Jelenleg

24
látogatónk van

Olasz harckocsik

4 éve 4 hónapja #291627 Írta: gabi418
Megválaszolva: gabi418

Üdv Mindenkinek!

Mostanában mennyire érdemes kifejleszteni az olasz tankokat, mennyire jók, mik az erősségei stb.?
Sajnos az oldalon nem találtam elemzést, és ezért szeretném megtudni hogy például 6-7- es szintig (tovább úgyse jutok) mennyire használhatók a harckocsik. És ha jók ezek a járművek, milyen felszereléseket ajánlotok rájuk?


Tier IV-től Tier VI-ig ezek a tankok nehézkes mozgásúak, de jó páncélzatúak - olasz járgányokról nem ez jut az emberek eszébe :)
Ezeknél a tankoknál a páncél nyilván nem a vastagsága, hanem a kialakítása miatt igen érdekes dolgokat tud produkálni/pattintani.
Mobilitást tekintve a mackós medek közé tartoznak, még a csúcs-motorrokkal is, de szabad XP-ből a motorokat érdemes fejleszteni, különben szenvedés a játék.
Az ágyúval legyél türelmes, mert csak beszűkülés után teljesít megbízhatóan, kapáslövésekkel próbálkozni értelmetlen. A P26/40 tankon mindkét IV-s a HE-vel nagyon jó, a P.43-on a Cannone da 75/46 70-es átütésű HE igen durva valami! Valami fura logika miatt az elvileg jobb Cannone da 75/50 Skoda HE átütése csak 38 és sem a normál sem a gold nem ad hozzá sokat, így megfontolandó visszaváltani az elvileg gyengébb Cannone da 75/46-ra. Az ágyúknak jó a csőlehajlásuk, ezt érdemes kihasználni.
A P26/40 a szintjén jó tank, a P.43 fő problémája, hogy a TierV-ön a PzIVH, az M4 és a T-34 annyira kiemelkedően jó, hogy a P.43 már csak átlagos lehet, a P.43 bis viszont megint nagyon jó. A P.43 ter-el nehéz megtalálni a jó játékstílust, nekem nem jött be. A Pantera komplett stílusváltást igényel, mert papírpáncélzatú-gyors mozgású-pontos ágyúval - ráadásul tárral + automata töltővel, A Progetto-ról született egy nagyon jó leírás, ami a Pantera-ra is igaz:
www.wotinfo.hu/...erzese
Annyi kiegészítésem lenne hozzá, hogy a "hulldown taktika erőltetése" a dombok közötti mobilis harcra értendő, nem a városi statikus hulldown-ra (ez nekem kicsit/nagyon megtévesztőnek tűnt)

Felszerelésnek Tier IV-től Tier VI-ig a ventit és a töltésgyorsítót ajánlom, mellé távcső (coated optics a félreértés elkerülése végett) vagy célzásgyorsító, ízlés szerint. A P.43 ter-en talán a venti, vertstab, töltésgyorsító, de a fene tudja. A Pantera-n a venti, vertstab, távcső jól bevált kombináció.


Köszönöm az elemzést!

Még csak Tier 4-nél tartok de nekem bejönnek eddig az olasz harckocsik.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 1 hónapja - 4 éve 1 hónapja #294361 Írta: Sezamme
Megválaszolva: Sezamme
Tiattok! Tier 10-es Progetto felől érdeklődnék, hogy érdemes azt megvenni, mert egy csatára vagyok tőle? A prémium verzsönnel és a Standard B-vel jó barátságban vagyok, megy velük a játék, a 10-essel még az életben nem játszottam.Tudom, hogy jó tank, de én jelenleg kifejezetten az Obj.260 küldetésekre hajtok, segít azokon valamit? Jelenleg a T-55A utolsó medes küldinél tartok, szóval pusztán az Obj.260-as közepes tank küldikhez érdekelne a tank, amúgy megvennem ráér.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 1 hónapja #294364 Írta: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14
Megválaszolva: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14

Tiattok! Tier 10-es Progetto felől érdeklődnék, hogy érdemes azt megvenni, mert egy csatára vagyok tőle? A prémium verzsönnel és a Standard B-vel jó barátságban vagyok, megy velük a játék, a 10-essel még az életben nem játszottam.Tudom, hogy jó tank, de én jelenleg kifejezetten az Obj.260 küldetésekre hajtok, segít azokon valamit? Jelenleg a T-55A utolsó medes küldinél tartok, szóval pusztán az Obj.260-as közepes tank küldikhez érdekelne a tank, amúgy megvennem ráér.


Én a bérelttel játszottam, oly annyira megvett kilóra hogy nem is mentem szinte mással.
Nem tudom a stanard B milyen de azt mondják az jobb kicsit

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 1 hónapja - 4 éve 1 hónapja #294370 Írta: hadtjuk
Megválaszolva: hadtjuk

Tiattok! Tier 10-es Progetto felől érdeklődnék, hogy érdemes azt megvenni, mert egy csatára vagyok tőle? A prémium verzsönnel és a Standard B-vel jó barátságban vagyok, megy velük a játék, a 10-essel még az életben nem játszottam.Tudom, hogy jó tank, de én jelenleg kifejezetten az Obj.260 küldetésekre hajtok, segít azokon valamit? Jelenleg a T-55A utolsó medes küldinél tartok, szóval pusztán az Obj.260-as közepes tank küldikhez érdekelne a tank, amúgy megvennem ráér.

Sezamme!
Ha X tankkal vagy top tier vagy mindig. (Azért ennek az árát megkéri a WG kreditben...)
Amiben különbözik a két tank Proginak 3 helyet 4 lövedéke van a tárban. (E miatt tovább is tölt. Progival nem egyszer előfordul elő olyan, hogy hamarabb tűnt fel a lőhető ellenség mielőtt betöltött volna a teljes a tár... Stendivel ez nagyon ritka.)
A lövedékek közötti idő 3 helyett 2.5 mp. (a Standard B 6 mp alatt táraz. A Progi 7.5 alatt. Ez utóbbi idő már a medek nagy részének a töltésideje fölött van. Tehát ha medre megyek az utolsó lövedéket nem szoktam ellőni. Erre azért is érdemes figyelni, mert mindig az utolsó lőszernek a legnagyobb a töltés ideje.)
Ja és még egy apró tulajdonság különbség: A Progi az pattint. Nem is egyszer. Bár erre nem lehet építeni, de jelen métában ebben nagyon különbözik a Senderdtől. Mondjuk e miatt kicsit mindha lomhább lenne...
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 1 hónapja #294371 Írta: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14
Megválaszolva: f3f64c6821528cf5b60f8a448c537a14

Tiattok! Tier 10-es Progetto felől érdeklődnék, hogy érdemes azt megvenni, mert egy csatára vagyok tőle? A prémium verzsönnel és a Standard B-vel jó barátságban vagyok, megy velük a játék, a 10-essel még az életben nem játszottam.Tudom, hogy jó tank, de én jelenleg kifejezetten az Obj.260 küldetésekre hajtok, segít azokon valamit? Jelenleg a T-55A utolsó medes küldinél tartok, szóval pusztán az Obj.260-as közepes tank küldikhez érdekelne a tank, amúgy megvennem ráér.

Sezamme!
Ha X tankkal vagy top tier vagy mindig. (Azért ennek az árát megkéri a WG kreditben...)
Amiben különbözik a két tank Proginak 3 helyet 4 lövedéke van a tárban. (E miatt tovább is tölt. Progival nem egyszer előfordul elő olyan, hogy hamarabb tűnt fel a lőhető ellenség mielőtt betöltött volna a teljes a tár... Stendivel ez nagyon ritka.)
A lövedékek közötti idő 3 helyett 2.5 mp. (a Standard B 6 mp alatt táraz. A Progi 7.5 alatt. Ez utóbbi idő már a medek nagy részének a töltésideje fölött van. Tehát ha medre megyek az utolsó lövedéket nem szoktam ellőni. Erre azért is érdemes figyelni, mert mindig az utolsó lőszernek a legnagyobb a töltés ideje.)
Ja és még egy apró tulajdonság különbség: A Progi az pattint. Nem is egyszer. Bár erre nem lehet építeni, de jelen métában ebben nagyon különbözik a Senderdtől. Mondjuk e miatt kicsit mindha lomhább lenne...


Elfelejtettem említeni a Progetto legnagyobb hibáját.

Valahogy SOSINCS A TÁRBAN ELÉG LŐSZER :talking2: :d2:

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

4 éve 1 hónapja - 4 éve 1 hónapja #294377 Írta: hadtjuk
Megválaszolva: hadtjuk

Tiattok! Tier 10-es Progetto felől érdeklődnék, hogy érdemes azt megvenni, mert egy csatára vagyok tőle? A prémium verzsönnel és a Standard B-vel jó barátságban vagyok, megy velük a játék, a 10-essel még az életben nem játszottam.Tudom, hogy jó tank, de én jelenleg kifejezetten az Obj.260 küldetésekre hajtok, segít azokon valamit? Jelenleg a T-55A utolsó medes küldinél tartok, szóval pusztán az Obj.260-as közepes tank küldikhez érdekelne a tank, amúgy megvennem ráér.

Sezamme!
Ha X tankkal vagy top tier vagy mindig. (Azért ennek az árát megkéri a WG kreditben...)
Amiben különbözik a két tank Proginak 3 helyet 4 lövedéke van a tárban. (E miatt tovább is tölt. Progival nem egyszer előfordul elő olyan, hogy hamarabb tűnt fel a lőhető ellenség mielőtt betöltött volna a teljes a tár... Stendivel ez nagyon ritka.)
A lövedékek közötti idő 3 helyett 2.5 mp. (a Standard B 6 mp alatt táraz. A Progi 7.5 alatt. Ez utóbbi idő már a medek nagy részének a töltésideje fölött van. Tehát ha medre megyek az utolsó lövedéket nem szoktam ellőni. Erre azért is érdemes figyelni, mert mindig az utolsó lőszernek a legnagyobb a töltés ideje.)
Ja és még egy apró tulajdonság különbség: A Progi az pattint. Nem is egyszer. Bár erre nem lehet építeni, de jelen métában ebben nagyon különbözik a Senderdtől. Mondjuk e miatt kicsit mindha lomhább lenne...


Elfelejtettem említeni a Progetto legnagyobb hibáját.

Valahogy SOSINCS A TÁRBAN ELÉG LŐSZER :talking2: :d2:

Kirby!
Ne legyünk telhetetlenek. Ha végtelen tárat akarsz, akkor arra ott van a ZiS-4...B)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 11 hónapja #296062 Írta: Bitangocska
Megválaszolva: Bitangocska
Most, hogy már legalább mnimális szinten ki van pofozva az olasz legénységem, végre áttértem a Tier IV-re, ahol valamennyire már kezdődik a játék.

Eredetileg az volt a tervem, hogy tervekkel átlépem a Tier V-öt és VI-ban időzök majd el egy kicsit gyakorolva a későbbiekre, de végülis lehet, hogy máshogy kellene. Ha a Tier X a cél, akkor melyikeket érdemes átugrani? Vagy csináljam úgy, mint régen a német TD-kkel, azaz játszak agyonra egy-egy tankot, mielőtt följebb megyek?
Ezt akkoriban részben a gyakorlás és az egyre keményebb játékhoz való szokás miatt csináltam így, de nem nagyon jött be, Tier X-et elérve is paradicsom voltam még.

Olvasom a föntebbi elemzést, az alapján mind annyira élvezhetőnek hangzik, amennyire eddig is hallottam, kivéve a VII-est, de nem tudom. Nekem ellenfélként minden Progetto egy rémálom volt.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 11 hónapja #296066 Írta: dobilaci
Megválaszolva: dobilaci
Figyelem: Spoiler!


Tier 8-tol van az olasz tankoknak auto-reloaderes agyujuk, innentol kezdve masfajta jatekstilust kovetelnek mint az elottuk levok. Tier 8-9-10 mindegyik jo tank a szintjen, az elottuk levokrol nem tudok nyilatkozni, gyorsan atlepegettem rajtuk.

Egyebkent nehez veluk jol jatszani, jo helyzetfelismero kepesseg kell ahhoz, hogy a teljes potencialjukat kihasznald. Sok sikert hozzajuk! :)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bitangocska

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 11 hónapja #296067 Írta: Andar
Megválaszolva: Andar
Nem rég kezdtem az Olasz tankokat. Nekem a 4-7 tier az nagyon nem jött be. Vhogy a többi medhez képest esetlen, lassú... nem ezt vártam. Na de a Pantera az nagyon ott van. Onnantól nem lesz gond a 9-10-el sem.
Egy a lényeg, ezek nem HT-k.:) Gyors vagy, pontos (relatíve) -én stabilizátort is használok - és mindig maradj mozgásban. Lősz, elmozogsz és ha látod hogy ki tudsz tárazni egy tankon akkor tedd meg. Ha rámenősebben tolod, élvezetesebb a játék.
A mai trend - látod gondolom - egy lényegesen gyorsabb csatákat eredményező küzdelem.
A régi receptek nem igazán érvényesek. Főleg randomban. Erre az Olasz tankok nagyon jók.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bitangocska

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 11 hónapja #296069 Írta: DraX_HUNM
Megválaszolva: DraX_HUNM

Most, hogy már legalább mnimális szinten ki van pofozva az olasz legénységem, végre áttértem a Tier IV-re, ahol valamennyire már kezdődik a játék.

Eredetileg az volt a tervem, hogy tervekkel átlépem a Tier V-öt és VI-ban időzök majd el egy kicsit gyakorolva a későbbiekre, de végülis lehet, hogy máshogy kellene. Ha a Tier X a cél, akkor melyikeket érdemes átugrani? Vagy csináljam úgy, mint régen a német TD-kkel, azaz játszak agyonra egy-egy tankot, mielőtt följebb megyek?
Ezt akkoriban részben a gyakorlás és az egyre keményebb játékhoz való szokás miatt csináltam így, de nem nagyon jött be, Tier X-et elérve is paradicsom voltam még.

Olvasom a föntebbi elemzést, az alapján mind annyira élvezhetőnek hangzik, amennyire eddig is hallottam, kivéve a VII-est, de nem tudom. Nekem ellenfélként minden Progetto egy rémálom volt.


FIGYELEM: SZEMÉLYES VÉLEMÉNY

Ugyebár az Olasz tankág volt az első amit kihúztam alig fél év alatt.
Összegzés:
Tier 1-3 : Ugyan olyan mint a társai.
Tier 4: A Jó kis repesz ágyú élvezhető volt de nem tartom valami nagy durranásnak.
Tier 5 Igaz hogy lomhácska volt szegény , De ha tier 5 vagy tier 4-es meccsben vagy, akkor a frontpáncél pattintani is tud jócskán. A löveg kis megymagköpködő méregzsák.
Tier 6 : Ez volt az a tank amit nem nagyon tudtam érvényesülni vele. Főként mert Lassú, az ágyú nem valami jó (bár az alfa sebzése az igen).
Tier 7: Nagyon éltem ezt a tankot a tier 6-os után. Kezelhetőbb löveg. Gyors/Gyorsabb és a fronpáncélzat is tud pattintani nem úgy mint a tier 6-os.
Tier 8 : Rémes hosszú fejlesztési idő. De megéri . Itt kell megtanulnod a mechanikát mert különben a többi még nagyobb szenvedés lesz. Gyors , megfeleleő átütőerő/alfa .
Tier 9: (Számomra ez a legjobb) Gyors, Alacsonyabb Kerekítette toronypáncél ami nagyon néha pattint is és a front is jobban szögelt tehát az is bír néha pattintani. Átütőerő nagyon jó az alfa meg valami elképesztő egy tárazás után.
Tier 10 : nem sokat játszok tier 10 -ben de nem rossz a tank. 4-es tár (a 8-9-esnél 3 volt) A frontpáncélt nem igazán ütik át. Csak sajnos ez islőszerrekesz érzékeny úgy mint a tier 9-es társa is.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bitangocska

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 11 hónapja #296070 Írta: DraX_HUNM
Megválaszolva: DraX_HUNM

Figyelem: Spoiler!


Tier 8-tol van az olasz tankoknak auto-reloaderes agyujuk, innentol kezdve masfajta jatekstilust kovetelnek mint az elottuk levok. Tier 8-9-10 mindegyik jo tank a szintjen, az elottuk levokrol nem tudok nyilatkozni, gyorsan atlepegettem rajtuk.

Egyebkent nehez veluk jol jatszani, jo helyzetfelismero kepesseg kell ahhoz, hogy a teljes potencialjukat kihasznald. Sok sikert hozzajuk! :)


Őszintén nekem a Standard B A kifejlesztés után mindig tudtam hozni minimum 2000 sebzést. De általában 3000 felett szokott szökdécselni :D

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 10 hónapja - 3 éve 10 hónapja #296074 Írta: Sezamme
Megválaszolva: Sezamme
Bitangocska neked megy a válasz, előtte azonban Matt, hadtjuk : utólagosan ennyi idő után már állati ciki de köszi a válaszokat a kérdésemre, nem tudom hogy a f@szomba felejtettem el válaszolni +megköszönni szóval mea culpa. Bitangocska: egy-két oldalt visszalapozol és részletes tájékoztatást kapsz az olasz ágról, mit-hogyan érdemes. Még felszereléseket is írtunk egy korábbi kérdésre. Ha nagyon átugrálni akarsz tankot az legyen az 5-ös, mivel annak semmi extrája nincs. 4-től 9-ig mindegyik másiknak van egy olyan extrája ami jóval használhatóbbá teszi az átlaghoz képest. De egyébként ez nem az az ág ahol tankokat "kell" átugrani, mindegyik használható és egyre jobb lesz, ahogy haladsz előre.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bitangocska

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 10 hónapja #296076 Írta: Bitangocska
Megválaszolva: Bitangocska
Köszönöm mindenkinek, ezekkel és a régebbi hozzászólásokkal jól összeáll a kép.
7-8-9-en semmiképp nem lépek túl, de valószínűleg majd az 5-6-on sem. Főleg azért kezdtem el húzni, mert magas tier-ben tárazás, az nem semmi. Amikor először megláttam őket ellenfélként régen, azt hittem az valami nulla töltésidő hack. Már akkoriban motoszkált bennem, hogy a német TD-k után őket kéne kipróbálni.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 10 hónapja #296078 Írta: bandras32
Megválaszolva: bandras32

Köszönöm mindenkinek, ezekkel és a régebbi hozzászólásokkal jól összeáll a kép.
7-8-9-en semmiképp nem lépek túl, de valószínűleg majd az 5-6-on sem. Főleg azért kezdtem el húzni, mert magas tier-ben tárazás, az nem semmi. Amikor először megláttam őket ellenfélként régen, azt hittem az valami nulla töltésidő hack. Már akkoriban motoszkált bennem, hogy a német TD-k után őket kéne kipróbálni.


Amikor bejöttek az olaszok eljutottam az 5-ig, majd föladtam, számomra az 5-ös egy sapka sz*r volt és mivel a száraz adatok alapján úgy gondoltam, hogy a 6-7 sem valami jó, így nem is foglalkoztam az ággal. Viszont nem is olyan régen kaptam egy Progetto-t 1 hónapra, és elég rendesen megtetszett, ezen felbuzdulva tervrajzokból meg free xp-ból kihúztam a Pantera-t. Hát nem csalódtam benne. Tehát a 6-7-ről nincs véleményem, a 8 viszont nagyon megéri, és ahogy olvasgatom 9-10 még jobb lesz.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Bitangocska

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 éve 10 hónapja #296090 Írta: Slandyke
Megválaszolva: Slandyke
Kettőt mindenképp érdemes kifejleszteni és megtanulni. Tier 8 a frontline -hoz és tier 10 a brawl -ban remekel.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.