Jelenleg 406 vendég és nincs tag online

Hogyan legyek hatékonyabb játékos?

10 hónapja 1 napja #257182 Írta: Grande__Reagel
Megválaszolva: Grande__Reagel
Én két dolgot tudok tanácsolni, amit te magad meg tudsz tenni mások segítsége nélkül:

Az egyik a tanks.gg egy olyan oldal, ahol meg tudod nézni a páncélmodelleket, mit hold érdemes lőni. Amúgy erre annyit, hogy az esetek 90%ában lemezálja és/vagy kupola. Ha ezeket se megy, nagyon gyorsan más ellenfelet kell keresni, mert valszeg ez nem a te súlycsoportod.

Replayek minden mennyiségben. Nézz, tanulj. A replayekből első sorban nem azt tanulod, h mit hol lőjj, hanem h hova érdemes menni, ott mit tudsz csinálni stb. A replayekkel a pályaismereted fog fejlődni és a taktikai érzéked. A többi utánanézős adat. A játékmechanikai dolgokról pedig ittt tudsz tanulnibmásoktól, cikkekből. Ajánlom figyelmedbe a kezdőknek modult, ott mindent olvass el, kezdésnek az nagyon sok infót ad, amivel egy darabig tudsz boldogulni.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

10 hónapja 1 napja #257226 Írta: Greysword
Megválaszolva: Greysword
Én is két tippet adnék.

1. Figyelj mindig a tier leosztásra, legyél tisztában azzal, hogy az adott meccsben hol helyezkedsz el a táplálékláncban és ehhez igazítsd a helyezkedést, játékstílust. Ha te vagy a legkisebb tank a csatában akkor sose menj előre, mert gyorsan kiszednek a nagy tankok és te meg nem tudsz visszaütni nekik.

2. Ne menj el soha egy oldalra, ha nem megy oda veled legalább két használható (nem bottom tier) tank, megfelelő támogatás nélkül minden tank könnyen kilőhető.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: AntTheZ

10 hónapja 15 órája #257363 Írta: Mothmaninho
Megválaszolva: Mothmaninho
Sziasztok!
Hasonló cipőben járok mint az előttem hozzászólók, az utóbbi időbe megragadtam a fejlődésben. 15k csata után narancssárga voltam, most már 1280 wn8am van, viszont a recentem rapszódikusan változik a lilától a sárgáig. Engem ez a rapszodikusság zavar leginkább és ezzel nem tudok mit kezdeni. A játekbeli nevem ugyanez, a statisztikáim sem rejtegetem, azok alapján bármilyen segítséget, tanácsot, akár kritikát örömmel fogadok :)
A segítséget előre is köszönöm!

10 hónapja 14 órája #257364 Írta: Ergil
Megválaszolva: Ergil

Mothmaninho beküldte: Sziasztok!
Hasonló cipőben járok mint az előttem hozzászólók, az utóbbi időbe megragadtam a fejlődésben. 15k csata után narancssárga voltam, most már 1280 wn8am van, viszont a recentem rapszódikusan változik a lilától a sárgáig. Engem ez a rapszodikusság zavar leginkább és ezzel nem tudok mit kezdeni. A játekbeli nevem ugyanez, a statisztikáim sem rejtegetem, azok alapján bármilyen segítséget, tanácsot, akár kritikát örömmel fogadok :)
A segítséget előre is köszönöm!

A recent alatt mit értesz, nem sok értelme 10-20 meccses periódusokat nézni.

Wings of Turul [WOT]

10 hónapja 14 órája #257365 Írta: Mothmaninho
Megválaszolva: Mothmaninho
Heti, ill 30 napos statra gondolok inkább :)

10 hónapja 12 órája #257370 Írta: Szmertyij
Megválaszolva: Szmertyij
Ha hatékonyabb akarsz lenni akkor első lépésként három dologra lesz szükséged: pénz, pénz, pénz.
Elő körben vegyél egy OP P2W prém tankot pl. Skorpion G, aztán termelj vele egy valag XP-t amit pénzért free XP-re váltsd át.
Ezzel a free XP-vel ugord át a tankok stok állapotát, mert az rontani fogja a statisztikádat.
Használj prémium fiókot, valamint prémium fogyóeszközt a tankjaidon.
Ha a legkisebb kétség is felmerül az ellen tankjának a beütésére, használj prémium lőszert.

Mindezektől persze senki sem lesz unikum játékos, kivéve ha már nagyon közel állt hozzá, de minden esetben javítja a statisztikát és hatékonyabbá tesz.

10 hónapja 8 órája #257400 Írta: Szmertyij
Megválaszolva: Szmertyij
Látom a hozzászólásommal megöltem a topicot. :trollol: :trollol: :trollol: :trollol: :trollol:

10 hónapja 8 órája #257401 Írta: Robb_HUN
Megválaszolva: Robb_HUN

Szmertyij beküldte: Látom a hozzászólásommal megöltem a topicot. :trollol: :trollol: :trollol: :trollol: :trollol:

Hát őhm......bocs, de kicsit negatív voltál:)
Erre van szükségük a feljődő játékosoknak nem vitás:)

"Irgalmat ne kérj, áldást ne várj
Emeld fel a hangod, vagy elsodor az ár"
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: kicsitrash

10 hónapja 7 órája - 10 hónapja 7 órája #257402 Írta: straubbazsi
Megválaszolva: straubbazsi

Szmertyij beküldte: Látom a hozzászólásommal megöltem a topicot. :trollol: :trollol: :trollol: :trollol: :trollol:

Gratulációt is vársz hozzá?

Ilyen topic aztán hát nehogymár! Jó lenne, ha egy moderátor átírná a címet is "Játék gold ammoval és játék gold ammo nélkül"-re, nem?

+ :trollol:

10 hónapja 7 órája #257403 Írta: Anna_Blue
Megválaszolva: Anna_Blue
Ha jobb játékos akarsz lenni akkor vedd lazára a dolgot.
Ha rágörcsölsz a teljesítményedre/statodra az csak ront a helyzeten tapasztalatom szerint.
Nyilván nagyon kevesen engedhetik meg maguknak azt a luxust hogy naprol-napra 150-200 csatát vívjanak, mivel jóval kevesebbet játszunk ezért lassabban is fejlődünk amit az idegeskedés csak még tovább lassít.
Én ha nagyon felidegesít a játék átugrom a You-Tub-ra Zekin 60fps videói mindig feldobnak és újra jó hangulatban indulhatok csatába

Nem kell a legjobbnak lenned, elég arra törekedned, hogy ma légy jobb annál, aki tegnap voltál
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Troll_Doll

10 hónapja 6 órája - 10 hónapja 6 órája #257411 Írta: Ergil
Pár tanács:

Próbálj meg 2-3 tankot húzni, ne 10-15-öt. Ha 1-2 tankkal tolod, jobban érezni fogod a korlátait. Mely részeivel tudod felfogni a sebzést, és hogy tudod elrejteni a gyenge részeit.
Oszd fel fejben a csatát és az első harmadban spórolj a Hp-dal. Ha hamar sok hp-t vesztesz az elején, akkor gondold át mit csinálhatnál jobban. Legyen előtted mindig egy két csapattárs, és ha elfogynak ne félj visszavonulni és pozíciót/oldalt váltani.
Érdemes kipróbálni tier6-ig minden osztályt beleértve az arty-t is, hogy lássad, hova látnak be az arty-k és a TD-k. A csata elején helyezkedj úgy, hogy a csapattársaid tudjanak támogatni ha bajban vagy, ha túl messzire mész akkor nincs esélyük lőni a rád támadókat. Jó helyezkedéssel (például nem mész nagyon előre) szabályozhatod, honnan lő az ellenfél. Ha rosszul helyezkedsz és 2-3 irányból is lőnek, akkor gyorsan a garázsban találhatod magad.
Ajánlom hogy fogj egy jó toronypáncélzatú tankot és tanuld meg a mélyedéseket és a dombokat a pályákon. Ilyen pl. T-29, IS-3.
Mindig feltételezd a legrosszabbat. Ha sarkon állsz és felderítetlen utca van előtted, akkor számíts arra, hogy ott áll valaki, és a rád céloz és meg fog lőni, ha kimész.
Hintáztasd magad, side-scrape ben menj ki. Ha messziről lősz valakit, akkor se állj egy helyben a lövésed után, hanem mozogj, mert a hatodik érzék csak 3 másodperc után villan.

Wings of Turul [WOT]
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: darazati, Mothmaninho, ttaamm74

8 hónapja 1 hete #263837 Írta: MacAulish
Megválaszolva: MacAulish
Hogyan legyek hatékonyabb játékos?

Először is egy kis sztorit írnák le. Régen kezdtem játszani, megvettem a tankot, mentem mint az őrült, kezdő játékosként egyből neki a német medeknek. Meg is volt az eredmény... 1100 wn8 tízezer meccs után is. Aztán bizonyos okokból (nem a stat miatt) létrehoztam a második accomat. Perfect 1150 wn8. Mindig medeztem anno a t44 fénykorában. Nem vagyok bamba a célzásban,gyors a kezem, jól forgom be a tankokat, fejben is megvoltak a tankok adatai, tudtam hull downozni vagy oldalazni is a sarkoknál a nehezekkel. De mégis rossz volt a wn8-am. Azért mert mindig mint egy vak mentem előre, nem érdekelt a minimap, vagy az hogy egyedül vagyok. Sok volt a jó meccsem mikor lila statom volt és sok a fekete mikor kiszedtek rögtön. Hogy mire akarok ezzel kitérni? Elhatároztam hogy ez így nem mehet tovább, én nem szeretek videókat nézni úgyhogy magamtól tapasztaltam meg a játék taktikai oldalát. Elkezdtem odafigyelni a minimapra és a klánban is én lettem a taktikus, minden pályára kinéztem a nekem jó helyeket. Szóval megtanultam nagyjából helyezkedni és emellet relatív türelnesnek lenni. Amikor láttam hogy az utolsó 30 napod wn8 értékeim zöld-kék értékűek lettek, nos akkor elhatároztam hogy resetelek. Ez már a stat miatt volt. Szerintem a tudás legjobb mutatója egy tankkal a gun mark. Megpróbáltam megszerezni azokat is. A Centurion I elemzést ez idő alatt írtam meg. Ekkora már életem második 2. gun mark-ját is megszereztem a Cromwell utá egy nyolcason.

A reset után: noss, először lila felhő, 2000+ wn8. Prémium tankokkal és kis tierben ment a dolog. Aztán jöttek a stock grindek, gold és free xp nélkül,sima ammoval, erőltetve. Azzal a lendülettel estem vissza 1500 wn8 ra. Ekkor jött be nálam a második váltás, ugyanis a nagyobb szintű premium vagy fullos tankokkal is kezdtem visszaesni a korábbi rambo taktikámba, mert nem volt a sok stock tank felhúzott és nem tudásból hanem "idegből/tudatlanul" játszottam. Majd megint elkezdtem figyelni arra hogy mit csináloj. Ezúttal még jobban odafigyeltem a minimapra. Még jobban bemagoltam a tankok adatait, sőt a passzív spottot is kipróbáltam, megtanultam igazából helyezkedni. Ez mit hozott? Visszamentem 1650 wn8 ra és megvan a primo victoria-ra a kettő még az 59-16 ra a három és a Vk3002D re is a három kiválóság jel. Több mint 200 mecsből világos lila stat a Vk3002D-re. Mindig ez volt az álmom, mert amit csinálok abban szeretek jó lenni.

Tudjátok mit? Mire ezt elértem, sokkal kevésbé érdekel a wn8. Az mostmár csak egy szám. Azzal játszok amivel szeretek, és az eredményeim is jobbak. Persze fontos az hogy jól játszak, szeretném magam fejleszteni, de a wn8-nak a képlete szerintem nem ad reális képet a csatában nyújtott teljesítményről (persze egy lila játékos nem véletlen lila) pl egy spoterrel. Ha kell egész meccs alatt 1 bokorról bokorra sunnyogok és nem lövök 1-et se. Szar lesz az átlagsebzés? Biztos... de nem érdekel ha 6k spot dmg-t csináltam. A wn8 üldözni nem biztos hogy a legjobb ötlet. Nekem az számít hogy mennyit teszek hozzá egy meccshez, hogy minnél jobb legyek, és ha szerencsém van a wn8 is jön ezzel a taktikával. Gondolok most arra hogy: nem a számokért játszok, hanem hogy minnél többre legyek képes és fejlesszem magam és élvezzem. Minden meccsnek van tanulsága. Ennek az az eredménye hogy 1600 fölött van a wn8 am stabilan én sok tankkal 1500 csak ez igaz akár az m41 90 gf-el. De sok tankkal stabilan 1800-2200(tier8), bizony a tankok kézreállása nem mindegy. Ezek alapján azt mondhatom hogy jópár év alatt átlagos zöld játékosra húztam fel magam, aki gyakran képes kék és ritkábban lila teljesítményre, de van olyan napom is hogy sárga vagyok... pedig nincs is sok kínai tankom. :banana: Ezek alapján adok egy pár tippet ami nekem bejött!

Kér részre osztanám a skilleket ami kell a játékhoz.
1: Ügyességi technikai rész, gondolok itt a kéz gyorsaságára, tankok beforgására vagy arra hogy hogy lősz menet közben. Hogy megy a domb mögül kikukucskálás és auto célzás használata stb. Oldalazás, hull down, tankok használata.
2:Elméleti: pályaismeret, tankismeret, minimap használata, merre érdemes támadni hol nem, . Jó spot bokrok, passzív spot helyes kivitelezése. A tankok felszerelése, skillezése. 50 m spottolási szabály. 15 méteres távnak a bokortól az előnyei, hátrányai.

Ez itt csak pár példa arra hogy mind a két pont szükséges a sikeres játékhoz de a következő üzenetben megírom a tippeket.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szete58, Tomat, ttaamm74, Troll_Doll, Morphus101

8 hónapja 1 hete - 8 hónapja 1 hete #263844 Írta: MacAulish
Megválaszolva: MacAulish
Nem nagyon akarok belemenni dolgokba, csak úgy nagy általánosságban írok.

Technika és ügyesség:

-Ne félj használni az auto aim-et. Menet közen ha szembe mész valamivel használd. Kell egy snapshot de csak alig tudtad a tank szélére ráhuzni a célkeresztet? Használd az autoaim-et hogy a tank közepét lődd el. Kimész a domb mögül egy AMX-CDC-vel? Fogd be az ellent jobbegérrel mielőtt kimész csak kicsit fordítani kell a képernyőn és máris meg tudod csinálni! Sokkal kevesebb időt leszel kint! Csak lősz és vissza! Jó esetben az ellenfél a tornyát se tudja majd rádfordítani.
-Hull down, nekem ez hozta a változást! Csak a tornyodat használod akár papír akár erősen páncélzott tankkal, az ellenfél kevésbé fog eltalálni. Ne maradj kint újratöltés közben semmivel. T 34 el vagy Emil ll vel sem mert ellövik a csövet és máris annyi a javítódnak, vagy ki tudja mikor fog beütni egy goldos mázlis t10 td vagy ki küld meg repesszel? A primo victoria hull downban szerintem a legerősebb tier 8 med de sík terepen fele annyit se ér.
-Mindig mozogj! Lightal vagy? Ha tudsz szaladgálj ide oda, egyszer a fedezék jobb utána a bal oldaláról tünj fel. Egyszer szemből, utána oldalról sőt utána a másik oldalról tüzelj ha rád figyelnek. Nehéz tankokkal is, forgasd, menj előre hátra, így kevésbé lőnek majd be. Medeket is lehet forgatni, hátha a lánc elnyel 1-2 lövést, vagy kerülni velük az ellent ha lehet.
-Ne campelj! Ritkán hasznos, de ha leghátul álsz egy td helyen egy meddel az régen rossz. Pl prohorovka : ha teheted ne az erdőbem campelj hanem foglald el a hegyet, lövöldözz a pálya közepére. Ha középről néznek lődd a hegyet, ha a hegyről azokat akik középen vannak. Ha legyőztétek azokat akik a hegyen voltak menj az ellen mögé. A mozgékonyság fontos előny és hidd el a nehezek utálni fogják ha nem a frontpáncélt karcolgatod, hanem az oldalukat gyalúlod és közben az ellenfél kicsieitől is véded a tiedet. Persze ehhez nagy figyelem kell. Td vel is olyan helyet preferálj ami nem a sarok és effektíven tudsz dolgozni.
-Közelharcban rengeteget lőnek mellé az emberek. Ha éppen körbetáncol egy light ne közelíts rá mert úgy szinte lehetetlen célozni, de ne legyen teljesen kihúzva a görgő mert felülről megint nehéz célozni és sok lesz a mellé. Én úgy szoktam hogy a tankom tornyánál kicsit jobban kihúzom a görgőt. Így s terepet is látom és kellemesen tudok célozni. Bár ez szubjektív.
-Ha rádjön egy tier 6 meg egy tier 8 tank akkor először a kicsit szedd ki. (Legtöbb esetben) Mert őt gyorsan kiszeded és így az ő dpm-ét kiütöd.
-Ha az ellenfél tankja oldalra mozog ne használj autoaim-et. Elé kell lőni és az automatikus célzás csak nagy torkolati sebbeség és kis távolság esetén effektí .
-Használd az auto bounce szögeidet mert sokan megeszik.
-Gyakorold a célzást, állítsd be az egered! Én nagyon sokszor próbálgatom x távolságról a tankok alvázára, gyenge pontjaira kapásból ráhúzni a kúrzort.
-Ha pl egy t44 nem tudsz beforogni egy is3 at úgy mint egy td-t vagy tiger 2 őt akkor csak állj mellé és tili-tolizz, előre hátra. Sokszor melléd lő majd és sokszor pattan. De extrém eset ha egy wz132 vel vagy és tiger 2 nekitolatott a falnak ugyanez működhet.
-Maus Type nehezek Francia kakas tank imádják ha a medek lightok vagy akár is3 t10 bemegy melléjük és tili-tolizik.
-Akkor menj ki lőni ha az ellenfél tölt, várd meg papír tankokkal ameddig a jól páncélzott társaid elnyelik az ellen sebzését.

Elméleti: nagyon sokszor ez a fontosabb.
-A minimappot mindig figyeld. Mindent állíts be rajta. Nekem a legnagyobbtól eggyel visszavéve fut a map a sarokban, sokat kitakar, de megéri. Nézd azt hogy hol kell védekezned, vagy hol éri meg támadni, esetleg hogy hogy tudsz átsunnyogni az ellenfél arty játékosaiért. Hol van a legnagyobb td? Ki spottolták a másik oldalt az összes erős td-t tankot? Akkor megnyomom az oldalt stb. A jó helyezkedés a legfontosabb!
-Elmész egy helyre de kezdtek megszorulni... vonulj vissza! Keress fedezéket és okozz sokkal több sebzést mintha egy helyben várnád hogy 8 an rádessenek. Mindig előnyben a mozgékony tankok. Pl wz 111-1-4, medek stb.
-Tudd hogy mire jó a tankod! T32 vel irány a domb, is3 mehet a sík terep, város vagy szűk folyosók.
-Mindig próbálj arty árnyékban lenni. Néha egy kis domb vagy lerombolható ház elég!
-Tanuld meg a tankok DPM-ét, betöltését, alpha dmg-ét, mert legalább annyira fontosak 1 vs1 ben mint a weak spotok. Pl ha AMX 30 vagy akkor irány a leopard PTA arca és edd meg DPM ből. Fordított esetben tüzelj a leoval és a reload time alatt tolass hátra a fedezékbe, hátrálj, ne lásson rád amíg nem töltöttél be.
-Ha túlerő ellen vagy pl városban mindig tolass s sarokra, ha jönnek lőjj egyett majd irány hátra a következő sarok. Sokszor megbánja az ellen hogy üldözött főleg egy menet közben pontatlan nehéz tank.
-15 m távolságon túl nem látsz át a bokron és a spottolni se fogsz de az enemy se spottol. Szóval pl egy light tankkal passzív spottolsz, látsz egy UDES-t. Hátratolatsz lősz és vissza spottolni a bokorhoz 15m en belül. Vagy ha pl ilyen bokor mögé állsz be sokkal nehezebben spottolnak ki egy td-vel de fontos tudni hogy csak akkor működik ha oldalról más nem tud spottolni téged, hiszen ha tud akkot rádión átküldi a helyzetedet a szemben lévő tanknak.
-50 m belüli ellenség mindegy hol vagy kispottol, ha ház mögött ha hegy takar, látni fogjátok egymást.
-Heat lőszer elakad a tereptárgyakban illetve pl a lánctalpban vagy az is3 üreges oldalában,így arra ne nagyon pazaroljuk.
-pár repesz mindig jó visszalőni s bázist vagy ha egy 4 hp-s enemy van előtted
-Mindig legyél türelmes! Ne rusholj előre ha az ellenfélnek a fél tankállománya még nem látszik.
-Segíts a csapattársaidnak ha egyedül van 2-3 ellenében menj oda és együtt többet értek mintha először őt, utána pedig téged szednének ki.
-Ne bonyolodj egyetlen egy idiótával se vitába mert nem tudsz a meccsre figyelni.
- Újratöltés közben, menekülés közben, szabadidőben MINIMAP!
-Tanks.gg

Gondolom ezeket kb mindenki tudja de akkor most nézzünk néhány általános tippet!
-Ha nem megy jól a játék akkor próbáld meg később
-Keress szakasztársat akitől tanulhatsz, én rengeteget tanultam Volvo_elcsap-tól, főleg türelmet
-Vedd elő néha a kedvenc tankod és csak játsz ne csak grindelj
-Gyakorolj tier6-7-8 ban
-Keresd meg a kedvenc nemzeted és ágad. Én a tornyos medeket vagy a gyors roham nehezeket és td-ket szeretem. Ne érdekeljen ki mit mondd ha szeretsz egy tankot! Én a centurion 1 en tanultam meg hull downozni és a kedvenc tankom volt pedig mások utálták!
-Élvezd a játékot!
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Szete58, FrankeeHUN, Leopardusz, juliensorrel, Lord_Loga, roboooo, Tomat, AntTheZ, ttaamm74, Troll_Doll, Morphus101, Aur1n, david027

5 hónapja 3 hete #271864 Írta: Ergil
Azt hiszem ideje leporolni ezt a topic-ot 1.0 után, mert egy kicsit mindenki újratanulja a játékot.

A következő dolgokat vettem észre:
- Az új térképen rengeteg dupla bokor és erdő lett, sokszor akkor nem látom, ki lő, amikor nagyon közel van hozzám.
- az előzőből következik, hogy lehet, hogy TD/light meta erősödik ha jól tudod használni a fedezéket.

- Teljesen új spot bokrok vannak a light-oknak,
Meglepetések:
- Steppen északról nem értem el a sziklás bokrot 13-90-el...
- Karelia-an az északi mocsárfeljáró felső részén lévő bokrokból a teljes északi részt spot alatt lehet tartani (ezt a saját káromon tanultam meg)
- A menekülő útvonalak nehezebbek az új sziklás grafikával. (pl. Airfield középső kilátók, vagy Mines)

Van valakinek valami hasznos tippje?

Wings of Turul [WOT]
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: juliensorrel, Sics

5 hónapja 3 hete #271875 Írta: MaxWell125
Megválaszolva: MaxWell125
Sziasztok! Hogy segíthetnék régi jó barátaimnak hogy jobb játékosok legyenek? Az egyik mutatta nekem a játékot. Olyan bénácskák a mai napig és nem tudom mitől, mert én párezer csata után ráéreztem és megtanultam elfogadható szinten játszani, ők pedig 3-5 év játék után is 700-800 körüli WN8-cal mászkálnak. Elég gyakran megyünk szakaszban egymással, ezért is zavar és korban nem kisgyerekek vagyunk, hanem 24-25 évesek.
Haszi1 és HaSSelHoff007 a nevük, ha valaki rájuk nézne + tudna adni pár tippet, hogy való életbeli barátokkal hogy lehet erről beszélni, hogy jól fogadják, megbántódás nélkül és milyen rövid tanácsokat, ismertetőket tudnék adni személyesen vagy küldeni nekik akár linkben is.

Csak randomban játszom mókából és 2012 óta. Átlagosan jónak tartom magam, akinek még bőven van hová fejlődnie.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Morphus101

KERES
© 2018 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.