Jelenleg 220 vendég és nincs tag online

Dühöngjünk #2 (16+)

1 hónapja 2 hete #303152 Írta: bagó.bagó
Megválaszolva: bagó.bagó
Egy ideje olvasgatom a fórumot.
Tudom, hogy vannak olyan játékosok, akik szerint nincs itt semmi humbug.
Egyszerűen az ellenfél jobb, mondják.
Ezt egy darabig el lehet hinni, ha valaki azt szeretné...
A tények viszont mást bizonyítanak sajna.
Nagyon sokszor a lövés általában mellé megy, nem üti át, lepattan, ha a célkör zöld, ha piros, ha a legénység 5 csillagos, ha 1 csillagos, ha közel van az ellen, ha távol, stb. .
Innentől jön az összeesküvés elmélet.
Mert a játék így akarja. (rng és mm, ezeket emlegetitek ugye?)
És miért akarja így?
Mert ki kell szolgálni a fizetős játékosok igényeit.
És mindez érthető is a szemszögükből.
Csak az arányok... mostanában mintha eltolódtak volna nagyon.

Bár olvastam kommenteket, hogy ez régebben is gond volt.
Valaki a közepes tankok játékának titulálta a játékot.
Ahol a derék apcr-es közepes tankosok elvárják, hogy szemből átüssenek egy heavyt,
nem mintha az lenne a feladatuk... és róluk persze meg pattogjon minden.
Meg a kerekes idióták...

Még lehet sorolni...
Dühöngjünk, ugyebár?

Téma zárolva.
1 hónapja 2 hete #303153 Írta: máté.mate
Megválaszolva: máté.mate
Minek a maraton ha a szerverek nem bírják? Megy a tank össze vissza. De még rátesz egy lapáttal a folyamatos 2 szintes eltérés. De soha nem én vagyok a legnagyobb. SOHA!!! Csak azért szenvedek mert voltam olyan hülye hogy vetem prémium napot ami az utolsó volt ebbe az életbe. Nem kell a foss prémium tank mert többre tartom azt amit én fejlesztek ki. De ilyen feltételek mellet lehetetlen 1 xp-t is összegyűjteni. Legalább lenne valami bónusz ha már nagyobb tankok ellen kell szenvedni.
Téma zárolva.
1 hónapja 2 hete #303154 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

Nagyon sokszor a lövés általában mellé megy, nem üti át, lepattan, ha a célkör zöld, ha piros, ha a legénység 5 csillagos, ha 1 csillagos, ha közel van az ellen, ha távol, stb. .
És miért akarja így?

Ahol a derék apcr-es közepes tankosok elvárják, hogy szemből átüssenek egy heavyt,
Meg a kerekes idióták...

Még lehet sorolni...
Dühöngjünk, ugyebár?

Ténynek nevezzük általában azt, ami bizonyíthatóan létezik vagy létezett. (forrás: wikipédia)
Az összeesküvés-elmélet vagy más néven konteó olyan közéleti álláspont, amely feltételezi, hogy részben vagy egészében feltáratlan vagy indokolatlannak látszó események, cselekmények mögött egy általa megnevezett csoport, ember áll. (forrás: wikipédia)

Az RNG (random number generation), mint neve ís írja véletlen számokat ad. A véletlenszám előállítása szoftveres úton történik. Mivel ez a mechanika a játék kezdete óta jelen van, nincs emberi beleszólása senkinek és mindenkit egyformán érint, így a játékot hibáztatni lehet, de összeesküvés elméletet felépíteni mögé nem lehet és felesleges.
Az MM (matchmaking) generálása igenis köttött szabályokkal működik: +-2 tier, arty limit, a két oldalon lévő tankok típusának számai megegyeznek, ugyanazon tankokból +-1 lehet csak az egyik oldal javára stb... A játékosok tudása és fiókjának típusa nincs semmilyen hatással az MM működésére, mivel a kötött szabályokon túlmenően, ezt is szoftver irányítja. Mindemellett az MM dinamikusan változik a meccskereső játékosok által kiválasztott tankok alapján. Ez, mivel hasonlóan az RNG-hez emberi beavatkozás nélkül zajlik (az alapszabályok nemtetszése pedig - pl. 3 arty limit - mindenkinek a saját döntése és teljesen jogosan dühönghet miattuk - még ha nincs is értelme), így nem képezheti konteó tárgyát.
Minden random faktort tartalmazó játékmechanika jól le van vezetve, és elolvasható a különböző WG-s oldalakon (szórás mechanika pl.:  wiki.wargaming....ersion)
illetve youtubon is találhatóak videók a témát illetően.

UI.: Minden játékban érdemes önkritikát gyakorolni, és saját hibáinkból tanulni (valamint a játékleírásokat elolvasni...), s ily módon elszakadni a lehetetlen elméletektől (melyek nem segítenek, de cserébe ártanak). Én nem mondom/írom azt, hogy a játék hibátlan. Nem az. De ami nem képzi vita tárgyát (MM, RNG, szoftveres mechanikák) létezését és működését tekintve, ott konteónak nincs helye.

Játékbeli név: Tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek! (wotinfon privátban keress)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Ba_nshee, Slandyke
Téma zárolva.
1 hónapja 2 hete #303155 Írta: bagó.bagó
Ezzel kezdtem kb. az előző h.sz.-t.
Te ezt akarod hinni, amit leírtál.
Más meg mást hisz.

Attól még, mert szinte inkvizítorként  véded amit hiszel,
("összeesküvés elméletet felépíteni mögé nem lehet és felesleges.")
vagyunk páran, (ahogy olvastam), akik mást hisznek és tapasztalnak. 
Téma zárolva.
1 hónapja 2 hete - 1 hónapja 2 hete #303156 Írta: PZoli
Megválaszolva: PZoli

És miért akarja így?

Meg a kerekes idióták...

Még lehet sorolni...
Dühöngjünk, ugyebár?

Ténynek nevezzük általában azt, ami bizonyíthatóan létezik vagy létezett. (forrás: wikipédia)
Az összeesküvés-elmélet vagy más néven konteó olyan közéleti álláspont, amely feltételezi, hogy részben vagy egészében feltáratlan vagy indokolatlannak látszó események, cselekmények mögött egy általa megnevezett csoport, ember áll. (forrás: wikipédia)

Az RNG (random number generation), mint neve ís írja véletlen számokat ad. A véletlenszám előállítása szoftveres úton történik. Mivel ez a mechanika a játék kezdete óta jelen van, nincs emberi beleszólása senkinek és mindenkit egyformán érint, így a játékot hibáztatni lehet, de összeesküvés elméletet felépíteni mögé nem lehet és felesleges.
Az MM (matchmaking) generálása igenis köttött szabályokkal működik: +-2 tier, arty limit, a két oldalon lévő tankok típusának számai megegyeznek, ugyanazon tankokból +-1 lehet csak az egyik oldal javára stb... A játékosok tudása és fiókjának típusa nincs semmilyen hatással az MM működésére, mivel a kötött szabályokon túlmenően, ezt is szoftver irányítja. Mindemellett az MM dinamikusan változik a meccskereső játékosok által kiválasztott tankok alapján. Ez, mivel hasonlóan az RNG-hez emberi beavatkozás nélkül zajlik (az alapszabályok nemtetszése pedig - pl. 3 arty limit - mindenkinek a saját döntése és teljesen jogosan dühönghet miattuk - még ha nincs is értelme), így nem képezheti konteó tárgyát.
Minden random faktort tartalmazó játékmechanika jól le van vezetve, és elolvasható a különböző WG-s oldalakon (szórás mechanika pl.:  wiki.wargaming....ersion)
illetve youtubon is találhatóak videók a témát illetően.

UI.: Minden játékban érdemes önkritikát gyakorolni, és saját hibáinkból tanulni (valamint a játékleírásokat elolvasni...), s ily módon elszakadni a lehetetlen elméletektől (melyek nem segítenek, de cserébe ártanak). Én nem mondom/írom azt, hogy a játék hibátlan. Nem az. De ami nem képzi vita tárgyát (MM, RNG, szoftveres mechanikák) létezését és működését tekintve, ott konteónak nincs helye.

A korrektség kedvéért teszem hozzá, hogy nem tudjuk, hogy az MM és RNG a fentieken kívül figyelembe vesz-e más tényezőket vagy sem. Ezek tökéletesen alkalmas eszközök arra, hogy a fejlesztő belenyúljon a csaták eredményeibe (természetesen nem meccsenként egyénileg kézivezérelten, hanem előre megírt minták alapján), ugyanis nem lehet bizonyítani semmit, hiszen hát csak az RNG. Mivel egyikünk sem láthat bele a kódba, ezért ezt nem tudjuk eldönteni.
Téma zárolva.
1 hónapja 2 hete #303161 Írta: mistadabolina
Megválaszolva: mistadabolina

"Legalább lenne valami bónusz ha már nagyobb tankok ellen kell szenvedni."

Van bónusz, sokkal több xp-t kapsz ha low tier-ként vagy a mezőnyben. Amennyiben  nem a kiválóságra hajtasz a maratonban, hanem az xp-t farmolod sokkal jobban jársz. Csak ugye ott le kell tenni valamit az asztalra.....

Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Ba_nshee, Slandyke
Téma zárolva.
1 hónapja 2 hete #303162 Írta: zics911
Megválaszolva: zics911
gondoltam, így 7-8 hónap után benézek ide ismét, talán változott vmi. de ugyan úgy a friss reges, párcsatás konteósok tolják az észt mint mindig.
@tankpeti: kitartás! tartsd a frontot amíg bírod! lassan egyedül maradsz az agyatlan trollok ellen, csodálom, hogy még kitartasz. 
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Tankpeti
Téma zárolva.
1 hónapja 2 hete #303163 Írta: bagó.bagó
Annyit azért megjegyeznék, hogy néhány éve játszom.
Először a repülőssel, de meguntam hamar, semmi köze a valósághoz.
Aztán, mivel emlékeztem rá, mikor még XP gépünk volt, volt rajta egy szimulátor, az Abrams,
az tetszett, tehát nézzük meg ezt a wot-ot.
El is játszogattam jó ideig, persze csak a német ágon, senkivel nem beszéltem, nem olvastam utána sem, mi, hogy merre...
Haladtam, szerettem volna egy tigrist, végre elértem és akkor jött a meglepetés, mintha más lenne, mint amit eddig tudtam róla.
Onnantól kezdtem olvasgatni a játékról, néha még videókba és élő adásokba is belenéztem.
Közben összegyűlt vagy 17 ezer csata is.
Még a wn8-ra is rájöttem, stabil narancssárga... mivel nem fizetek.
Persze azért pár tanknál kineveztek mesternek is.
Visszatérve a tigrisre, ha ezt megcsinálták, hogy ezt a tankot így adják elő a játékban,
akkor bármi turpisság elképzelhető tőlük...

Úgyhogy lehet károgni, agyatlanozni, persze tisztelet azoknak, kik időt szántak arra,
hogy kifejteni próbálták a vélt játékmenetet.

Mivel a valósághoz vajmi kevés köze van, ezek után már csak úgy tekintek a játékra, hogy egy izgalmas, lövöldözős játék, ahol bármi előfordulhat.

És igen, szeretek vele mindezek ellenére is játszani!

Téma zárolva.
1 hónapja 2 hete #303164 Írta: AssistKing
Megválaszolva: AssistKing

Annyit azért megjegyeznék, hogy néhány éve játszom.
Először a repülőssel, de meguntam hamar, semmi köze a valósághoz.
Aztán, mivel emlékeztem rá, mikor még XP gépünk volt, volt rajta egy szimulátor, az Abrams,
az tetszett, tehát nézzük meg ezt a wot-ot.
El is játszogattam jó ideig, persze csak a német ágon, senkivel nem beszéltem, nem olvastam utána sem, mi, hogy merre...
Haladtam, szerettem volna egy tigrist, végre elértem és akkor jött a meglepetés, mintha más lenne, mint amit eddig tudtam róla.
Onnantól kezdtem olvasgatni a játékról, néha még videókba és élő adásokba is belenéztem.
Közben összegyűlt vagy 17 ezer csata is.
Még a wn8-ra is rájöttem, stabil narancssárga... mivel nem fizetek.
Persze azért pár tanknál kineveztek mesternek is.
Visszatérve a tigrisre, ha ezt megcsinálták, hogy ezt a tankot így adják elő a játékban,
akkor bármi turpisság elképzelhető tőlük...

Úgyhogy lehet károgni, agyatlanozni, persze tisztelet azoknak, kik időt szántak arra,
hogy kifejteni próbálták a vélt játékmenetet.

Mivel a valósághoz vajmi kevés köze van, ezek után már csak úgy tekintek a játékra, hogy egy izgalmas, lövöldözős játék, ahol bármi előfordulhat.

És igen, szeretek vele mindezek ellenére is játszani!

​​​​​​

Mi a bajod a játék egyik legjobb 7es tankjával (tigris)???
Téma zárolva.
1 hónapja 2 hete #303165 Írta: Sweetpoison
Megválaszolva: Sweetpoison
"Még a wn8-ra is rájöttem, stabil narancssárga... mivel nem fizetek."

Nem, nem azért...Azért, mert az a szinted. Érdekes módon kék, lila játékosoktól sosem hallani konteót, véletlen lenne? Vagy érted a játékot, vagy nem, erről szól a konteózás is, meg a wn8 is.
Téma zárolva.
1 hónapja 2 hete #303167 Írta: bagó.bagó
Úgy tűnt, nem éppen Otto Carius visszaemlékezései alapján készült az itteni tigris.
Inkább az ndk remeke, a trabant karrosszériájához, a papundeklihez hasonlít a páncélzat.
Ha ez az egyik legjobb 7-es...

Ha nem enged nyerni a játék, mivel nem fizetek, akkor ez a szín sem olyan rossz.
Úgy válogatják össze a játékosokat, úgy kedvez az rng, hogy a csaták jelentős része mészárlás, ahol a piros, a fizetős csapat élvezkedik,
legalábbis a statisztikáért játszók biztos élvezik...

Téma zárolva.
1 hónapja 2 hete #303169 Írta: PZoli
Megválaszolva: PZoli

Úgy tűnt, nem éppen Otto Carius visszaemlékezései alapján készült az itteni tigris.
Inkább az ndk remeke, a trabant karrosszériájához, a papundeklihez hasonlít a páncélzat.

Ha nem enged nyerni a játék, mivel nem fizetek, akkor ez a szín sem olyan rossz.
Úgy válogatják össze a játékosokat, úgy kedvez az rng, hogy a csaták jelentős része mészárlás, ahol a piros, a fizetős csapat élvezkedik,

Ki kéne próbálnod, hogy fizetsz a játékért és hamar megtapasztalnád, hogy ugyanazokat a csatákat kapnád, mint eddig. 8 évig fizettem, az utóbbi 2 évben már nem. Nincs különbség. Ha "szopat" a játék, akkor azt nem az alapján teszi, hogy valaki fizet-e vagy sem.

Amúgy Assistking csak viccelt/trollkodott, amikor azt írta, hogy "Mi a bajod a játék egyik legjobb 7es tankjával (tigris)???".
Téma zárolva.
1 hónapja 2 hete #303170 Írta: bagó.bagó
Lehet nem fizettél eleget...

Ja, azért kicsit gyanús volt a tigrises dolog.
De mit lehet tudni? Előfordulhatnak itt a játék feltétlen hívei is...
Téma zárolva.
1 hónapja 2 hete #303171 Írta: Sweetpoison
Megválaszolva: Sweetpoison

Szerintem menthetetlen vagy, minden hibás, csak te nem. Narancssárga...hm..csatánként átlagban 2-3 sebző lövésed lehet. Dobj már fel pár visszajátszást, látni szeretném, hogyan játszol jól, csak éppen a játék van ellened! De gondolom nem megoldható...

Téma zárolva.
1 hónapja 2 hete #303172 Írta: bagó.bagó
Képzeld, még olyan is előfordul, hogy egy találatot sem enged a játék.
És jól gondolod, nincs videó, nem adom meg azt az örömet, hogy itt a magadfajták
szétcincálják és bizonyítottnak véljék, hogy a játékkal minden rendben, csakis a játékos
lehet minden gond oka!
Ha így lenne, nem méltatlankodnának annyian, elég csak itt is visszaolvasni, sokkal jobb játékosok írásait.
A játékbeli közös chat is csak erről szól...

Téma zárolva.
© 2021 WOTINFO. Minden jog fenntartva.