Jelenleg 534 vendég és 15 tag online

A játék furcsa dolgai :)

4 éve 1 hónapja #149271 Írta: Hunter9956
Megválaszolva: Hunter9956

colmancer beküldte: Szevasztok!

A cikkhez szólnék hozzá anélkül, hogy (illumizálnék) gyártanám az elméleteket...csak mint tény:

Winratem:
- 8425 csata, 2015-05-08, 52,37%,
- 9201 csata, 2015-06-18, 52,57%,
- 10145 csata, 2015-08-22, 52,59%,
- 10606 csata, 2015-09-21, 52,36%.

Minden egyéb értékem emelkedik. Noobmeteres grafikont csatoltam. Úgy érzem kell egy kis szünet...vagy a WZ-küldi vége.

Jó napot mindenkinek!

* Most csatoltam is :oops:

Szerintem nincs itt szivatás.Megnéztem 7-es,8-as ht,td,mt tankokkal játszottál mostanában.Utolsó 30 napban átlag tier kicsit nagyobb mint 7,az átlag sebzés 1113.Szóval azt jelenti hogy még a tankod hp-ját sem tudtad lesebezni a legtöbb csatában.Ilyen teljesítménnyel szerintem ne várd el a jó winrátát.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 1 hónapja - 4 éve 1 hónapja #149279 Írta: Kopasz
Megválaszolva: Kopasz
en.wot-life.com...ancer/

Nem akarom a postás szerepét játszani, de szerinetme ő sem arra gondol, hogy 60% win rátája legyen. Na de azért az furcsa, hogy 30 napra magához képest jó wn8 al nem tudja hozni 52% átlagát, de még 50% környékét sem.
Amennyiben az utolsó 30 napra mondjuk 1100 wn8 lenne és hozzá párosulna 50%-51% win ráta, akkor én is azt mondanám, hogy hagyjuk.
Ez nem azt jelenti, hogy biztos a Wg szúr ki vele csak furcsa. ;)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: colmancer

4 éve 1 hónapja #149286 Írta: Golradir
Megválaszolva: Golradir
Egyébként meg ahány oldal annyi féle értéket mutat... Wotlabs, wotlife, noobmeter, nekem mind3 oldal teljesen mást mutat pl utolsó 7 vagy 30 napra is, ráadásul csomó mindent egyáltalán nem mérnek, mint pl szakasz, erőd, CW stb csatáimat.

4 éve 1 hónapja - 4 éve 1 hónapja #149295 Írta: Kopasz
Megválaszolva: Kopasz
Én sem szeretem az összeesküvés elméleteket, de furcsa dolgok akkor is vannak. Manipuláció van a játékba, ha elfogadjuk, ha nem.
Igen vannak ügyesebb játékosok, akik jobban alkalmazkodnak, hamarabb tanulnak stb.
Valamint vannak az átlag játékosok, akikre a manipuláció talán jobban hat. Természetesen nem lehet minden rossz csatát, lövést a manipulációval magyarázni. Na, de azt mivel magyarázzam meg, hogy tegnap T20 egy 249hp amx m4 45 nek lövök 197 et.
Hogyan lehet az, hogy KV-85 öt T20 al goldal nem ütük át 2x egymás után. Normállal löttem 2-öt(160 átütés ,kb 150m) nem ment be, ekkor váltottam (243 átütés) ezek sem mentek be. Az orosz medjeimmel -6 7 8- alig tudok 2000 wn8 at hozni, pedig az átlagom 2500 wn8 velük. Cromwellel nem tudok kiszedni egy bot szintü játékost, akinek kevesebb a hp ja, mint nekem. Nem akarom sorolni, mert nincs értelme.
Eltudom fogadni, hogy rossz döntésket hozok, hogy rosszul mérek fel helyezeteket és emiatt nem tudok hozzájárulni a győzelemhez, de lassan 30napon keresztül állandóan rosz döntéseket hozok? Nem tudok legalább 50% ban jó döntéseket hozni?
Egyetlen tank, amivel nagyon jól megy az amx12t.
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

Az utolsó 30 napra 58% körül mozgott a win rátám csak az utóbbi időben valami történt.
Mellékletek:

4 éve 1 hónapja #149298 Írta: colmancer
Megválaszolva: colmancer
Teljesen igazad van!
Nem is nagyon írogattam még be ide a forumra, most is csak azért, mert én ugyanazt tapasztaltam, mint a többiek.
Nem tudom ti hogy csináltátok, de úgy 7k csatáig nem néztem semmilyen statot.. azt sem tudtam vannak ilyenek...mert csak játszottam.

Nem várok el semmilyen magas winrate-t. Csak ha látok egy szép laza emelkedésű wn8-at, akkor legalább a winrate ne essen...ha lehet. Ha esik, az sem olyan nagy baj, ez egy játék. :)

Na világbéke! Köszöntem a figyelmet!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szete58, Kopasz

4 éve 1 hónapja #149303 Írta: HunZsolt
Megválaszolva: HunZsolt
Ugyan már statisztika.Az elmúlt 2 napban tulajdonképpen csak vereségem volt és függetlenül a teljesítményemtől.Ma eddig 5 csatát mentem mind vereség.

Látszik,hogy teljesen mindegy mit csinálok.Persze vannak körök amikben szar vagyok,de az sem lett győzelem... :cheer:

4 éve 1 hónapja #149312 Írta: CrawlingChaos
Megválaszolva: CrawlingChaos

Hunti beküldte:

colmancer beküldte: Szevasztok!

A cikkhez szólnék hozzá anélkül, hogy (illumizálnék) gyártanám az elméleteket...csak mint tény:

Winratem:
- 8425 csata, 2015-05-08, 52,37%,
- 9201 csata, 2015-06-18, 52,57%,
- 10145 csata, 2015-08-22, 52,59%,
- 10606 csata, 2015-09-21, 52,36%.

Minden egyéb értékem emelkedik. Noobmeteres grafikont csatoltam. Úgy érzem kell egy kis szünet...vagy a WZ-küldi vége.

Jó napot mindenkinek!

* Most csatoltam is :oops:

Szerintem nincs itt szivatás.Megnéztem 7-es,8-as ht,td,mt tankokkal játszottál mostanában.Utolsó 30 napban átlag tier kicsit nagyobb mint 7,az átlag sebzés 1113.Szóval azt jelenti hogy még a tankod hp-ját sem tudtad lesebezni a legtöbb csatában.Ilyen teljesítménnyel szerintem ne várd el a jó winrátát.

Én Huntival értek egyet, nem mindegy, hogy milyen tankokkal mész. Az egyes tankok nem egyformán alkalmasak arra, hogy lehozzuk velük a meccseket. A kevésbé "carry" tankokra különösen igaz, hogy nagy a szakadék a teljesítményt tekintve a "többség" és a jó játékosok között. Ezt a tankok elvárt értékénél is meg lehet figyelni. Ha már a hetes szintről beszéltetek, pl az AMX M4 elvárt sebzése 1019, a Black Prince 1009, ugyanakkor az elvárt WR a francia esetében 51,75%, a BP-nél 54% feletti. A játékosok zöme azonos sebzés kiosztása mellett jobban le tudja hozni a meccset egy BP-ben, mint az AMX-ben. A különbség nem nagy (2,25%), tehát csak arról van szó, hogy 100 meccsből kettőt "könnyebb lehozni" az angolban, de azért mindenkinek megüti a szemét.

Van egy másik tényező is.
Ha megnézzük az egyes szinteken "elérhető" átlagos WN8-at, azt is látható, hogy ahogy haladunk magasabb szintre, nő az átlagos WN8 (miközben az átlagos WR értelemszerűen nem). Ez a WN8 alkotóinak azon nem titkolt szándékát tükrözi, hogy egy kicsit jobban preferálják a magasabb szinten játószkat, mint az alacsonyabb szinten "statpadolókat". Összevetésképpen, 10-es szinten az áltagos WN8 1500 feletti, hetedik szinten 1040. Némi egyszerűsítéssel azt mondhatjuk, hogy egy "átlagos" játékos azonos teljesítmény mellett 450-vel ér el magasabb WN8 értéket 10. szinten, mint 7. szinten, miközben a WR-ét nézve semmi garancia nincs rá, hogy bármivel is jobb legyen. (Sőt a statisztikák azt mutatják, hogy magasabb szinten egyre nagyobb plusz teljesítmény kell a szignifikánsan magasabb WR-hez.)

propterea accipite armaturam Dei ut possitis resistere in die malo et omnibus perfectis stare

4 éve 1 hónapja #149315 Írta: HPeter
Megválaszolva: HPeter

HunZsolt beküldte: Ugyan már statisztika.Az elmúlt 2 napban tulajdonképpen csak vereségem volt és függetlenül a teljesítményemtől.Ma eddig 5 csatát mentem mind vereség.

Látszik,hogy teljesen mindegy mit csinálok.Persze vannak körök amikben szar vagyok,de az sem lett győzelem... :cheer:

egyet értek veled....nem minden esetben elég a saját teljesítményed... vajon csak nekem tűnt fel hogy egyre több a 20-25% győzelmi esélyes party??

4 éve 1 hónapja #149318 Írta: Sunhair
Megválaszolva: Sunhair
A halom baromság mellett ami egy oldalon gyorsan össze is gyűlt gondolt e arra (nem...persze hogy nem), hogy beleássa magát a játèkelméletbe és mielőtt minden bokorban ráakadunk a manipulációra, utána nézünk miért is mozog 50% körül a WR....

Ne kiálltsunk farkast feltétlen...egy kis tanulással és kevesebb höblizéssel mindenki jobban jár

HUnZsolt: lassan 3+ hónapja nem tudsz wn8 alapján túlmenni a "sárgán"...Ez a WG hibája? Gondolom manipuláció miatt...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: CrawlingChaos

4 éve 1 hónapja #149326 Írta: Golradir
Ó nekem tegnap volt olyan meccsem, hogy T32-vel ami nem épp a legagilisabb nem is a legvastagabb páncélú és nem is a legnagyobb sebző heavy T8-ban, 4838sebzésem volt, 2555 lepattanóm, 7tankot tartottam fel egyedül amiből 4-et ki is szedtem, mégis vesztes volt a csata, mert az összes csapattársam teljesen noob bot módon ment csak össze vissza és halt meg egymás után. Ha csak 1 lett volna aki segít nekem, nyertünk volna mert 3 ellen maradt a végére akik mind 1 lövés és csak azért tudtak megölni mert egyedül maradtam a végén és bekerítettek aztán össztűz alá vettek. És nagyon, nagyon sok ilyen csatám van mostanában, sokkal több mint régebben, hogy egyedül sokkal jobb vagyok mint a többi 14 játékos együtt... csak egyedül nem tudok 15 tankot kilőni ha körbekerítenek...

4 éve 1 hónapja - 4 éve 1 hónapja #149332 Írta: Morphelo
Megválaszolva: Morphelo
Kopasz, magasabb wn8-cal magasabb lesz a win rate. Az a helyzet hogy egy zöld játékos 10 meccsből max 2-re van ráhatással(alacsonyabb tierekben). Vannak szar szériák és vannak jók(mikor mondjuk érvényesülsz amx12t-vel). De az utolsó 1000 csata átlagát kell nézni.

Huntinak igaza van. Van egy világoszöld játékosunk aki jó esetben lesebzi a saját tankjának a hp-ját. Ezzel van ráhatása a meccsre? "Semmi". Olyan mintha nem 15 hanem csak 14 játékos lenne mindkét oldalt. Namármost, lehetsz te sötétzöld (átlag + 150-200 sebzés). Még ezzel sem segítettél sokat a csapatnak, hiszen egy artyt félig lesebeztél a saját hp-n túl. :)
Tehát a win rate az nem tőled függ, mert semmi ráhatásod nincs rá. Amilyen a csapatod olyan a win rated.

De ha az egészet nézzük colmancer még mindig 50% fölött van. Annak ellenére, hogy nincs komolyabb ráhatása a meccsekre.

Úgy gondolom, hogy kéktől már van valami ráhatás. Persze recent értékről beszélek.
Nekem is vannak napok, mikor 30%-os winrate-e vannak. De van, mikor 80%.

Ilyen %-os értékeken még nincs manipuláció. Ha valaki idejönne 10000 meccsel és 75% fölötti, 25% alatti winrate-tel, akkor lenne kérdésem...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: CrawlingChaos, HPeter, Kopasz, eldegor

4 éve 1 hónapja #149333 Írta: Golradir
Ja és bizonyíték, nem ígéret ;) :

Melléklet:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Melléklet:

Melléklet:

4 éve 1 hónapja - 4 éve 1 hónapja #149334 Írta: Toydolls2
Megválaszolva: Toydolls2

Sunhair beküldte: HUnZsolt: lassan 3+ hónapja nem tudsz wn8 alapján túlmenni a "sárgán"...Ez a WG hibája? Gondolom manipuláció miatt...

Mielőtt egymás torkának ugranátok Zsolt nem írta, hogy minden csatában a legjobban teljesített.
Én hét végén játszottam annyira sz@rul, ahogy már nagyon régen. Bármit csináltam, bármivel mentem, szinte csak vereség volt a vége. Pedig ennél egy hangya f@sznyival jobb szoktam lenni. www.wotinfo.net...ver=EU

TROLLdoys
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

play4stats.com/...olls2/
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: HunZsolt

4 éve 1 hónapja #149340 Írta: HunZsolt
Megválaszolva: HunZsolt

Sunhair beküldte: A halom baromság mellett ami egy oldalon gyorsan össze is gyűlt gondolt e arra (nem...persze hogy nem), hogy beleássa magát a játèkelméletbe és mielőtt minden bokorban ráakadunk a manipulációra, utána nézünk miért is mozog 50% körül a WR....

Ne kiálltsunk farkast feltétlen...egy kis tanulással és kevesebb höblizéssel mindenki jobban jár

HUnZsolt: lassan 3+ hónapja nem tudsz wn8 alapján túlmenni a "sárgán"...Ez a WG hibája? Gondolom manipuláció miatt...

Egész egyszerüen leszarom a wn8-at.De örülök,hogy nyomozol utánam bár időelbaszás hidd el.

4 éve 1 hónapja #149341 Írta: HPeter
Megválaszolva: HPeter

Toydolls2 beküldte:

Sunhair beküldte: HUnZsolt: lassan 3+ hónapja nem tudsz wn8 alapján túlmenni a "sárgán"...Ez a WG hibája? Gondolom manipuláció miatt...

Mielőtt egymás torkának ugranátok Zsolt nem írta, hogy minden csatában a legjobban teljesített.
Én hét végé játszottam annyira sz@rul, ahogy már nagyon régen. Bármit csináltam, bármivel mentem, szinte csak vereség volt a vége. Pedig ennél egy hangya f@sznyival jobb szoktam lenni. www.wotinfo.net...ver=EU

Szívemből szóltál...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Toydolls2

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.