Jelenleg 332 vendég és 8 tag online

Rangsorolt csaták - Béta szezon (2017.06.05-)

2 éve 4 hónapja #242681 Írta: CrawlingChaos
Megválaszolva: CrawlingChaos
Kösz mindenkinek az infokat!

propterea accipite armaturam Dei ut possitis resistere in die malo et omnibus perfectis stare

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

2 éve 4 hónapja #242684 Írta: Bhalangir
Megválaszolva: Bhalangir

Lacika222 beküldte: Azt nézem, hogy a top játékosok 120-150 csatát toltak le eddig, 4 nap alatt. Ez nagyon brutális szám. Gondolom berohannak és pár perc alatt kiosztanak annyi sebzést, ami elég a top12-höz vagy akár top3-hoz és jön a rush halál. Máshogy nem tudom elképzelni, hogyan lehet ennyi csatát lenyomni, mert nekem simán 10 perc fölöttiek a ranked csaták, sőt tegnap 4-es szinten már volt 2 döntetlen is, az meg 15 perc darabja. A kérdés viszont adódik, hogy a p.csába tudnak 70-80%-os kombinált WR-t hozni ilyen játék stílussal? Mondjuk az átlag sebzésük sem túl acélos, de az egész ranked módra igaz, hogy nehezebb jóval sebezni, mert nagyon eloszlik a csapattársak között (mindenki hasonlóan játszik vagy állat rush vagy atomkempelés egy kupacon), hiába sok a lőhető hp.

Egyszerűen csak rászánják az időt. Nem tudom itt mennyi az átlag csata idő, de ha 10 perc, akkor is napi 5 óra 4 napon át. Azért ez nem a kivitelezhetetlen annak, aki a legjobbak között akar lenni.

Napi Publicon érezhető is a színvonalesés, sokkal könnyebb nyerni.

"Tükörbe nézünk
De önmagunkba soha
Mindig más a hibás
Mindig más ostoba"
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: CrawlingChaos

2 éve 4 hónapja #242686 Írta: porter
Megválaszolva: porter

Bhalangir beküldte:
Egyszerűen csak rászánják az időt. Nem tudom itt mennyi az átlag csata idő, de ha 10 perc, akkor is napi 5 óra 4 napon át. Azért ez nem a kivitelezhetetlen annak, aki a legjobbak között akar lenni.

Annyiban igen h hétköznapi 4 órát lehet max. :trollol:

2 éve 4 hónapja #242690 Írta: Turan_II
Megválaszolva: Turan_II
Már kezdtem megrémülni hogy az bennem romlott el valami:) a 37%-os WR-el.

2 éve 4 hónapja #242699 Írta: Istiger1
Megválaszolva: Istiger1
Sziasztok,

Tegnap meg lett a 4*.

Bár tényleg vért kell izzadni érte.
3 nap 27 csata alatt 44%-os WR. 12 csatát sikerült nyerni, amiből nem egy volt kiélezett, 15-13, 15-12.

+ infó hátha valakinek hasznos:

Játékon kívül itt eléritek a saját ranked-es statisztikátok az alábbi mobilos app segítségével:
worldoftanks.eu...stant/

Ugyan a helyezésed és értéked nem mutatja ez sem, de a rankedes statod tudod benne már ellenőrizni.

:beer2:

2 éve 4 hónapja #242701 Írta: Bhalangir
Megválaszolva: Bhalangir

porter beküldte:

Bhalangir beküldte:

Annyiban igen h hétköznapi 4 órát lehet max. :trollol:

Bocs, jogos, valamiért erre nem gondoltam. Ezek szerint itt se nagyon több az átlag csataidő, különben nem jönne ki. Illetve nyilván ők több tankkal pörgetik, ha lelőtték akkor nem várják meg a csata végét, hanem be a másikba és hajrá.

"Tükörbe nézünk
De önmagunkba soha
Mindig más a hibás
Mindig más ostoba"
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: porter

2 éve 4 hónapja - 2 éve 4 hónapja #242733 Írta: Lacika222
Megválaszolva: Lacika222
Bhalangir: "Bocs, jogos, valamiért erre nem gondoltam. Ezek szerint itt se nagyon több az átlag csataidő, különben nem jönne ki. Illetve nyilván ők több tankkal pörgetik, ha lelőtték akkor nem várják meg a csata végét, hanem be a másikba és hajrá. "

A lényeget még mindig nem érted szerintem. Persze, lehetséges nagyon sok csatát lenyomni ezzel a "rohanós" stílussal, de itt most minőségi eredményekről beszélünk. 70-80% kombinált WR, azaz még vesztes csatában is top3-ban kell lenniük valahogy.

Ezt próbáld meg végig gondolni. Nekem ennél a pontnál fagyott le az agyam, mert nem látom át, hogyan a francba lehet ennyire sok csatát letolni ilyen rövid idő alatt és biztosítani mellette a magas WR-t?

Volt régen olyan akció, hogy azt hiszem xp-t kellett farmolni hozzá és amikor már nagyon untam, azt volt a leggyorsabb módszer, hogy be a csatába, előre menni és némi harc meg spot után kiszedtek és beugrottam a következő tankba és ugyanezt megcsináltam. A gond viszont ott van, ha ezt a ranked-re vetítem, hogy nekem az wn8 gyilkos napok voltak, borzalmasan rossz WR és wn8 eredménnyel. Semmi esetre sem volt top3 szereplés, ami feltétlen szükséges ilyen magas ranked szinthez. Mert benne kell lenni a vesztes csapatban is a top3-ban, amit ilyen kamikaze stílussal nem lehet megcsinálni.

16 óra tiszta játékidő, 120-160 csata, az annyi mint egy csatára van 6-8 perced. Az utolsó csata túl mehet pár perccel a megadott 4 óra játékidőn, azt még hozzá lehet adni, de sokat nem változtat rajta. Van 6-8 perce a játékosnak, csatába belépéssel, visszaszámolással, helyezkedésssel együtt, hogy győztes csatában top12-ben legyen és vesztesben is top3-ban. Ezt én nem tudom elképzelni, hogyan lehet megcsinálni, de pár ember láthatóan képes rá. Ami igazán döbbenetes emellé, hogy ilyen 2-2,5e sebzés mellett tudják ezt megcsinálni, ami pedig minden csak nem acélos. Ha tolnának egy 3-3,5e sebzést, akkor könnyebben megérteném, bár akkor meg azon csodálkoznék, hogy a pélóba lehet ennyite sebezni ilyen rövid idő alatt, de még mindig jobban érthető lenne, mint amit most produkálnak a jelenlegi top játékosok.

2 éve 4 hónapja - 2 éve 4 hónapja #242761 Írta: Lacika222
Hahaha, megvan a rank 5. Egér + skill gomb. 11 csata kellett a 7 chevron-hoz, 5/11 WR, nem mondanám túl jónak, de mindegy most már. Nade a legutolsó csata, ez nagyon brutális volt. Mondom a csapatnak, hogy már csak 1 chevron kéne, ne b.sszák már el nekem. Erre persze, hogy elb.szták, egy nagyon alázós 2.15 csata, mire fjordson a szélső házakhoz értem és mentem volna a nehéz tankos helyre, már alig maradt hp-ja a rusholó csapatnak (maus-hoz képest rush), 2 lövést tudtam leadni és ennyi, 862 sebzéssel bekerültem a top3-ba. Tényleg érdekes, mert az utánam jövőnek 1992 sebzése volt és mégis 3 xp-vel kevesebbet kapott.

Megpróbálom magam a liga 1 -ben tartani, de csak annyit megyek ezek után ebben a módban, amit feltétlen muszáj.

Tulajdonképpen durván 1 millió kreditembe került összesen, ha beleszámolom azt is, amit nyertem közben. Ennyit talán még megér, de az első két nap brutális visszaeséseket nehezen felejtem. Maus + skill gomb mindent visz. Legalább egy picit jobban tudom már használni a maus-t, mert ezzel nagyon sz.rul ment mindig is.

Az e50m-el megpróbálom a rangot, azzal nem kellet arany lőszer. 270 az alap lőszer átütése és pontos ágyú, beviszi a nehezeket is, meg nekem fekszik, jó tank nagyon. Meg a centurionax-el, mert az meg a kedvencem tier10-ben.

2 éve 4 hónapja #242766 Írta: fly
Megválaszolva: fly
Lacika222

Mivel jön a hétvége,szerintem nyugodtan malmozhatsz a Liga 1-es eredményedel.
Mindenki tudja,hogy hétvégén a agyhalottak száma hatványozottan jelen van. :beer2:
Én a Liga 2-ben vagyok.Hogy lecsúszak,majdnem 7000 helyezést kell elszenvednem 2 nap alatt. :pacifier:
Tegnapi naphoz képest olyan 200 helyett estem vissza.Nekem bőven elég ez is. :dancing:
Átlag játékosként voltak nehéz és szenvedős csatáim,sz...p..rollerek,de ahhoz képest ment a dolog a 4-ik rangig.(+3 sráf).

2 éve 4 hónapja #242768 Írta: padi73
Megválaszolva: padi73
Ezt még el is hiszem :)
Köszi WG

Mellékletek:

2 éve 4 hónapja #242816 Írta: Feri38_HUN
Megválaszolva: Feri38_HUN
Ne elég volt mára.1 győzelem,1 vereség,1 győzelem,1 vereség..........

Betanított magfizikus
Mellékletek:

2 éve 4 hónapja #242844 Írta: Lacika222
Még 1 pontot akartam gyűjteni, hogy 6 legyen összesen, mert nagyon rossz WR-el értem el az 5. szintet. Egyébként neccess lesz akárhogy is, mert 1 nap alatt buktam 1000 helyet, igaz kb 700-al bővült a liga 1. Gondoltam biztonságosabb lenne a 6 pont, de az MM nem így gondolta. 2 győzelem 10 csatából :blink: és összesen 4 sráfot szereztem, azaz a WR-t is lerontottam és emiatt buktam tovább kb 400 helyet a listán.F.sza.

A Maus tényleg nehezen haszálható ezen a Ranked 5 szinten. Mondhatni hogy tényleg nincsenek pirosak meg narancsból is kevés, de ez nem feltétlen jelenti az, hogy nem állatiasak a csaták, csak ez más állat, mint a randomban. Kiszámíthatatlan az egész. Megy a bivalycsorda előre Serene coast-on a nehéz tank útvonalon, megyek utánuk, hogy na végre egy csapat, amelyik normálisan mozog. Erre a nehezek megdöglenek az ellenfél bázisánál (mert azok okosan felálltak félkörben és várták az idiótákat), a medek meg épp akkor spriccelnek vissza, amikor odaértem és ott hagytak engem a 6-7 ellenséges tanknak. 1 lövést tudtam leadni. Mountain Pass hasonló forgatókönyv. Adok még egy esély a Mausnak és megpróbálom ma még azt, hogy bázist védek, ha nem városi pálya, de ha rám esik a falka, akkor mindegy végül is. Inkább meddel érdemes menni, azzal le lehet reagálni a csapat baromságait valamennyire. Mentem 3 egész jó csatát az obj140-el, 2 győzelem meg 1 vereség de top 3. Utána kompenzált az MM és jött 5 borzalom csata, rusholó állatias csapatokkal és elbuktam mindhárom sráfot. A végén 50m-el szereztem egy sráfot egy vesztes csatában.

Nekem így alakult a randked WR % eddig: 38-40-62-45-20, amihez jön még kb 10-15% top3 vesztes. Mintha nem is én játszanék, hanem az MM meghatározza, hogy mi lesz az eredmény.

Ez a ranked is ilyen formában egy torzszülött. Mindenki rohan a jutalmak miatt előre, emiatt csak beragadt és frusztrált játékosok maradnak és játszanak a ranked 2-4-ben, de a ranked 5-ben meg akár kontraproduktív is lehet a játék, ahogy a példámban látható. Ha valaki 60%-al érkezik oda, akkor teszi jól, ha nem is játszik, mert jó eséllyel csak lerontani tudja az eredményét. Csak az olyanoknak "érdemes" játszani, mint nekem, akinek sz.r a WR és kéne még egy pont a biztos liga1 helyhez. A játék meg más jellegű, ez tény, de nem mondanám szórakoztatónak. Sőt, például ranked 5-ben biztosan lehet tudni, hogy az a csapattárs, aki simán hagy meghalni és nem mozdul meg segíteni vagy direkt elmegy kihasználva az időt, amíg velem foglalkozik az ellenfél (hiába lenne esély lehozni a helyzetet) az nem azért teszi, mert fogalmatlan a játékhoz, hanem számításból teszi ezt és/vagy kiszámított kockázat kerülésből. Az tény, hogy a randomhoz képest azért jobb az összmunka és látni szép megmozdulásokat is, de ahogy írtam, ha valaki nem egészen kiváló játékos, akkor a ranked 5 játékával azt kockáztatja, hogy kieshet a liga1-ből. Itt top 3-ba is nehéz kerülni. A játék meg annyira nem jó ranked 5 szinten sem, hogy megérje a visszaesést kockáztatni. Úgy értem, hogy azért, hogy rengeteg kreditet égessek meg kockáztassam a liga1-ből kikerülést és 10 csatából legyen 1-2 max 3, ami némileg jobb, mint a random, hát nagyon sovány motiváció.

Ez az egész rendszer így egy torz sz.rság. Én azt is elfogadnom, hogy mondjuk ranked 3-4-ben játsszak, hasonló tudású játékosokkal, ami a ranked lényege lenne talán, de ahhoz egy értelmesebb rendszert kellett volna felépíteniük. Nem tudnék egy elemet kiemelni, ami rossza ranked-ben, az egész koncepció recseg-ropog így.

2 éve 4 hónapja #242846 Írta: bittus
Megválaszolva: bittus

Lacika222 beküldte: Ez az egész rendszer így egy torz sz.rság. Én azt is elfogadnom, hogy mondjuk ranked 3-4-ben játsszak, hasonló tudású játékosokkal, ami a ranked lényege lenne talán, de ahhoz egy értelmesebb rendszert kellett volna felépíteniük. Nem tudnék egy elemet kiemelni, ami rossza ranked-ben, az egész koncepció recseg-ropog így.

A rank 4 sem jobb...3 nappal ezelőtt 1 jel kellett volna a rank 5höz, ami sajnos nem jött össze (baromi fáradt voltam, hülyeséget csináltam, győztes csatában nem sikerült bekerülni a 12-be). Azóta meg jönnek-mennek a csíkok, de összességében sajnos inkább fogynak. Nyerhető csatákat bukunk el, mert sokan inkább a vesztes top 3ra hajtanak a csapatmunka helyett. Gondolom ma, a hét utolsó napján ez még rosszabb lesz. A kezdeti pozitív élmények után ez a fajta kiszámíthatatlanság nem jön be, de nem adom fel, teszek a hét utolsó napján is egy kísérletet (aztán holnaptól újra nulláról).

2 éve 4 hónapja #242847 Írta: DeadShadow93
Megválaszolva: DeadShadow93

bittus beküldte:

Lacika222 beküldte: Ez az egész rendszer így egy torz sz.rság. Én azt is elfogadnom, hogy mondjuk ranked 3-4-ben játsszak, hasonló tudású játékosokkal, ami a ranked lényege lenne talán, de ahhoz egy értelmesebb rendszert kellett volna felépíteniük. Nem tudnék egy elemet kiemelni, ami rossza ranked-ben, az egész koncepció recseg-ropog így.

A rank 4 sem jobb...3 nappal ezelőtt 1 jel kellett volna a rank 5höz, ami sajnos nem jött össze (baromi fáradt voltam, hülyeséget csináltam, győztes csatában nem sikerült bekerülni a 12-be). Azóta meg jönnek-mennek a csíkok, de összességében sajnos inkább fogynak. Nyerhető csatákat bukunk el, mert sokan inkább a vesztes top 3ra hajtanak a csapatmunka helyett. Gondolom ma, a hét utolsó napján ez még rosszabb lesz. A kezdeti pozitív élmények után ez a fajta kiszámíthatatlanság nem jön be, de nem adom fel, teszek a hét utolsó napján is egy kísérletet (aztán holnaptól újra nulláról).

Sajnos így van én az első napot kihagytam a második nap elmentem rank 4ig ott abbahagytam 3. nap élmény volt a 4.szint mindenki fel akart jutni olyan csapat játék volt amit csak sh-ba még cw-be lát az ember (nem minden csata de erről szólt a játék többnyire) aztán 5-ösben eljutottam 11 pontig a tegnapi viszont már csak kínzás volt és ahogy laci is írta wr rontás már az 5.szinten sincs semmilyen csapat játék felhígult az egész ugyan olyan rossz mint a random és gondolom a mai nap sem lesz jobb :/
várom már én is a hétfőt hogy megint előröl induljon akkor talán jobb lesz és megint lesz valami csapatjáték formája
egyre több az agyhalott 5.ös szinten is mostmár és nem wn8 alapján pl CRBER játékos tegnap azzal szórakozott hogy beállt a bc-m mögé onnan lőtt őt spotolták és én kaptam be a lövéseket csak arra ment hogy benne legyen a top3-ba és egyre több az ilyen játékos így a csaták se annyira élvezhetőek :/

2 éve 4 hónapja - 2 éve 4 hónapja #242876 Írta: straubbazsi
Megválaszolva: straubbazsi

bittus beküldte:

Csak vidáman, meglesz az ma!

(Miután találkoztunk, én is pont beragadtam kicsit Battel, már frusztrált is vele való - low budget - játék, inkább befejeztem gyorsan T62A-val. Így lett meg összesen 44 meccs alatt a rank5. Kerestem raklap creditet is, épp számolgatom, hogy mennyit.)

Hajrá! ;)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: bittus

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.