Jelenleg 174 vendég és nincs tag online

Dühöngjünk #3 (16+)

1 hónapja 1 hete #291090 Írta: Wick
Megválaszolva: Wick

Echiron beküldte: Hiszen melyik tartalom az amiért gold-al fizetsz vagy pénzért vehetsz meg?

• prémium jármű - menet közben kaphatsz; nyerhetsz versenyen; küldetésből kaphatsz
  • prémium napok - kb mint az előző
  • arany lőszer/prémium festés - megvehető kreditért/nyerhetőek küldetésből vagy dobnak kódot
Kb felsoroltam az összes olyat ami kiváltság a fizetős játékosoknak és ahogy írtam ez mind-mind elérhető azoknak is akik nem fizetnek... akkor hol is van a p2w???

Szerintem a P2W nem feltétlen a pénzért vett nyerésre értendő. Inkább a pénzért vett fejlődésre. Pénzért vehetsz goldot, amivel átválthatod a harci xp-t free-re, és kihúzhatsz töredék idő alatt aktuálisan jobb tankokat.

Ezt a nyerős dolgot te sem gondolhatod komolyan egyébként. Pérmtankot lehet nyerni? Valóban, egy évben 1-2 darabot és kevés kivétellel használhatatlan fostalicskákat.

Prémnapot nyerni? Jah, lehet! 1-et, 3-at mondjuk havonta. Ez egyenértékű egy éves prémmel, aki épp olyat vesz?

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 hónapja 1 hete #291091 Írta: Echiron
Megválaszolva: Echiron
Ez esetben Wick legyél szíves utánaolvasni mit is jelent konkrétan a pay-to-win vagy pay-to-play kifejezések... amúgy tipikusan ilyen játékokként a WoW, Aion, Star Wars the old republic és sorolhatnám játékok vannak megjelölve ahol FIZETSZ ,hogy JÁTSZHASS! A fejlődésgyórsítók ettől FÜGGETLENÜl gyakorlatilag ma már majdnem minden játék része!

A prémtank nyerős dolgot meg komolyan gondolom. Vannak versenyek és nem csak területi (mert akkor hozhatnám a Kecskeméti Real Gamers kupát is... nekem onnan van dicker max-om pl) de WG-s versenyek is ahol tier 6-8 as tankokat adnak NAPONTA!!!
A prém napokat meg twich alatt osztogatják és nem egyszer éves prémiumokat meg fél éveseket sorsolnak ki. Csakhát ugye akkor ott kell ülni nézni és remélni, hogy kidobja... ami nem lehetetlen. Ettől függetlenül a játék dobálja a küldetésekből és bónuszkódokból... nem elég?

Wick beküldte:

Echiron beküldte: Hiszen melyik tartalom az amiért gold-al fizetsz vagy pénzért vehetsz meg?

• prémium jármű - menet közben kaphatsz; nyerhetsz versenyen; küldetésből kaphatsz
  • prémium napok - kb mint az előző
  • arany lőszer/prémium festés - megvehető kreditért/nyerhetőek küldetésből vagy dobnak kódot
Kb felsoroltam az összes olyat ami kiváltság a fizetős játékosoknak és ahogy írtam ez mind-mind elérhető azoknak is akik nem fizetnek... akkor hol is van a p2w???

Szerintem a P2W nem feltétlen a pénzért vett nyerésre értendő. Inkább a pénzért vett fejlődésre. Pénzért vehetsz goldot, amivel átválthatod a harci xp-t free-re, és kihúzhatsz töredék idő alatt aktuálisan jobb tankokat.

Ezt a nyerős dolgot te sem gondolhatod komolyan egyébként. Pérmtankot lehet nyerni? Valóban, egy évben 1-2 darabot és kevés kivétellel használhatatlan fostalicskákat.

Prémnapot nyerni? Jah, lehet! 1-et, 3-at mondjuk havonta. Ez egyenértékű egy éves prémmel, aki épp olyat vesz?

Nem hiszek a tér létezésében...

1 hónapja 1 hete - 1 hónapja 1 hete #291094 Írta: Sezamme
Megválaszolva: Sezamme
"Én azt mondom a játék teljes egészében és gyakorlatilag minden aspektusa játszható Free-to-play -ben; Te azt mondod nem + Nem tudsz olyan játékmechanikát mondani ami CSAK előfizetőknek elérhető" Nem azt mondtam, semmi ilyenről nem beszéltem, ezt odaképzeltétek, pedig elég gondosan válogattam a szavakat. Peti is ebből a nézőpontból reagált. Azt mondtam, hogy 1. nem használható ki maga a játék teljesen, magyarul nem érsz el egy csomó tartalmat -> ezen megjegyzem nem is értem miért vitázik bárki, mivel egyes prémtankot csak pénzért (HUF) tudsz venni, nem lesz kampányban elérhető (e25 pl.) soha, aki épp lemaradt a maratonról, annak nincsen pótvizsga, marad a buksza. 2. Azonkívül annyit mondtam, hogy korlátoz a f2p (a fizetős játékosokkal szemben) -> ezen szintén kár vitatkozni, hiszen már egy éves prém accounttal is simán beljebb jutsz ugyanannyi idő alatt a játékban mint egy hasonszőrű f2p játékos. Ahogy magad is írtad: fejlődésgyorsító. Ez az, amire értettem, hogy Tankpeti kommentjéből is kiderül, hiszen maga használja a f2p profilra a "fenntartható" kifejezést. Fenntartani egy profilt nem ugyanaz mint korlátok nélkül randalírozni, amit a prém fiók manapság kínál.

De lebontom én a legutóbbi kommented szerint is szívesen az én nézőpontomból:

Te: " prémium jármű - menet közben kaphatsz; nyerhetsz versenyen; küldetésből kaphatsz" -
Én: meg jó pár, amit sosem nyerhetsz meg, csak HUF-ért vehetsz meg. Vagy kivárod amíg változik a vele kapcsolatos üzleti koncepció a WG-nél. (Defender pl.)
Te: "prémium napok - kb mint az előző"
Én: korlátozottan, ahogy mondtam. Pénzért veszel bármikor évest, f2p-ként annyi lehetőséged nincs, hogy egy éves összejöjjön. (talán 5-6 év alatt, lol)
"arany lőszer/prémium festés - megvehető kreditért/nyerhetőek küldetésből vagy dobnak kódot"
Én: arany lőszer és egyéb prémium cuccok: természetes amit írsz és igaz is. Festés: meg jó pár, amit sosem nyerhetsz meg, csak HUF-ért vehetsz meg. Ezek pont a küldetéses festések, ha valaki lemaradt róluk pénzért veheti meg az esetek nagy részében, kódok ezekre ritkán mentek, a kódok felhasználhatósága is korlátozott.

A WoT-ot amúgy felesleges a WoW hoz hasonlítani egész más üzleti modell szerint épül(t) fel, de ezt gondolom te is látod.

1 hónapja 1 hete #291099 Írta: Wick

Echiron beküldte: A prém napokat meg twich alatt osztogatják és nem egyszer éves prémiumokat meg fél éveseket sorsolnak ki. Csakhát ugye akkor ott kell ülni nézni és remélni, hogy kidobja... ami nem lehetetlen. Ettől függetlenül a játék dobálja a küldetésekből és bónuszkódokból... nem elég?

Ilyen alapon ha szeretnék egy új 7-es BMW-t, akkor csak lottóznom kell, mert volt már akinek ötöse lett és az is tudott venni. Hagyjuk már ezeket a sorsolós dolgokat.
Játék meg bónuszkód dobálja a prémnapokat? Mennyit? Dob annyit, hogy folyamatosan aktív prémfiókkal tudj játszani egész évben?

1 hónapja 1 hete #291102 Írta: charliefirpo_2018
Megválaszolva: charliefirpo_2018
Nem tudom ki hogy van vele,de engem rendkívül frusztrál a dögcédulán az a lefelé fordított hüvelykujj, nem elég hogy kilő,de még meg is aláz vele,hogy rohadjon meg amelyik berakta,legszívesebben eltávolittanám ha tehetném

1 hónapja 1 hete - 1 hónapja 1 hete #291103 Írta: zics911
Megválaszolva: zics911

charliefirpo_2018 beküldte: Nem tudom ki hogy van vele,de engem rendkívül frusztrál a dögcédulán az a lefelé fordított hüvelykujj, nem elég hogy kilő,de még meg is aláz vele,hogy rohadjon meg amelyik berakta,legszívesebben eltávolittanám ha tehetném

enyémen is az van :) :troll: :trollol:

1 hónapja 1 hete #291105 Írta: Echiron
Ezt a kettőt, te hogy tudtad párhuzamba vonni?
Ez egy játék; egy f2p játék. Nem kötelező vele játszál ahogy a WG-nek sem kötelező prémium kontentet igyér dobálni mégis megteszik.
Amúgy akkor a sorsoláson kívül mi mással lehetne egyenlően osztani jutalmat? A szülinapi bónuszcsomag; a havonta változó küldetések micsodák ha nem plusz kontent ami ajándék?
Én igenis volt, hogy a havi prémiumom le 3x-oztam mert annyi szir-szart dobált a Wg.
Nem védeni akarom de ne is essünk a végletekbe...

Wick beküldte:

Echiron beküldte: A prém napokat meg twich alatt osztogatják és nem egyszer éves prémiumokat meg fél éveseket sorsolnak ki. Csakhát ugye akkor ott kell ülni nézni és remélni, hogy kidobja... ami nem lehetetlen. Ettől függetlenül a játék dobálja a küldetésekből és bónuszkódokból... nem elég?

Ilyen alapon ha szeretnék egy új 7-es BMW-t, akkor csak lottóznom kell, mert volt már akinek ötöse lett és az is tudott venni. Hagyjuk már ezeket a sorsolós dolgokat.
Játék meg bónuszkód dobálja a prémnapokat? Mennyit? Dob annyit, hogy folyamatosan aktív prémfiókkal tudj játszani egész évben?

1 hónapja 1 hete #291106 Írta: Echiron
@Sezamme lehet, hogy naggggyyyyon szarul fogalmazol nem tudom. De elmondom én és Peti miért kötöttünk a mondanivalódba és akkor talán megérted miért írtuk azokat amiket te most nem értesz.
A Free-to-Play annyit tesz, hogy a játék ÖSSZES kontentje elérhető (legalább 1x) mindenki számára; ezen FELÜL a fejlődés gyorsító pénzért érhető el... de komolyan mondj egy játékot ahol az ingyen van (a fejlődés gyorsító nem a f2p koncepció szerves része így ne mosd vele össze); természetesen megjelennek az ilyen játékoknál hiszen a fejlesztéseket és a fenntartást valamiből fizetni kell.
A párhuzam amit kifogásolsz azért hoztam fel mert a Wot-tal ellentétben a Wow (remélem a World of Warcraftot érted ez alatt te is) tipikusan p2p játék tehát havidíjat fizetsz hogy játszál (és azon felül fizethetsz a fejlődés gyorsítókért)

"meg jó pár, amit sosem nyerhetsz meg, csak HUF-ért vehetsz meg. Vagy kivárod amíg változik a vele kapcsolatos üzleti koncepció a WG-nél. (Defender pl.)"
Gyakorlatilag minden tank ami bekerült a játékban elérhető volt korlátozott ideig vagy sorsoltak belőle stb. a lényeg hogy pont ,hogy betartsák a f2p szabályait ezért MINDIG elérhetőnek készültek a tankok az meg igen, üzleti koncepció, hogy mennyi ideig és kiknek volt elérhető. A defendert hozod példának amit (már korábban linkeltem a fórumon) oroszországban ha vettél egy Mc'Donalds menüt akkor ingyen kaptad mellé ajándékba (vagy BurgerKing nem tudom már). Külföldön élő játékostársaim mesélik, hogy ott mennyivel hozzáférhetőbbek a prémium kontentek (akár ingyen is)... sajnos nálunk ilyen az üzletpolitika.

"korlátozottan, ahogy mondtam. Pénzért veszel bármikor évest, f2p-ként annyi lehetőséged nincs, hogy egy éves összejöjjön. (talán 5-6 év alatt, lol)"
Korábban leírtam, hogy a fejlődés gyorsítást ne mosd össze a f2p koncepcióval. Mellesleg a WG szülinapján tucatszám osztogatták az 1 éves prémiumot... szóval erről ennyit.

"Ezek pont a küldetéses festések, ha valaki lemaradt róluk pénzért veheti meg az esetek nagy részében, kódok ezekre ritkán mentek, a kódok felhasználhatósága is korlátozott."
Magyarán elérhető volt mindenki számára azaz nem sérült a f2p... Egyszer volt budán kutyavásár ugye?

Sezamme én itt lezárom a dolgot, nem fogok ezekre válaszolgatni mert úgy érzem direkt nem akarod megérteni amit írok holott minden egyes válaszomban konkrétan hivatkozok és cáfolom meg az érveid. Felhoztam példákat, észérveket... ha azt akarod hinni, hogy szándékosan bekorlátoznak egy csalóka p2p játékba amit a gonosz wg f2p-nek álcáz akkor hidd... a laposföld hívőket se lehet meggyőzni, hogy bazd a föld kerek. Ha zavar a stílus elnézést de az emberi értetlenség ezt hozza ki belőlem.

1 hónapja 1 hete #291108 Írta: PZoli
Megválaszolva: PZoli

Echiron beküldte: @Sezamme lehet, hogy naggggyyyyon szarul fogalmazol nem tudom. De elmondom én és Peti miért kötöttünk a mondanivalódba és akkor talán megérted miért írtuk azokat amiket te most nem értesz.
A Free-to-Play annyit tesz, hogy a játék ÖSSZES kontentje elérhető (legalább 1x) mindenki számára; ezen FELÜL a fejlődés gyorsító pénzért érhető el... de komolyan mondj egy játékot ahol az ingyen van (a fejlődés gyorsító nem a f2p koncepció szerves része így ne mosd vele össze); természetesen megjelennek az ilyen játékoknál hiszen a fejlesztéseket és a fenntartást valamiből fizetni kell.
A párhuzam amit kifogásolsz azért hoztam fel mert a Wot-tal ellentétben a Wow (remélem a World of Warcraftot érted ez alatt te is) tipikusan p2p játék tehát havidíjat fizetsz hogy játszál (és azon felül fizethetsz a fejlődés gyorsítókért)

"meg jó pár, amit sosem nyerhetsz meg, csak HUF-ért vehetsz meg. Vagy kivárod amíg változik a vele kapcsolatos üzleti koncepció a WG-nél. (Defender pl.)"
Gyakorlatilag minden tank ami bekerült a játékban elérhető volt korlátozott ideig vagy sorsoltak belőle stb. a lényeg hogy pont ,hogy betartsák a f2p szabályait ezért MINDIG elérhetőnek készültek a tankok az meg igen, üzleti koncepció, hogy mennyi ideig és kiknek volt elérhető. A defendert hozod példának amit (már korábban linkeltem a fórumon) oroszországban ha vettél egy Mc'Donalds menüt akkor ingyen kaptad mellé ajándékba (vagy BurgerKing nem tudom már). Külföldön élő játékostársaim mesélik, hogy ott mennyivel hozzáférhetőbbek a prémium kontentek (akár ingyen is)... sajnos nálunk ilyen az üzletpolitika.

"korlátozottan, ahogy mondtam. Pénzért veszel bármikor évest, f2p-ként annyi lehetőséged nincs, hogy egy éves összejöjjön. (talán 5-6 év alatt, lol)"
Korábban leírtam, hogy a fejlődés gyorsítást ne mosd össze a f2p koncepcióval. Mellesleg a WG szülinapján tucatszám osztogatták az 1 éves prémiumot... szóval erről ennyit.

"Ezek pont a küldetéses festések, ha valaki lemaradt róluk pénzért veheti meg az esetek nagy részében, kódok ezekre ritkán mentek, a kódok felhasználhatósága is korlátozott."
Magyarán elérhető volt mindenki számára azaz nem sérült a f2p... Egyszer volt budán kutyavásár ugye?

Sezamme én itt lezárom a dolgot, nem fogok ezekre válaszolgatni mert úgy érzem direkt nem akarod megérteni amit írok holott minden egyes válaszomban konkrétan hivatkozok és cáfolom meg az érveid. Felhoztam példákat, észérveket... ha azt akarod hinni, hogy szándékosan bekorlátoznak egy csalóka p2p játékba amit a gonosz wg f2p-nek álcáz akkor hidd... a laposföld hívőket se lehet meggyőzni, hogy bazd a föld kerek. Ha zavar a stílus elnézést de az emberi értetlenség ezt hozza ki belőlem.

Hát igen. Csak az kérdés, hogy Sezamme vagy te vagy a laposföld hívő, akit nem lehet meggyőzni, aki nem akarja megérteni a másikat. :D

1 hónapja 1 hete - 1 hónapja 1 hete #291109 Írta: Wick

Echiron beküldte: Ezt a kettőt, te hogy tudtad párhuzamba vonni?
Ez egy játék; egy f2p játék. Nem kötelező vele játszál ahogy a WG-nek sem kötelező prémium kontentet igyér dobálni mégis megteszik.
Amúgy akkor a sorsoláson kívül mi mással lehetne egyenlően osztani jutalmat? A szülinapi bónuszcsomag; a havonta változó küldetések micsodák ha nem plusz kontent ami ajándék?
Én igenis volt, hogy a havi prémiumom le 3x-oztam mert annyi szir-szart dobált a Wg.

Veled sem sok értelme van vitatkozni őszintén szólva. Én nem mondtam, hogy elvárnám a wg-től, hogy ingyen osztogasson bármit, de nem is innen indult a posztolgatás. Onnan indult, hogy f2p és p2w. Te bizonygatod, hogy a wg olyan rendes, hogy annyi mindent ad csak úgy, hogy freeben játszók simán megszerezhetik mindazt, amit a fizetősök. Szerintem túl sokat írsz mindenhova és már magad sem tudod egy beszélgetés honnan indult és hol tart épp.

Magyarázatként mondod, hogy éves prém előfizetést is szoktak twitch-en sorsolni, meg prémtankokat. Erre mondom én, hogy akkor lottózhatok is, ha akarok valamit, míg más megveszi ugyanazt. Azért nem azonosak az esélyeink...

1 hónapja 1 hete #291110 Írta: Echiron
Nem azt írom, hogy te elvárod, hanem ,hogy az esély meg van adva rá mert a WG dobálja. Innentől kezdve meg, hogy van rá esélyed már teljesül a f2p. Az a baj, hogy alapvetően itt a fogalmakon vitázunk de ha utánaolvasol akkor remélem rájössz, hogy miért írtam; ugyanis lényegtelen, hogy a vásárlással 100% megkapod vagy a sorsoláson a többi 100.000-ből sorsolnak ki 6-ot mert a f2p szabályai, hogy neked VAN lehetőséged nem pedig az, hogy MENNYI.

Wick beküldte:

Echiron beküldte: Ezt a kettőt, te hogy tudtad párhuzamba vonni?

Veled sem sok értelme van vitatkozni őszintén szólva. Én nem mondtam, hogy elvárnám a wg-től, hogy ingyen osztogasson bármit, de nem is innen indult a posztolgatás. Onnan indult, hogy f2p és p2w. Te bizonygatod, hogy a wg olyan rendes, hogy annyi mindent ad csak úgy, hogy freeben játszók simán megszerezhetik mindazt, amit a fizetősök. Szerintem túl sokat írsz mindenhova és már magad sem tudod egy beszélgetés honnan indult és hol tart épp.

Magyarázatként mondod, hogy éves prém előfizetést is szoktak twitch-en sorsolni, meg prémtankokat. Erre mondom én, hogy akkor lottózhatok is, ha akarok valamit, míg más megveszi ugyanazt. Azért nem azonosak az esélyeink...

1 hónapja 1 hete #291111 Írta: Balog
Megválaszolva: Balog

zics911 beküldte:

charliefirpo_2018 beküldte: Nem tudom ki hogy van vele,de engem rendkívül frusztrál a dögcédulán az a lefelé fordított hüvelykujj, nem elég hogy kilő,de még meg is aláz vele,hogy rohadjon meg amelyik berakta,legszívesebben eltávolittanám ha tehetném

enyémen is az van :) :troll: :trollol:

JuJJ!! :)
Nekem is az van.Felvaltva szoktam hasznalni az "okollel szetvert tank"-al. :troll:

1 hónapja 1 hete #291114 Írta: Feri38_HUN
Megválaszolva: Feri38_HUN

Nekem is az van:silly:
Viccet félretéve,no dogtag mod és nem jeleníti meg a game.Nekem is ki van lőve.

Betanított magfizikus

1 hónapja 1 hete #291116 Írta: japán
Megválaszolva: japán
Nem tudom más is tapasztalta már de rengeteg a döntetlen kimenetelű csata 1 év alatt nem volt annyi mint amennyi a héten össze jött gyakorlatilag ilyenkor mind 2 fél rosszul jár

:)

1 hónapja 1 hete #291117 Írta: PZoli
Megválaszolva: PZoli

japán beküldte: Nem tudom más is tapasztalta már de rengeteg a döntetlen kimenetelű csata 1 év alatt nem volt annyi mint amennyi a héten össze jött gyakorlatilag ilyenkor mind 2 fél rosszul jár

Nem vettem észre jelentősebb változást. Ez akkor van leginkább, ha már nincs sok tank és mindkét oldal kempel. Ha ilyenkor valaki előremegy és felvillan, akkor valószínűleg halott, ráadásul úgy, hogy az ellenfél eközben fedezék mögött van, esetleg nem is spotolódik. Ezt meg senki nem akarja. Amúgy még mindig jobban élvezem az ilyen meccseket, mert ezekből még akármi is lehet a végére, mint a 15:3-akat (függetlenül attól, hogy a nyertes vagy vesztes oldalon vagyok).

KERES
© 2019 eSports Pro Ltd. Minden jog fenntartva.