Jelenleg 203 vendég és egy tag online

Tankos viccek

3 éve 8 hónapja #188947 Írta: hadtjuk
Megválaszolva: hadtjuk

Rallyefan81 beküldte:

hadtjuk beküldte:

smok3_hun beküldte:

Theo beküldte:

Karika beküldte: ...- És hogyan küzd le egy Churchill egy Tigrist?...

Tiger 131-et Churchill lötte ki 6 fontos ágyuval :trollol:

Ha jól tudom nem lőtte ki, csak a tornyforgatás ment ki, és elhagyták a tankot

en.wikipedia.or...et.JPG

Az esetet nem ismerem. De ha a toronymechanika megadja magát, attól még nem ésszerű a tank elhagyása. Akarom mondani attól még korlátozottan harcképes a tank. Igazából engem az érdekelne, mi volt a többi indok, ami miatt elhagyták a tankot? Például, ha netán üzemanyag hiány miatt volt mozgásképtelen a Tigris, akkor a toronymechanika kiiktatása már valóban elégséges lehet a tankelhagyásra.
Mindent félretéve elég bátor lövés volt ez Churchill-tól, mert eléggé tűzvonalba kellett lennie, hogy csövön pattanva így eltalálja. Churchill túlélte a „találkozót”?

"A solid shot hit the Tiger's gun barrel and ricocheted into its turret ring, jamming its traverse, wounding the driver and front gunner and destroying the radio. A second shot hit the turret lifting lug, disabling the gun's elevation device. A third shot hit the loader's hatch, deflecting fragments into the turret. The German crew bailed out, taking their wounded with them and leaving the knocked-out but still driveable and largely intact tank behind."

3 lövès, sérült a torony mozgatás , löveg vertikális mozgatás , rádió, a töltő, +repeszhatás miatt sok egyéb "apróság. Megsérült a vezető, az első lövész . Szóval volt ott baj. :)

Rallyefan!
Köszönöm a felvilágosítást. Így már érthető a tankelhagyás.
A másik két lövést (ami átütött) is Churchill lőtte ki?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 8 hónapja #188958 Írta: smok3_hun
Megválaszolva: smok3_hun
Szerencsére a menekülő legénység elfelejtette a bevált szokást, miszerint felrobbantják a tankot, hogy ne kerüljön az ellenség kezére. És emiatt láthatjuk a mai napig , ugyanis a 131-es az utolsó működőképes Tigris

De mivel, hogy, hogy, mivel, de mostmár aztán végképp hoppá mégse.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Toydolls2, PanzerGrey, Ankhiszesz

3 éve 8 hónapja #189580 Írta: UltorVulpes
Megválaszolva: UltorVulpes
Ha lenne a Dilbert -ben egy WoT-os rész is.

"Exhaustless fountain of poison divine."
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Rallyefan81, smok3_hun, Bence0721

3 éve 8 hónapja - 3 éve 8 hónapja #189599 Írta: Rallyefan81
Megválaszolva: Rallyefan81

hadtjuk beküldte:

Rallyefan81 beküldte:
"A solid shot hit the Tiger's gun barrel and ricocheted into its turret ring, jamming its traverse, wounding the driver and front gunner and destroying the radio. A second shot hit the turret lifting lug, disabling the gun's elevation device. A third shot hit the loader's hatch, deflecting fragments into the turret. The German crew bailed out, taking their wounded with them and leaving the knocked-out but still driveable and largely intact tank behind."

3 lövès, sérült a torony mozgatás , löveg vertikális mozgatás , rádió, a töltő, +repeszhatás miatt sok egyéb "apróság. Megsérült a vezető, az első lövész . Szóval volt ott baj. :)

Rallyefan!
Köszönöm a felvilágosítást. Így már érthető a tankelhagyás.
A másik két lövést (ami átütött) is Churchill lőtte ki?

Nem vagyok 100%-os angolból, de olyasmi a lényeg, hogy először a lövegpajzsot találta el, amin megpattanva ütötte be torony gyűrűt. RNG rulez...ekkor sérült a forgatás, a soför és a front lövész, plusz a rádió KO.Nem részletezi itt, hogy hányan lőtték.

Én verzióm.:

Feltételezem, hogy mivel a rádiót szétlőtték, nem tudták az aktuális helyzetet, hogy , hogyan állnak. a jármű harcképtelen, két sérült, örülnek, hogy elhúzzák a csíkot, mi vagyunk a németek, ergó majd visszajövünk a technikáért ( itt ugye még nem ők álltak rosszabbul.

A másik oldal meg azért nem végezte ki közelről a Tigrist és / vagy fogta el a személyzetet, mert a rettegett Tigrissel ellenében ők még éltek, nem tudhatjuk milyen sérülésekkel húzták el a csíkot.
Egyszer volt egy dokumentum film a Bismarck-ról.: nem sokkal háború utáni felvételek, interjúk. Na ott a végén a szinte már süllyedő Bismarck-ot még csúzlival is lőtték halászhajóról, és fenemód büszkék voltak rá.Ők nyertek, ők írták a történetet.Hiteles, mint a Szovjeteknél a zászló kitűzés híres fotója a Reichstagra.. :) Na azóta azért már helyre rakták a dolgokat. :)

pl.: mult-kor.hu/cik...=20593

u.i.: bocs az offért

RallyeFan
“Igazságot hirdetni, vagy hasznos dolgokat javasolni az embereknek, biztos módja annak, hogy üldözzenek minket.” (Voltaire)

3 éve 8 hónapja #190174 Írta: UltorVulpes
Megválaszolva: UltorVulpes
Megmondaná nekem valaki, hogy miért van a Skoda T25 seggén egy 5.5kΩ-os ellenállás +/-0.5%-os hibatűréssel? :trollol:

Tudom, szar poén, de ez tűnt fel rajta elsőnek, most hogy beparkolt egy az én garázsomba is.

"Exhaustless fountain of poison divine."
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Toydolls2, rejkov, Karika, treffhetes10, Szete58, Camper03, smok3_hun

3 éve 8 hónapja #190530 Írta: Diarmand
Megválaszolva: Diarmand
Rögtön kezdés után írt, majd 20 másodperccel utána.

"Ha jól emlékszem én töltés gyorsító, vertikális, meg célzásgyorsító, elit alakulat. Olykor cola ha van kedvem." - Gunnershun
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PanzerDivisionMarduk

3 éve 8 hónapja #190663 Írta: Diarmand
Megválaszolva: Diarmand
Bocs, hogy megint én írok, de takarítás közben megtaláltam egy régebbi Word doksim, amibe olyan teamspeak-en elhangzott mondatokat gyűjtöttem össze, amik után, nos, nem volt garantált a túlélés. Némelyik túlzásnak tűnhet pedig higgyétek el, nem kamu, ezek elhangzottak ts-en, egy-kettő tőlem is :trollol: Legyen a nevük, Utolsó N00b mondatok :happy:

Semmi gond, gyorsabban töltök!

Most menj rá, ellőtte magát!

Ide sose lő be az arty!

Így a gold ammo se visz át!

Épp táraz, támadjunk!

A medek nem szoktak erre jönni!

Egy lengyeltől nem félek!

Á, onnan nem lát rám!

Így kell magad beforgatni!

Eddig még nem spottoltak fel!

Várjunk itt egy kicsit!

Nyugi, a többiek megvédenek!

Nézd már a hülye batchatet!

Ide lőjetek rohadékok!

Elém állt az idióta E-100, várj, kitolom!

Gyenge ágyúja van, nekem is van!

Szerinted háttal áll?

Megoldom!

Csak a hülye Maus jön a hegyre!

"Ha jól emlékszem én töltés gyorsító, vertikális, meg célzásgyorsító, elit alakulat. Olykor cola ha van kedvem." - Gunnershun
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Camper03, Emerich37, smok3_hun, DarkRaven73, Katjaton, Bence0721, PanzerGrey, Pharysheus, Sics, UltorVulpes

3 éve 8 hónapja #190666 Írta: PanzerGrey
Megválaszolva: PanzerGrey
És mindeközben ilyennek látják magukat! :trollol:

"Azok a legveszélyesebb őrültek, akikben az őrület logikával párosul"
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Camper03

3 éve 8 hónapja - 3 éve 8 hónapja #190698 Írta: dobilaci
Megválaszolva: dobilaci
TankosZotyat ismeri valaki? :cheer:

"Dobilaci fórumbiztonsági őr a példaképem." by Wotinfo-s troll re-reg

3 éve 8 hónapja #190704 Írta: geritango
Megválaszolva: geritango
kijátszotta a lag kártyát azért! :D istenem :trollol:

rocksztár vagyok és paraszt

3 éve 8 hónapja #190773 Írta: Pharysheus
Megválaszolva: Pharysheus

Diarmand beküldte: Bocs, hogy megint én írok, de takarítás közben megtaláltam egy régebbi Word doksim, amibe olyan teamspeak-en elhangzott mondatokat gyűjtöttem össze, amik után, nos, nem volt garantált a túlélés. Némelyik túlzásnak tűnhet pedig higgyétek el, nem kamu, ezek elhangzottak ts-en, egy-kettő tőlem is :trollol: Legyen a nevük, Utolsó N00b mondatok :happy:

Semmi gond, gyorsabban töltök!

Most menj rá, ellőtte magát!

Ide sose lő be az arty!

Így a gold ammo se visz át!

Épp táraz, támadjunk!

A medek nem szoktak erre jönni!

Egy lengyeltől nem félek!

Á, onnan nem lát rám!

Így kell magad beforgatni!

Eddig még nem spottoltak fel!

Várjunk itt egy kicsit!

Nyugi, a többiek megvédenek!

Nézd már a hülye batchatet!

Ide lőjetek rohadékok!

Elém állt az idióta E-100, várj, kitolom!

Gyenge ágyúja van, nekem is van!

Szerinted háttal áll?

Megoldom!

Csak a hülye Maus jön a hegyre!

Ez annyira... Annyira marha jó volt! Komolyan, de megszépítetted vele az estém! Elképzeltem mellé a szitukat is. :) Haláli! Köszönöm!

3 éve 8 hónapja #191370 Írta: Katjaton
Megválaszolva: Katjaton
Lehet, hogy voltak már. :)

Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Toydolls2, Camper03, Bence0721, Frankenstein Bourne

3 éve 8 hónapja #191377 Írta: Frankenstein Bourne
Megválaszolva: Frankenstein Bourne
Ez teccik :cheer:
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bence0721

3 éve 8 hónapja #191663 Írta: Bence0721
Megválaszolva: Bence0721

"My body is like a temple, baby... so get on your knees and pray!"
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Nortonor, Camper03, eldegor, GregoryEgo, Sics

3 éve 8 hónapja #191689 Írta: Bence0721
Megválaszolva: Bence0721

"My body is like a temple, baby... so get on your knees and pray!"
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PanzerDivisionMarduk

KERES
© 2020 WOTINFO. Minden jog fenntartva.