Jelenleg 341 vendég és 8 tag online

Dühöngjünk #3 (16+)

3 hete 2 napja #291786 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

norbi215 beküldte: Hogy melyik tankkal érdemes a camp miatt játszani...? cak med és light, a többbi kuka...
bár én próbálkozom néha ugy csinálni ahogy kell, de sajnos én is magammal baszok ki, a jó játékos ott hagy meghalni, a rosszal meg semmit sem érek...

Igen, ezt jól látod: tanulni a játékot valóban ezekkel lehet a leginkább, de épp ezért + nehézség is van a lightokban, ha valaki azokkal mesterszinten játszik, a többi tanktípus is nagy valószínűséggel simán megy neki.

norbi215 beküldte: bár én próbálkozom néha ugy csinálni ahogy kell, de sajnos én is magammal baszok ki, a jó játékos ott hagy meghalni, a rosszal meg semmit sem érek...

Helyzetfelismerés. Ha 3 tank elmegy mellőled, és te ott maradsz egyedül, akkor vagy a világ rendje romlott el (nem tartunk ott), vagy valóban saját magad okoztad veszted. A legjobb játékos (tegyük fel van ilyen) a te gondolkodásod alapján leghátul állna egész csata alatt, hisz mindenki más rosszabb, és nem lehet velük mit kezdeni. Mégis akkor miért a jobbak mennek bele a csata hevébe legelőször?

norbi215 beküldte: Véleményem szerint a jó és jobb játékosok hagytak fel a csapatmunkával és a saját malmukra hajtják a vizet minden áron, de ezzel azt is előidézték, hogy már mindenki ezt csinálja kivétel nélkül...

Ezt megcáfolom. Magamat jó játékosnak tartva furcsa mód a csaták 1/10-e olyan, hogy elsöprő vereség a végeredmény, és igaz, hogy azon játékosokat ignorálom, akik suicide módon bemennek meghalni, mert mért ne. Ahányszor elhagyok egy flanket, minden ott lévőnek lepingelem, ha 2 játékos van ott, még írom is néha távozásom, és jéé, akkor ők is eljönnek, aki meg ennek hatására sem, azzal nincs dolgom a továbbiakban. És a legjobb példa itt is a ranked 1. 3 napja: Ott mindenki a sebzésre meg a statra hajt, és nézd: 15v15 és mindenki a pálya közepén van (nyilván amíg uniqum szintűekkel játszol együtt), és mozog.
Az íratlan szabályok legjavát klánokban alkották meg, például: arty mindig jelzi hova lő és meddig tölt, ha felspotolnak F7 (sos jelzés), ha meglőnek valahonnan pingeled a pozíciót, ha több lövés jött vakon: chatre kiírod. Mindemellett az előző pontra utalnék

norbi215 beküldte: lényegében a jelenleg kialakult helyzetért hibásak a rossz játékosok, ezt előidézve hibásak a jók is és most már mindenki....

Ezt fejtsd ki bővebben (érvekkel alátámasztva)

norbi215 beküldte: Mellesleg campelés...sajnos én is azt látom, hogy állandóan a fogyatékosokkal kerülök egy oldalra, ahol a mieink nem spotolnak, nem segitenek az enemy meg állandóan...nem értem hogyan lehet zsinórban akar 10szer olyan csapatba kerülni, ahol mindenki azzal élvezkedik hogy tdnek képzeli magat...és azt sem hogy közvetlen közelében segítséget kér valaki támogatásra, de csak azt látja meg a szituból, hogy mig él én lövöm az enemyt...eszébe nem jutna hogy két tank egyutt eredményes mint egy

Ha csapatjátékot akarsz, menj strongholdozni, amit ajánlok (a légiózás mindig egy lehetőség, nézd az én match historymat akár: havi játékom ötöde normál csak). Normálban magadra számíts, az egy biztos pont (vagy mégsem?). 2 tank valóban jobb mint 1... egészen addig amíg az ellen egyedül van, onnantól még matekkal is max egyenlő XD)

Játékbeli név: Tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek! (wotinfon privátban keress)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Genyo

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

3 hete 1 napja - 3 hete 1 napja #291799 Írta: norbi215
Megválaszolva: norbi215

Matt__Kirby beküldte: Én mostanában kaptam rá a light ízére.
Nem, nem a jobb játékosok szarnak rá, ez nettó hülyeség. A jobb játékos sebezni akar, és neki tök jó ha spotolsz. Kétfajta csapat van az egyiknél rovod a spotköröket, és szarrálőnek mindent (Malinovka 10600 spot) vagy beülnek a kényelmes bokorba, és tökmindegy mit spotolsz, mert nem látnak rá. Nyilván ez rossz, de azért neked is fel kell ismerned, hogy ez a helyzet. Ilyenkor passzívra váltok, a látótávolságukban, és megvárom míg összekaprják magukat. Vagy aktívra váltok, és sebzek amit tudok. Nortonor elemzése a kerekes hetesről egészen jó spotter útmutató is.

https://www.wotinfo.hu/index.php/tank-elemzesek/item/8540-tank-elemzes-hotchkiss-ebr [/qu

Én megértem a helyzetedet, de beláthatod, ha te nem mész előre akkor senki nem fog, ha te bokorban állsz akkor mindenki bokorban fog állni, mivel sokan ugyan azt csinálják amit a másik...
Én nem azt mondom hogy ti vagytok hibásak, hanem hogy ti is...tehát mindenki...

És igaz hogy nem csak a jó játékosok csinálják ezt, hanem mindenki és nem attól lesz valaki jó játékos ha sokat sebez, sokkal inkább attól, hogy adott helyzetben mit reagál le...
Adott időben tud sebezni, tud helyezkedni, szpotolni egyebek..mindig meglátja a lehetőséget arra hogy a legtöbbet hozzon ki a tankjából és tulajdonságaiból, de nem azzal hogy minél több sebzése legyen...

Az a különbség a mai és a 8 évvel ezelőtti állapot között, hogy míg anno is voltak szar csaták, rossz ill. jó játékosok, akkor még normális átlag 10 perces csaták voltak...volt lehetőség sebezni, le volt fedfve a térkép és alig volt kemperkedés...

Ezeket figyelembe véve kik azok akik változtatni tudnak a játék menetén, kik azok akik meg tudnak forditani egy csatát....a jobb játékosok, egy jó játékos döntése hatással van általában a kevésbé jo játékosokra, a rosszakra nem azok azt sem tudják mit csinálnak, hol vannak, de ilyen emberek ez előtt is voltak és lesznek is...

A szpottal az a legnagyobb baj, hogy a csata elején általában felesleges, mennek a tankok kapáslövét ellöni felesleges...a másik hogy nem ártana jelőlni, adott a lehetőség mégsem hassználják...

Mindegy egyébként mert ez már véleményem szerint csak rosszabb lesz, mert már most látom és egyértelműen látszik, hogy a rangsorolban hogyan játszanak a játékosok...camp vagy egy oldalazás és nem egy rtandomban látom egyre többször, tehát kezdik a játékosok azt alkalmazni minden randomban. amivel még jobban elbaszódik a csata...

Igy vagy ugy mindenkinek a játéka hatással van a csatára....pl ugy jönnek ki nullázós körök, hogy mindenki a med sorra, heavy is arra megy mert minnek menne a másik oldalra, sem szpot, sem td nem áll mögötte, sem támoigatást nem kap...na és mit ér a bokorban...hát nem sokat, sem álcázása, sem terepakadály nincs...páncél igy nem nyerő...virit a pusztában és semmit nem tud tenni de ide jött mert muszáj volt...
másik példa amikor egy oldalazás van...nem gond de akkor ne rekedjen meg a csata...de mindenki félti a hpját...általában érdekes módon az enemyből azért akad 1-2 tank a másik oldalon is és szépen beérnek minket és szétlőnek hátulról és eszébe jut a lightnak, hogy vissza megyek szpotolni segíteni a td és arty munkáját....dehogy is jobb neki ahol van és minél többet sebez amíg él...aztán ha játékban megy a noobozás, általában kikérik maguknak, hiszen ők lőttek mennyit, top 3 dmg....ja hogyan kihasználva mások szpotját lőtt annyit...

ezek a dolgok melyek mindenkin múlnak sajnos mindennaposak, sőt 10/7 csatában megvan, szóval nem értem miért nem tanul belőle senki, miért jobb elbukni 7 csatát mint megnyerni...
miért jobb kevés xp-t és kreditet kapni, mintsem profitálni....csak a dmg, dmg....wn8

Tehát a wn8 nem egyenesen arányos azzal, hogy valaki jó játékos.

Mindenkitől elnézést kérek a sorokért, de vannak a játékban hibák...és sajnos ezért is nagy részben mi magunk vagyunk a felelősek, önzőek vagyunk és leszarunk mindent, mindenkit. Régen is voltak rossz játékosok mégsem voltak ilyen szar csaták...

Régebben érdekelt a wn8, a wr....már nem amit tudok lövök, ha nyerek akkor még jobb de nem idegesítem magam, de nem kempelek...sem heavyvel, sem meddek, sem lighttal...
Ha valakinek az jelenti a játékot, hogy a bokorban ücsörög legyen úgy, dehogy egy lövést nem fogok miatta ellőni az is biztos...dögöljön meg az ilyen...e miatt már rajram is látszik a probléma..mert ha bajban van leszarom...

3 hete 1 napja #291801 Írta: norbi215
Megválaszolva: norbi215

Tankpeti beküldte:

norbi215 beküldte: Hogy melyik tankkal érdemes a camp miatt játszani...? cak med és light, a többbi kuka...
bár én próbálkozom néha ugy csinálni ahogy kell, de sajnos én is magammal baszok ki, a jó játékos ott hagy meghalni, a rosszal meg semmit sem érek...

Igen, ezt jól látod: tanulni a játékot valóban ezekkel lehet a leginkább, de épp ezért + nehézség is van a lightokban, ha valaki azokkal mesterszinten játszik, a többi tanktípus is nagy valószínűséggel simán megy neki.

norbi215 beküldte: bár én próbálkozom néha ugy csinálni ahogy kell, de sajnos én is magammal baszok ki, a jó játékos ott hagy meghalni, a rosszal meg semmit sem érek...

Helyzetfelismerés. Ha 3 tank elmegy mellőled, és te ott maradsz egyedül, akkor vagy a világ rendje romlott el (nem tartunk ott), vagy valóban saját magad okoztad veszted. A legjobb játékos (tegyük fel van ilyen) a te gondolkodásod alapján leghátul állna egész csata alatt, hisz mindenki más rosszabb, és nem lehet velük mit kezdeni. Mégis akkor miért a jobbak mennek bele a csata hevébe legelőször?

norbi215 beküldte: Véleményem szerint a jó és jobb játékosok hagytak fel a csapatmunkával és a saját malmukra hajtják a vizet minden áron, de ezzel azt is előidézték, hogy már mindenki ezt csinálja kivétel nélkül...

Ezt megcáfolom. Magamat jó játékosnak tartva furcsa mód a csaták 1/10-e olyan, hogy elsöprő vereség a végeredmény, és igaz, hogy azon játékosokat ignorálom, akik suicide módon bemennek meghalni, mert mért ne. Ahányszor elhagyok egy flanket, minden ott lévőnek lepingelem, ha 2 játékos van ott, még írom is néha távozásom, és jéé, akkor ők is eljönnek, aki meg ennek hatására sem, azzal nincs dolgom a továbbiakban. És a legjobb példa itt is a ranked 1. 3 napja: Ott mindenki a sebzésre meg a statra hajt, és nézd: 15v15 és mindenki a pálya közepén van (nyilván amíg uniqum szintűekkel játszol együtt), és mozog.
Az íratlan szabályok legjavát klánokban alkották meg, például: arty mindig jelzi hova lő és meddig tölt, ha felspotolnak F7 (sos jelzés), ha meglőnek valahonnan pingeled a pozíciót, ha több lövés jött vakon: chatre kiírod. Mindemellett az előző pontra utalnék

norbi215 beküldte: lényegében a jelenleg kialakult helyzetért hibásak a rossz játékosok, ezt előidézve hibásak a jók is és most már mindenki....

norbi215 beküldte: Mellesleg campelés...sajnos én is azt látom, hogy állandóan a fogyatékosokkal kerülök egy oldalra, ahol a mieink nem spotolnak, nem segitenek az enemy meg állandóan...nem értem hogyan lehet zsinórban akar 10szer olyan csapatba kerülni, ahol mindenki azzal élvezkedik hogy tdnek képzeli magat...és azt sem hogy közvetlen közelében segítséget kér valaki támogatásra, de csak azt látja meg a szituból, hogy mig él én lövöm az enemyt...eszébe nem jutna hogy két tank egyutt eredményes mint egy

Ha csapatjátékot akarsz, menj strongholdozni, amit ajánlok (a légiózás mindig egy lehetőség, nézd az én match historymat akár: havi játékom ötöde normál csak). Normálban magadra számíts, az egy biztos pont (vagy mégsem?). 2 tank valóban jobb mint 1... egészen addig amíg az ellen egyedül van, onnantól még matekkal is max egyenlő XD)

Ha 3 tank elmegy mellőled, és te ott maradsz egyedül, akkor vagy a világ rendje romlott el (nem tartunk ott), vagy valóban saját magad okoztad veszted. A legjobb játékos (tegyük fel van ilyen) a te gondolkodásod alapján leghátul állna egész csata alatt, hisz mindenki más rosszabb, és nem lehet velük mit kezdeni. Mégis akkor miért a jobbak mennek bele a csata hevébe legelőször?

áltlában mindig legelől vagyok és mindig top 3 ban vagyok aki meghal...elég sokáig ki szoktam, huzni még rizikos esetekben is...nem szoktam campelni, de amikor azt látom hogy a medek, lightok hada akik egyutt haladnak...hipp hopp elindunak visszafelé és ott marad pl 3 nehéz 7-8 enemy ellen...mégis hogy a görcsbe forduljak vissza? lenne 2 percem az 5 percből, hogy sebzés nélkül vissza tudjak vonulni...esélytelen egy heavyvel...nem a medes harcokra gondolok, figyelem a térképet, de egy nehezen mozgó heavy vagy td nem fog megfordulni és elindulni a másik irányba végtelenül hagyni a seggét hogy eldele legyen a varosban lévőknek...de ugyan ez med oldalon is, heavy sorra nem megy senki akkor a heavy, td is med sorra megy, de ha az összes med viszavonul akkor van idő heavyvel, tdvel is visszafordulni ugy hogy nem látni semmit, hogy minden bokorban van valaki aki lőjjön...?

ezzel egyetértek és hidd azt el hogy akikel én talakozom a csapatomban, nem nagyon van ilyen ember mint te, nem igy gondolkodnak és nem igy játszanak...elenyésző azon játékosok akik az is csinálják amit irsz.

tegyük fel hogy a wn8 mód nincs fent, de legalább a játékosok 60%a használja sztem..tegyük fel hogy senki nem beteg, fáradt egyebek minden rendben...alkalmas a játékra.
pl a heavys példa...városban vagytok medekkel...kik lesznek azok akik legelőször a helyzetfelismeréssel ugy gondolják jobb lenne visszavonulni, mert nem megfelelő a lövési pozíció vagy aki ugy gondolja, hogy ez az oldal nem lesz meg...a jobb játékosok valószínüleg időben visszavonul és mivel a horda általában együtt mozog, igy ennek hatására minden med visszavonul és magára hagyjátok a heavyket, akik meghlnak mert nem volt támogatásuk és egy heavyvel nem lehet csak ugy visszavonuln ha az arcodban az enemy...

vagy egy pozitiv példa, ahogy montad egy jobb játékos megy előre, elfoglalja a lehető legjobb pozíciót még a csata elején, valószínű, hogy a többi azonos tank is javarészt arra fog menni...és sikerül az oldalt megfogni ami annak az érdeme aki előre ment...

Ha pedig a wn8 alapján nézik a játékosok még nagyobb arányban sok múlik egy jobb játékoson mert inkább arra mennek mint a pirosakhoz... ha azt látják, hogy minden jobb játékos..mostanában alig látok egyébként...kempel, akkor bizony mindenki kempel...
Ez a folyamat nem most kezdődött és már mindenki rászokott arra hogy mást kihasználjon, hogy önző legyen, nem nyerni akarnak, hanem dmg,dmg...minden áron...

1 hete 6 napja #291909 Írta: mahud3
Megválaszolva: mahud3
A mai nap mérlege 27 csata kilenc azaz 9 győzelem! Erre már tényleg mit írjon az ember? Most komolyan. És egy csata sem egy izgalmas kiélezett küzdelem volt hanem max 3-4 perces majomparádé. Fantasztikus. Ez egy működő kompetitív játék 2019-ben. Inkább költenének az éhezőkre meg az árvákra. Én költöttem elég sokat erre a játékra de remélem minél hamarabb megszűnik a faszba az egész, Ivánék meg belefulladnak a nyomorult vodkájukba. 54,59ről 54,48ra esett a győzelmi arányom. azért az kemény nem? Elgondolkodtató.

1 hete 6 napja #291913 Írta: FZRPUPU
Megválaszolva: FZRPUPU

mahud3 beküldte: A mai nap mérlege 27 csata kilenc azaz 9 győzelem! Erre már tényleg mit írjon az ember? Most komolyan. És egy csata sem egy izgalmas kiélezett küzdelem volt hanem max 3-4 perces majomparádé. Fantasztikus. Ez egy működő kompetitív játék 2019-ben. Inkább költenének az éhezőkre meg az árvákra. Én költöttem elég sokat erre a játékra de remélem minél hamarabb megszűnik a faszba az egész, Ivánék meg belefulladnak a nyomorult vodkájukba. 54,59ről 54,48ra esett a győzelmi arányom. azért az kemény nem? Elgondolkodtató.

Nem voltál egyedül.

Tier X : Grille 15. Jagdpanzer E100. T62A. IS7. Obj 268 V4. Obj 140. T110E5. T110E4. T57. T92 HMC. AMX 13 105. STRV 103B. FV4005.
3GM: Stug III Ausf.G .

Mellékletek:

1 hete 6 napja - 1 hete 6 napja #291915 Írta: dobilaci
Megválaszolva: dobilaci
Figyelem: Spoiler! [ Kattints a kinyitáshoz ]

"Dobilaci fórumbiztonsági őr a példaképem." by Wotinfo-s troll re-reg
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: BigBadWolf, FZRPUPU, Tankpeti, Genyo

1 hete 6 napja #291919 Írta: Genyo
Megválaszolva: Genyo
Ezt hol találom? Ahol így meglehet nézni?

1 hete 6 napja #291920 Írta: Filler1
Megválaszolva: Filler1

Genyo beküldte: Ezt hol találom? Ahol így meglehet nézni?

www.wotinfo.net/en

Tedd, vagy ne tedd. De ne próbáld! Live for nothing, or die for something.

1 hete 6 napja - 1 hete 6 napja #291930 Írta: FZRPUPU
Megválaszolva: FZRPUPU

dobilaci beküldte:

:beer2: Aznap nekem is adta a tankos küldire volt időm az meg is lett 3 csatából.

Tier X : Grille 15. Jagdpanzer E100. T62A. IS7. Obj 268 V4. Obj 140. T110E5. T110E4. T57. T92 HMC. AMX 13 105. STRV 103B. FV4005.
3GM: Stug III Ausf.G .

Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: dobilaci, Genyo

1 hete 6 napja #291931 Írta: dobilaci

Ez a mai eredmeny, tobbet nem is megyek, minek rontanam le? :cheer:

Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: FZRPUPU, Tankpeti

1 hete 5 napja #291941 Írta: Genyo

Filler1 beküldte:

www.wotinfo.net/en

Én vagyok a béna tuti, de ezt a “csíkos” megoldást melyik opciónál találom? :blink:

1 hete 5 napja #291944 Írta: dobilaci

Genyo beküldte:

Filler1 beküldte:

www.wotinfo.net/en

Én vagyok a béna tuti, de ezt a “csíkos” megoldást melyik opciónál találom? :blink:

Efficiency trend.

1 hete 5 napja - 1 hete 5 napja #291945 Írta: Genyo
Szánalmas ... :rofl: :spaz:
Mellékletek:

1 hete 5 napja - 1 hete 5 napja #291948 Írta: Filler1
Megválaszolva: Filler1

Genyo beküldte:

Szánalmas ... :rofl: :spaz:

No látod, kellet ez neked? :-* shaking

Tedd, vagy ne tedd. De ne próbáld! Live for nothing, or die for something.

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: harakiri

1 hete 5 napja #291949 Írta: Genyo
Az a baj, hogy ezek 4 perces csaták voltak. De olyanok, hogy mentem előre és úgy nem jutottam húshoz...
:pacifier:

KERES
© 2019 WOTINFO. Minden jog fenntartva.