Jelenleg 189 vendég és egy tag online

Dühöngjünk #2 (16+)

3 hónapja 4 hete - 3 hónapja 4 hete #302623 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

Biztos tudsz rá válaszolni.
Vagy azokra a játékosokra gondolsz, akik pénzért bizonyos - nem csekély - előnyökhöz jutnak a játék során?

Ezeket fejtsd ki (sorold fel mely aspektusaira gondolsz ezalatt a játéknak)!
Vakon (a te gondolataid ismeretének hiányában) elég nehéz bármire válaszolni...

UI: Ha specifikus kérdésed van, arra ajánlom a "SEGÍTSÉG!" és "Csak egy kérdés" topicokat, rengetegen állnak majd szolgálatodra :)

Játékbeli név: Tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek! (wotinfon privátban keress)
Téma zárolva.
3 hónapja 4 hete #302624 Írta: bandras32
Megválaszolva: bandras32
Jó játékos... jó vicc.
Az elmúlt 2 hónapban kb. 100 csatát játszottam, volt olyan, hogy két hétig 0-át, annyira tele lett a zsákom ezzel a sz*rral. Amikor mégis beléptem, akkor szinte csak arty-val, na nem azért mert szeretem, hanem mert ebben idegesít legkevésbé ez az egész. Meg azért is, mert ha megcsinálom az Obj.260 SPG15-öt, akkor megvan a 260 és szerintem egy jó hosszú időre búcsút intek a wot-nak.
Hogy mikor mit csinálj egy adott csatában, azt az adott szitu határozza meg, nincs erre általános recept, ha bottom tier vagy próbálj meg támogatni, láncolni, ha olyan tankkal vagy akkor spot-olni, kapcsold ki a chat-et és akkor nem fognak bot-ozni. :)
Amikor azt írtam, hogy a játékosok teszik tönkre a játékot, nem azokra gondoltam akik pénzért bizonyos előnyökhöz jutnak. Nem tudom, hogy kikre gondolsz, azokra akik csaló mod-okat használnak, vagy a prémfiók használókra. Csaló mod-ot használók nem hiszem, hogy túl sokan lennének, a prémfiók pedig (a legendákkal ellentétben) nem ad olyan előnyöket, ami miatt neki jobb lenne a csatája.
Én a játékosállomány nem kis százalékára gondoltam, akik miatt olyan a játék, amilyen. Azokra a játékosokra, akik light-al az arty mellett lapítanak az egyik sarokban. Azokra, akik top tier heavy-vel a bázis melletti bokorban szotyiznak. Azokra, akik tier10-ben nem képesek átlag 1k sebzésre. Azokra, akik 40k csatával 3k PR-t sem érnek el. Stb.
A játéknak vannak hibái, főleg az, hogy ész nélkül engedi a játékosokat magasabb tier-ben játszani, az MM is lehet, hogy szerencsésebb lenne a +/-1 (bár nem biztos). Az RNG? Hmmm.... Az a baj, hogy sok játékos akkor is az RNG-t szídja, amikor pl. 300m-ről pattan az APCR-el, pedig lehet hogy az RNG pont 0-át dobott neki, vagy éppen +5%-ot, csakhát az APCR "jó" tulajdonsága, hogy szar a normalizációja plusz a távolsággal elég sokat veszít az átütéséből, vagy amikor csalóznak, mert a lánc leveszi a HEAT-et, igen a HEAT így működik. ha valaki nem ismeri az alapokat, akkor könnyen elkezd mindent szídni. Ebben a játékban is, mint mindenhol máshol a legtöbb konteó a tudás hiányából fakad, pedig nem egy bonyolult játék ez. Írtad, hogy telibevert az arty úgy hogy nem voltál spot-on, ha arty-zok általában az első két lövés vakon megy, tipikus helyekre, 100-ból kb. 2-3 alkalom hogy nem jön be. Ez sem csalás, hanem a játék ismerete, hol lehet td, hol lehet light, hol lehet arty. Nem bonyolult.
Tehát ha visszatérünk az alap kérdésre: "bizonyos esetekben mit csináljak?"
Alkalmazkodj.
Van hogy light-al kell lehozni a meccset (pedig nem az lenne a dolga), van hogy bottom med-el nem tudsz sebezni de a láncolásokkal összeszedsz 5-6k assist-ot és a csapat győz.
Amit viszont nem szabad: SOHA NE MENJ EGYEDÜL EGY OLDALRA, NE GUBBASSZ A BÁZISNÁL EGY BOKORBAN HEAVY-vel, HA EGYEDÜL VAGY LIGHT ÉS A CSAPATNAK A TE SPOTODRA LENNE SZÜKSÉGE? AKKOR NE TE AKARD LEHOZNI A MECCSET. (tudom, "hiába spotolok mégsem lövik" szindróma, de ha meg sebzésre hajtassz és a csapat vak, akkor tuti bukta és amiatt lehet szídni őket)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: charliefirpo_2018, fabyzol3, Slandyke, Bulcsu
Téma zárolva.
3 hónapja 4 hete #302628 Írta: VonZsak
Megválaszolva: VonZsak
TankPeti, olvass vissza... pár hozzászólással korábbra. 
Téma zárolva.
3 hónapja 4 hete #302629 Írta: VonZsak
A prémiumos véleményedet másképp látom. Igenis, jelentős az előny.
Egy E25-ös mire feleszmélsz kb 2-3 lövést ver beléd (a legritkább esetben pattan), úgy, hogy nem is látod a legtöbbször.
A Super Hell is kb ez a kategória, de az örök gyűlölet a Borrasque, ami mindig talál. Biztos összeesküvés elmélet és lehet, hogy nem igaz. Én is tapasztalom azt, hogy ha olyan nap/csata van, akkor mindegy mit lősz, vagy pattan, vagy föld, vagy a Marsot az égen, de tankot még véletlenül sem.
De sebaj, majd elmélyülök a sok videóban, és tanulok.:)

Téma zárolva.
3 hónapja 4 hete #302630 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

TankPeti, olvass vissza... pár hozzászólással korábbra. 

Ha a #302546 számú írásodra próbálsz hivatkozni, arra max reakciót lehet írni, illetve 1 választ: játékmechanikák.Az egyedüli amit onnan hivatkozni lehet:

Ha nem vagy prémium felhasználó, akkor cseszheted a tudásodat és a szuper skilles legénységedet

Ez nem igaz, lévén ha tudunk ellenpéldát felmutatni, azzal megcáfoljuk: itt vagyok én, nincs prémium fiókom, és igenis számít a játékról való tudásom (ezt statisztikával tudom alátámasztani).

A dühöngést sosem vonom kétségbe (bárki bármiért lehet dühös, amíg az nem konteó, azt kétségbe nem vonom), ezért is nem azt kommenteltem, hanem azokat a bizonyos előnyöket - melyek nem lettek részletezve. Más játékosok statisztikájára/felhasználó fiókjának típusára hivatkozni egyszerűen hamis következtetést eredményez, ha a saját eredményességed sikerességére/sikertelenségére próbálsz rávilágítani; nem konteó, mivel mechanikát nem állít be tévesen, egyszerűen az adott illető számára legszimpatikusabb meglátás (még akkor is ha nem igaz).

...mit is kellene ilyenkor csinálni, mondjuk egy VI-os nem prém tankkal?!

Pozícionálni a pályán, előre kikövetkeztetni az ellenfél mozgását, védekezni velük szemben.

Hogy egy lövés a célkeresztben hova mekkora eséllyel esik, az egy matematikai probléma, mindenki megtekintheti a módját a wg hivatalos játékmechanikai oldalán: wiki.wargaming....Aiming
Az évek során módosult aspektusok is fel vannak tüntetve, ebben a részletes átolvasás segít. Avagy visszanézhetsz a Dühöngő/Konteó topicban hónapokkal (akár évekkel) ezelőttre, ahol egyszerűsítve már leírtam én is.

UI: Ha úgy érzed ezen szöveg bármely része a szerinted "akik mindenkit egybitesnek titulálnak" kategóriába esik, nyugodtan hagyd figyelmen kívül, és további jó játékot :)

Játékbeli név: Tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek! (wotinfon privátban keress)
Téma zárolva.
3 hónapja 4 hete - 3 hónapja 4 hete #302631 Írta: Blackmoon
Megválaszolva: Blackmoon
  Annyira rohadtul frusztráló már ez sok telibe vert állandó vereség! Napok óta nem tudom elsütni a napi 5 duplázó bonuszt, ma még mindih megvan 4 az 5-ből 2 óra játék után! Hogy büdös faszba lehetne mindig a másik csapatba kerülni??? Ezek kik akik folyton nyernek??? Hogy lehet oda bekerülni? Mert az én csapatom egy szarrágó béna geci állandó jelleggel, szerencsétlen balfasok gyülekezete. Amikor már éppen felcsillan egy kis remény, mert 6 vereség után vezetünk 4000 Hp előnnyel, akkor egy varázz ütésre egyszerr csak történik valami, és 24 másodperc után - 5000 Hp, 5-15 az eredmény.... Mintha egy zombi csapás ereszkedne rá a csapatra úfy az 5. perc körül.... És mi a faszomat keresnek Tier 10 ben a hülyegyerekek 324 XWM-el??? Hogyan???? És ott campelnek a prémium heavykkel a bázisunknál az alapvonalon, gondosan ügyelve hogy nehogy megkarcolódjon a vas egy lövedéktől! Ezeket mi a büdös túrós viszkető bánatos faszom motíválja a játékban???? Idióták gyülekezete. (Vérpistiknek hogy "és te mit teszel a csatához" a válaszom, 20 ból 19 csatában a top 3 megvan, de szar béna cvagyok, egyedül sajnos nem tudok lehozni csatákat! )

Mellékletek:
Téma zárolva.
3 hónapja 4 hete #302632 Írta: bandras32
Megválaszolva: bandras32

Egy E25-ös mire feleszmélsz kb 2-3 lövést ver beléd (a legritkább esetben pattan), úgy, hogy nem is látod a legtöbbször.
A Super Hell is kb ez a kategória, de az örök gyűlölet a Borrasque, ami mindig talál. Biztos összeesküvés elmélet és lehet, hogy nem igaz. Én is tapasztalom azt, hogy ha olyan nap/csata van, akkor mindegy mit lősz, vagy pattan, vagy föld, vagy a Marsot az égen, de tankot még véletlenül sem.

Hát azért ez nem egészen így van. Ha így lenne, akkor mindenki lila lenne a Bourrasque-vel, de nem így van. A szerver átlag 1338 WN8, ami nem rossz, de messze van a hú de nagy előnytől. Ha a tier8 techtree-s med-eket nézzük, akkor mindnek 1200 fölött van az átlaga, de pl. a Pantera 1324 WN8, majdnem eléri a boroskólát. De van a techtree-ben olyan tier8 med is aminek a szerverátlagajobb, mint a bourrsaque-nak. (UDES 14 5, STA-1) Az E25 átlaga is csak 1221 WN8, nem olyan egetverő. De pl. a SU100M1 vagy a kínai 7-es körözi. Értem én, hogy ezek maradnak meg benned, mert ezek bántanak, de hidd el, azért mert valaki megveszi ezeket a tankokat még nem lesz semmi előnye, kivéve, ha tud játszani, de akkor a techtree-s tankokkal is előnye van a játszani nem tudókkal szemben.
Videók meg a tanulás? Eddig 0, azaz nulla ilyen okító videót sem néztem meg. Szerintem igazából nem sokat lehet belőlük tanulni. Több probléma is van ezekkel. Először is, egy adott csatát mutat be, de Te nem azt a csatát fogod újra játszani, vagyis tök más lesz minden.
Másodszor, mivel jó játékosok csinálják a videót, akik tudnak játszani, Te ha meggebedsz sem fogod tudni utánuk csinálni. Ez olyan, mint amikor egy talajtornász megmutatja neked, hogy hogyan kell megcsinálni a tripla szaltót. Na így kell, láttad, na akkor csináld. A büdös életbe nem fog menni.
Harmadszor, (egy kis konteó ) mivel a legtöbb stream-er hivatalos, vagy félhivatalos felsz*pója a WG-nek, így én kétlem, hogy ugyanazok a szabályok vonatkoznának rájuk is. Aki hiszi elhiszi, aki meg nem, az lapozzon...
Téma zárolva.
3 hónapja 4 hete #302633 Írta: VonZsak
Köszönöm, ezek normális, értelmes válaszok!
A videókhoz csak egy történetet;
Egyet megnéztem még az elején. Lehet, másnak is ismerős lesz...
Elmagyarázta, ki hová szokott menni, helyezkedni, és majd ő egy olyan úton elsuhan, amire senki sem számít stb...
Oda is ért szinte a pálya azon pontjára amit jelzett, de egy figura bent kusshadt a bokorban és rettentően telibe verte a videókat.
Ő meg mondta a magáét, hogy micsoda kezdő, mert itt nem szabadna/szoktak állni...
Egyszer kétszer már az feltűnt, hogy bizonyos pályákon, ahol fixen megvan, hol kell mennie bizonyos tanktípusoknak, ott meg van zavarodva az ellenfél, ha nem a szokott úton mész mondjuk egy nehéz tankkal.
Téma zárolva.
3 hónapja 4 hete #302634 Írta: Sweetpoison
Megválaszolva: Sweetpoison

Annyira rohadtul frusztráló már ez sok telibe vert állandó vereség! Napok óta nem tudom elsütni a napi 5 duplázó bonuszt, ma még mindih megvan 4 az 5-ből 2 óra játék után! Hogy büdös faszba lehetne mindig a másik csapatba kerülni??? Ezek kik akik folyton nyernek??? Hogy lehet oda bekerülni? Mert az én csapatom egy szarrágó béna geci állandó jelleggel, szerencsétlen balfasok gyülekezete. Amikor már éppen felcsillan egy kis remény, mert 6 vereség után vezetünk 4000 Hp előnnyel, akkor egy varázz ütésre egyszerr csak történik valami, és 24 másodperc után - 5000 Hp, 5-15 az eredmény.... Mintha egy zombi csapás ereszkedne rá a csapatra úfy az 5. perc körül.... És mi a faszomat keresnek Tier 10 ben a hülyegyerekek 324 XWM-el??? Hogyan???? És ott campelnek a prémium heavykkel a bázisunknál az alapvonalon, gondosan ügyelve hogy nehogy megkarcolódjon a vas egy lövedéktől! Ezeket mi a büdös túrós viszkető bánatos faszom motíválja a játékban???? Idióták gyülekezete. (Vérpistiknek hogy "és te mit teszel a csatához" a válaszom, 20 ból 19 csatában a top 3 megvan, de szar béna cvagyok, egyedül sajnos nem tudok lehozni csatákat! )

Blackmoon1970, a sarokból klikkelgetve nem nagy dolog top 3-ban lenned...Ráadásul artysként nincs is jogod komoly elvárásokat támasztani a csapatod felé, mert te nem a tűzvonalban harcolsz. A többi tanktípussal neked is 400 körüli wn8-ad van. Az összesítetted az 1200-at nem éri el. Miről beszélsz te itt? Mielőtt még letagadnád, hogy nem is ez a felhasználoneved a játékban, emlékeztetlek, hogy jó pár hozzászólásban örömködtél, ha valaki dühöngött az artyk miatt. Sőt, azt írtad, hogy téged motivál, ha másoknak bosszúságot okozol. Miféle ember vagy te?? Mit kompenzálsz ezzel??

Téma zárolva.
3 hónapja 4 hete #302635 Írta: Blackmoon

Blackmoon1970, a sarokból klikkelgetve nem nagy dolog top 3-ban lenned...Ráadásul artysként nincs is jogod komoly elvárásokat támasztani a csapatod felé, mert te nem a tűzvonalban harcolsz. A többi tanktípussal neked is 400 körüli wn8-ad van. Az összesítetted az 1200-at nem éri el. Miről beszélsz te itt? Mielőtt még letagadnád, hogy nem is ez a felhasználoneved a játékban, emlékeztetlek, hogy jó pár hozzászólásban örömködtél, ha valaki dühöngött az artyk miatt. Sőt, azt írtad, hogy téged motivál, ha másoknak bosszúságot okozol. Miféle ember vagy te?? Mit kompenzálsz ezzel??

Természetesen azt hogy kicsi a pöcsöm, felvállalom! 
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: RedFox69
Téma zárolva.
3 hónapja 4 hete #302636 Írta: Blackmoon
Egyébként nem a sarkozós klikker vagyok, folyamatosan mozgok, sőt gyakran van hogy elmegyek az artykért, sőt sokszor bázis foglalás közben is lemészároltak már... 
Téma zárolva.
3 hónapja 3 hete #302644 Írta: Echiron
Megválaszolva: Echiron

Egyébként nem a sarkozós klikker vagyok, folyamatosan mozgok, sőt gyakran van hogy elmegyek az artykért, sőt sokszor bázis foglalás közben is lemészároltak már... 

Már késő Black, freudi elszólásod már elment, örökre a "kisfaxú artis" bélyeggel kell élned. Sweetpoison  leleplezett téged. De artis játékstílusod miatt örülj, hogy nem ásunk mélyebbre mert lehet még sötétebb összeesküvésekre derülne fény... 
Személyes véleményem, hogy az artis játékod miatti ördögi paktumod záradéka a rossz winrate... feloldozáshoz min. 2000 csatát kell játszanod AMX 38 -al és csak a low tier számít!
Végy rólam példát, 6 csatám van artival (azzal is bűnrosszul játszok) és majdnem 60% a winrate-em... véletlen? Nem hinném!

Nem hiszek a tér létezésében...

Téma zárolva.
3 hónapja 3 hete #302647 Írta: Echiron
Megválaszolva: Echiron

E25 a legjobb példa volt mert a gold löszerének átütése SEM éri el a többi szintjén lévő német td ALAP átütését. A 150-es alap átütés is kb a tier 6 középmezőnye (nem véletlen lett tier limit).
Super Hellcat közelébe sincs annak amit ez a tank tudott mikor még tier 6 volt.
Borrasque már egy fokkal jobb példa bár a pontosság azért kicsit túlzó. Viccből orosz heavyhez viszonyítottam és nem sokkal jobb, max a menetbeli tüzelése (gondolom  dinamikus tanknak szánták a WG-sek).

Inkább gyakorolj ahogy írtad. Gyakorlót (játékmódot) ajánlom, nagyon alábecsült pedig szuper az adott szituációk gyakorlatára; reflex-gyakorlatokra...

Nem hiszek a tér létezésében...

Téma zárolva.
3 hónapja 3 hete #302649 Írta: d7b622d77eb8a1b5d27bf6ae558470e7
Megválaszolva: d7b622d77eb8a1b5d27bf6ae558470e7
Nekem elég volt ebből a játékból!!

Téma zárolva.
3 hónapja 3 hete - 3 hónapja 3 hete #302650 Írta: HUNterRichie
Megválaszolva: HUNterRichie
Boost + ajándék 24 órás prémium, mi kell még?
Ja a 30% winráta... 
De xar vagyok ma (is, meg általában mindig) a csaták nagy részében :( még artival sem sikerült lehozni egyet sem, pedig az artik OP mocsok dögök. 

Mellékletek:
Téma zárolva.
© 2021 WOTINFO. Minden jog fenntartva.