Jelenleg 337 vendég és 3 tag online

Dühöngjünk #2 (16+)

1 hónapja 1 hete #301056 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

marcus.aurelius beküldte:

Tankpeti beküldte: Ha be van kapcsolva a szerver oldali célkereszt, akkor a löveg nem feltétlen oda céloz, ahova neked azt mutatja (ahogy azt fentebb is írtam).

Én eddig úgy tudtam, a szerver oldali célkeresztben pont az a poén, hogy lassabb a mozgása, de a tutit mutatja, hogy a szerveren épp hol áll a célkereszt, épp ezért pontosabban mutatja valójában hova célzol. Míg a normál célkereszt neked azt mutatja a tank aljára mutatsz, közben a szerveren meg fölé lősz, mert valójában a géped és a szerver közti késleltetett kommunikáció miatt még nem ért oda. Tévhitben wotozom immár 4 éve?

Ebben nem tévedsz. A hiba ott van, hogy a géped sosem azt mutatja, ami a szerveren történik, mert késés van a géped, és a szerver között. Tehát hiába látod, azt amit a szerver látott 1 másodperce, te valójában már lehet hogy rég máshova nézel. Emiatt a szerver oldali célkereszt akkor ajánlott, ha nagyon jó pinged van, vagy a szerver közelében laksz.

Játékbeli név: Tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek! (wotinfon privátban keress)

Jelentkezz be, és csatlakozz a beszélgetéshez!

1 hónapja 1 hete #301057 Írta: HUNterRichie
Megválaszolva: HUNterRichie

Tankpeti beküldte:

Figyelem: Spoiler!
/quote]

Ebben nem tévedsz. A hiba ott van, hogy a géped sosem azt mutatja, ami a szerveren történik, mert késés van a géped, és a szerver között. Tehát hiába látod, azt amit a szerver látott 1 másodperce, te valójában már lehet hogy rég máshova nézel. Emiatt a szerver oldali célkereszt akkor ajánlott, ha nagyon jó pinged van, vagy a szerver közelében laksz.

Sajnos igen gyakori, hogy az egyik csapat nagy része gyenge gépen, gyenge nettel, rossz pinggel, ráadásul szerver oldali célkereszttel játszik :( Nem értem, hogy kerülnek össze az ilyen játékosok ennyire gyakran. :troll:

1 hónapja 1 hete #301061 Írta: medve.bundás
Megválaszolva: medve.bundás
Ez az első hozzászólásom ezen a fórumon.

Régóta olvasom ezt a fórumot, meg ugye a csatákban a chat-et, és elmém tespedtségének félhomályában félénk szóvirágok kezdtek el kibontakozni. Azért merészelek ide írni, mert azt hiszem, a magamfajták miatt dühöngtök.

2020 márciusa óta játszok aktívan, 12000 csata felett járok.

Egy nagyon régi barátom kapacitált sokáig (az ő felhasználónevét nem szeretném nyilvánosságra hozni), hogy kezdjek el játszani, mert akkor mehetnénk szakaszban. Az ő összesített WN8-a 1265 (10500 csata, 52% WR), jelenlegi pedig 2000 vagy afeletti (kép mellékletben). Meglátásom szerint ő egy nagyon profi játékos, akihez soha, de soha nem fogok felnőni.
Amiatt nem szakaszozok vele, mert a Discordon egyfolytában kiabál(t), én meg azt nem szeretem.
A másik ok, hogy nem szakaszozok vele, hogy én csapatjátékos vagyok a való életben is, ő meg nem. A játékban a felhasználónevem bwinbw,

Amikor átláttam a csatameneteket jobban, átálltam a light játékra, mivel a játék lelke a spotrendszer. Ha nincs spot, biztosan veszítünk. ELC Evennel van 3900 csatám (46%-os WR, WN8: 345).

A kérdés: ha az összesített WN8-am 497, a win rate-em 45.14%, akkorezek szerint én egy nagyon rossz játékos vagyok, ugye? Hiszen a valószínűség számítás alapján 50%-ra kellene kijönni a win rate-emnek, ha egy átlagos játékos vagyok, és ha 49% alatti, az már nagyon-nagyon rossznak számít, a 45% meg világ-vége rossznak (és ezt támasztja alá az 500 alatti WN8 értékem is)? red/bot/tomato/noob/"rather-play-tetris" kategóriájú játékos vagyok, akinek nem való Bourrasque-ba ülnie?
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli, Slandyke, Jugoszláv indián

1 hónapja 1 hete #301064 Írta: Black_Sheep_01
Megválaszolva: Black_Sheep_01

medve.bundás beküldte:

Figyelem: Spoiler!

A kérdés: ha az összesített WN8-am 497, a win rate-em 45.14%, akkorezek szerint én egy nagyon rossz játékos vagyok, ugye? Hiszen a valószínűség számítás alapján 50%-ra kellene kijönni a win rate-emnek, ha egy átlagos játékos vagyok, és ha 49% alatti, az már nagyon-nagyon rossznak számít, a 45% meg világ-vége rossznak (és ezt támasztja alá az 500 alatti WN8 értékem is)? red/bot/tomato/noob/"rather-play-tetris" kategóriájú játékos vagyok, akinek nem való Bourrasque-ba ülnie?

A kérdésedre egyszerű a válasz: igen, nagyon rossz játékos vagy. A statisztikád alapján oka vagy az alacsony WR-nek.
Ezen lehet változtatni, ha akarsz: elkezdheted tanulni a WoT-ot, rengeteg oktató anyag van itt és más fórumokon, youtube-on is. Felejtsd el az ötös tier feletti tankokat, addig ne menj T5 fölé, amíg a HP-d nem lövöd meg átlagban, és nem tudsz ász kört menni. Ha ezzel megvagy, akkor T6, ugyanezekkel a szabályokkal.
A lightokat felejtsd el, a legnehezebben játszható osztály. TD és heavy vonalakon gondolkozz, a pályákat ismerd meg, nézz videókat, hogyan használják a profik a tankokat és melyik részén a pályáknak.
A Bourrasque-t ne erőltesd, nehéz vele jól játszani, profiknak való.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: PZoli, medve.bundás

1 hónapja 1 hete #301065 Írta: marcus.aurelius
Megválaszolva: marcus.aurelius

medve.bundás beküldte: A kérdés: ha az összesített WN8-am 497, a win rate-em 45.14%, akkorezek szerint én egy nagyon rossz játékos vagyok, ugye? Hiszen a valószínűség számítás alapján 50%-ra kellene kijönni a win rate-emnek, ha egy átlagos játékos vagyok, és ha 49% alatti, az már nagyon-nagyon rossznak számít, a 45% meg világ-vége rossznak (és ezt támasztja alá az 500 alatti WN8 értékem is)? red/bot/tomato/noob/"rather-play-tetris" kategóriájú játékos vagyok, akinek nem való Bourrasque-ba ülnie?

Szép dolog az önismeret, őszinteség, de sajnos jól látod a kérdést. Igen, Te egy nagyon rossz játékos vagy, akivel például én nem szeretnék egy csapatban lenni, mert csak a vereség esélyét növelnéd. Jobban átláttad a csatákat, ezért elkezdtél light tankokkal játszani és elérted a hihetetlen 345-ös wn8 értéket 3900 csata alatt? Ez komolyan siralmas. Nem akarlak bántani, mert lehet csak trollkodsz és direkt akarsz flémet generálni a posztoddal, de ha a macskámat ideültetem a wot elé, ennél az is többre lesz képes. Helyedben tényleg nyomnék egy uninstallt.

1 hónapja 1 hete #301066 Írta: Jugoszláv indián
Megválaszolva: Jugoszláv indián
Ne csüggedj már most több fát ki döntöttél mint a cimbid

1 hónapja 1 hete #301068 Írta: Henrik8511
Megválaszolva: Henrik8511
Bwinbw

Sztem túl korán mentél magasabb szintre játszani a legnehezebben játszható tank típussal.

Kezd Tier-3 al Marder II pz I.c Somua S35

Tier 4 minimum Matilda, B1, Lago, Luchs, Hetzer pz 38.na M8A1

Tier 5 Kv1 alap :D T34 ,amx elc bis, Grille PZ.IV H Troll gun

Mire tier 6 ba jutsz már minden tanktípuson túl leszel az arty kimondottan jó megfigyelésre melyik tankok merre mennek és melyek azok a pontok amik arty védettek és segítenek megismerni a térképeket 5 ös szint alatt ne játsz artyval mert jóformán csak td üzemben tud sebezni kivéve talán a 4 es artykat viszont azok nem stunolnak.

1 hónapja 1 hete #301069 Írta: Henrik8511

marcus.aurelius beküldte:

medve.bundás beküldte: A kérdés: ha az összesített WN8-am 497, a win rate-em 45.14%, akkorezek szerint én egy nagyon rossz játékos vagyok, ugye? Hiszen a valószínűség számítás alapján 50%-ra kellene kijönni a win rate-emnek, ha egy átlagos játékos vagyok, és ha 49% alatti, az már nagyon-nagyon rossznak számít, a 45% meg világ-vége rossznak (és ezt támasztja alá az 500 alatti WN8 értékem is)? red/bot/tomato/noob/"rather-play-tetris" kategóriájú játékos vagyok, akinek nem való Bourrasque-ba ülnie?

Szép dolog az önismeret, őszinteség, de sajnos jól látod a kérdést. Igen, Te egy nagyon rossz játékos vagy, akivel például én nem szeretnék egy csapatban lenni, mert csak a vereség esélyét növelnéd. Jobban átláttad a csatákat, ezért elkezdtél light tankokkal játszani és elérted a hihetetlen 345-ös wn8 értéket 3900 csata alatt? Ez komolyan siralmas. Nem akarlak bántani, mert lehet csak trollkodsz és direkt akarsz flémet generálni a posztoddal, de ha a macskámat ideültetem a wot elé, ennél az is többre lesz képes. Helyedben tényleg nyomnék egy uninstallt.

Ez elég durva válasz abszolút nem építő jellegű és nem is jó tanács. Nem el ijeszteni kell a tőlünk gyengébb játékost hanem segíteni fejlődni és megkérni hogy a 20k csatát ne úgy érje el hogy csak 100 csatája van low tierben. 19900 meg tier 8-10 ben. Nincs türelmed másokhoz inkább ne írj semmit.

1 hónapja 1 hete - 1 hónapja 1 hete #301070 Írta: Tankpeti
Megválaszolva: Tankpeti

medve.bundás beküldte: 2020 márciusa óta játszok aktívan, 12000 csata felett járok.

Első tippem, hogy egy nap kevesebbet játssz, mint amennyit jelenleg: 331 nap alatt ez rengeteg játék, naponta 36 kb. Ez a csatában nyújtottak alapján egy 3-4,5 órányi játék legalább és tapasztalatom szerint ennyi ideig nehéz, vagy nem lehet jó teljesítményt nyújtani, vagy legalábbis nem kiegyensúlyozottan. Napi 2 óra WoT normál/randomban egy bőséggel elegendő mennyiség. Amennyiben ezen az intervallumon kívül is játszanál, próbálj meg osztagozni, az egy teljesen más játékélmény, ráadásul az egyéni fejlődést is segíti (persze csak, ha jó közegbe kerülsz, ami lehet, hogy nehéz lenne).

medve.bundás beküldte: ...Az ő összesített WN8-a 1265 (10500 csata, 52% WR), jelenlegi pedig 2000 vagy afeletti (kép mellékletben). Meglátásom szerint ő egy nagyon profi játékos, akihez soha, de soha nem fogok felnőni.

Rossz következtetés, ezt szerintem sokan benézik, mikor ismerős hívja őket játszani: az ismerősöd nem profi. Nálad lehet, hogy jobban játszik, de az összehasonlítás hamis képet alkot. Amennyiben (csak!) ő tanítana játszani, akkor pontosan ugyanazt a teljesítményt érnéd el egy végtelen időintervallumon, mint ő.

medve.bundás beküldte: ...A másik ok, hogy nem szakaszozok vele, hogy én csapatjátékos vagyok a való életben is, ő meg nem.

Nagyon sokszor írtam, és fogom is írni: A random nem feltétlen szól a csapatjátékról. Amennyiben nem light vagy, gyakorlatilag minden esetben az egyéni teljesítménnyel tudod javítani a saját statisztikád, a győzelmi esélyed, a játék élvezeti faktorát, a túlélési arányod, a játékaid hosszát. Az, hogy hova helyezkedsz, és mit / hogyan lősz, az nem múlik a csapaton, ezért is a legkevésbé értékelt mutató a szememben a winrate (habár még mindig arányban áll a játékosi tevékenységgel hosszútávon).
Ha csapatjátékot szeretnél, akkor ajánlom az osztagozást, az csapatjáték.

medve.bundás beküldte: Amikor átláttam a csatameneteket jobban, átálltam a light játékra, mivel a játék lelke a spotrendszer. Ha nincs spot, biztosan veszítünk.

A következtetésed helyes, de a gondolatmeneted egy kicsit el lett rontva. A játék lelke a spotrendszer, ebben igazad van. Ekkor fel kell tenned magadban a kérdést: ismered-e alaposan a spotrendszert? Szerintem, és úgy érzem, szerinted sem.
Ha nincs spot biztosan veszít a csapat: igaz, de ismét felmerül a kérdés, csak Lightokkal lehet spotolni? Nem. Felszerelhető bármely tank, hogy saját magának spotoljon, így pedig a saját maga részére meg is tudja oldani a haladóbb játékos, ha nincs spotter. A lightok játéka összetettebb és kockázatosabb, és mindemellett kifizetődőbb is, de egy biztos: nem kezdőbarát.

medve.bundás beküldte: ... akinek nem való Bourrasque-ba ülnie?

A többi amit kivágtam nem érdekes. A te esetedben az a gond, hogy rosszul kezdtél el építkezni: a játéktudás szempontjából TD -> Heavy -> Med -> Light a nehezedés szintje, de te (valós időben) már fél év után az utolsó (kettő) kategóriát szemelted ki. Ha kellőképp utánajársz a dolgoknak, angolul/magyarul nézel tartalmakat, olvasod a játékmechanikákat, vagy valaki (aki tényleg ért hozzá) tanít, akkor akár még el is képzelhető, hogy valaki 1 vagy fél év alatt kiemelkedő szintre jut, de nyilván egy játék kezdetén, nem ez a prioritása a legtöbb játékosnak.

Őszintén szólva pár közelmúltbeli tapasztalat után beláttam, hogy a 16-18 éves kor alatt az elméletre amúgy sem fogékony a legtöbb játékos (márpedig ebből a wotban van bőven), valamint a kompetitív játékra érzelmileg/lelkileg nem elég "érettek", így nekik még én sem tudok úgy segíteni, hogy annak látható eredménye legyen. Ugyanakkor ha gondolod (és érdekel is a "mélyenszántóbb" tudás) nagyon szívesen segítek / válaszolok kérdéseidre dc/ts-en.

Játékbeli név: Tankpeti
Akinek segítségre van szüksége a játékkal kapcsolatban, szívesen segítek! (wotinfon privátban keress)
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Black_Sheep_01, PZoli, Slandyke, medve.bundás

1 hónapja 1 hete #301078 Írta: Henrik8511
Gondoltam farmolgatok egy kis Kreditet Erre 4x kerültem 1v6 helyzetbe volt hogy 3 at kiszedtem és nyomtam az F7 - et persze támogatás sehol. Eredmény: hu.wot-life.com...k8511/

Teljesen mindegy hogy tudsz játszani ha csapatod halálra ítél és az enemy úgy spameli a gold lőszert mintha ingyen lenne..

1 hónapja 1 hete #301079 Írta: medve.bundás
Kedves Black_Sheep_01!

Nagyon kedves vagy, hogy ilyen gyorsan és hosszan válaszoltál. Őszintén reménykedtem benne, hogy megteszed. Mint a játékhoz értő, mint moderátor válaszolták, és mivel a hozzászólásodból rendes embernek tűnsz, emiatt érdemben reagálok a véleményedre. Fontos rögzíteni ehelyütt, hogy nem kötözködésből, nem a személyed ellen írom az alábbiakat, hiszen nem is ismerlek.

Amint említettem, egy nagyon régi barátom (WN8: 1265, 10500 csata, 52% WR) kapacitált sokáig, hogy kezdjek el játszani. Tudod, a kiabálós.
Amikor szakaszban mentünk, és 90 másodperc alatt 1:8-cá vált az állás, megjegyezte, hogy "A T57 Heavy is elhullott? Pedig ő zöld játékos volt!"
Minden, de minden alkalommal, amikor vesztésre álltunk, mindig volt egy meghalt játékos, akire azt mondta: "Pedig ő zöld játékos volt!"
Nos hát annyira összekötődött bennem az averzív és kontraproduktív kiabálása, meg a "Pedig ő zöld játékos volt!" kifejezés, hogy utánanéztem ennek a kérdésnek tudományos alapon.
Statisztikát nagy mintavételből szabad interpretálni. Deskriptív statisztikát közlök itt, amit prospektív módon készítettem.
Legelőször Tier II-III-ban mentem a Luchs ágán német páncélosokkal 1000 meccset, agyatlanul, előre a vakvilágba Himmelsdorfon. Azért néha volt, hogy átjutottam a központi téren. :) A Win rate-em 50.1% volt ekkor.
Aztán felmentem az Obj 430U ágán T44-ig, és drasztikusan gyorsan kialakult a 44-45 % WR, ami azóta sem javult (prospektív módon készített egyszerű deskriptív statisztika).
Pedig....
Azóta megvan az Strv 103B, a 60TP, a Foch B, az Obj 140, az EBR 105, az AMX 13 105, a GW E100, a T110E4, a Super Conqueror, az Obj 277, az ST-II, a BC-25t és végül a TVP T 50/51. A rengeteg kreditet Tier 8-as prémiumokkal, főleg ELC Evennel farmoltam össze. Nagy kedvencek: IS-3-II, Skoda T50, Strv-103B, Foch B (bár nehezen játszható).

Az ELC-t egy Scheff videó miatt próbáltam ki (azt mondta, hogy ez a második legkisebb tank a játékban és muszáj volt kipróbálnom), és a francia táras tankokat nagyon megkedveltem: a Lorraine 40t-t, az ELC Event, majd karácsonykor kipottyant a dobozból a Bourrasque is.
És ha már a Bourrasque! A Bourrasque milyen egy istencsászár tank!

Csatoltan láthatod a Bourrasque-kal az egyik csatámat Malinovkán (jan. 17.), tank master, 8k kombinált, plusz még kettő csatát -a tegnapi napon mentem ELC-vel két kört (Cliff 5 kill, Észak-Amerika egy átlagos-átlag feletti kör).

Most akkor térjünk vissza az állításaidra, hogy én egy nagyon rossz játékos vagyok, akinek Tier 5-6-ban kellene menni, megtanulni a játék alapjait, és a Bourrasque-ot nem javaslod számomra, tank ászt nem vagyok képes teljesíteni.

Khm....

A történetnek itt még nincs vége...
Mellékletek:
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Slandyke

1 hónapja 1 hete #301080 Írta: medve.bundás
Kedves Marcus Aurelius,

a felhasználónevem a játékban bwinbw. Én nem bújok el. Nyugodtan megkereshetsz, és letilthatsz.
A stílus maga az ember. Ezt veheted kritikának.
Ha nem vagy önkritikus, akkor nem vagy fejlődőképes, akkor pedig az egész életed mit sem ér.

A válaszom: Tank ász Bourrasque-kal (+két meccs tegnap ELC-vel.)

Hihi!!
Mellékletek:

1 hónapja 1 hete #301081 Írta: medve.bundás
Kedves Henrik 8511,

a segítő szándékot nagyra értékelem. Egy része megvolt, amiket írtál (Luchs, Grille). Amióta ráleltem az ELC-re, nem tudok lekattanni róla, pedig ott van például az LT-432.... Mindenkinek megvan a maga mániája. Én Franciaországban éltem pár hónapig és egyrészt nagyon megváltozott pozitív irányba a francia emberekről a véleményem, másrészt sorsfordító volt ez az időszak az életemben. Emiatt a francia mánia, és ezen belül is francia táras tankokat erőltetem.

1 hónapja 1 hete #301082 Írta: medve.bundás
Wow! Ez nem semmi írás volt.
Igyekszek röviden reagálni.
Ha heavy-vel vagy és képes vagy frontvonalban legalább 4 percig túlélni, akkor Tier IX-X-ben legalább 1500-2000 spot damage garantáltan ott virít a neved mellett, ha a csapattársaid (TD, arty) lőnek és találnak is.
Tehát igazad van, pontatlanul fogalmaztam. Heavy-vel különben kisebb kockázat spot damage-t összeszedni, mint light-tal. Azért a light-okat erőltetem, mert az egy igazi kihívás (és nem csak Malinovkára vagy Prokhorovkára gondolok, hanem pl. Paris, Ensk). Nekem az ELC-n az első tank ászom Ensk-en lett meg (még a 2-vel ezelőtti verzióban, de a wotreplay file természetesen megvan, elraktam).

Med után TD-kkel folytattam (+ELC). Foch B, Strv 103-B, Strv-S1, TS-5 a nagy kedvencek.

Veled szívesen mennék veled szakaszban (már ha nem szoktál kiabálni).

Nagyon köszönöm a válaszodat!

1 hónapja 1 hete #301083 Írta: medve.bundás
Az biztos, mivel nagyon stresszes munkakörben dolgozok, és imádok fát repegetni. :)

KERES
© 2021 WOTINFO. Minden jog fenntartva.