Jelenleg 371 vendég és 7 tag online

Technikai kérdés

2 hónapja 3 hete #290511 Írta: gabi418
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Üdv mindenkinek!

Azt szeretném megtudni hogy normális az-e hogy a processzor WoT-ozás közben 80°C ra is felmelegszik de átlagban játék közben is 75-76°C-os.
Aggódok mert azt olvastam hogy 70°C-ig jó a CPU hőmérséklet.

Lenovo ideapad 330
CPU:Intel Core i5-8250U
GPU: Geforce MX 150
Wot grafikai beállítás: magas
Hőmérő program amivel mértem: Speccy

Előre is köszönöm a válaszokat!

Wot játékosnevem: gabi418
Klánom:Csiga-Biga csapat [CSGA]
WoT klánfelvétel: www.gabi-wot.hupont.hu/

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 hónapja 3 hete #290512 Írta: Feri38_HUN
Megválaszolva: Feri38_HUN

gabi418 beküldte: Üdv mindenkinek!

Azt szeretném megtudni hogy normális az-e hogy a processzor WoT-ozás közben 80°C ra is felmelegszik de átlagban játék közben is 75-76°C-os.
Aggódok mert azt olvastam hogy 70°C-ig jó a CPU hőmérséklet.

Lenovo ideapad 330
CPU:Intel Core i5-8250U
GPU: Geforce MX 150
Wot grafikai beállítás: magas
Hőmérő program amivel mértem: Speccy

Előre is köszönöm a válaszokat!

Hát ez magas.Pasztázva mikor volt?Én most kb 1 hónapja pasztáztam először újra,-10 celsius.Arctic MX-4,olcsó,és a teszteken a topban van.De kérdés hogy csak melegben csinálja,vagy hűvös időben is?Mert az én házam gagyi,és alapból szar a hűtése.Oldala nélkül elmegy.

Betanított magfizikus
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gabi418

2 hónapja 3 hete #290513 Írta: gabi418
Megválaszolva: gabi418
Ez laptop és ráadásul új, egy hete vettem.

2 hónapja 3 hete #290516 Írta: matyiabagoly
Megválaszolva: matyiabagoly

gabi418 beküldte: Ez laptop és ráadásul új, egy hete vettem.

Laptopnál előfordulhat a magasabb hőmérséklet. Ha nem tudsz hűtést alá rakni, akkor célszerű alacsonyabb grafikára állítani, esetleg kortlátozni az fps-t.

2 hónapja 2 hete - 2 hónapja 2 hete #290532 Írta: HUNterRichie
Megválaszolva: HUNterRichie

matyiabagoly beküldte:

Laptopnál előfordulhat a magasabb hőmérséklet. Ha nem tudsz hűtést alá rakni, akkor célszerű alacsonyabb grafikára állítani, esetleg kortlátozni az fps-t.

Vagy feljebbvenni a hűtést a driverben. Nem tudom geforcéknál hogy megy, a radeonoknál szép egyszerű felületen feljebb/lejjebb lehet állítani. Esetleg egy ventis laptophűtő is szóba jöhet :
www.emag.hu/a-5...G3BBM/

2 hónapja 2 hete #290541 Írta: ticsungg
Megválaszolva: ticsungg

Ez a laptop nem játékra való, az MX széria videóvágásra van optimalizálva, az IdeaPad-ok pedig a lenovó legalja szintjét képviselik. Laptop hűtőpadot nem ajánlok, mert csak rövid távon hatásos, hosszú távon káros a laptopra (beletolja a port és az megtapad), Ha mindenképpen laptophűtést akarsz venni, CSAKis külső táposat vegyél, mert az USB-s hűtőpad fokozza a gép áramfelvételét és a melegedést.

2 hónapja 2 hete - 2 hónapja 2 hete #290543 Írta: AzertsemJo
Megválaszolva: AzertsemJo

Csak érdeklődésképpen , kíváncsiságból rákerestem az Ideapad 330-ra.
Az első árúkeresős találat ez volt : Ideapad 330

Viszont ez jóval combosabb verzió mint a tied.
I5 8300H
GTX 1050 4GB

Ezen azért biztosabban futna a játék, és valószínűleg nem melegedne annyira , mivel korszerűbb mint az általad vett változat.

Ami érdekel , hogy az mx-es változatot hogyan sikerült megtalálni , mert az -szerintem- messze nem "új". Maximum valami beragadt raktári készlet maradéka.

Szerk. : Azért picit ránéztem jobban , tényleg van mx-es verzió is belőle :-)
Viszont játékra a GTX lényegesen jobb választás lett volna , kicsitt részletesebben lásd itt.

2 hónapja 2 hete #290553 Írta: Bhalangir
Megválaszolva: Bhalangir

ticsungg beküldte:

Ez a laptop nem játékra való, az MX széria videóvágásra van optimalizálva, az IdeaPad-ok pedig a lenovó legalja szintjét képviselik. Laptop hűtőpadot nem ajánlok, mert csak rövid távon hatásos, hosszú távon káros a laptopra (beletolja a port és az megtapad), Ha mindenképpen laptophűtést akarsz venni, CSAKis külső táposat vegyél, mert az USB-s hűtőpad fokozza a gép áramfelvételét és a melegedést.

Nem HC Gamere való, de kifejezetten ahhoz csinálták, hogy a játék is elfogadhatóan menjen rajta. Valószínűleg a grafikai beállításokat kell kicsit visszább venni. Ez nem arra való, hogy kihajtsuk belőle a maximumot, hanem arra, hogy a játékra is lehessen használni, de nem full-fullon.

"Tükörbe nézünk
De önmagunkba soha
Mindig más a hibás
Mindig más ostoba"

2 hónapja 2 hete #290560 Írta: Nortonor
Megválaszolva: Nortonor
Nekem is van egy 330-asom, munkahelyi gép, tényleg nem játékra való. Volt mikor jobb híján gurultam egy-két csatát rajta, de ezt szigorúan "buta" grafikán (a kliensben talán alap grafika néven szerepel), viszont azon fel lehet tolni mindent, plusz bekapcsolod a vsyncet, és 60 fps-el szépen elkocog a játék. Amúgy meg a hűtésén látszik hogy tényleg nem erre találták ki, érdemes lenne egy külső hűtőt beszerezni, már csak azért is hogy ne teljes felületén az asztallapnak feszülve süljön.

2 hónapja 2 hete #290577 Írta: Syddal
Megválaszolva: Syddal
Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy hogyan lehet beállítani, hogy ne jöjjön email értesítés a vásárlásokról a WoT-ba? Válaszokat köszönöm!

„Hitvány tudásod nem vetekedhet a sötét oldal hatalmával!”
Palpatine

2 hónapja 2 hete #290578 Írta: RedFox69
Megválaszolva: RedFox69

Syddal beküldte: Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy hogyan lehet beállítani, hogy ne jöjjön email értesítés a vásárlásokról a WoT-ba? Válaszokat köszönöm!

Töröld az e-mail címed, vagy ne nézegesd.
Vagy Anyu nézegeti talán? :)

2 hónapja 2 hete - 2 hónapja 2 hete #290601 Írta: Echiron
Megválaszolva: Echiron
Két opció van, az egyik ha a WOT -on belül a profilbeállításoknál lelövöd ezt a funkciót a másik ha az email címeden állítod a wot support email címét spamnek (ez utóbbinál az emailt megkapod de spam mappába kerül amit nem fog jelezni és törlésre is kerül egy adott idő után - persze ez email szolgáltató függő -).

Syddal beküldte:

RedFox69 beküldte:

Syddal beküldte: Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy hogyan lehet beállítani, hogy ne jöjjön email értesítés a vásárlásokról a WoT-ba? Válaszokat köszönöm!

Töröld az e-mail címed, vagy ne nézegesd.
Vagy Anyu nézegeti talán? :)

Nos, én normálisan kérdeztem és normális, nem személyeskedő választ vártam, de látom ez nem mindenkinek megy. Hogy kinézegeti az email-m senkinek semmi köze. Meg kérdeztem mert érdekel mert biztonsági oka van. Ennyi!

Nem hiszek a tér létezésében...

2 hónapja 2 hete - 2 hónapja 2 hete #290603 Írta: Syddal
Megválaszolva: Syddal
Köszönöm a válaszod!!!! Sikerült!!! shaking

Echiron beküldte: Két opció van, az egyik ha a WOT -on belül a profilbeállításoknál lelövöd ezt a funkciót a másik ha az email címeden állítod a wot support email címét spamnek (ez utóbbinál az emailt megkapod de spam mappába kerül amit nem fog jelezni és törlésre is kerül egy adott idő után - persze ez email szolgáltató függő -).

„Hitvány tudásod nem vetekedhet a sötét oldal hatalmával!”
Palpatine

2 hónapja 2 hete #290636 Írta: gabi418
Megválaszolva: gabi418
Üdv Mindenkinek!

A melegedési probléma megoldva!

Csak frissiteni kellet a drivereket, be kellet állítani a BIOSba néhány dolgot és frissíteni a Windowst új verzióra és már ezek után nem megy a hőmérséklet 60C fölé.

Ui.: Ezelőtt ugyan úgy melegedett minimum grafikán mint magason.

Mindenkinek köszönöm a válaszát!

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.