Jelenleg 213 vendég és nincs tag online

Res mod és mod mappák megszüntetése

1 hónapja 15 órája #291278 Írta: pubi632
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Sziasztok!

Lehet hogy már volt ilyen topik de nem találtam.
Szeretném megtudni a fórumon lévőket hogy a tárgyban leírt mappák ha nem lennének akkor jobb lenne a játék élmény.Szükség van rá? A módokat a wot is feltudja rakni amire van is példa,és talán nem lennének csaló módok se.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 hónapja 15 órája #291279 Írta: Hunter9956
Megválaszolva: Hunter9956

pubi632 beküldte: Sziasztok!

Lehet hogy már volt ilyen topik de nem találtam.
Szeretném megtudni a fórumon lévőket hogy a tárgyban leírt mappák ha nem lennének akkor jobb lenne a játék élmény.Szükség van rá? A módokat a wot is feltudja rakni amire van is példa,és talán nem lennének csaló módok se.

Közel sincs annyi csaló, mint ahogy sok játékos beállítja.Egyszerűen nem tudják értelmezni, hogy mi történik a csatákban, ezért mindent csalásnak titulálnak.

1 hónapja 15 órája #291281 Írta: pubi632
Megválaszolva: pubi632
Szia

Most nem feltétlenül a csalásokra szeretném kihegyezni a dolgot hanem arra hogy feltétlenül szükség van ezekre a mappákra

1 hónapja 15 órája #291283 Írta: Hunter9956
Megválaszolva: Hunter9956

pubi632 beküldte: Szia

Most nem feltétlenül a csalásokra szeretném kihegyezni a dolgot hanem arra hogy feltétlenül szükség van ezekre a mappákra

Hát játékmenet szempontjából nincs sok szükség már rá.Én egyetlen modot hiányolok még az alap játékból, az pedig az ellenfél csapatlistájának spotjelzője. Mást nem is szoktam a mod mappába rakni, mivel a többi már csak felesleges csicsa, ami csak eltereli a figyelmedet a játékról.

1 hónapja 15 órája #291284 Írta: pubi632
nekem csak egy óra kelen:)
én személy szerint már két éve nem is használok modokat.
Így is élvezhető a játék bár nem mindig egyik játék sem tökéletes

1 hónapja 15 órája #291285 Írta: pubi632
Remélem hogy más is alkot véleményt a kérdésről a fórumon

1 hónapja 14 órája #291287 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano
Én 3 modot használok időnként (egyik hónapban igen, másikban meg nem, mert a változások lekövetése/újratelepítés nem kenyerem):
felderítettség-jelző ellenfélnél
csapat HP jelző
spam-blocker
Ha van éppen, akkor örülök nekik (különösen a spam-blockernek), ha nincs, nagyon nem hiányzik,

1 hónapja 13 órája - 1 hónapja 12 órája #291289 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti
Az hogy jobb lenne-e a játék, egy viszonyítási alap is kell hozzá. Előzetesen: sosem használtam modokat, és habár taktikusi pozícióm mellé a klán vezetősége többször kérte, elutasítottam használatukat.
Első ami biztos, hogy számomra a random vagy nem változna, vagy csak egy kicsivel lenne jobb. A statisztikám (overall) csak zöld, amire még nem tolják a fókuszt (habár a recentem már más tészta). A frontline-ranked-stb.. játékmódok nem változnának semennyire, ha vki nem ért hozzájuk, úgy sem fog menni neki, ha modot használ (lásd: steel hunter).
Ahol kiütközően javulna a játékélmény és a lehetőségek száma, az a klánjátékok része lenne: stronghold, cw, war games, advance. Mikor még csak bele kezdtem tanulni a klántagok különböző feladataiba, kiütközött, hogy az xvm, csapat összhp-k, fölé/elé célzás segítő, spotolt tagokat jelző modok (ezek legálisak), döntésjelző, tundra, célzássegítő, modulcélzó, moduljelző (ábrákkal a tankon), automata tűzoltó kis tűzoltóval, stb... (ezek nem legálisak... elméletileg), milyen előnyöket jelenthetnek bizonyos szituációkban, és mennyire elronthatják a kedvét az embernek.
Aki nem játszik rendszeresen klánban, és főként nem taktikus, és mellette nem légiózott annyit mint én nem lehet tisztában vele, hogy milyen, mikor belépek egy hatos sh-ba, és taktika helyett elkezdik megbeszélni az ellenfél statisztikáit a játékosok... (ez az xvm). És ezt minden klánban csinálja valaki, általában nem a taktikus, de van amikor ő is. Úgy nekiállni egy csatának (példaként a 6os sh), hogy rajtam kívül a másik 6 feladta, mert erős az ellenfél, könnyen kiéget/fáraszt bárkit. És valaki (SOKAN) így játszik randomban is, mert ezt tanulja meg a klántól. És cw-n, vagy nagyobb létszámú játéknál ez még kellemetlenebb. De nyilván a vendég (légiósként én) nem tehetem szóvá az ottani házszabályokat.
Az illegális modokat nem kívánom firtatni. Ismerek olyanokat, akik régebben meséltek arról, hogy miért használják őket, és sosem jöttek ki jól a vitából, hisz játéktudásban elmaradtak és a wn8 érték alapján sem mutattak fel többet.

Szóval a válasz igen, jobb lenne a játék modok nélkül.

Úgy ahogy deriválni/integrálni is úgy lehet jól megtanulni, ha gyakorlod, a játékok is ilyenek. Persze, használj nyugodtan függvénytáblát (segédanyag gimnáziumban), ami a játékban a modokkal egyenértékű, de mikor elmész egyetemre, ott el kell engedned a segédanyagot, és anélkül nyújtani valamit. A mod használattal megdobhatod magad egy kicsit, de hosszútávon csak hátrány, és akadályozza a fejlődést, és a nagyobb-jobb klánokba való áthelyezkedést, mert hozzászokik az ember. Persze a szabadúszóknak (random játékosoknak) ez mindegy.

Az utóbbi 3 évben kb 40 egykori klántársam, ismerősöm kapott hetes, vagy permabant, szóval a játék szelektálórendszere 80%-ban működött. Ha a modok eltávolítása azt okozná, hogy pár ezer játékos elhagyja a wotot, nem hullatnék könnyeket miattuk.

Játékbeli név: Tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek! (wotinfon privátban keress)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: pubi632

1 hónapja 10 órája #291293 Írta: RockyRuciano
@Tankpeti
A modok alapvetően azért károsak a játékra, mert a modok létezése lehetőséget ad a csaló modokra, a csaló modok léte pedig egy csomó játékosnak felmentést ad a gondolkodás alól.
Nem tudom megmondani, hogy hányan használnak csaló modot. És szerintem teljesen meddő vita, hogy sokan vagy kevesen. Viszont azt látom, hogy nagyon-nagyon sokan a csaló modokra fogják minden hiányosságukat és emiatt szinte tudatosan nem hajlandóak gondolkodni/fejlődni.
Időnként légióskodom, és borzasztó "élményeim" vannak erről. A leggyakoribb, amikor nehéztankban ülve arról panaszkodnak, hogy egy könnyűtank felspotolja őket, belövi, sőt a végén ki is szedi őket - "hát ezt hogyan?". Eleinte próbáltam spotrendszerről meg álcaértékről "papolni", de teljesen hiábavalónak láttam egy idő után - és még nagyon kedvező reakció volt, amikor csak a naívságomról értekeztek. Ezért kb. 1 éve, ha ilyesmibe ütközöm, köszönés nélkül lelépek - 1 max 2 csata elég, hogy kiderüljön az ilyen látásmód. (az mondjuk tragikomikusan muris volt, amikor egy emberke azon dühöngött, hogy nála telepítve van 2 csaló mod, de amilyet ellene bevetettek, olyanról nem is hallott még)
Úgyhogy a játékra olyan módon lenne jó hatással a modok megszüntetése (és a hasznosak beépítése a játékba), hogy egyrészt gondolkodásra késztetne, mert nem lehetne egy nagyon könnyű felmentés mögé menekülni a csaló-modokra való hivatkozással, másrészt a közhangulatot javítaná.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: pubi632

1 hónapja 4 órája #291297 Írta: Kesumisu
Megválaszolva: Kesumisu
A mod mappákban levő kisebb buherálások a játékban futnak. Ezeket simán ki tudják szűrni (persze a szűrés + erőforrás használat). A brutálisabb "csalások" már külön programok. Nem a kliensben futnak, ezért nem egyszerű monitorozni. Emlékszem, anno a cod 2-höz is lehetett venni telepítőkódos csalásokat. Igen, én is kipróbáltam egy ilyen verziót, de végül nem vettem meg. Értelmetlen úgy játszani, hogy minden ellenfelet pontosan látsz, de írhatnék sok mást is...
Aztán vannak a hardverrel megerősített dolgok. Ilyen lehet például egy hanglokátor. Képzelj el egy kicsi progit, ami egy brutál hangkártya segítségével az első lövés után rögtön jelzi az ellenfél helyét, s figyeli a rezgéseket. Ilyent már alaplapoknál is látni...
A komolyabb csalások kiszűréséhez külső, a rendszerbetöltés után egyből induló monitor program kell...
Minden értelmes játék módolható. Miért lenne ez másképpen a wot-ban.
Csalók mindig is voltak és lesznek. Csak egy megoldás van: Te lőj előbb :P

>>> Kesumisu MOD Pack leírás és letöltés <<<
"Hülye lehet az ember, én is szoktam hülye lenni. Talán többször is mint kellene, de bunkónak, Barátom! Bunkónak születni kell!"
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: pubi632, RockyRuciano

1 hónapja 3 órája #291298 Írta: RockyRuciano
Bakker! Így a modolás megszüntetésének általam vélt értelme elveszik.
Még akkor is, ha ilyen komolyabb csaláshoz komolyabb IT-szakértelem kell!

4 hete 1 napja - 4 hete 1 napja #291313 Írta: pubi632
Szia Kesumi
Ha vannak ilyen módok is arra a WG-nek kell megoldást találni. Az első lépés a részükről ezek a mappák megszüntetése.
Mi játék miatt vagyunk és játszunk. Nem nekünk kell programozni azt a játék fejlesztői tegyék.
Régi motoros vagy te is be is bizonyította a WG hogy bármit betud rakni a játékba csak erőlteni kell:)

3 hete 1 napja - 3 hete 1 napja #291409 Írta: pubi632
Sziasztok!

Úgy látom ebben a témában nem nagyon sok a jelentkező pedig ez egy nagyon fontos dolog.
Tudom hogy van hibája a Wot-nak,de ez is egy hiba szerintem.Sajnos legtöbb esetben csak a sírás megy a játékosoknál tenni viszont nem akarnak érte. (felesleges,nincs értelme,stb.)A játék felhasználók igen is tehetnek azért hogy a játék élmény javuljon hogy a panaszok megoldódjanak.Lehet hogy túl optimista vagyok de bízom abban hogy a játék készítői is elgondolkoznak ezen a dolgon.

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.