Jelenleg

36
látogatónk van

Arty - Kell vagy sem?

10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #3474 Írta: pitt600
Megválaszolva: pitt600
Üdv

Az 1 és legfontosabb az 1 helyben álló tankból ócskavas lesz.

A 2. mindig mozgásban kell lenni csak célzásnál és lövésnél állj meg.

A 3. olyan hogy arty mentes hely nincs aki ezt hiszi az arty célpont.

A 4. ismerd a tankod tulajdonságait pl: te német tankkal észre veszed az oroszt ő nem biztos hogy lát de ha lösz akkor igen.Persze nem minden esetben fog meglátni a távolság és az álcázás befolyásolja.És ha meglát és még pont nehéz tank is vagy akkor az összes arty rád lő.

Javaslat nehézzel ilyenkor ezen a pályán védésnél nem a nehéz áll elöl hanem aki gyorsabb és jobban lát.Kivétel ha rush indul.

Írom megint ha gondolod mehetünk a gyaksziba ja a stat nem jelent semmit. Pl 16k Lordtrakival 2k így javítják a statot.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

10 éve 10 hónapja #3475 Írta: fules66
Megválaszolva: fules66
amx 50 100-al voltam mint látod. az arty a közelembe se lőtt, így is a legtöbb sebzést osztottam ki a csapatomban. most az a vicc hogy újra elővettem az amx-et, ezzel sebzem a legtöbbet, és 4-5k-el sem nyerünk. mostanában a winratem 53% volt. mentem vele most 120-at és 43%! a gyözelmi arány, és mondom lényegesen többet sebzek. az átlagsebzésem is ezzel a legjobb. szerintem direkt szopat, és állandóan a nyomorultak közé tesz...

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #3476 Írta: pitt600
Megválaszolva: pitt600
Üdv
Hidd el ha a statodal foglalkozol és rá görcsölsz csak rosszabb lesz.
És a játék élményed is csökken.Tudom vannak klánok akik elvárják az 50% felettit,de szerintem a találati arány az fontosabb persze artyval azt is tönkre vágod.Van a szopóág akkor kell kikapcsolni vagy szerot váltani vagy gyakorlozni,tiert váltani.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

10 éve 10 hónapja #3477 Írta: Lailo
Megválaszolva: Lailo
Hát srácok az én meglátásom az hogy belekerült most a wg egy olyan helyzetbe amit javítani kell,de ezt már korábban kellett volna. alapból hülyeség volt hogy csak 8ig van az arti ág de mind1. Mostanra annyira sokan artiznak hogy emiatt nincs rendes MM.Az lenne a megoldás ha több 9-10es tankos lenne de nincsen mert a felhasználók 80%-a csak kis tierrel megy mert a nagyoknál pénzt veszít.kb ezt gondolja a noobok nagy része:" Úr isten de most akkor mi lesz? jó nekem a kv1s az úgyis nagyot lő meg már 1X voltam top gun is azzal istenkirály vagyok különben is akinek 10ese van az mind köcsög goldgay. Meg ott a t50esem is azzal tök gyorsan ott vagyok mindig mindenhol nem kell a 10es azzal lőjjék egymást csak az idióták."

Nos kb ezért,meg mert túl könnyű elérni egy 7es artit amivel tényleg 1shoot is lehet nincsenek rendes tier 10es random csaták. 5 arti közt elismerem nehéz mozogni és mindenkinek könnyebb lenne játszani MÉG AZ ARTISNAK is ha kevesebb arti lenne a max. Nekemis sokszor az a baj csata közben hogy én jelölök vkit hogy lövöm és amikor megnyomom a gombot pont meghal a célpont és énenkem ezzel nem az a bajom hogy kreditet vesztek hanem az hogy újra töltés célzás várás.... szóval nem a nerfelés lenne sztem a megoldás.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

10 éve 10 hónapja #3478 Írta: BAGETT
Megválaszolva: BAGETT
Abban egyetértek Lailo, hogy a WG elkésett. Ennek köszönhetően már csak drasztikus módszerek maradtak, amivel orvosolhatják a problémát. Nem akarják korlátozni az artyk számát a csatában, mivel akkor csúcsidőben előreláthatatlanul feltorlódnának a csata előtt. Eleinte 1-2 perc, majd fokozatosan egyre több, ahogy egyre többen várnak. Szóval elveszik a userektől az artykat valamilyen alapon, vagy elérik, hogy ne menjenek csatába vele, esetleg külön csatákat szerveznek nekik (juj!). Nincs már más út. Jó hír, ha a helyzet stabilizálódik, szerintem elbír a rendszer erősebb artykat, de ahhoz kevesebb kell.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

10 éve 10 hónapja #3479 Írta: Petyus07
Megválaszolva: Petyus07
Ritkán artyzok, de engem inkább a számuk zavar. 3 böven elég lenne, ráadást ha az artykat kiveszik nyugodtan kivehetnék a td-ket is. Arty nélkül nem tudom mit csináltok AT széria td-ivel, mivel PCT-vel nem tudod megütni, a távolság nem mindig engedi a kémlelő lövését, a repesz meg legtöbbször pattan róla, vagy nem okoz sebzést. A szakértelemhez meg annyit, artyval hogy jó legyek pont annyi tudásra van szükség mint prémium lőszerrel lövöldözni bármilyen más tankkal.
A várható nerfelést én drasztikusnak tartom, így is nehéz 30%nál jobb találati rátával lődözni velük, hiába van a célpont nyílt terepen, hiába áll egy helyben leláncolva, hiába nagyobb mint az összeszűkült zöld kör, a lövedék hajlamos mellé, vagy messze tőle becsapódni.
Nekem csak Hummelem van de ezzel 50 találatból max 1x fordul elő hogy kitudok szedni egy t5 nél nagyobb tankot, a 0 sebzéses pen igy is irritáló.
Amire én kíváncsi lennék hogy a WG egyszer tesz e valamit a heavyket megerőszakoló könnyű tanokkal szembe, mivel nevetséges hogy a t71 és a francia haverja még azt se tarja szükségesnek hogy a tigrisem elöl elmenjen mire kinyírhatnám újratölt és kivégez, már megváltás amikor körbe fut mert van esély hogy a lánctalp benyeli vagy mellé lő
TD-k sem jobbak az artyknál, ha 1 lövéssel kiszed ugyanúgy nem tudsz rá visszalőni mint az artyra.
Tehát az Artyknak kicsivel még csökkenthető a pontosságuk, a RoF érték csökkentésének semmi értelme. A sebzésük néhány kivételtől eltekintve így is gyér. Az hogy közelharcban kiszed meg annak az idiótának a hibája aki mindenáron szerezni akar még egy killt nehogy a csapattársa másik oldalról kiszedje előle.
Itt nem az artyk a legfőbb probléma forrásai hanem a sok eszetlen Rambó és Chuck Norris ivadék. Akik másznak előre a kilövetetlen tankjukkal és meglepődnek ha az arty rájuk száll.
t9-t10 tankom nincs, de haverom előszerettél engedi 4 éves kisfiát a gépe elé WoT-ozni, és t95el ha nincs arty lazán összeszedi a Top Gun-t anélkül hogy egyszer is a billentyűzethez nyúlna...

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

10 éve 10 hónapja #3480 Írta: Nenna
Megválaszolva: Nenna
Asszem valahogy egyetértek veled Dózi, annak idején ugye beszart mindenki a ferdi láttán,mert nem lehetett szemből átlőni..... amelyik csapatban Maus volt az mind1 mit csinált nyertek,mert nem lehetett átlőni, mégsem sírt senki,mert tudta egyszer lesz nála is Maus, jó lehet,h az kicsit túlzás volt,de azért vicces,h egy 7es light meg tud ölni egy maust megerőltetés nélkül.... az arty probléma meg ugye, nem ilyen nerfet kellene... t-44 el kaptam pár napja 860at egy grillétől nem ammo rack...... nos viccesnek tartom,h az 5ös artymmal,csak 400akat sebzek max a 8asokba, akkor meg hogyan? na mind1 sztem a sebzésből kellene visszavenni nem a célzósebességből, néha így is vannak olyan pályák ahol max 2őt lősz,mert nem engeded el félig összeszűkült célkeresztel,mert nincs akkora splash dmg, hogy akkor is sebezze,ha mellé megy 20méterrel.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

10 éve 10 hónapja #3481 Írta: Pitya78
Megválaszolva: Pitya78
Szerintem meg csak egy tipusú tank kène a jàtèkba, csak egy kaszt, mondjuk hevi ès azon belül is csak KV1! Na akkor meg az lenne a baj, h èn a 85-ös csővel meek te mèr jössz a trollgunnal? :ohmy:
Normàlis mentalitàsù felnőtt ember tudja, hogy sirànkozàssal nem old meg semmit!
Ezt a tapasztalatlan kisgyerekek pròbàljàk mind untalan alkalmazni.....
Pedig arty van ès lessz, jobb ha hozzà szoktok...

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #3483 Írta: Icebird
Megválaszolva: Icebird
Eddig azon a véleményen voltam, hogy ne nerfeljék őket, csak ne legyen több 2-3-nál egy csatában... nos a tegnapi nap után "kissé" átgondoltam az életem...
IS-8-cal mentem 25 csatát és egyetlen egy alkalommal sem tankok öltek meg amikor meghaltam, hanem minden egyes alkalommal arti arti és arti... A legdurvább az volt, mikor kidugtam az orrom egy épület mögül, hogy rálőjek a szemben lévő IS8-ra... erre !durr! 1079, 721 és ennyi voltam full hpról... mindez kb. egy fél pillanat alatt és természetesen szemből... mind a kettő 7-es artitól jött. Tegnap egyetlen meccsem sem volt, ahol 4-nél kevesebb arti játszott volna egy oldalon. Úgy bujkáltam egész este mint egy nyomorult patkány, csak nehogy arti áldozat legyek, de egyszerűen nem jött össze, vagy ha összejött, akkor meg a bujkálás miatt alig tudtam sebezni valamit. A végén visszamentem Tier3-ba játszani pár meccset, hogy legalább élvezzem is a játékot.
Mielőtt elkezdtek fikázni:
- A valós élettel szerintem ne akarja senki összehasonlítani a játékban folyó dolgokat, mert badarság, közül sincs egymáshoz, ott nem ilyenek artik, plusz van gyalogság, egyebek.
- Igen, valóban nincsen még több 10k csatám, csak 3757, mindössze 3 hónapja kezdtem a játétot, nem is vagyok über pro játékos, remélem majd egyszer, mindenesetre sokat olvasok, videókat nézek és igyekszem fejlődni. Úgy érzem, hogy ez a fejlődés folyamatos és talán van mit keresnem ebben a játékban.
- Valóban még nincsen egyetlen 10-es tankom sem, de van egy 9-es tankom (Is8) és toltam vele 273 meccset, pár napon belül meglesz az Is7 is.
- Igen, valóban vannak olyan pályák, ahol nagyon jól kihasználható az "artiszél", de azért azt mindenki tudja, hogy ezek nem összefüggő területek és ha közte elkapnak... akkor sanyi...

Mindenesetre amit én a kis tapasztalatommal érzékeltem az az, hogy lvl8-ig nem volt különösebb problémám az artikkal. Egyrészt szinte sosem volt 4-5 db egy meccsen, csak 2-3 vagy néha egy sem. Másrészt elvétve volt lvl7-8-as arti. Viszont lvl9 óta már annyira kezdem megutálni őket, hogy az már fáj. Marha türelmes ember vagyok és elég lassan szoktam felhúzni magam, de lvl9 óta már párszor eljutottam arra a pontra, hogy valamit mindjárt odavágok valamihez. Mikor csatázom pár tankkal aztán a nagy büdös semmiből megtalálnak az artik és azonnal meg is fordítják az esélyeket az azért nem annyira feelinges. Ja és sosem lőnek seggbe, mert azért olyan esélyt nem adok nekik, még oldalba is ritkán, olyankor természetesen én vagyok a hibás... de szemből is gond nélkül belémverik a 700-1000-ret átlagban (7-8as artikról beszélek) és ha esetleg kettő talál meg egyszerre, akkor már tökmind1, hogy mennyire játszom jól vagy rosszul. (Is3-mal kaptam már GWTigertől oneshotot is szemből: -1500)
Ja és utálok így rinyálni, mint ahogy épp most teszem, megvallom kicsit rosszul is vagyok magamtól, de azért ami sok az sok. :(

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #3484 Írta: pitt600
Megválaszolva: pitt600
Üdv
Látom a jelen lévők nézetét sikerült 1 picit felnyitni.Az tény az artyk túl jók lettek pl hummi és a GW :lol: /kedvenceim/ mint dm mint pontosságban.Amit csinál a WG az nem feltétlen rossz de a pontosságot és a célzást miér cseszik el.Így sem 1xü több min. 30mp-vel játszani.Az tény hogy a 8-as artyk ne 2000-et üssenek.
Pedig 1xü lenne 0,5 osztani a dm-et és kész.Szerintem ez lenne a jogos pl akkor revolver táras gépeket is ki lehetne emelni hogy Ő miért lö 3-4-et.
Ja persze sokan nem tudják hogy ürítés utána neki is kb 30mp a tárazás :blink: . Vagy a TD akik 400m-röl a légy szárnyát is le lövik /német TD/
És ott van a g...ci csites SU152 ha lö és nem ismered akkor véged.
Vagy a T71 ő neki miért alap lőszer a prémium lövedék :ohmy: ja sokan nem tudják akkor nézetek utána.És még sorolhatnám.A lényeg a lényeg sok a 4-5 arty de a Vaszili óvodás kölyke miatt miért kell az artykat így elcseszni.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #3489 Írta: Memnon
Megválaszolva: Memnon
A dmg direkt módon történő buherálása nem olyan nyerő. Ha leszedik a sebzést, akkor a splash már semmit sem fog érni, telibe kell lőni mindent, hogy legyen sebzés. Bónusznak a nagy, lassú, agyonpáncélozott tankokkal lesz piszok nagy gond randomban. Hiszen ezeket ha telibe is lövi, csak karcolni fogja a tüzérség.

A pontosság-célzásidő piszkálásával azt érik el, hogy több lesz a splash dmg és kevesebb a telibe lövés azaz végső soron csökken a bevitt dmg. Viszont az olyan acélszörnyek mint a brit AT-k, vagy t95 továbbra is viszonylag normálisan sebezhető marad.

Ahogy azt BAGETT is írta, az tüzérség számának MM általi direkt korlátozása - ami leginkább kívánatos lenne - nem járható út, attól ugyanis nem akar majd kevesebb játékos Artyzni, az MM meg elhasalna mert nem tudna mit kezdeni a csatára váró tüzérekkel. Ha csak kicsit piszkálják meg az Artykat, akkor azzal még csak konzerválják a mostani rossz helyzetet. Egyszerűen nincs más lehetőségük mint annyira "elcseszni" a tüzérséget, hogy az minél több játékost az Artyzás befejezésére késztessen. Aztán ha eléggé lecsökkent a számuk lehet majd buffolgatni kicsit.

Meggyőződésem, hogy ha sikeres lesz a mostani nerf, és jelentősen visszaszorul az Artyk népszerűsége - ahogy az most várható az előzetes tervek ismeretében - akkor néhány frissítés múlva egy kisebb buffolást fognak kapni a tüzérek.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

10 éve 10 hónapja #3490 Írta: Nenna
Megválaszolva: Nenna
mondjuk engem jobban izgat az arty kérdésnél az,h a wg mikor és hogyan lép fel a bot-ok ellen ugyanis szinte már minden csatában van egy és nagyban tudja befolyásolni a csata kimenetelét,h pl egy top tier tank fogja magát 1-es effivel és beáll a sarokba.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

10 éve 10 hónapja #3491 Írta: Petyus07
Megválaszolva: Petyus07
Hiába nerfelik az artykat, az MM az ami eleve rossz. Nem tudom mit fogtok csinálni pecs után ha berak t9-t10es csatába top tier medtankokkal, top tier nehéz tankok és páncélvadászok ellen, mert elő fordul. És amikor kéne a support az artytól meg várhatsz, mert a veled szembe jövő tankokat, tdket még prémium lőszerrel sem ütöd át. repesszel meg mire kinyírod 7x a túlvilágra küldenek, az arty meg olyan lassan fog újralőni, illetve olyan lassan fogja bemérni őket hogy a Maus kilőtt motorral + sofőrrel lazán kimasírozik célkeresztből. Megy majd a noobozás hogy az arty miért nem segített...

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

10 éve 10 hónapja #3494 Írta: Capt_Stryker
Megválaszolva: Capt_Stryker
Sosem értettem, hogy miért kell szemben állni egy T95-l vagy maussal ha meg sem tudja az ember karcolni, vagy az emberek miért kezdenek el vinnyogni, a random csatában, hogy senkit sem ütnek át szemből...
Miért akarunk mindenkit szemből átütni, ha van annak még 3 oldala+ torony.
Talán meg kellene tanulni a tankok gyenge pontjait és ott megpróbálni átlőni..
Illetve nem 500m távlatból kellene próbálkozni egy zsebkendőnyi területet eltalálni. A távolság növekedésével egyenes arányban csökken a páncél átütő képesség.

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

10 éve 10 hónapja #3495 Írta: Episco
Megválaszolva: Episco
Éljen a nerf!!! Mikor elkezdtem játszani artyval kezdtem tetszett is, hogy milyen mókás biztonságos távolból "bohóckodni". Aztán nagyobb tierben jöttek az AMXek és máris nem volt vicces hogy állandóan arra kellett figyelni mikor asznak meg. Aztán GwTiger :-D minden francia és német tank 1 lövés. Nekem vicces de aki a tankban ül nemigen. Mivel rohadtul nem tetszett, hogy a kistankok milyen jól elszórakoznak velem így közben átültem amxbe majd batchatbe. Sokkal élvezhetőbb a játék, vagy inkább izgalmasabb. Az ,hogy a francia kis csira tankom 1 lövés az ok HA állok, de ha 60km\h-val repesztek szlalomozva kicsit erős a 1 shot (persze lehet mázli) de a 2000hp és fölötti lomha heavyk és tdk már joggal mondhatják tùlzottan erősnek az arykat, főleg (tier 9 ,10ről beszélek) 5artynál ami igen sűrűvé vált. Azok a hozzászólások, hogy olyan helyre kell állni ahol nem talál el meg mutat olyat az felejtő. Tier 9-10ben 90%ban nincs arty védett hely. Aki nem hiszi keressen olyat aki TUD artyzni és megkapja a választ. Gw E,T92 ha messzire melléd lő az is -500 meg valami modul vqgy legénység. Szóval kell a nerf, ha nem is azért hogy szarabbak legyenek akkor azért, hogy a sok béna ne üljön bele. Aki szeret artyzni és tud is az kihívásként fog erre tekinteni és megoldja így is amit meg kell.

Ui.: Köszönöm a klánom artysainak a támogatást cw illetve szakasz, század szinten. Randomban pedig nem várom el és nem is számítok az artykra, ha segít megköszönöm de ennyi.

Bocs ha valakit untattam. :P
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: harassin

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

© 2024 WOTINFO. Minden jog fenntartva.