Frontvonal

3 hete 4 napja - 3 hete 4 napja #291741 Írta: Slandyke
Megválaszolva: Slandyke
Köszönöm a válaszokat!

Igen. Az O-HO nem ideális frontline -ban sajnos! Mikor elkezdtem húzni a japán nehezeket, még azt sem tudtam, hogy létezik ilyen játékmód. Az előző etap után döntöttem el, hogy a következőn már legalább 2-3 nyolcassal nevezek be. Jobban belegondolva, még a fejlesztés előtt kellett volna inkább kérdeznem.. :) ..de mostanra kezdek megbarátkozni a svéd vasakkal. Goldot nem igazán akarok venni, szóval ezek kiesnek. Ha így tennék, azzal kicsit el is veszteném a motivációmat, hisz a frontline -t is azért a kevéske gold-ért és a STA-2 ért szándékszom tolni leginkább. Casual játékos vagyok, nem is valami ügyes, szóval ha javul is majd a teljesítményem, az max a jobb pályaismeretnek lesz köszönhető ill. játszva ismerkedem a tankok képességeivel. Ezért is kérdezek itt, hisz sem időm, sem kedvem áttanulmányozni, azt az egyébként hasznos adattömeget, ami például ezen a fórumon is megtalálható (apropó most látom, hogy nem is kell hatszor a 30as szint..). Tartok tőle inkább jó célpont maradok az elit számára, aki néha fut egy-egy szerencsésebb kört, ahol elkapja a fonalat.

..de elkalandoztam..

Ha valaki tud kupont, kódot amivel lehet bónusz küldetést, bérelhető nyolcast szerezni, az ne fogja vissza magát! Prémium az lesz nemsokára egy hetes, amit a küldetésekért adnak. Azt igyekszem a frontline-ra aktiválni majd, mert ott azért lehet termelni némi kreditet is.

Továbbra is várnám a tanácsokat! Előre is köszönöm!

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 hete 4 napja #291742 Írta: Matt__Kirby
Megválaszolva: Matt__Kirby

Slandyke beküldte: Köszönöm a válaszokat!

Igen. Az O-HO nem ideális frontline -ban sajnos! Mikor elkezdtem húzni a japán nehezeket, még azt sem tudtam, hogy létezik ilyen játékmód. Az előző etap után döntöttem el, hogy a következőn már legalább 2-3 nyolcassal nevezek be. Jobban belegondolva, még a fejlesztés előtt kellett volna inkább kérdeznem.. :) ..de mostanra kezdek megbarátkozni a svéd vasakkal. Goldot nem igazán akarok venni, szóval ezek kiesnek. Ha így tennék, azzal kicsit el is veszteném a motivációmat, hisz a frontline -t is azért a kevéske gold-ért és a STA-2 ért szándékszom tolni leginkább. Casual játékos vagyok, nem is valami ügyes, szóval ha javul is majd a teljesítményem, az max a jobb pályaismeretnek lesz köszönhető ill. játszva ismerkedem a tankok képességeivel. Ezért is kérdezek itt, hisz sem időm, sem kedvem áttanulmányozni, azt az egyébként hasznos adattömeget, ami például ezen a fórumon is megtalálható (apropó most látom, hogy nem is kell hatszor a 30as szint..). Tartok tőle inkább jó célpont maradok az elit számára, aki néha fut egy-egy szerencsésebb kört, ahol elkapja a fonalat.

..de elkalandoztam..

Ha valaki tud kupont, kódot amivel lehet bónusz küldetést, bérelhető nyolcast szerezni, az ne fogja vissza magát! Prémium az lesz nemsokára egy hetes, amit a küldetésekért adnak. Azt igyekszem a frontline-ra aktiválni majd, mert ott azért lehet termelni némi kreditet is.

Továbbra is várnám a tanácsokat! Előre is köszönöm!

Tudomásom szerint az FL-ben csak 8as prém mehet

Klán: ROTON
A legjobb hely

3 hete 4 napja #291743 Írta: RockyRuciano
Megválaszolva: RockyRuciano
Frontline-specifikus észrevételeim, tanácsaim:
- mivel későn kezdtél bele, ebben a szezonban már nem tudsz olyan szintre feljutni, ahol jutalomtankot kapnál, fizikai lehetetlenség. Bocs a rossz hírért. Jövőre a tanulságokat levonva már biztos sikerülni fog.
- med v. gyors nehéztank az ideális - ebben a játékmódban a mozgékonyság elsődleges fontosságú. O-HO (vagy VK100) a lassúsága miatt nem tud érvényesülni, csak nagyon spéci esetben használható. Könnyűtank elvileg nagyon jó lenne, de csak 1 személyes tartalékot tud vinni, és ez az rangbeli előrehaladásodat lassítja.
- legyen 2, de inkább 3 használható tankod, mert ha tank-hiány miatt 4-5 percet malmozol, annak sok értelme nincs (neked se, csapattársaid meg dühöngenek). Írod, kevés tankod van, úgyhogy a T-44-t feltétlen béreld ki/hosszabbítsd a bérletét - a 250k kredit bérleti díjat bőven behozza, mert a Frontline egy kreditnyomda.
- bázisfoglalás/bázisvédés sok pontot ad, így gyors rangbeli előremenetelt. Bázisvédés érdekében én akár beáldozom a tankomat (fél perc után úgyis visszakerülök a csatába), de sokszor látom, hogy (a kezdők?/noobok?) hihetetlen módon féltik tankjaikat. Talán összefüggésben azzal, hogy 1 db 8-s tankjuk van, így tankhiány lépne fel náluk - de erre nem a malmozás a helyes válasz, hanem legyen 2 inkább 3 tankod, amit itt tudsz használni.
- Előző ponthoz: nyilván nem az a cél, hogy kilövessem a tankot/feleslegesen feláldozzam, de egy ennek árán sikerülő bázisvédés sokkal többet ér, mintha a bázis elesik és a visszavonulás során úgyis kilőnek.... Ha vannak társak, akik a tartalékokkal "visszalövik a bázist", a bázis spotolása még többet ér.
- ügyelj arra, hogy a tankod HP-ját újratöltsed - én 300 HP alatt elindulok a javítópontra. Így kevesebb tankot kell használnod, ami a gazdaságosság szempontjából is hasznos, meg több időt töltesz a csatában - azaz több időd van hasznos tevékenységre.
- a Frontline tartalékai közül a műszaki segítség és a felderítő repülőt ajánlom, harmadiknak a tűzért vagy az ösztönzést, ízlés szerint. Ezek konzisztensen működnek.
- a boostereket feltétlen használd, megéri - legyen az kredit; XP; freeXP, legénységi-booster, mind megéri itt felhasználni
Rengeteget lehet írni a Frontline-ról, de elindulásnak ennyi elég szerintem.

Más: a svéd ág nem kezdőbarát. Egyetértve előttem az szóló dobilacival, érdemes(ebb) a szovjet nehéz és közepes tank ágakra figyelmet fordítanod.

Slandyke beküldte: Sziasztok!

Nem konkrét segítségre lenne szükségem, hanem inkább néhány jótanácsra, észrevételre.
Ha minden igaz 7 nap múlva indul újra a Frontline. Mivel kezdő vagyok, az előző még nem termett számomra sok babért........
Előre is köszönöm az észrevételeket!

3 hete 4 napja #291744 Írta: hunwotan
Megválaszolva: hunwotan

dobilaci beküldte:

Nem konkrét segítségre lenne szükségem, hanem inkább néhány jótanácsra, észrevételre.

Ha minden igaz 7 nap múlva indul újra a Frontline. Mivel kezdő vagyok, az előző még nem termett számomra sok babért tekintve, hogy egy darab tier 8 tankom volt az O-HO ill. a bérelhető med. Végül a 21. szintig jutottam. Később szeretném megszerezni a STA-2 -t. Ha jól gondolom összesen hatszor kéne majd eljutnom a 30. szintre. Az idén ez nyílván nem jön már össze, de azért szeretnék kicsit haladni, meg persze az a 300 gold is motivál, amit meg lehet szerezni. Nem tudom, hogy jól döntöttem-e, hogy a svéd ágnak ugrottam neki, mindenesetre a leo megvan és most 7 napom maradt, hogy elérjem az UDES 14-5 -öt és az Emil I -et. Ez talán menni is fog. Mondjuk nem tudom, hogy fogok 4 millát összegrindolni (ötlet, tanács?).. Aztán később mindkettőre ventillátort, töltésgyorsítót és távcsövet tervezek pakolni. Nem tudom jó ötlet-e és szerintetek, hogyan érdemes nekifutni ennek az eseménynek? Milyen taktikát érdemes bevetni? Lesz egy O-HO, egy WZ-132, Emil I és UDES. Egyelőre úgy vélem, hogy elsőnek valamelyik heavy -t fogom bedobni. A középső szektorokban a light vagy a med lesz a jobb. Végül talán az Emil lenne a nyerő.. Szerintetek?

Ha jol emlekszem, akkor az Emil I-nek borzalmas a lovegkezelese, vert stab + egdl + vent az ajanlott. Esetleg vert stab + vent + optics. Toltesgyorsitot nem lehet ratenni. Udes 14-5: vert stab+optics+rammer.

Szerintem jobban jarnal ha kicsit felreraknad a tankjaid es elkezdened kihuzni a szovjet nehez es kozepes tank agakat (IS-7, Obj 140, Obj 277, Obj 430U). Kezdobaratabbak es meta tankokkal vannak teli.

Szerintem se a 277,se a 430u nem tartozik a kezdőbarát kategoriába

nothing is true everything is permitted

3 hete 4 napja #291745 Írta: dobilaci
Megválaszolva: dobilaci
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

Azert irtam oket masodikkent. Ha vegigmegy az IS-7, Obj 140 agan akkor azert mar lesz nemi fogalma a jatekrol. Tenyleg nem egyertelmuen fogalmaztam, bocsi! :)

"Dobilaci fórumbiztonsági őr a példaképem." by Wotinfo-s troll re-reg

3 hete 4 napja #291746 Írta: hadtjuk
Megválaszolva: hadtjuk

dobilaci beküldte:

Ha minden igaz 7 nap múlva indul újra a Frontline. Mivel kezdő vagyok, az előző még nem termett számomra sok babért tekintve, hogy egy darab tier 8 tankom volt az O-HO ill. a bérelhető med. Végül a 21. szintig jutottam. Később szeretném megszerezni a STA-2 -t. Ha jól gondolom összesen hatszor kéne majd eljutnom a 30. szintre. Az idén ez nyílván nem jön már össze, de azért szeretnék kicsit haladni, meg persze az a 300 gold is motivál, amit meg lehet szerezni. Nem tudom, hogy jól döntöttem-e, hogy a svéd ágnak ugrottam neki, mindenesetre a leo megvan és most 7 napom maradt, hogy elérjem az UDES 14-5 -öt és az Emil I -et. Ez talán menni is fog. Mondjuk nem tudom, hogy fogok 4 millát összegrindolni (ötlet, tanács?).. Aztán később mindkettőre ventillátort, töltésgyorsítót és távcsövet tervezek pakolni. Nem tudom jó ötlet-e és szerintetek, hogyan érdemes nekifutni ennek az eseménynek? Milyen taktikát érdemes bevetni? Lesz egy O-HO, egy WZ-132, Emil I és UDES. Egyelőre úgy vélem, hogy elsőnek valamelyik heavy -t fogom bedobni. A középső szektorokban a light vagy a med lesz a jobb. Végül talán az Emil lenne a nyerő.. Szerintetek?

Ha jol emlekszem, akkor az Emil I-nek borzalmas a lovegkezelese, vert stab + egdl + vent az ajanlott. Esetleg vert stab + vent + optics. Toltesgyorsitot nem lehet ratenni. Udes 14-5: vert stab+optics+rammer.

Szerintem jobban jarnal ha kicsit felreraknad a tankjaid es elkezdened kihuzni a szovjet nehez es kozepes tank agakat (IS-7, Obj 140, Obj 277, Obj 430U). Kezdobaratabbak es meta tankokkal vannak teli.

Elnézést Laci, de az oroszokkal nem értek egyet. A nehezek azok lassúak a Frontline-hez. Medeknél a T44 nagyon utáltam (akkor még 167 mm penetrációjú ágyú volt rajta a top), bár most már sokkal használhatóbb azért vannak ennél jobb tankok a Frontline-ra. Az O-416 meg hátsó tornyos lévén eléggé egyedi játékstílust igényel. A te gondolat meneted inkább akkor használható, ha folyamatosan randomozik az ember és a megszerzett tankokkal szeretne Frontline-ban részt venni. De itt inkább fordítva van frontline-hez keresne tankokat.

3 hete 4 napja - 3 hete 4 napja #291748 Írta: hadtjuk
Megválaszolva: hadtjuk
Slandyke!

A jövő heti frontline-ben abból főz ami van: Svédek, meg az OHO (Bár ez utóbbi csak végszükségben.) A WZ 132 az nekem is a frontline tankom. Tud pattintani, Jó átütésű az ágyúja (azért nem sniper), mobilitása kiváló. Álcája, látótávja a jobbak között van. Erre építsd a Frontline-t játékod, míg nem lesz meded.

Emillel én is próbálkoztam, de egy tárnyi sebzés már jó csatának számít. (Érts, hamarabb kiszedtek.) Csak védekezésben használható, (túl lassú.) és csak dombos terepen.

Az Udes 14.5 az megint sajátos játékstílus. Mert ha lelassítasz ostrom módba vált. (Mint az Udes 03.) Most lett meg nekem szombaton. (Ma meg holnap reggel 6-ig le vannak árazva a 4-10 tier-ig a tankok. Ha tudod még most szerezd be a legjobban neked való tankot.) Nagy tapasztalatom nincs az Udes 14.5-ben, de a tulajdonosok gyakran panaszkodnak arról, hogy mindenki átlövi...
Ha jól kezeled, akkor STA-2 már jól fogod használni mert az ostrommódtól eltekintve ugyan az a kettő med használata: Nincs páncéljuk (papírgalacsin is átüti őket), de jó a mozgásuk, az ágyújuk és medekhez képest az álcájuk. Ha sorrendet kell felállítanod, az általad felsoroltakból, akkor én őt tenném az első helyre a vásárlásban.

Az Udes 03 hihetetlen TD. Álcája szerintem a ágakon megszerezhető tankok között a legjobb. Ágyúja kiváló. Neki nagy hátránya, hogy nagyon statikus. Harcolva visszavonulásba, vagy harcolva támadásba nem tud részt venni. És bár egy az egyben szinte legyőzhetetlen, spot nélkül nehézkesen boldogul. Nálam ö lenne a második.

Az utolsó meg az Emil.

A jövő évi Frontline-ra szerintem a leghasználhatóbb tank az a Progetto. Csak ritkán beszerezhető, de remélem a karácsony környékén hozzá lehet jutni. Fossa az ezüstöt, és nagyon jó a tárazása, mobilitása. Ha nem akarod megengedni magadnak a beruházást, akkor marad a Panterra. Ami kissé elmarad a jó tulajdonságaiban a progetto-tól. Jövőre már remélem neked is lesz tapasztalatod a medekkel.

Meg aztán meg kéne mondanod, hogy neked melyik tankfajta áll kezedre. Mert hiába javasoljuk a nekünk beváltakat, ha neked más a stílusod. (Pl. Arty-zni szeretsz a legjobban.:-))

3 hete 4 napja #291749 Írta: dobilaci

Nem a frontline-ra irtam, hanem arra, hogy kezdokent erdemesebb lenne konyebben jatszhato tank agakkal kezdenie, amikkel o jatszik az egyik sem az.

3 hete 4 napja #291752 Írta: BiO_rOo_BOT
Megválaszolva: BiO_rOo_BOT
Az Obejct 430U aga szerintem kimondottan nehéz. Azok a hátsó tornyos vackok az őrületbe kergetik a játékosk többségét. A többi OK.

dobilaci beküldte:

Nem a frontline-ra irtam, hanem arra, hogy kezdokent erdemesebb lenne konyebben jatszhato tank agakkal kezdenie, amikkel o jatszik az egyik sem az.

3 hete 4 napja #291753 Írta: dobilaci

Nincsen hatso tornyos tank az 430U agon. T34-85, T43, T44, Obj 430, Obj 430U. En sehol nem ajanlottam hatso tornyos tankot kezdonek.

3 hete 4 napja - 3 hete 4 napja #291754 Írta: Usul
Megválaszolva: Usul
Csak nekem zavaró, hogy van egy Frontline topic?
Ott le van írva minden (majdnem).

Idei évet írd le ha nincs ezüstöd venni T8 tankot.
de hogy próbáljak segíteni (megvan az Emil és a T9 is az ideiből):
- legyen minimum 3-4 T8 tankod ez alap
- Okosan használd a boostokat tényleg lehet vele fejlődni és pénzt is keresni (főleg ha van hozzá T8 prémium tankod is).
- a lightok remek foglalók és decapra is jók (ez mi magyarul?) wz, lynx 6x6!
- med t-44, p.44 esetleg az angolok
- heavy ami jól esik (a stílusodnak megfelelő) is-3, is-m!!!, angolok
- arty nálam a francia jött be
- td (nem nagyon használtam) de valami pontosat kellene nézned.

A lényeg, hogy olyan tankot vigyél ami azért meta, de élvezed vele a játékot!!!!

Üdv
U.

ja NEM csak prémiummal lehet játszani de aki tudja azzal teszi mert úgy dől a lé!

3 hete 4 napja #291755 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti
Habár 2 hónapja befejeztem én is a játékmódot, tippekkel tudok szolgálni:
Jó játékkal egy 30-as szint kb 30 csatát ölelt fel, a téli map óta inkább 40-el számolok, boostal ez ennek a fele (20 csata), ami emberi időben 6-7 óra játékot jelent. Matematikailag napi 5 óra játékkal egy hét alatt el lehet jutni olyan helyre még az utolsó hét alatt, hogy ingyen prém tankot zsebeljen be valaki (mindehhez persze 3 8-as tank a garázsban kell, különben vannak pihenők)

Ajánlott tankok (fejleszthetők):
1. Lynx - kerekes, gyors, repesszel a tornyokra is jól sebez végjátékban, light=könnyű cap
2. Light tankok - (csak mert nem kerekesek) Mindegyik tökéletes bázisfoglalásra, védekezésnél kevésbé hasznosak
3. Pantera - Kezdőbarátabb tank mint a progetto, és jó az élvezeti faktora, védésre és támadásra is remek választás lehet.
4. T-44 - Jól kombinált tulajdonságai vannak, (trollkodásból mehet rá a nagyobb kaliberű ágyú, ha valakinek úgy tetszik)
5. IS-3 / 53TP / Cearnavaron - Az általános heavy tankok védekezésre/ támadásra
6. Arty (francia, német) - a francia gyors, a német a legmesszebb tud lőni (1km+)
7. VK100.01P - jól tud funkcionálni bázis védelem esetén - de ahhoz oda is kell érni...
8. TD - védelemnél hasznosak tudnak lenni, de 8-as szinten a gyors tempójú játék mellé nem tartom őket kedvező választásnak (pl nyári pályán), lassabb játék esetén elmennek.

Saját tapasztalat: 2 light, 2 med a legjobb induló összeállítás, mivel gyorsak, és tűzerővel is bírnak.

Játékbeli név: Tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek! (wotinfon privátban keress)

3 hete 23 órája #291794 Írta: Slandyke
Megválaszolva: Slandyke
Köszönöm a válaszokat!

Tartok tőle, hogy nekem nem lesz napi 6-7 órám egy héten keresztül.. pláne, hogy valószínűleg nem is haladnék olyan jól mint Te. Szóval akkor a STA-2 majd a jövő évre marad, mármint ha akkor is lesz frontline és ez lesz az egyik díj. Ezzel együtt a mostanit megpróbálom kimaxolni. Sajnos ezúttal abból főzünk majd, ami van. Ha jól értem a WZ-132 még jó is lehet. Már majdnem maxos, csak a legnagyobb ágyú van hátra (100mm 60-100TA), de gondolom az ráér. Az O-HO -t maximum kezdésnél dobom majd be, csak még nem döntöttem el melyik ágyút tegyem rá. Hétköznapokon a 15cm -es howitzerrel szoktam használni, de lehet frontline -ra jobb a 10 cm experimantal. Az UDES 14 alt 5 már a garázsban van egyelőre (majdnem) stock. Remélem összejön az Emil I -is addig. Az talán használhatóbb lesz mint az O-HO.. Erősen gondolkodom rajta, hogy a kampányért kapott 3 skilles női legénységet teszem majd bele, hogy működjön is valamennyire.

Mivel jelenleg nincs remény, hogy az idén az általatok javallott tankokat vigyem a frontline -ra, így most nem is erőltetem őket egyelőre. Ezeket a járműveket igyekszem majd a közeljövőben beszerezni:

tier 6
-hellcat
-hummel
-SU-8
(az utóbbi kettő inkább a küldetések miatt)

tier 8
-STA-1
-Lynx
-T-44
-Caernavaron
és a Pantera
(ezek pedig a következő frontline -ra)

Azt hiszem ez eltart majd egy ideig. :) Van valami amit kihagytam, de szerintetek érdemes?

3 hete 18 órája #291796 Írta: Matt__Kirby
Megválaszolva: Matt__Kirby
Közepes játékosként szerintetek melyik tankot tudnám megszerezni, ha rá tudok szánni napi bármennyi órát a játékra, de csak 3 tekintélypontom van?

Klán: ROTON
A legjobb hely

3 hete 17 órája #291797 Írta: Geronimo74
Megválaszolva: Geronimo74
Szia.Szerintem az sta talán esélyes, 7 pont ,esetleg a 112 de ahhoz már nagyon sokat kell tolnod,kérdés ,hogy lelkileg,szellemileg,idegileg mennyire fáradsz le,mert nem lesz könnyű.Kitartás szorítunk Neked üdv
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Matt__Kirby

KERES
© 2019 WOTINFO. Minden jog fenntartva.