatos Eduárd" a nevem, mégsem vagyok Lakatos...

Matek nem erősségük? Az RNG élvezhetetlenné teszi a játékot? Kérlek mesélj még :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tankpeti

1 hónapja 1 hete #297071 Írta: Bianconeri80
Megválaszolva: Bianconeri80
Azért ez a dolog többrétű ám. Én sem szeretem a konteo gyártókat, de azért azt is túlzásnak érzem amit sokan( itt főleg az oldal adminjai/üzemeltetői és pár unicum játékosra gondolok) a játék védelmében felhoztok. Tényleg vannak orbutális túlzások, persze abból fakadóan hogy 8-10 vesztes csata után (mérgében) az ember már másképp fogalmaz. És igen, nagyon sok játékismeret hiányból fakadó észrevétel is feljön sokszor. De azért a másik oldal is erősen túloz ám. Divat lett hogy a játékot izzig-vérig sokszor elvakultan véditek, pedig van azért gond rengeteg. A jobb játékosok mindig azt mondják hogy ha béna vagy, gyenge lesz a győzelmi arányod és a wn8-ad is. Illetve hogy hétvégén több a "noob" azért romlik a közepes tudású játékosok teljesítménye. De ez erősen el van ferdítve azért. Mert attól hogy több gyenge van még nem kellene egyenesen következzen hogy 3-4 perces 15:2-es arányú vereségek szülessenek hiszen ha több "noob" van, mindkét csapatba több kellene jusson. Nem áltatom magam, a közepesnél gyengébb játékos vagyok. De azért igyekszem. De azért elég nehéz olykor logikus magyarázatot találni. Nem használok wn8-at, így a játékosok személyes értékelését szoktam nézegetni. Elég sokatmondó az hogy a nagy arányú vereségeknél az ellenfélnél tuti van 3-4 8000 pont feletti játékos, a vesztes csapatban pedig ugyanennyi 3000-3500 vagy az alatti.Nyilván, megvan az esélye, csak azért elég fura hogy a valószínűség szerint lehetne ez másképp is. Hogy jót is mondjak az MM. szerintem most jó, legalábbis nyolcasban, valóban nem dobál be állandóan tízesek közé. A Frontline is jó, bár szívesebben játszanék rajta többet a havi 1 hétnél, még akkor is ha azért nem járna token a tankhoz, de hát ez van. Soha nem lesz ilyen megoldás, csak álom, de sokat dobna az élményen ha lenne szerver az 5000 feletti és az 5000 alatti személyes értékeléssel rendelkezőknek. Persze már most tudom hogy erre a válaszra is nagyrészt oltás fog érkezni, de mit mondjak?! Egyrészt elbírom, másrészt nem vagyok konok, és értek magyarul, a legtöbb "furcsaságra" van logikus magyarázat, csak szerintem nem mindenre :-)

1 hónapja 1 hete #297073 Írta: Bianconeri80
Apró szösszenet, a poszt megírása után mentem 3 csatát. Első csata IS-2S-el, top sebző lettem 1947 sebzéssel, kikaptunk 15:3-ra. Második csata Ebr 75, nulla sebzés, nulla spot, simán kikaptunk 15:5-re. Harmadik csata Su-130PM tir 10-ben, nulla sebzés 2x pattantam az 10450 személyes értékelésű Lttb oldaláról úgy hogy az egyiknél le volt láncolva és tőlem mindkét esetben másfél kocka távolságra volt, és persze 15:3-as vereség. Nem árulok zsákbamacskát, játékban egy örökölt accom van 10000 csatával ezelőttről Z33_ néven, sokatok számára ciki wn8-al, de ez van. Az én bajom a játékkal az hogy legtöbbször azt érzem nem is én irányítok. Vannak ilyen napok, és vannak jobbak, és már az első csatáknál/lövéseknél látszik, milyen nap lesz. Befolyásom a játékra úgy érzem a nullával egyenlő. És nem a teljesítményemre gondolok, hanem arra hogy mindegy mit csinálok ha adja, akkor beütök szemből egy maus-t ha nem adja pattogok a light tankokról. Annyit még írnék hogy nem hiszek abban hogy prémiummal jobb vagy rosszabb lenne, az szerintem is konteo. Most is van 77 napom és semmi sem sikerül, de csináltam már Jagdtigerrel 10 csatából 2 tank ászt prém nélkül.

1 hónapja 1 hete #297078 Írta: zics911
Megválaszolva: zics911
@Bianconeri80
csak egy kérdésem lenne a korrekt mm-el kapcsolatban: szted az én 10k feletti értékelésemmel addig kéne várnom egy csatára, amíg nem talál egy másik 10k felettit? ugye viccelsz?!

1 hónapja 1 hete #297093 Írta: Bianconeri80

zics911 beküldte: @Bianconeri80
csak egy kérdésem lenne a korrekt mm-el kapcsolatban: szted az én 10k feletti értékelésemmel addig kéne várnom egy csatára, amíg nem talál egy másik 10k felettit? ugye viccelsz?!

Ne haragudj, de még csak hasonlót sem írtam mint amit Te kiolvastál belőle, így azért nehéz erre komolyan válaszolni....
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tankpeti

1 hónapja 1 hete #297134 Írta: Hecienda
Megválaszolva: Hecienda

Bianconeri80 beküldte: A jobb játékosok mindig azt mondják hogy ha béna vagy, gyenge lesz a győzelmi arányod és a wn8-ad is. Illetve hogy hétvégén több a "noob" azért romlik a közepes tudású játékosok teljesítménye. De ez erősen el van ferdítve azért. Mert attól hogy több gyenge van még nem kellene egyenesen következzen hogy 3-4 perces 15:2-es arányú vereségek szülessenek hiszen ha több "noob" van, mindkét csapatba több kellene jusson.

A jobb játékos nem winrate-ben méri a teljesítményed.
Ők jellemzően a helyzetfelismerésük és az alkalmazkodóképességük miatt jobbak, ezért nem befolyásolja az eredményeiket annyira a hétvégi "noob horda".
És igen mindkét csapatba több jut belőlük csak ilyenkor jön elő az a különbség hogy az egyik csapatban van-e egy jobb játékos aki átlátja a meccset.

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.